PALUBA
March 29, 2024, 02:58:55 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik foruma PALUBAinfo
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... 26   Go Down
  Print  
Author Topic: Srušio se helikopter koji je prevozio bolesnu bebu  (Read 105405 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« on: March 14, 2015, 06:57:29 am »


Beta, Tanjug | 14. 03. 2015.  05:56h

Transportni helikopter Vojske Srbije "Mi-17" angažovan u akciji spasavanja bebe iz Novog Pazara srušio se nedaleko od beogradskog aerodroma "Nikola Tesla", saopštilo je Ministarstvo odbrane. Za sada se ne zna ima li preživelih, a detalji će biti saopšteni u jutarnjim satima.

Prema nezvaničnim informacijama u helikopteru su bila dva pilota, dva tehničara iz 890. mešovite helikopterske eskadrile ViPVO Vojske Srbije, dvojca medicinskih tehničari i bolesna beba.

 Prema saznanjima B92, helikopter "Mi-17"  je stigao do Beograda oko 23 sata ali nije uspeo da sleti na aerodrom zbog loših vremenskih uslova i magle. U 2.10 sati kontrola letenja je izgubila kontakt sa posadom letelice.

Bilo je predviđeno da helikopter sleti u Beograd i da beba stara pet dana bude prevezena na Intitut za majku i dete.

Bebu su juče po podne prevozili sanitetom iz Novog Pazara u bolnicu u Kragujevac, kada se na putu u blizini Raške dogodio odron i sanitet je ostao zarobljen. Novorođenče ima problema sa disajnim putevima i u teškom je stanju, a u sanitetskom vozilu nije bilo dovoljno kisonika da bi se čekalo na raščišćavanje puta.

U vozilu je bilo rezervi kiseonika za bebu za oko sat vremena, pa je evakuacija bebe hitno naređena.

Ministar Lončar i ministar odbrane Bratislav Gašić su odmah reagovali i na mesto odrona je upućen vojni helikopter da preveze bebu u Beograd na Institut za majku i dete.

Odron u mestu Pivnice zatvorio je u potpunosti Ibarsku magistralu oko 21.00, a put je bio potpuno neprohodan do 23.00, kada je raščišćena jedna traka. Saobraćaj na Ibraskoj magistrali, između Kraljeva i Raške, sada se odvija naizmenično jednom trakom.

Izvor

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/542219/Srusio-se-helikopter-koji-je-prevozio-bolesnu-bebu
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #1 on: March 14, 2015, 08:29:13 am »

Prema informaciji sa RTS-a u helikopteru je bilo 4 clana posade, beba i 2 zdravstvena radnika. Informacije o njihovoj sudbini jos nema.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #2 on: March 14, 2015, 08:40:14 am »

Srušio se helikopter koji je prevozio bolesnu bebu
Beta, Tanjug   13.03.2015.

Transportni helikopter Vojske Srbije "Mi-17", angažovan u akciji spasavanja bebe iz Novog Pazara, srušio se nedaleko od beogradskog aerodroma "Nikola Tesla", saopštilo je Ministarstvo odbrane. Za sada se ne zna ima li preživelih, a detalji će biti saopšteni u jutarnjim satima. U helikopteru pored četiri člana posade i bebe, bila i dva zdravstvena radnika, javlja reporter RTS-a.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Prema nezvaničnim informacijama u helikopteru su bila dva pilota, dva tehničara iz 890. mešovite helikopterske eskadrile ViPVO Vojske Srbije, dvojca medicinskih tehničari i bolesna beba. Prema saznanjima B92, helikopter "Mi-17"  je stigao do Beograda oko 23 sata ali nije uspeo da sleti na aerodrom zbog loših vremenskih uslova i magle. U 2.10 sati kontrola letenja je izgubila kontakt sa posadom letelice. Bilo je predviđeno da helikopter sleti u Beograd i da beba stara pet dana bude prevezena na Intitut za majku i dete.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Bebu su juče po podne prevozili sanitetom iz Novog Pazara u bolnicu u Kragujevac, kada se na putu u blizini Raške dogodio odron i sanitet je ostao zarobljen. Novorođenče ima problema sa disajnim putevima i u teškom je stanju, a u sanitetskom vozilu nije bilo dovoljno kisonika da bi se čekalo na raščišćavanje puta.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

U vozilu je bilo rezervi kiseonika za bebu za oko sat vremena, pa je evakuacija bebe hitno naređena. Uviđaj, posle pada helikoptera, vrši vojna policija.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Ministar Lončar i ministar odbrane Bratislav Gašić su odmah reagovali i na mesto odrona je upućen vojni helikopter da preveze bebu u Beograd na Institut za majku i dete. Odron u mestu Pivnice zatvorio je u potpunosti Ibarsku magistralu oko 21.00, a put je bio potpuno neprohodan do 23.00, kada je raščišćena jedna traka. Saobraćaj na Ibraskoj magistrali, između Kraljeva i Raške, sada se odvija naizmenično jednom trakom. Na beogradski aerodrom "Nikola Tesla" su tokom noći stigle ekipe Hitne pomoći i pripadnici Vojske Srbije. Izuzetno loši uslovi su cele noći otežavali avio-saobraćaj iznad Beograda i zbog guste magle i slabe vidljivosti su avioni ili kružili iznad aerodroma "Nikola Tesla" ili su preusmeravani na druge aerodrome.

Izvor: www.blic.rs


* 470706_fotogr.0014_f.jpg (17.88 KB, 470x270 - viewed 166 times.)

* Screenshot_2.png (23.25 KB, 468x272 - viewed 171 times.)

* Screenshot_3.png (19.78 KB, 469x214 - viewed 153 times.)

* Screenshot_4.png (19.58 KB, 467x214 - viewed 171 times.)
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #3 on: March 14, 2015, 08:44:26 am »

Logged
leut
Počasni član foruma
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 721



« Reply #4 on: March 14, 2015, 08:45:35 am »

Da, Kuzma, tako je i navedeno u gornjem člaanku.

Quote
Prema nezvaničnim informacijama u helikopteru su bila dva pilota, dva tehničara iz 890. mešovite helikopterske eskadrile ViPVO Vojske Srbije, dvojca medicinskih tehničari i bolesna beba.

Quote
Prema saznanjima B92, helikopter "Mi-17" je stigao do Beograda oko 23 sata ali nije uspeo da sleti na aerodrom zbog loših vremenskih uslova i magle. U 2.10 sati kontrola letenja je izgubila kontakt sa posadom letelice.

Ministarstvo obrane Republike Srbije je navelo da je kontakt s letjelicom izgubljen u 22:31, a ne kako se u gornjem članku navodi u 2:10.

U svakom slučaju, velika tragedija.
« Last Edit: March 14, 2015, 06:51:13 pm by leut » Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #5 on: March 14, 2015, 09:08:27 am »

TRAGEDIJA Srušio se vojni helikopter koji je prevozio bolesnu bebu, strahuje se za život sedam osoba VIDEO

Beta, Tanjug, N1info, B92   | 13. 03. 2015. - 19:51h  izmena vesti 08:57h | Foto: N1info   | Komentara: 179

Ministarstvo odbrane saopštilo je da se helikopter Vojske Srbije "Mi-17", angažovan u akciji spasavanja bebe iz Novog Pazara, srušio nedaleko od beogradskog aerodroma. Prema nepotvrđenim informacijama, svih sedam osoba koje su se nalazile u letelici, uključujući i petodnevnu bebu, stradale su, javlja televizija N1.


Televizija N1 javlja da se helikopter srušio na oko kilometar od aerodroma, u blizini auto-puta.
 
Ministarstvo odbrane je najavilo da će detalji tragedije biti saopšteni u jutarnjim satima.
 
Zvanično,  u Ministarstvu kažu da još nema podataka da li ima preživelih. Ipak prema nepotvrđenim informacijama, u helikopteru je bilo sedam osoba i svi su stradali.
 
POGLEDAJTE Mesto pada helikoptera, snimak televizije N1:

 

 
Prema nezvaničnim informacijama u helikopteru su bila dva pilota, dva tehničara iz 890. mešovite helikopterske eskadrile ViPVO Vojske Srbije, dvojca medicinskih tehničari i bolesna beba.
 
Helikopter je stigao do Beograda oko 22 sata, kružio je neko vreme oko aerodroma, u pokušaju da sleti.
 
Kako se navodi u saopštenju Ministarstva odbrane, kontrolni toranj je sa letelicom izgubio kontakt u 22.31.
 
Helikopter Vojske Srbije sa petodnevnom bebom, koja je evakuisana iz sanitetskog vozila zaglavljenog na putu Raška - Kraljevo zbog odrona, nestao je sa radara oko ponoći.
 
Bilo je predviđeno da helikopter sleti u Beograd i da beba stara pet dana bude prevezena na Intitut za majku i dete.
 
Bebu su juče po podne prevozili sanitetom iz Novog Pazara u bolnicu u Kragujevac, kada se na putu u blizini Raške dogodio odron i sanitet je ostao zarobljen.
 
Novorođenče ima problema sa disajnim putevima i u teškom je stanju, a u sanitetskom vozilu nije bilo dovoljno kisonika da bi se čekalo na raščišćavanje puta.
 
U vozilu je bilo rezervi kiseonika za bebu za oko sat vremena, pa je evakuacija bebe hitno naređena.
 
Bili su upaljeni reflektori na stadionima Zvezde i Partizana, kako bi se helikopter orijentisao. Pretpostavlja se da je letelica i istrošila gorivo.
Uviđaj, posle pada helikoptera, vrši vojna policija.
 
Na beogradski aerodrom "Nikola Tesla" su tokom noći stigle ekipe Hitne pomoći i pripadnici Vojske Srbije.
 
Izuzetno loši uslovi su cele noći otežavali avio-saobraćaj iznad Beograda i zbog guste magle i slabe vidljivosti su avioni ili kružili iznad aerodroma "Nikola Tesla" ili su preusmeravani na druge aerodrome.
 
 
Odron u mestu Pivnice zatvorio je u potpunosti Ibarsku magistralu oko 21.00, a put je bio potpuno neprohodan do 23.00, kada je raščišćena jedna traka.
 
Ministar Lončar i ministar odbrane Bratislav Gašić su odmah reagovali i na mesto odrona je upućen vojni helikopter da preveze bebu u Beograd na Institut za majku i dete.


Izvor>Blic.rs
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #6 on: March 14, 2015, 10:05:18 am »

Pao jedan od dva Mi-17 u upotrebi u Vojsci Srbije
Beta   14.03.2015.

Transportni helikopter Mi-17, koji se srušio u širem rejonu aerodroma "Nikola Tesla" kod Surčina, bio je jedan od svega dva primerka te letelice koja je korišćena u Vojsci Srbije.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Ta dva helikoptera Mi-17 su letela u sastavu 890. mešovite helikopterske eskadrile 204. vazduhoplovne brigade u Batajnici, a u Vojsci Srbije imali su internu oznaku HT-48 (Helikopter Transportni 48). U pitanju su letelice sa evidencijskim oznakama 12550 i 12551. Helikopteri su originalno proizvedeni za Sovjetski Savez 1989. i 1991. godine, a u Srbiju su uvezeni polovni 1997. godine za potrebe Jedinice za specijalne operacije Resorsa državne bezbednosti, koja ih je koristila na Kosovu. Vojska Srbije preuzela je dva helikoptera Mi-17 2006. godine i remontovala ih 2010. godine, nakon čega su uključeni u upotrebu. Helikopteri Mi-17 predstavljaju unapređenu verziju najpoznatijeg sovjetskog transportog helikoptera Mi-8, koji se takodje koristi u Vojsci Srbije. U pitanju je srednji transportni helikopter koji se koristi u desetinama armija sveta a koji, u odnosu na Mi-8, ima jači motor i unapređenu avioniku.



Kako je ranije saopšteno iz Ministarstva odbrane, helikopter Mi-17 srušio se u petak uveče u akciji traganja i spasavanja, tokom koje je životno ugrožena beba transportovana iz Raške u Beograd. Još nije poznata sudbina članova posade i putnika, a očekuje se da će u toku dana biti sazvana vanredna konferencija za novinare na kojoj će biti izneto više detalja.

Izvor: www.blic.rs


* 470706_fotogr.0014_ff.jpg (20.96 KB, 470x353 - viewed 161 times.)
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #7 on: March 14, 2015, 10:43:10 am »

Sa FB stranice jednog pripadnika V i PVO

Quote
OSTALI SMO BEZ NAJBOLJE POSADE
Sinoć su vazduhoplovci poleteli na humani zadatak i nisu se vratili.
Naše kolege i prijatelji.
Meha, Đuka, Draja i Miladinče.
Momci neka Vam je večna slava i hvala.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #8 on: March 14, 2015, 10:55:43 am »

Sada je i zvanicno saopsteno da nema prezivelih

Quote
Конференција за новинаре


Конференција за новинаре поводом трагичне несреће и пада хеликоптера Ми-17 биће одржана у 13 часова у Дому Војске Србије, Браће Југовића 19.

Након извршеног увиђаја истражних органа констатовано је да, на жалост, нема преживелих.

Хеликоптер Војске Србије Ми-17, полетео је синоћ у оквиру операције трагања и спасавања, да превезе животно угрожену бебу из Рашке у Београд.

Веза са посадом је изгубљена синоћ у 22.31, а хеликоптер је пао у ширем рејону аеродрома „Никола Тесла“ у Сурчину.

Izvor> Sajt MO RS



Neka im je vecna slava.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #9 on: March 14, 2015, 11:23:10 am »

POGINUO HEROJ VOJSKE SRBIJE, SPASAO 1.000 LJUDI U padu helikoptera stradao jedan od najboljih pilota

CRNA HRONIKA11:16, 14.03.2015.

Jedanod najboljih pilota Vojske Srbije Omer Mehić poginuo je u padu helikoptera koji je prevozio bebu iz Novog Pazara

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


Jedanod najboljih pilota Vojske Srbije Omer Mehić poginuo je u padu helikoptera koji je prevozio bebu iz Novog Pazara.

Mehić je tokom službe kao oficir Vojske Srbije spasao više od 1.000 ljudi. Prošao je sve od instruktora letenja do vođe tima za spasavanje

On je inače preživeo pad helikoptera gazela m-8 2008. godine.


Izvor:Kurir.rs

Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 349



« Reply #10 on: March 14, 2015, 12:06:13 pm »

Boze, ovaj jucerasnji dan je bas bio...otmica deteta na sred ulice, taskista i prolaznik ubijeni, i za kraj ovo. Dusa me boli za dusicu malu nije ni imala sansu da zivi. Neka im je vecna slava svima.
Logged
jadran2
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 13 147



« Reply #11 on: March 14, 2015, 12:39:20 pm »

Toliko nesretnih okolnosti u ovoj tragediji.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #12 on: March 14, 2015, 12:48:18 pm »

Vlada Republike Srbije je  na danasnjoj vanrednoj sednici nedelju 15.mart proglasila za dan zalosti na teritoriji Srbije.

Quote
Premijer Vučić je na sednici vlade saopštio da je pao helikopter u kome je smrtno stradalo sedam osoba i predložio je proglašenje dana žalosti. Premijer je zatim zamolio da se i danas mediji i svi drugi ponašaju kao da je dan žalosti.


- Želim da vas obavestim da je sinoć u 22:31 izgubljen kontakt radio vezom sa vazduhoplovom HT48 i on je izgubljen sa radara - započeo je svoje obraćanje naciji premijer Vučić.
 
On je rekao da su stradali iz vojske pilot Omer Mehić, Milovan Đukanović, Nebojsa Trajić, Ivan Miladinović, kao i civilno lice Dževad Ljajić i Miroslav Veselinović i beba iz porodice Ademović.
 
 
Vlada Srbije izjavila je saučešće poradicama stradalih i pozvala medije da i danas usklade svoj sadržaj sa odredbama o danu žalosti.
 
Ministarstvo obrane je najavilo konferenciju za štampu u 12 časova.

Izvor: Blic.rs
Logged
Adler
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 160


« Reply #13 on: March 14, 2015, 12:53:08 pm »

Нека им је вечна слава и хвала. Нека на ономе свету лете ведрим и сунчаним небом.

Родитељима настрадале бебе и породицама погинулих спасилаца и овим путем желим искрено саучешће.
Logged
FF
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 929


« Reply #14 on: March 14, 2015, 01:03:31 pm »

Sinoć sam se oko 22:00h sam izašao iz auta isped zgrade u kojoj stanujem u naselju Žarkovo i čuo sam kako helikopter preleće preko mene (Žarkovo je na pravcu prilaza aerodromu u Surčinu i iznad mog naselja preleće većina letelica koje sleću u Surčin), ali ga od mraka i magle nisam video. Pomislio sam - ko leti po tako groznom vremenu. Izgleda da su to bili oni. Strašna tragedija  :'(
Logged
Pages:  [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... 26   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.036 seconds with 24 queries.