PALUBA
April 20, 2024, 03:36:51 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno, dopuna Pravilnika foruma PALUBAinfo, tačka 22
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 [2] 3 4 5 6 7 8   Go Down
  Print  
Author Topic: Vojne parade  (Read 54095 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #15 on: May 08, 2016, 01:51:24 pm »

"Бесмртни пук“ и у Београду


У Београду ће 9. маја бити одржана манифестација „Бесмртни пук“ — шетња потомака оних који су погинули у Другом светском рату.


„Девети мај је дан велике победе над фашизмом, ’Бесмртни пук‘ Србије ће проћи улицама Београда и приказати сународницима лица оних који нису подлегли злу, оних који су поразили фашизам“, саопштили су организатори.Важно је истаћи да се на манифестацији окупљају људи са портретима предака који су се борили за спас Србије током ратова у 20. веку — од првог светског рата до НАТО агресије против Југославије 1999. године

„Бесмртни пук“ се традиционална одржава у целој Русији на дан обележавања годишњице победе у Другом светску рату, а само прошле године на манифестацији се окупило десетине хиљада Московљана, међу којима је био и руски председник Владимир Путин, који је носио портрет свог оца.

Србија, како наводе организатори, као одани савезник Русије и као земља чија је историја тесно везана за Русију, а посебно њена борба у последњим ратовима који су потресали Европу у 20. веку, такође ће ове године имати свој „Бесмртни пук“.

„’Бесмртни пук‘ ће бити још једна прекретница у нашој заједничкој историји. Шетња улицама Београда само је још једна потврда да смо исти историјски простор. Ако Срби изађу са портретима својих хероја, бораца за слободу и независност њихове земље — свет ће поново видети да смо били и остајемо заједно — Срби и Руси“, наводе организатори догађаја Медија центар „Руски Експрес“, Српски огранак Међународне друштвене фондације за јединство православних народа и Координациони савет руских сународника у Србији..



Скениране фотографије треба да буду послате на и-мејл: galogaza@mail.ru и fjpn@bvcom.net

У и-мејлу је обавезно да се наведе име и презиме, војно звање и чин личности са фотографије.
Фотографије треба да буду послате до 6. маја 2016.г. како би биле спремне за шетњу.

Програм манифестације за 9. мај

11.00 — окупљање на Меморијалном комплексу погинулих за ослобођење Србије у Другом светском рату (Гробљу Ослободилаца Београда), затим шетња према Руском дому.
12.00 — почетак шетње од Гробља ослободилаца Београда до споменика Вуку Караџићу, Булеваром Краља Александра до Дома синдиката, хотела „Москва“ и Руског дома
14.00 — окупљање испред Руског Дома, као домаћина пријема учесника поворке и прославе ветерана.
15.00 — највероватније пројекција филма о Великом отаџбинском рату „А зоре су овде тихе“
 
rs.sputniknews.com

саопштење организатора на facebook.com/besmrtnipuk
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #16 on: May 08, 2016, 02:06:51 pm »

Можда би било најбоље да овај и предходни пост преместите у неку другу или засебну тему.


Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #17 on: May 09, 2016, 11:08:21 am »

Neznam gdje bi stavio, danasnja parada u Moskvi.
Edit: tehnika krece u 41 min.

« Last Edit: May 09, 2016, 11:28:20 am by SOLARIS 1972 » Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #18 on: May 09, 2016, 02:58:00 pm »

Veličanstvena parada!

Privuklo mi pažnju: ispred tenkova armata, tenkovi T-98. Nije mi poznato o čemu se radi. Mi smo do sada na forumu razglabali o tenkovima T-95, ne sećam se da smo spominjali T-98.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 483


« Reply #19 on: May 09, 2016, 03:09:25 pm »

Veličanstvena parada!

Privuklo mi pažnju: ispred tenkova armata, tenkovi T-98. Nije mi poznato o čemu se radi. Mi smo do sada na forumu razglabali o tenkovima T-95, ne sećam se da smo spominjali T-98.

Коментатор није помињао Т-98, већ Т-90А, погрешно си чуо. Баш сам обратио пажњу.
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #20 on: May 09, 2016, 04:04:15 pm »

Veličanstvena parada!

Privuklo mi pažnju: ispred tenkova armata, tenkovi T-98. Nije mi poznato o čemu se radi. Mi smo do sada na forumu razglabali o tenkovima T-95, ne sećam se da smo spominjali T-98.

U pravu je @kumbor, ovo je sa današnje parade

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


A postavio sam na predhodnoj stranici info o tehnici koja je prodefilovala danas



* 13124634_10155140686133539_1314265155184924751_n.jpg (111.62 KB, 960x602 - viewed 119 times.)
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #21 on: May 09, 2016, 07:03:40 pm »

Veličanstvena parada!

Privuklo mi pažnju: ispred tenkova armata, tenkovi T-98. Nije mi poznato o čemu se radi. Mi smo do sada na forumu razglabali o tenkovima T-95, ne sećam se da smo spominjali T-98.

Коментатор није помињао Т-98, већ Т-90А, погрешно си чуо. Баш сам обратио пажњу.

Mea culpa - na engleskom se T-90A i T-98 dosta slično izgovaraju, pa ako ne paziš dobro ... Shocked  (a dvaput sam vraćao snimak!)
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 483


« Reply #22 on: May 09, 2016, 07:24:32 pm »


Hoćeš reći da RTCG ili druga TV nije davala prenos Parade, pa si morao pratiti na engleskom! Naravno, razlika je samo u jednom malom t na kraju reči, pa se lako pobrka!
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 881



« Reply #23 on: May 09, 2016, 08:38:37 pm »


Hoćeš reći da RTCG ili druga TV nije davala prenos Parade, pa si morao pratiti na engleskom! Naravno, razlika je samo u jednom malom t na kraju reči, pa se lako pobrka!

У Црној Гори се такве ствари прате на РТС-у или на неком од руских канала на кабловској.
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #24 on: May 09, 2016, 09:32:18 pm »

Video sam jutros da je RTS direktno prenosila paradu - nisu nam to ukinuli kablovski operateri u CG (kao što čine mnogo puta za mnogo manje značajne prenose), ali sam imao obaveza pa nisam mogao pratiti direktan prenos.
Paradu sam pogledao tek sa ovog videa koji je postovan na Palubi, sa engleskim komentarom, i zato je došlo do nesporazuma!

I još jedno rasmišljanje vezano za vojne parade: zašto devojke - žene na vojnim paradama marširaju u mini suknjama?
To sam video i danas, a i na mnogim prethodnim video zapisima.

Prelepe su!

« Last Edit: May 09, 2016, 09:49:30 pm by lovac » Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #25 on: May 09, 2016, 09:55:44 pm »

Na paradi u Moskvi su bile studentkinje Mornaričke akademije , pa je to valjda dovoljan razlog da se spoji lepo i korisno (na oko)  laugh
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #26 on: May 09, 2016, 10:06:59 pm »

Ocjena -2, kao i lani.
Avijacija -standardni avio miting, ništa kvalitetno.
Po zemlji - ništa, nema veze, inžinjerije, abh, logistike, pješadije.
Loše, ljepi spektakl ali sa vojnog stajališta -ništa.

poz.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #27 on: May 09, 2016, 10:24:45 pm »

Slažem se sa Solarisom, koliko je prošle godine armata zasjenila sve ostalo, ove godine je bilo samo ponovljena prošlogodišnja.

Još uvek mi je top Kineska parada od pre koju godinu.
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #28 on: May 09, 2016, 10:36:12 pm »

Prošla Parada je bila jubilarna i u skladu s tim su je tako priredili. Zaboravljate da je učestvovala i Crnomorska flota u Sevastopolju.Ove godine je parada koštala nešto manje od 3 miliona evra , a to ima veze sa planiranom štednjom ....Ono što je zaista veliki uspeh , to je "Besmrtni puk" koji je u Rusiji okupio 24 miliona ljudi i ta akcija se iz Sibira širi celim svetom.
« Last Edit: May 09, 2016, 10:41:13 pm by longtrip » Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 390


« Reply #29 on: May 10, 2016, 08:55:40 pm »

Ако погледате десетак парада уназад све је мање више исто. Исти сценарио, исти протокол, понекад нешто ново од технике и то је то. Испада, да ако нема нове технике да их треба укинути.  Међутим, парада је пре свега традиција обележавања победе над фашизмом. Руси држе до те своје традиције јер да то не раде цели свет би веровао да је нацистичку Немачки победио "Џин Вејн и остали "каубији". Дакле, парада је мање демонстрација силе и моћи (мада јесте и то) а више одржавање традиције и свести о победи. Русија своју силу и моћ демонстрира у Сирији, где је поштено осрамотила Американце и НАТО. За 7,5 месеци је урадила више него "антитерористичка" коалиција за све време свог "рада". И то је суштина.
Logged
Pages:  1 [2] 3 4 5 6 7 8   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 22 queries.