Nikola A. Torić

(1/6) > >>

chombe:
Poštovane kolege !!!

U svojoj zbirci imam jednu mornaričku sablju M.1924/36  koja je nedvojbeno pripadala Nikoli A. Toriću. Pokušavam pronaći podatke o njemu, ali mi to baš i ne polazi za rukom. Zahvaljujući jednom kolegi iz Beograda ( hvala Radmilo  ;D ) uspio sam doznati da je 1936. godine „mornarički narednik vodink II klase mašinske grane Nikola A. Torić odlikovan Srebrnom medaljom za revnosnu službu“ što je iste godine i objavljeno u Službenom vojnom listu.  Iz ovoga se jasno vidi da je Torić  tada bio podoficir. Kasnije je najvjerovatnije napredovao i dobio ovu sablju. Zanima me njegova daljnja sudbina, i svaka pomoć je više nego DOBRODOŠLA !!!

Unaprijed hvala, Chombe

chombe:
Inicijali

brodarski:
Kad se vrati A. Torić onda ću ga pitati za njegova bliskog rođaka. Taj NT je iz obitelji brodograditelja. Mislim da znam o kome se radi. Bio je poslije rata u JRM. Torići su sa Vrgade. Jedno prezime a tri plemena koji međusobno nisu u rodu. Potomci prastanovnika Jadranskog mora. S Jurišićima nastanjivali Vrgadu prije par tisuća godina. Pomorci ( kapetani, strojari, telegrafisti ), brodograditelji ( vlasnici škverova ) i visokoobrazovani stručnjaci.

chombe:
Svaka čast majstore !!!
Volio bih osobno popričati s tim gospodinom A. Torićem.
Možete li mi molim vas dati nekakav kontakt mail ili moje pitanje i adresu proslijediti njemu ?  Gdje je on uopće (rekli ste - kad se vrati) ? Tko zna možda ima i nekakvu fotografiju što bi uistinu bilo super !?!

brodarski:
Quote from: chombe on May 13, 2015, 01:55:05 pm

Svaka čast majstore !!!
Volio bih osobno popričati s tim gospodinom A. Torićem.
Možete li mi molim vas dati nekakav kontakt mail ili moje pitanje i adresu proslijediti njemu ?  Gdje je on uopće (rekli ste - kad se vrati) ? Tko zna možda ima i nekakvu fotografiju što bi uistinu bilo super !?!

A. Torić je sad negdje blizu Paname. Javi mi se jednom tjedno.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page