PALUBA
March 29, 2024, 06:40:05 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Donirajte Palubu
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Tragedija u Osijeku  (Read 3419 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« on: February 22, 2015, 03:33:30 pm »

TRAGEDIJA U OSIJEKU Dečak je bio sav krvav, trčao je i vikao: Moja mama je mrtva!
   22.02.2015.

Sedmogodišnji dečak je na igralištu pronašao bombu, koju je doneo u kuću, gde je eksplodirala i ubila njega i trudnu mamu i povredila dva brata i sestru.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Mlađi brat trčao je ulicom obliven krvlju. Zaustavila sam ga i pitala šta se dogodilo. U šoku mi je odgovorio ‘mama je mrtva, mama je mrtva’, prepričala je potreseno Snežana Djetelić, komšinica porodice u čijoj je kući u Bijelom Brdu kod Osijeka u subotu eksplodirala bomba. Odmah nakon što je videla potresenog dečaka, komšinica je požurila u kuću porodice Hadža. "Videla sam ženu kako leži u lokvi krvi. Stomak joj je bio jako teško povređen. Kraj nje je nepomično ležao i mali Samir" priseća se jezivog prizora potresena komšinica. Mamu i malog brata uplašeno je sa strane gledala sedmogodišnja sestra. I devojčici su noge bile izranjavane. Poginuli dečak imao je sedam godina, a Zafira (36) bila je mama šestoro dece. Rođaci kažu da je bila u trećem mesecu trudnoće. Osim devojčice, u eksploziji su povređena njena dva brata, od devet i pet godina. Komšije su prvo pomislile da je eksplodirao gas. "Izleteo sam iz kuće i ušao u njihovu, tela su nepomično ležala na podu. Supruga je odmah pozvala Hitnu" ispričao je komšija Bojan Grabovac. Iako policija juče gotovo ništa službeno nije govorila, osim da je reč o ručnoj bombi, navodno je bombu baš Samir našao na obližnjem igralištu. Nakon igre vratio se kući da ponosno pokaže mami svoj neočekivani pronalazak. Pre nego što je mama uspela da odreaguje, bomba se rasprsnula u hiljade ubojitih komadića. Bombu je dečak navodno našao na igralištu na kojem su se deca igrala svakog dana. Igralište je do prošle godine bilo smetlište i stanovnici su tamo bacali uginule životinje, a onda je preduzetnik Jovo Vuković kupio zemljište i sredio ga za decu. "Deca su tamo svakog dana, a otac poginule dece, Faton, tamo je baš juče čuvao svoje ovce. On, sigurno, tamo nije primetio ništa. Odakle tamo te bombe" ne prestaje da se pita komšija stradalih Mirko Ostojić. I to nije bila jedina bomba. Policija ih je nakon tragedije pronašla još. Stanovnici Ulice kralja Zvonimira u Bijelom Brdu juče su jedva pronalazili reči. Nesrećnu porodicu svi su dobro poznavali. Stepan Kozma, prijatelj porodice Hadža, u trenutku eksplozije bio je s njihovim najstarijim sinom Hadžijom (12). "Hadžija skoro svakoga dana dolazi kod mene na ručak. Njegov otac Faton je najvredniji čovek koga poznajem. On je oličenje poštenja i neverovatno je koliko radi boreći se za svoju veliku porodicu. Znao sam za njegove muke, pa sam zbog toga malog Hadžiju prihvatio kao svog, pomažem mu sa školom i savetima. On je baš juče ujutro došao kod mene. Otišli smo u prodavnicu pa se zaputili na obližnje brdo. Tada me je nazvala supruga i uznemireno mi ispričala da je Valentino sav krvav došao u našu kuću i rekao da je eksplodirala bomba" govori potreseno Stepan Kozma. Troje mališana koji su završili u bolnici nisu teže povređeni, ali će u bolnici ipak ostati na posmatranju, prenosi 24sata.hr.

Izvor: www.blic.rs


* 576870_profimedia0098539124_ff.jpg (20.6 KB, 470x313 - viewed 775 times.)
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #1 on: February 22, 2015, 11:05:07 pm »

Страшно. Моје саучешће породици.
Logged
Kljun
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 446



« Reply #2 on: February 23, 2015, 02:33:43 am »

Uzas! Kakva nesreca...
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #3 on: February 23, 2015, 06:54:24 am »

Velika nesreca, saucesce porodici. Sad
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #4 on: February 23, 2015, 08:42:43 am »

Neko je odlučio da se ratosilja "trofeja" koje je skupio tokom žurke i ostavio ih na delijem igralištu...užas.
Logged
leut
Počasni član foruma
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 721



« Reply #5 on: February 23, 2015, 09:00:33 am »

Tragedija. Žalosno je da se oružje ovako odbacuje, i to još na igralište, kad se potpuno legalno i bez kazne može predati Policiji.

Od 2007. godine u Hrvatskoj traje akcija "Manje oružja, manje tragedija" pod motom "Riješite se oružja bez sankcija i učinite svoj život sigurnijim".
Jednostavno zovnete Policiju na 192 ili besplatni info telefon 0800 8892. Policijski službenici protueksplozijskog odijela će u civilu, u neoznačenom vozilu ("da selo ne priča") doći do vas i preuzesti oružje bez ikakve prijave, bez ikakvih sankcija.

U sklopu akcije, od 1.9.2007. do 31.12.2014., dragovoljno je predano 3.340,835 kilograma eksploziva, 9.484 komada raznog oružja, 87.691 komad raznih minsko-eksplozivnih sredstava i 3.988.457 komada streljiva raznog kalibra.
« Last Edit: February 25, 2015, 08:55:42 am by leut » Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #6 on: February 24, 2015, 11:18:14 pm »

Trudnica legla na bombu da bi spasla decu
24sata.hr   24.02.2015.

Devojčica Indira Hadža (Cool, koja je u subotu ranjena u eksploziji ručne bombe u svojoj kući u Bijelom Brdu kod Osijeka, preživela je zahvaljujući brzoj reakciji hirurga i sad je dobro iako joj je čelični geler iz ručne bombe M75 prošao kroz srce i ostao kod dušnika. Poginuli su, međutim, njena trudna majka i njen sedmogodišnji brat.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

"Mala Indira je dobro i stabilno, smeštena je na Intenzivnu negu, samostalno diše i kontinuirano pratimo njeno stanje. Zasad bi bilo opasno vaditi geler, te je do daljnjeg nećemo dirati i. Kolege koje su bile dežurne u trenutku kad su devojčicu doneli uradili su odličan posao" rekao je za zagrebački portal 24 sata.hr, načelnik Odeljenja za kardiohirurgiju KBC-a Osijek Ranko Ugljen. Devojčica se probudila posle dva dana u komi u koju je zapala u subotu kada se kod njihove kuće dogodila tragedija: eksplodirala je ručna bomba i poginuli su njena majka trudnica i njen brat. Prema Ugljenovim rečima, vađenje malih čeličnih kuglica iz tela nije neophodno ukoliko ne ugrožavaju vitalne životne funkcije. Komšije iz Bijelog Brda, koje su dotrčale u kuću porodice Hadža pošto su čuli eksploziju, tvrde da je Indira i ranjena uspela iz kuće da iznese svoju dvogodišnju sestricu. Neverovatnu hrabrost, pričaju, pokazala je i njena majka, koja je u trećem mesecu trudnoće legla na bombu kako bi spasila svoju decu. U policiji ni juče nisu znali ništa više o nepoznatom počinitelju, koji je ostavio bombe na igralištu na rubu sela. Još se istražuje kako je ručna bomba, od koje su u subotu poginuli Samir (7) i Zafira Hadža (36), a ranjeni sestra Indira i braća Valentino (9) i Jasmin (5), stigla u njihovu kuću.



Izvor: www.blic.rs


* 576870_profimedia0098539124_hs.jpg (10.42 KB, 245x200 - viewed 120 times.)
Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.024 seconds with 23 queries.