PALUBA
April 20, 2024, 02:46:46 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik foruma PALUBAinfo
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  [1] 2 3   Go Down
  Print  
Author Topic: Rusija izvozi oružje  (Read 15205 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« on: May 28, 2015, 11:42:10 am »

Vir: "Obramba" SLO
http://www.obramba.com/

Rusija je Kirgizistanu dobavila oklepnike BTR-70 in havbice D-30

RUSIJA KREPI ZAVEZNIŠTVO Z BIVŠIMI DRŽAVAMI SOVJETSKE ZVEZE V SREDNJI AZIJI

Rusija je Kirgizistanu (Republiki Kirgiziji) sredi maja 2015 kot del vojaške tehnične pomoči dobavila havbice D-30 in oklepna transportna vozila BTR-70, je sporočila tiskovna služba centralnega vojaškega distrikta Ruske vojske. Število podarjenih havbic in oklepnikov ni znano.

Kirgizistan je prejel oklepna vozila BTR-70M, do sedaj je imel v svoji oborožitvi 25 oklepnikov tega tipa, kot tudi vlečne havbice D-30 kalibra 122mm, ki jih je Kirgizijska vojska že uporabljala (72).  Ruska federacija je kot del brezplačne vojaške tehnične pomoči namenila tudi rezervne dele in dodatno opremo. Prav tako pa so poročali, da so ruski strokovnjaki pomagali Kirgizijcem popraviti večcevne raketne sisteme BM-21 grad, kirgizijske vojaške enote jih imajo v svoji oborožitvi 15.

Rusija in Kirgizistan, ki se je osamosvojil ob razpadu Sovjetske zveze leta 1991, na vojaškem področju tesno sodelujeta že od leta 2003. Od takrat Ruska imajo  Ruske letalske sile v Kirgizistanu v zračni bazi v Kantu, ki je oddaljen približno 20 kilometrov od prestolnice Biškek, nameščena ruska bojna letala. V bazi Kant je trenutno nameščenih dvanajst letal Su-25 in dva helikopterja Mi-8, kot tudi več kot 400 pripadnikov Ruske vojske.

Moskva in Biškek sta septembra 2013 podpisali sporazum o podaljšanju uporabe vojaškega oporišča Kant in drugih ruskih vojaških objektov v Kirgiziji vsaj do leta 2032, z možnostjo podaljšanja za pet let. Podobno podaljšanje so sklenili tudi s sosednjim Tadžikistanom.

Pripravil: A. Knific, foto: Military Photos


* BTR-70-642x336.jpg (62.81 KB, 642x336 - viewed 81 times.)

* havbica-BTR-70.jpg (479.67 KB, 900x608 - viewed 102 times.)
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #1 on: June 18, 2015, 12:27:23 pm »

Vir: Defender hr
http://www.defender.hr/

Rusija i UAE potpisuju ugovor za PO sustav Khrizantema-S

Datum objave:
18.06.2015

Rusija i Ujedinjeni Arapski Emirati (UAE) spremaju se potpisati ugovor o isporuci ruskog samohodnog protuoklopnog sustava Khrizantema-S. Finaliziranje ugovora je u tijeku, rekao je glavni projektant tvrtke koja je razvila oružje. "Zašto je Khrizantema-S privukla pozornost naših kolega iz Emirata? To je u svijetu jedini protutenkovski sustav sposoban za pronalaženje mete bez optičke vidljivosti i uništavanje tenkova bilo koje vrste, uključujući napredne modele s dinamičnim oklopom", objasnio je Valery Kashin, iz projektnog ureda Kolomna Instrument Manufacturing u blizini Moskve.

Ruski samohodni protutenkovski sustav Khrizantema-S je bio jedan od glavnih izložbenih primjeraka na međunarodnom sajmu IDEX-2015 u veljači u Abu Dhabiju, a zatim je predstavljen višem vodstvu UAE tijekom dijela programa koji je bio zatvoren za javnost. "Oni su izrazili interes za ovaj sustav i u tijeku je ugovaranje posla", dodao je Kashin.


* article-gallery-big-1434620673_568.jpg (78.37 KB, 800x537 - viewed 89 times.)
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #2 on: June 18, 2015, 12:29:46 pm »

Vir: Defender hr
http://www.defender.hr/

Pakistan analizira ruski prijedlog ugovora za nabavu Mi-35

Datum objave:
18.06.2015

Rusija je poslala prijedlog kupoprodajnog ugovora Pakistanu za isporuku četiri borbena helikoptera Mi-35M Hind E, prenosi neimenovani ruski vojni izvor. Pakistan trenutno pregledava dokument o nabavi helikoptera, a razgovori traju od prošle godine. U lipnju 2014. Moskva je podigla desetljećima star embargo na izvoz oružja u Pakistan te je tako dopustila prodaju ruskih vojne opreme i naoružanja. Ranije ove godine, pakistanska vlada službeno je objavila svoju namjeru za kupnjom borbenih helikoptera Mi-35 iz Rusije. Pakistan planira koristiti helikoptere za borbu protiv terorističkih skupina u zemlji.


* article-gallery-big-1434625415_288.jpg (63.48 KB, 750x424 - viewed 109 times.)
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 483


« Reply #3 on: June 18, 2015, 02:09:13 pm »



Хризантема има домет преко 10 километара. Калибар ракете је 152мм или већи.
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #4 on: June 19, 2015, 10:05:34 am »

Vir: Defender hr
http://www.defender.hr/

Rusi nude Srbiji helikoptere Mi-171 bez opreme za 22 milijuna dolara

Datum objave:
19.06.2015

Ministarstvo odbrane dobilo je ponudu Rusije za kupovinu transportnog helikoptera. Okvirna cena je 22 miliona dolara bez dodatne opreme, otkriva „Blic“. Riječ je o helikopteru Mi-171, modernijoj verziji helikoptera Mi-17, a njegova nabavka najavljena je već posle pada helikoptera u Surčinu, kada su poginuli beba, dvojica medicinskih tehničara iz Novog Pazara i četvorica časnika VS, piše Blic.

-U ugovoru koji je u Ministarstvo odbrane stigao iz kompanije „Russian Helicopters"“ precizira se da bi isporuka novog helikoptera bila 12 meseci od postizanja konačnog dogovora, dok srpska strana traži da to bude puno ranije, najkasnije do prosinca ove godine. Tijekom pregovora sa ovom kompanijom razgovorat će se i o ponuđenoj cijeni od 22 milijuna USD - navodi izvor „Blica“ iz vrha Vlade Srbije. Izvor dodaje da Ministarstvo obrane ima još ponuda za kupovinu helikoptera, prije svih od Francuza (op.ur. misli se na Airbus Helicopters - H225 Caracal. Inače, sličnu ponudu od 25 milijuna USD Rusija je dala Hrvatskoj prije nekoliko godina za deset helikoptera ovog tipa. Naime, tada se razmišljalo o tome da se pod račun Rusima da 14 helikoptera Mi-8. Kad je ponuda stigla, mnoge u OSRH je zaboljela glava te se ipak odlučilo remontirati Mi-8 i nastaviti sa njihovim korištenjem)

"Francuski helikopter koji nam je ponuđen je u osnovi jeftiniji od ruskog. Kada se, međutim, u tu cijenu uključi potrebna obuka koju bi naši vojnici morali proći i ostala prateća oprema, taj helikopter na kraju ispadne skuplji. S druge strane, naša Vojska godinama koristi ruske vojne letelice", rekao je izvor Blica.

Delovi za „migove“

Izslanstvo Ministarstva obrane dogovorilo je sa ruskom kompanijom MIG nabavu pričuvnih dijelova kako bi VS mogla potpuno osposobiti i staviti u funkciju sva četiri aviona „MiG-29“, otkriva „Blic“. Ministarstvo obrane je od 2014. od ove ruske kompanije kupilo pričuvnih dijelova za oko milijardu dinara. Do kraja godine u proračunu za zrakoplovstvo određeno je još 450 milijuna dinara za dijelove za MIG, tako da će se uspjeti osposobiti četiri aviona „MiG-29“, rekao je ministar obrane Gašić.


* article-gallery-big-1434701153_244.jpg (99.99 KB, 800x532 - viewed 81 times.)
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #5 on: June 20, 2015, 06:16:06 am »

Dranje. Za 10,4 M$ dobiješ Bell-412 EPI sa staklenim kokpitom i motorima P&WC PT6T-9.
Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #6 on: June 20, 2015, 08:43:48 am »

To mi nije jasno. Zasto se ne kupuju jeftiniji, manji helikopteri legendarnog Bella. Pola planete je teralo Hjuia (I tera ga i dalje) dok bi logistika bila osigurana buduci da policija koristi slicne helikoptere.
Logged
HrcAk47
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 695



« Reply #7 on: June 20, 2015, 08:56:50 am »

412ka i Mi17 su različiti helikopteri po mogucnostima, ali cena koju su nam cepnuli je nenormalna.

Bolje 2 vrhunsko opremljena Bella nego 1 goli Mi17.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #8 on: June 20, 2015, 09:01:09 am »

A i više bi nam pasovali Belovi za traganje i spašavanje od Mi-171.
Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #9 on: June 20, 2015, 09:06:11 am »

Meni kao laiku to izgleda tako.
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #10 on: June 20, 2015, 01:46:57 pm »

Negdje sam čitao poređenje Bela i Mi, piloti kaži prelazak s Mi na Bela je kao iz auta na Bicikl.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #11 on: June 25, 2015, 01:40:25 pm »

Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #12 on: August 20, 2015, 07:30:37 pm »

Vir: Defender hr
http://www.defender.hr/

Pakistan će kupiti četiri ruska jurišna helikoptera Mi-35M

Datum objave:
20.08.2015

Pakistan će nabaviti četiri ruska helikoptera Mi-35M, objavilo je danas rusko veleposlanstvo u Islamabadu. "Ugovor je potpisan za četiri jurišna i transportna helikoptera Mi-35M krajem prošlog tjedna", rekao je glasnogovornik veleposlanstva zas RIA Novosti.

Prema riječima glasnogovornice, sporazum je postignut između ruske državne tvrtke Rosoboronexport i pakistanskog Ministarstva obrane. U srpnju, zamjenik glavnog direktora Russian Helicopters, Andrey Shibitov je rekao, da bi odluka o isporuci Mi-35M u Pakistan za borbu protiv terorizma mogla biti u bliskoj budućnosti.

U rujnu 2014. godine, zamjenik generalnog direktora Rosoboronexporta, Sergej Goreslavsky, je izjavio kako Pakistan želi kupiti nekoliko Mi-35M helikoptera u borbi protiv terorizma. Rusija i Pakistan potpisali su sporazum o obrambenoj suradnji dva mjeseca kasnije.


* article-gallery-big-1440079199_179.jpg (63.9 KB, 800x533 - viewed 87 times.)
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 079


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #13 on: August 21, 2015, 05:52:03 am »

Da li se može naći podatak koliko je Pakistanskih ministara osim ministra odbrane, pregovaralo sa Rusoboronexportom?
Da li su pakistanski ministar sporta i Socijalne zaštite bili da pomognu ministru vojnom kod ugovaranja helikoptera?
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #14 on: October 20, 2015, 05:35:05 am »

Belorusija je naručila 32kom BTR-82A, trebala bi ih preuzeti u 2016-toj godini.

Vir: "Obramba" SLO
http://www.obramba.com/
19/10/2015

Belorusija naročila 32 ruskih oklepnih pehotnih vozil BTR-82A

RUSKO OKLEPNO VOZILO BTR-82A DOŽIVLJA BOJNI KRST V SIRIJI

Belorusija se je 9. septembra 2015 z ruskim proizvajalcem oklepnih vozil Arzamas dogovorila za nakup 32-ih oklepnih transportnih vozil BTR-82A, je danes (19.10. 2015) novinarjem izdal vir iz ruske vojaške industrije.

Pogodba za 32 oklepnih vozil pehote  BTR-82A za potrebe Beloruske vojske je bila podpisana tekom ruskega oborožitvenega sejma RAE 2015, ki je v začetku septembra potekal v Nižnem Tagilu. Belorusija bo nove oklepnike dobila v letu 2016. Belorusko obrambno ministrstvo je potrdilo dogovor, vendar pa niso izdali števila oklepnih vozil.

Belorusija bo po Rusiji in Kazahstanu drugi uporabnik novega oklepnika BTR-82A 8×8, ki je nadgrajena različica kolesnega oklepnika BTR-80A. Ruska obrambna industrija je novi oklepnik začela testirati  v letu 2009, v letu 2013 pa so prve začeli uporabljati tudi v Ruski vojski. Rusi jih imajo sedaj že več kot 300, prvi bojni test pa doživljajo prav zadnje mesece v Siriji v spopadih proti Islamski državi. Rusi so tja poslali več oklepnikov tega tipa še pred začetkom vojaškega posredovanja, informacije niso ne potrdili ne zanikali, o prisotnosti pa pričajo številne fotografije. Poleg Rusije ima v svoji oborožitvi BTR-82A tudi Kazahstan in sicer okoli 100.

Novi ruski oklepni transporter BTR-82A 8×8 je oborožen s topom kalibra 30 mm in mitraljezom 7,62 mm, kadenca topa pa je 110 nabojev na minuto. Učinkovit je proti ciljem na tleh, v visokih nadstropjih zgradb in proti helikopterjem do razdalje 2,5 km. Nanj lahko namestijo tudi protitankovski raketni sistem kornet, učinkovit proti oklepnikom do razdalje 4 km. BTR-82A doseže hitrost do 90 km/h, konstruktorji pa so pri snovanju vozila posebno pozornost namenili protiminski in zaščiti pred improviziranimi eksplozivnimi napravami (IED).

Pripravil: A. Knific, foto: Military Photos


* rusko-oklepno-pehotno-vozilo-BTR-82A-parada-642x336.jpg (58.89 KB, 642x336 - viewed 96 times.)
Logged
Pages:  [1] 2 3   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 23 queries.