PALUBA
March 28, 2024, 05:16:59 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Donirajte Palubu
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... 58   Go Down
  Print  
Author Topic: Crna Gora i NATO  (Read 217349 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #300 on: December 02, 2015, 08:11:30 pm »

Boro, ovo pristupanje CG u NATO nema nikakve veze sa CG, njenim građanima i njenim rukovodstvom!

Da je kojim slučajem geopolitička situacija drugačija i da nije u interesu USA da ce ovaj region stavi pod svoju kontrolu, da nije u njihovom interesu da se inate sa Rusijom - mogla se CG i celo njeno rukovodstvo nasadati na vrh nečega, truditi se koliko mogu, ne bi ih ni pogledali, a kamo li primili u tu organizaciju.

Današnje CG Vijesti prenose članak iz nemačkog Spiegela, gde sve lepo i jasno piše: ovaj poziv nema nikakve veze sa CG, već sa NATO i sa uticajem te organizacije na zapadnom Balkanu.


Rusija reaguje nervozno na NATO-pozivnicu za Crnu Goru. No, Alijansu se tiče samo uticaj na Zapadnom Balkanu. Brisela se izgleda uopšte ne tiče nedostatak demokatskih standarda u maloj državi.
Odnos između NATO i Rusije je od Ukrajinske krize na ovamo teško opterećen: svaka saradnja je stavljena na led. Nedavno je obaranje jednog ruskog ratnog aviona od strane članice NATO Turske produbilo napetosti. I upravo u takvoj situaciji vojni savez nastavlja svoju politiku proširenja: Crna Gora je danas dobila pozivnicu da pristupi NATO-u.  Moskva je reagovala uvrijeđeno: portparol Kremlja, Dmitrij Peskov, je najavio jasni odgovor Rusije: rusko rukovodstvo će izanalizirati situaciju i reagovati.
Crna Gora je najmanja od bivših jugoslovenskih republika. Zemlja ima samo 600.000 stanovnika i armiju od samo 2100 vojnika. No svi posmatrači se slažu da Alijansi pri pozivu za članstvo nije bitan samo čisto bezbednosni aspekt: Dušan Reljić, balknaski ekspert Fondacije za Nauku i Politiku (SWP) u spremnosti na proširenje vidi jasnu poruku Alijanse Moskvi, pošto je Rusija već odavno oštro protestovala protiv: „NATO stavlja do znanja da nema nikakvog prava veta u rukama trećih država“, kaže Reljić.
Ostrvo stabilnosti na Zapadnom Balkanu
Takođe i predsednik crnogorske NVO „Centar za demokratiju i ljudska prava“, Nenad Koprivica, vidi rvanje oko uticaja na Zapadnom Balkanu između NATO i EU sa jedne te Rusije sa druge strane kao motiv za korak Brisela.
„Pozivnica Crnoj Gori je geopolitička odluka“, kaže Koprivica, „jer određene demokratske i državno-pravne kriterijume Crna Gora ispunjava isto tako nedostatno kao i Albanija i Hrvatska 2009.“
U Crnoj Gori, koja se 2006. proglasila nezavisnom, već četrvrt vijeka vlada premjer Milo Đukanović. Obzirom da je on ovu zemlju u najvećoj mjeri mirno manervisao kroz haose jugoslovenskih ratova, Crna Gora važi sa ostrvo stabilnosti na Zapadnom Balkanu. Sa druge strane, kritičari prebacuju Đukanoviću da zemljom upravlja kao privatnom firmom i da vlada mafijaškim metodama. Sigurno je: Đukanović je odavno već sve političke i privredne ključne pozicije podelio članovima svoje familije i prijateljima iz DPS.
Đukanvović je dugo vremena tolerisao drogeraške bosove u zemlji. Italijanske službe su vodile istragu protiv njega, jer je izgleda bio uključen u šver cigareta. Crnogorski novinari, koji su o tome izvještavali, žive u opsnosti: do dana današnjeg nije istražena serija napada na novinare, koji otkrivaju slučajeve korupcije i organizovanog kriminala, meĐu njima i ubistvo Duška Jovanovića, nekadašnjeg glavnog urednika dnevnog lista Dan, u maju 2004.
Đukanović je ranije negovao veoma bliske odnose sa Moskvom: bogati Rusi su otkupili velike djelove jadranske obale, a ruski milijarder Oleg Deripaska je dobio većinsko vlasništvo nad KAP, najvećim crnogorskim preduzećem.
U međuvremenu se Đukanović distancirao od Moskve. Ruski investitori, među njima i Deripska, nijesu ispunili svoja finansijska obećanja. NATO i EU perspektiva je stoga Crnoj Gori, posve upućenoj na inostrane finansijske resurse, ne samo veoma obećavajuća nego i od elementarne životne važnosti.
Skoro pola stanovništva je protiv pristupanja NATO-u
U junu 2012. je Crna Gora zato počela pristupne pregovore sa EU: to je bila nagrada Brisela za ulogu zemlje kao faktora stabilnosti u regionu. No, kalkulacija da će postepena demokratizacija zemlje ići u korak sa pregovorima do sada se samo djelimično ostvarila: svako malo EU atestira Crnoj Gori velike nedostatke u pravno-državnim reformama.
Zbog tih nedostataka je proteklih mjeseci došlo da uličnih protesta, a opozicija uz to bojkotuje rad u parlamentu. Ona zahtijeva između ostalog fer i slobodne izbore, te zakonodovastvo koje bi spriječilo izborna falširanja. Na protestima se pokazla i duboka raspolućenost crnogorskog društva: skoro polovina stanovništva je po rezultatima ispitivanja javnog mnjenja protiv NATO-članstva, a i skepsa prema EU je široko rasprostranjena. Đukanović je dao da se protesti nasilno uguše.
Nezavisni posmatrači u Crnoj Gori kritikuju pozivnicu za članstvo u NATO: „Đukanović sada može da je proda kao veliki uspjeh i ona će ga osnažiti“, kaže Boris Raonić, predsjendik NVO Građanska alijansa. „Međunarodna zajednica opet pokazuje, da ne vodi računa o metodima vladanja Đukanovića sve dok on igra pozitivnu regionalnu ulogu.“
Slično situaciju vidi i Mihailo Jovović, glavni urednik nezavisnog dnevnog lista „Vijesti“, pod čijom je kancelarijom u glavnom gradu Podgorici u decembru 2013 eksplodirala bomba. Počinilac: da, nepoznat. „Naravno da nas učlanjenje u NATO neće demokratizovati“, kaže Jovovic. „Demokratizovaće nas samo smjena vlasti. Nažalost, mi smo jedina zemlja u Evropi, koja nikad u istoriji nije doživjela smjenu vlasti na slobodnim izborima“.
Zaključak
NATO je pozvao Crnu Goru u članstvo. Pri tome je mala balkanska država sve, ali nije pravna država. Alijansi je bitno prije svega da spriječi veći uticaj Rusije na Zapadnom Balkanu.
Preveo: Mirko Vuletić


Izvor: http://www.vijesti.me/
 
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 806


« Reply #301 on: December 02, 2015, 08:21:03 pm »

Sve ja to razumem @Lovac, ali opet mogu da kažem isto, uz pitanje dokle će sve to narod da trpi?
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #302 on: December 02, 2015, 10:28:04 pm »

Narod trpi, i trpi i trpi - jer bolje nema, barem ne u bližem okruženju!
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #303 on: December 02, 2015, 11:14:45 pm »


Narodu je izgleda dobro. Lično znam od letos, čoveku ispadne kovanica od 50ECenti, niko se, ni onaj kome je ispalo, niti od prolaznika, nekoliko minuta ne sagne da podigne. Onda ja prođem i pokupim i kupim detetu sladoled, ili dodam malo i kupim sebi pivo.  Od pre par godina u radnjama nisu vraćali kusur od cent ili dva, sad već ne vraćaju ni 10 centi, kažu nemaju sitno! Kakve ovo veze ima sa temom? Po meni ima. Govori o odnosu prema novcu, kao da im s neba pada. Možda i pada s neba - trećina budžeta CG puni se iz inostranih kredita.
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 074


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #304 on: December 03, 2015, 08:41:10 am »

Narod trpi, i trpi i trpi - jer bolje nema, barem ne u bližem okruženju!
Narod treba da traži bolje kod svoje kuće a ne bilo gde drugo. Ono što građani crnje i gore, misle o pristupanju nato je uglavnom
očekivanje da će neko uložiti pare, od kojih bi onda prost narod bez mnogo truda i muke lagodno živeo. Na žalost, malih ljudi, koji čine
društvo to se neće dogoditi, materijalne benefite će imati samo elita, a kada dođe dan da se plate računi nahebaće samo obični građani.
Da li građani crnje i gore misle da će u nekom budućem sukobu (koji je čini mi se vrlo izvestan na ovim prostorima i šire) građani sad
(sadisti), ići da brane "svoj način života" kao što je to bilo u doba Vijetnama? Mislim da će veliki deo potrošnog mesa za protivničku
vatru biti iz zemalja alijanse i to najveći broj iz onih siromašnijih koje nisu mogle da plate članstvo parama, već će ga platiti životima.
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #305 on: December 03, 2015, 08:54:00 am »

VAŠINGTON – Članstvo Crne Gore u NATO alijansi nema nikakvog smisla na nivou jačanja bezbednosti članica alijanse, piše u novom tekstu uticajnog američkog lista Forbs u kojem je članstvo Crne Gore u NATO alijansi potpuno ismejano.

Crna Gora ima populaciju od 650 hiljada ljudi, imaju 1.500 vojnika, 350 mornara i 230 pripadnika vazduhoplovstva, navodi autor teksta u listu Forbs i ironično zaključuje sa „vau!“.

Crna Gora je prelepa zemlja, ali u bezbedonosnom smislu je beznačajna za NATO alijansu, stoji u tekstu u kojem se Crna Gora poredi sa „beskorisnim prijateljem na Fejsbuku“.
NATO alijansa se pretvorila u „geopolitički ekvivalent kluba džentlmena“, ocenjuje američki list.

Kad neko hoće da bude član ovog kluba, to radi prosto da bi bio član. Crnu Goru niko ne ugrožava, niti bilo ko u Evropi ima nameru da je ugrozi, ali ova balkanska zemlja naprosto hoće da bude deo alijanse i da tako izgleda važnije, piše Forbs.

Sa druge strane, ne treba ni kriviti rukovodstvo ove zemlje zbog želje da budu deo alijanse, jer će sada ambasadori Crne Gore moći da sede kad god hoće u Briselu rame uz rame sa Nemačkom, Francuskom, Engleskom i Sjedinjenim Američkim Državama, ironično piše autor teksta i dodaje da je Crna Gora ovim „nadigrala“ Srbiju koja nije deo alijanse.

Sada je ova zemlja sigurna i dok čeka nekog novog Hitlera da se pojavi iza horizonta, razmišlja o svetskoj dominaciji, šaljivo se zaključuje na kraju teksta.

izvor: pravda

..............

Milsim da je Boro Prodanić imao odgovarajući komentar na ovo : " Videla žaba...."

Kad neko hoće da bude član ovog kluba, to radi prosto da bi bio član. Crnu Goru niko ne ugrožava, niti bilo ko u Evropi ima nameru da je ugrozi, ali ova balkanska zemlja naprosto hoće da bude deo alijanse i da tako izgleda važnije, piše Forbs.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #306 on: December 03, 2015, 10:07:27 am »

@Longtrip, sa druge strane, ne treba ni kriviti rukovodstvo ove zemlje zbog želje da budu deo alijanse, jer će sada ambasadori Crne Gore moći da sede kad god hoće u Briselu rame uz rame sa Nemačkom, Francuskom, Engleskom i Sjedinjenim Američkim Državama.

Glede i unatoć, osobito volijeći Senka Karuzu i Malog od kužine, ako još pišu za "More", jer ga ne mogu kupiti nigde u Beogradu, a ni u Crnoj Gori, ti će ljudi iz MIP CG primati lijepe debele plaće i devizne dnevnice. Otsad ću o pitanjima koja se tiču CG pisati latinicom i ijekavicom, osim onih pitanja koja se tiču "nepoćudnih, pogrešno opredijeljenih irvasa", ili mene lično, trudeći se poštivati "korienski pravopis", u mjeri koliko ga poznam.
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #307 on: December 03, 2015, 06:11:11 pm »

Na primeru Hrvatske, da pokažem šta CG još čeka da postane punopravni član NATO.
Kraći vremenski period od navedenog je veoma teško očekivati, najverovatnije će to potrajati više od godinu dana.

U svakom slučaju CG je sada skoro u NATO ...

Primer Hrvatske

1. Dobijanje pozivnice

02.-04.04.2008. Hrvatska je na NATO samitu u Bukureštu dobila pozivnicu za članstvo u NATO-u.

09.04.2008. Generalni sekretar NATO-a poslao je pismo ministru vanjskih poslova Hrvatske u kojem formalno poziva ovu zemlju da započne pristupne pregovore za ulazak u Savez.

15.04. 2008. Hrvatski ministar je uputio pismo generalnom sekretaru NATO-a kojim ga je izvijestio da je Hrvatska prihvatila poziv.

21.04.2008. Otvoren je i ujedno zatvoren prvi krug pristupnih pregovora za hrvatsko članstvo u NATO. Razgovaralo se o političkim i vojnim pitanjima i o tome da li je ispunila tražene uslove za pristupanje NATO.

2. Potpisivanje i ratifikacije protokola o pristupanju

09.07.2008. Stalni predstavnici zemalja članica NATO-a potpisali su Protokol o pristupanju Savezu Hrvatske, u prisustvu ministara vanjskih poslova dviju zemalja.

Nakon potpisivanja država može učestvovati u radu NATO i njihovih tijela, ali bez prava glasa dok ne postane članica.

Od 09.2008. do 02. 2009. - Parlamenti država članica NATO-a ratifikovali Protokol o proširenju NATO-a

3. Ratifikacija i deponovanje sjevernoatlatskog ugovora

25.03.2009. Hrvatski sabor potvrdio Sjevernoatlantski sporazum, protiv je bio samo jedan zastupnik dok je za glasalo 119 zastupnika.

31.03.2009. Generalni sekretar NATO-a uputio je hrvatskom ministru vanjskih poslova i europskih integracija pismo kojim je formalno pozvao Hrvatsku da pristupi Savezu.

01.04.2009. Hrvatska je deponovanjem hrvatskog ratifikacionog dokumenta (Sabor potvrdio Sjevernoatlantski sporazum) u američkom State Departmentu postala punopravnom članicom NATO-a.
Logged
cobra 73
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 201


СА ВЕРОМ У БОГА ЗА КРАЉА И ОТАЏБИНУ


« Reply #308 on: December 03, 2015, 06:54:27 pm »

Што би реко велики Србин Његош:"Свак је рођен да по једном умре,част и брука живе довијека!"
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #309 on: December 03, 2015, 07:58:19 pm »

Cobra - po ovom pitanju je vrlo diskutabilno šta je čast a šta bruka!?

Nadležni u CG kažu daje poziv u NATO čast.
Neki misle da je to bruka.

Ko će ga znati Huh?
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #310 on: December 04, 2015, 06:39:58 am »

Vir:"Slobodna Dalmacija" Split
http://slobodnadalmacija.hr/default.aspx
03.12.2015

CRNA GORA JUČER DOBILA POZIVNICU ZA ULAZAK U VOJNI SAVEZ

NATO Rusiju izbacuje s Mediterana

Jens Stoltenberg, generalni tajnik NATO-a, s ministarskog zasjedanja u Bruxellesu u srijedu ujutro uputio je sretnu vijest i čestitku Crnoj Gori. Zapadna vojna alijansa službeno je pozvala Crnu Goru da se priključi:
- Čestitamo vladi i građanima na ovom dostignuću. Ovo je jako dobar dan za Crnu Goru, Zapadni Balkan i za Alijansu. Crna Gora se otisnula na jedinstven put da uspostavi vladavinu prava. Od 2009. surađujemo s Crnom Gorom kroz "Akcioni plan za članstvo". Danas vidimo konkretne rezultate te posvećenosti. Naravno, ovo nije kraj tog puta, još slijedi važan dio posla koji se odnosi na prilogođavanje sistema obrane, reforme vladavine prava i na jačanje podrške javnog mnijenja.

To su pitanja na kojima ćemo nastaviti raditi dok otvaramo pregovore o pristupanju i tijekom procesa ratifikacije – zaključio je Stoltenberg na skupu kojem su u ime slavljenika nazočili Igor Lukšić, ministar vanjskih poslova i Milica Pejanović Đurišić, ministrica obrane.

Oštre reakcije Rusije

Poziv je uspješan završetak procesa koji traje od 2006. godine i osamostaljenja Crne Gore. Referendum o osamostaljenju održan je 21. svibnja 2006., a prvi dokument "Partnerstva za mir" Podgorica je potpisala 14. prosinca te godine. Dvije godine kasnije u Bukureštu Crna Gora je pozvana da počne proces dijaloga o političkim, vojnim, financijskim, sigurnosnim i diplomatskim pitanjima.

Nakon toga cijela je procedura išla u predviđenom ritmu i poziv je upućen kako je bilo i planirano, koncem ove godine. Da će se NATO članice suglasiti bilo je poznato i prije službene objave glavnog tajnika Stoltenberga.
Znalo se to već u utorak, kad se u Kuparima na proslavi sastao vojni vrh Hrvatske i Crne Gore. Hrvatska je, naime, cijelo vrijeme pristupnog puta južnog susjeda u ime NATO-a bila sponzor, zadužen za prilagođavanje vojnih i političkih struktura NATO standardima. Posebna pozornost posvećena je suradnji tajnih službi dviju država.

Nakon više sastanaka ministra obrane Ante Kotromanovića s ministricom Milicom Pejanović Đurišić, provedeno je nekoliko zajedničkih akcija od suradnje u Afganistanu, gdje su Crnogorci bili u zajedničkoj misiji s hrvatskim kolegama, do posebnih operacija priprema tajnih službi za NATO standarde s jednim od ciljeva da se iz tajnog aparata Crne Gore vremenom isključe svi anti-NATO elementi.

Koliko je dobra suradnja vidjelo se nedavno kad su specijalne hrvatske snage zaposjele Prevlaku pod firmom priprema za dolazak izbjeglica, iako se zapravo radilo o posebnoj operaciji osiguranja u trenutku kad se Đukanovićeva vlast našla pod pritiskom vala prosvjeda proruskih i prosrpskih lobija po crti trajne podjele u crnogorskom društvu.

Ako ubuduće dođe do eskalacije nije isključeno da Prevlaka posluži kao vojna baza hrvatskim i NATO snagama s ciljem osiguranja od moguće intervencije s mora.

Poziv NATO saveza ključna je stepenica nakon koje će Crnoj Gori trebati godinu i pol do dvije godine da se ispoštuje cijela procedura. Taj proces za najmanju republiku bivše Jugoslavije posebno je otežan unutarnjim podjelama i jakim pritiskom Rusije da se pristup NATO savezu spriječi.

U rujnu su počeli prosvjedi usmjereni na rušenje Mila Đukanovića koji će vjerojatno trajati i dalje, a za koje se smatra da su potaknuti pa i financirani od ruske diplomacije. Prosvjednici će inzistirati na referendumu, a vlast na skupštinskoj proceduri.

Prve službene reakcije Rusije su dosta oštre. Od procjene da NATO savez u svoje članstvo gura Crnu Goru protiv volje naroda, do oštrijih tonova kako je riječ o provokaciji.

Rusija stoga najavljuje da će otkazati sve zajedničke projekte, pa i one vojnog karaktera. Neslužbeno, u ruskom se tisku moglo pročitati i nekoliko članaka o mogućnosti vojne intervencije u Crnoj Gori, za što bi, kako su naveli, dovoljna bila jedna divizija koja bi se iskrcala u sjevernom planinskom dijelu, tradicionalno proruski orijentiranom.

Pozivom Crnoj Gori NATO je nedostupnim za Rusiju učinio posljednji komadić teritorija na europskom tlu s izlazom na more. Od Ukrajine, preko Rumunjske, Bugarske, Turske, Grčke, Albanije do Crne Gore, Rusija više ne može računati na bilo kakvu suradnju ako ta suradnja nije po volji Zapadne alijanse. I sve ostale mediteranske i atlantske zemlje članice su NATO saveza, što je posebno važno u situaciji sve oštrijeg hladnog rata, nakon sukoba u Ukrajini i Siriji.

Od svih tih zemalja Crna Gora je bila najbliskija Rusiji, a Boka kotorska oduvijek je u žarištu zanimanja ruskih geostratega.

Antun Masle
Logged
HrcAk47
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 695



« Reply #311 on: December 04, 2015, 07:11:13 am »

Vir:"Slobodna Dalmacija" Split
http://slobodnadalmacija.hr/default.aspx
03.12.2015

CRNA GORA JUČER DOBILA POZIVNICU ZA ULAZAK U VOJNI SAVEZ

NATO Rusiju izbacuje s Mediterana

...

Prve službene reakcije Rusije su dosta oštre. Od procjene da NATO savez u svoje članstvo gura Crnu Goru protiv volje naroda, do oštrijih tonova kako je riječ o provokaciji.

Rusija stoga najavljuje da će otkazati sve zajedničke projekte, pa i one vojnog karaktera. Neslužbeno, u ruskom se tisku moglo pročitati i nekoliko članaka o mogućnosti vojne intervencije u Crnoj Gori, za što bi, kako su naveli, dovoljna bila jedna divizija koja bi se iskrcala u sjevernom planinskom dijelu, tradicionalno proruski orijentiranom.
 ...

Novinarsko lupetaranje, ovo se vidi da je il' sam pisao il' mu neko rekao da napiše. Nikakvu rusku štampu on nije video.

Rusija u svojoj vojsci ima tačno 1 diviziju, 18. mitraljesko-artiljerijsku, koja bleji na Kurilskim ostrvima, mnoooogo daleko od Crne Gore (18. mitraljesko-artiljerijska divizija). Sve ostalo su brigade, već dobar niz godina.
Logged
jeremijaljesina
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 868


« Reply #312 on: December 04, 2015, 08:11:44 am »

ma nema frke za Crnu Goru Smiley


* image.jpeg (78.54 KB, 568x639 - viewed 66 times.)
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #313 on: December 04, 2015, 09:28:09 am »

ma nema frke za Crnu Goru Smiley

Ali plava teritorija na slici je BiH! Eto, oni ne znaju ni gde se ta zemlja nalazi.
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 074


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #314 on: December 04, 2015, 09:43:54 am »

ma nema frke za Crnu Goru Smiley

Ali plava teritorija na slici je BiH! Eto, oni ne znaju ni gde se ta zemlja nalazi.
A možda znaju nešto što mi neznamo Huh? Huh? Huh? Huh? Huh?
Logged
Pages:  1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... 58   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.035 seconds with 24 queries.