PALUBA
March 29, 2024, 02:14:37 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Prilikom registracije lozinka mora da sadrži najmanje osam karaktera, od toga jedno veliko slovo, i bar jednu cifru, u protivnom registracija neće biti uspešna
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: македонски начин стрелба са револверима  (Read 10994 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
gocemk
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 636


« on: May 29, 2015, 10:21:30 am »

















Logged
gocemk
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 636


« Reply #1 on: May 29, 2015, 10:23:19 am »

Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #2 on: May 29, 2015, 11:07:52 am »

Koliko vidim rec je o video klipovima sa ruskog govornog podrucja pa me interesuje sta je ovde tipicno makedonski nacin pucanja? Da li je to neki patentirani nacin pucanja? Molim neko objasnjenje uz ove video klipove.
Meni ovo vise lici na kaubojski, posto smo u vestern filmovima cesto imali priliku da vidimo kako kauboji istovremeu pucaju sa dva revolvera?
Logged
gocemk
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 636


« Reply #3 on: May 29, 2015, 03:20:55 pm »

Koliko vidim rec je o video klipovima sa ruskog govornog podrucja pa me interesuje sta je ovde tipicno makedonski nacin pucanja? Da li je to neki patentirani nacin pucanja? Molim neko objasnjenje uz ove video klipove.
Meni ovo vise lici na kaubojski, posto smo u vestern filmovima cesto imali priliku da vidimo kako kauboji istovremeu pucaju sa dva revolvera?

каубојки начин е другачи, овој  начин се зове македонски због томе да македонски антентатори  из 19 и 20 век су користили овој систем при своји напада.
Logged
gocemk
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 636


« Reply #4 on: May 29, 2015, 03:22:46 pm »

http://www.hint4.me/4507-dlya-chego-strelyat-po-makedonski.html

Более свежая и, по мнению многих специалистов, более вероятная версия основана на излюбленном способе стрельбы македонских террористов во второй половине 19 века во время борьбы с многочисленными оккупантами. Однако не стоит забывать о том, что стрельба с двух рук была известна очень давно и, в зависимости от обстоятельств, называлась то стрельбой по-рейтарски, то стрельбой по-казачьи, то еще как-то.

© Источник: http://www.hint4.me/4507-dlya-chego-strelyat-po-makedonski.html#ixzz3bXO0ifgx
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #5 on: May 29, 2015, 04:28:24 pm »

Eto to je moglo biti napisano u prvom postu i onda prilozen video. Sam video ne pruza nikakvo posebno objasnjenje.

Uostalom mnogo lepse izgleda i neko kratko objasnjenje kod pokretanja teme nego samo link ka YT.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #6 on: May 29, 2015, 05:15:04 pm »

Гађање аутоматским пушкама (две пушке из две руке, одједном) не да нема функционалног ефекта већ може бити врло опасно по суседне стрелце. Очас посла рафал може завршити по суседима на ватреној линији. Да то није нимало безазлено види се и на постављеном снимку.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #7 on: May 29, 2015, 06:32:36 pm »


Тако из огромних пиштоља / револвера са укрштеним рукама могао је тачно гађати само Шварценегер, Стивен Сигал, итд. и то само у филму. Бата Живојиновић гађао је из митраљеза с бока, а и Љубиша Самарџић, све само у филму. Убеђен сам да из калаша из једне руке рафалом није могуће погодити ништа, могуће је само повредити се, да пушка одскочи и опали те у нос, ако не нешто горе.
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #8 on: May 29, 2015, 06:44:22 pm »

Ima i u Brigadi na 26:05 min



I naravno nezaobilazni  Mythbusters

« Last Edit: May 29, 2015, 06:52:02 pm by švercer011 » Logged
gocemk
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 636


« Reply #9 on: May 30, 2015, 09:11:05 am »

револвери кој они су користили су били нагант кој није  толико велики
Logged
dobri covek
mornar
*
Offline Offline

Posts: 20


« Reply #10 on: July 13, 2015, 07:01:59 pm »

револвери кој они су користили су били нагант кој није  толико велики

Појам "македонско гађање" нема никаквих заједничких појмова са данашњом републиком Македонијом већ грчком покрајином Македонијом

једино ако Владо Черноземски (који је у својој терористичкој каријери обучавао своје истомишљенике таквом начину гађања, који на крају није употребио), атентатор из Марсеља, није из данашње Македоније. А није, колико ми је познато...

Филип и Александар Македонски, које повезују са настанком појма (две руке-двојица војсковођа који су дејствовали на одвојеним правцима), нису имали никакве везе са територијом данашње Македоније. Или они можда нису били Грци?

Има и података да се такав начин гађања користио у међусобним размирицама по руским кафанама, па се користио револвер Наган, који се може контролисати. А и, кажу, кафанско пуцање је нешто сасвим друго. Ја незнам, пуцао сам само на стрелишту...
Logged
gocemk
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 636


« Reply #11 on: November 06, 2015, 05:51:14 pm »

обог начин користење револвера је био  куд македонски атентатори у период до 1934 године било да се ради о левица или десница у вмро. Док име македонија није грчко  они су антички македонци звали бараброс - или варвари лјуди кој брче а не говоре грчки и нихови историчари каже мегу македонца и грци је било расна омраза, ако су били они грци зашто грчи и македонци у антике су користили преведувачи .
Logged
dobri covek
mornar
*
Offline Offline

Posts: 20


« Reply #12 on: July 30, 2018, 09:35:57 pm »

обог начин користење револвера је био  куд македонски атентатори у период до 1934 године било да се ради о левица или десница у вмро. Док име македонија није грчко  они су антички македонци звали бараброс - или варвари лјуди кој брче а не говоре грчки и нихови историчари каже мегу македонца и грци је било расна омраза, ако су били они грци зашто грчи и македонци у антике су користили преведувачи .

Strelba "po makedonski" kako to Rusi govore, nema ama  baš nikakve veze sa današnjom makedonijom, vmro, bugarima itd. Radi se o običaju koji su Rusi uveli u vreme Rusko-turskog rata, kada bi onaj oficir koji se našao uvredjen zahtevima kolega da vrati pare izgubljene na kocki, izazivao sve kojima je dugovao. Za to mu je, naravno, trebalo da ima dva pištolja....ostalo je istorija
Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.028 seconds with 23 queries.