PALUBA
April 25, 2024, 09:08:39 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... 49   Go Down
  Print  
Author Topic: Higginsi u JRM  (Read 292639 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Jester
Počasni član foruma
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 325



« Reply #510 on: June 04, 2014, 06:14:27 pm »

Motorne topovnjače u najboljim danima, gdje bi mogla biti lokacija treće slike oko Šibenika negdje ?, mada ima milijun ovakvih uvala duž Jadrana tako da...

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]



* 1.jpg (225.32 KB, 1251x768 - viewed 110 times.)

* 2.jpg (286.58 KB, 1265x768 - viewed 108 times.)

* 3.jpg (275.23 KB, 1183x768 - viewed 141 times.)
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 255



« Reply #511 on: June 04, 2014, 06:28:28 pm »

Treća slika bi mogla biti snimljena u uvali Škar najbižoj uvali Minerska.
Logged
top155
mornar
*
Offline Offline

Posts: 33


« Reply #512 on: June 10, 2014, 09:25:16 am »

Pozdravljam ovaj Forum i sve učesnike koji su deo istorije JRM, a posebno one koji  su sluzili na Higginsima. Ja sam bio mornar na top155, najbolji brod u JRM 72ge, komandant Herman Drnovsek. Odlikovan sam Medaljom za Vojničke Vrline ukazom Predsednika SFRJ i demobilisan kao rezervni vodnik i sluzio na top155 god 72-73 kao Motorista, najbolja mašina u Divizionu, Komandni brod u Divizionu.

Neznam kako da Vas podsetim vizuelno jer ne umem da pošaljem sliku sa proglašenja za N-najbolji u JRM..!!?Huh??
Veliki Pozdrav Svima Vama, Dragan Djorgovic  TOP155.

PS: Želim da uputim VELIKI POZDRAV mom starešini Zafran Stjepanu, koji je 72ge prekomandovan u Pulu, jer mu je obitelj zivela u Puli, bio je Velika Faca, neko je ovde na ovom forumu spomenuo Kuduza, on je bio Starešina na top154 i često smo igrali stoni tenis. Veliki pozdrav i Njemu
bio je neverovatan sa bilo kojim oblikom lopte dali je to ping-pong ili odbojka bio je prvak sveta, Kuduze Veliki Pozdrav!
« Last Edit: June 10, 2014, 09:46:47 am by Jester, Reason: uređen i posložen tekst u postu » Logged
Jester
Počasni član foruma
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 325



« Reply #513 on: June 10, 2014, 09:52:36 am »

Pozdrav i vama i dobrodošli na forum, za postavljanje slika dobro proučite Topic Uputstvo za postovanje slika, šema, skica na forum
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #514 on: June 10, 2014, 10:18:56 am »

Pozdravljam ovaj Forum i sve učesnike koji su deo istorije JRM, a posebno one koji  su sluzili na Higginsima. Ja sam bio mornar na top155, najbolji brod u JRM 72ge, komandant Herman Drnovsek. Odlikovan sam Medaljom za Vojničke Vrline ukazom Predsednika SFRJ i demobilisan kao rezervni vodnik i sluzio na top155 god 72-73 kao Motorista, najbolja mašina u Divizionu, Komandni brod u Divizionu.

Neznam kako da Vas podsetim vizuelno jer ne umem da pošaljem sliku sa proglašenja za N-najbolji u JRM..!!?Huh??
Veliki Pozdrav Svima Vama, Dragan Djorgovic  TOP155.

PS: Želim da uputim VELIKI POZDRAV mom starešini Zafran Stjepanu, koji je 72ge prekomandovan u Pulu, jer mu je obitelj zivela u Puli, bio je Velika Faca, neko je ovde na ovom forumu spomenuo Kuduza, on je bio Starešina na top154 i često smo igrali stoni tenis. Veliki pozdrav i Njemu
bio je neverovatan sa bilo kojim oblikom lopte dali je to ping-pong ili odbojka bio je prvak sveta, Kuduze Veliki Pozdrav!

Herman Drnovšek ti živi u Sloveniji, naravno već odavno u penziji. Kuduza sam viđao do 1991. u Lori kasnije više ne.
Logged
top155
mornar
*
Offline Offline

Posts: 33


« Reply #515 on: June 10, 2014, 11:24:26 am »

              Duje ...Hvala Ti na odgovoru..
73ce sam demobilisan ......ali posto mi je srce ostalo na Top155..
74 sam sa motorciklom iz Beograda dosao u Split...i na kapiji u Lori sam hteo da se prijavim..!
kad na kapiji izlazi Kuduz i veli mi...........E....ovi tvoji su u remontu u Sibeniku...i ja za Sibenik..
na kapiji zavoda Velimir Skorpik se prijavim i oni posalju kurira na brod i dodje moj omiljeni staresina VRANAC ZVONIMIR...
on je hteo da me pozove na rucak na brod...ali vojna pravila nisu dozvoljavala da civil udje u vojni areal..
     i tako ja popusim u svom entuzijazmu....i odputujem dalje

       PS: dali neko zna nesto mojim staresinama ZAFRAN SJEPAN i VRANAC ZVONIMIR
   
Logged
top155
mornar
*
Offline Offline

Posts: 33


« Reply #516 on: June 10, 2014, 11:43:42 am »

                  Duje u vezi  Hermana....

        Njegovu kcer sam pronasao u..usa... preko interneta i javio se Komandantu u Sloveniju,..
Herman je ostario...sto sve NAS stize.....nije mogao da se seti .....da se izrazim..... koji sam......jer je kroz njegovu karijeru proslo
mnogo generacija mornara ...i tu nema sta da dodam......


Logged
top155
mornar
*
Offline Offline

Posts: 33


« Reply #517 on: June 10, 2014, 12:06:16 pm »

    Email adresa ...DRNOVSEK HERMANA komandanta TOP155

     drnovsek.herman@gmail.com
Logged
RADSIM39
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 79


« Reply #518 on: June 10, 2014, 06:46:29 pm »

Za top155.Kuduza sam video pre 10 godine u Splitu. To je bio najbolji sportista uJRM, bilismo u11.DTČ. Kasnije sam ja išao u prekomandu sa 14.OTČ u Ploče. Inače ja sam torpedista a Kuduz je mašinac. Ja sam bio na TČ 106 kasnije 156 od 1959. pa do 1966. godine. Ovde spominjete Hermana. On je moj klasić VII klasa brodarsko podoficirske škole. Buo je dobar starešina i postao oficir,svaka čas.
Logged
RADSIM39
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 79


« Reply #519 on: June 10, 2014, 06:51:05 pm »

Za top155.Kuduza sam video pre 10 godine u Splitu. To je bio najbolji sportista uJRM, bilismo u11.DTČ. Kasnije sam ja išao u prekomandu sa 14.OTČ u Ploče. Inače ja sam torpedista a Kuduz je mašinac. Ja sam bio na TČ 106 kasnije 156 od 1959. pa do 1966. godine. Ovde spominjete Hermana. On je moj klasić VII klasa brodarsko podoficirske škole. Buo je dobar starešina i postao oficir,svaka čas.
Logged
RADSIM39
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 79


« Reply #520 on: June 10, 2014, 07:09:13 pm »

Moram vam javiti jednu tužnu vest, upravo sam doznao da je danas umrla ćerka Kuduzu. Moje saučešće.
Logged
top155
mornar
*
Offline Offline

Posts: 33


« Reply #521 on: June 11, 2014, 10:46:52 am »

za RADSIM39......Hvala Ti na odgovoru....evo jedne price iz 72 na Topovnjacama... .....Moje Saucesce KUDUZE................
      moj klasic Mladja....bili smo zajedno u SAURI  VP1159  masinski vod u PULI 71god...bio je motorista na TOP154 ....kod Kuduza, a ja na 155.. ......zasto VAM prepricavam ovu pricu.
      Mladjin otac je bio oficir JNA, ...kao i moj...upoznao sa mu oca..... ..kada sam  bio u JRM , moj otac je bio major po cinu....u to vreme zbog malog broja formacijskih mesta u JRM, to je bio veliki cin...i sta hocu da istaknem...KUDUZ se sa Mladjom kao motoristom nije mnogo usrecio...to je vec pitanje karaktera persone .... mornara .... i njegove licne motivacije....   ovo sto cu VAM ispricati...
      ne bih hteo da neko od citalaca ...stekne utisak citajuci ove redove da ja hocu sebe da ...istaknem...pogotovu 42godine posle...!!!!!!
      jer sam za razliku od Kuduzovog motoriste......odneo kuci medalju za vojnicke vrline i cin rez. vodnika...i N ..najbolji brod JRM72ge..
   
        dodatak: moj otac je 63 kao oficir JNA dobio stan u najvecem oficirskom naselju u bivsoj YU..na Zvezdari...Beograd
....kada je doslo vreme da idem u vojsku ....bio sam regrutovan u pesadiju...!!!!!!?Huh?...u koju nisam  hteo ni da privirim...odem u vojni odsek i zamolim ih da me prekomanduju u RM....ali opstinski referent...klasicno neljubazan...odbije moju zelju...!!???
     
        posto sam bio problematicno dete u tom naselju.. sa svojim ocem nisam imao prisan odnos...malo malo evo policije na vrata...............
konacno zamolim mog oca da pronadje vezu da me prekomanduje u RM...

        sta je interesantno u ovoj prici......uvek je bilo logicno da se  kao regrut ...vojnik ...provuces kroz vojni rok ...sto bolje....
.....vecina mojih drugara iz naselja je sluzila vojni rok u okolini beograda...
......kada su culi da sam trazio da idem u RM , koja je bila duza sest meseci ili tada dve godine...mislili su da sam narkoman..

            Rezime....u najvecem oficirskom naselju u bivsoj YU ...od sve dece staresina naselja...niko nije odlikovan Medaljom za Vojnicke Vrline..
           
      to sto je Top155 bio najbolji brod u JRM ...je zahvaljujuci odlicnoj 37klasi..doslo je nas sedam.. bili smo Velicanstvenih sedam....iako je jedan  bio kreten...taj je pucauo u sebe  na strazi..!!!!da se spasi vojnog roka.......ali je popusio.....ima nas raznih...ja sam se drznuo i njegovu gitaru dok je bio u bolnici menjao za najbolji kompot na svetu....sa susednih brodova..kompot od krusaka iz KOTCea......prozivao me je Herman.kasnije..ali na tome  je ostalo..

            ja sam  dva puta dobio po sedam dana zatvora . prvi put sam se potukao sa nekim bokserom iz Zrenjanina u SAURI ...posto sam ga nabo u oko, izasao mu je hematom      a ..oko mu je izgledalo kao durbin.. a drugi put u Sibeniku na Mandalini......bio sam permanentno gladan i uvek isao dva puta u red za hranu....pa su me trpezarci zapamtili.....ovo je posebna prica............ja sam naravno bio motorista ...ali nije bilo na brodu sta ja ne mogu da napravim...ali pravio sam i greske .......i tu je moj Staresina Zafran Stjepan . Pokazao sve njegove kvalitete kao Staresina  ..uglavnom  kad je dosla 37klasa na brod   prvo je stara vojska odahnula...njih cetvoro 35 klasa....ustvari. bio je samo GANCO ..Makedonac 36ta.. davali su sluzbu non stop .......elem..moj Herman snimi da ja hocu i mogu da radim ..i jedan dan mi veli....da ja osobno opituram caklju...i jebo sam se tom cakljom celo popodne...i propustim zbor za veceru...racunajuci idem sa ...RASHODOM.na veceru..
...........odem ja sa rashodom na veceru i kako su me trpezarci videli...bilo je pa ti si drugi put...i nikako da im objasnim da grese..i djaba sva ubedjivanja.....konacno udarim smrada kutlacom po glavi i tu kompletan rashod sa TOPa ucestvuje...i demoliramo kantinu........a bio sam gladan da crknem......
         morao sam da platim odstetu koju smo napravili  ..mislim da je tada bilo 30 000din...ljudska glupost nema granica..pitam se danas zasto sam ja to marao da platim.....doduse dva puta po sedam dana zatvora nisam nikada odlezao...i ako je ...u pitanju Medalja za Vojnicke Vrline..to je OK..

         Najduhovitije dolazi na kraju.........kad mi je staresina cuo sta sam uradio...rekao je doslovce.....

         gledaj remca .!!!!.nema ni dva Petka na brodu....i vidi koje sranje je napravio.....!??

Logged
top155
mornar
*
Offline Offline

Posts: 33


« Reply #522 on: June 11, 2014, 12:52:48 pm »

       evo pisem repliku na moj mail....
kao prvo sajt je odlican......... poruka Kap.Bojnog Broda.....Rade ...bulju si mi pomerio sa ovim tvojim jednostavnijim sistemom, a vezi slanja fotografija......popio sam pola litra loze, a sistem nece da profunkcionise....!!??

      moje pitanje glasi ...molim ljude dobre volje da se jave na moju Email adresu koja glasi

                       dragansvx,@gmail

       koji znaju da posalju fotos , a na ovu adresu....imam sliku posade Top155 iz 72ge
kod proglasenja za Najbolji brod u JRM72ge....

             Unapred zahvalan  dragan      ps: sve sto je potrebno da se kucne na tastaturu, a u vezi slanja slike....vise od dva puta ..Rade nije
                                                           jednostavno .....pogotovu kad sistem nece da se otvori....zasto sam se ja ulogovao ovoga puta na
                                                           moju proslu poruku........ti je valjda jasno kao pun mesec....pozdrav dragan
Logged
top155
mornar
*
Offline Offline

Posts: 33


« Reply #523 on: June 11, 2014, 12:56:11 pm »

greska u koracima...previse loze..

               adresa je ....   dragansvx@gmail.com
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #524 on: June 11, 2014, 01:06:46 pm »

greska u koracima...previse loze..

               adresa je ....   dragansvx@gmail.com

Pogledaj Emajl poruku pa se javi.....
Logged
Pages:  1 ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... 49   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 24 queries.