PALUBA
March 28, 2024, 11:46:32 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Prilikom registracije lozinka mora da sadrži najmanje osam karaktera, od toga jedno veliko slovo, i bar jednu cifru, u protivnom registracija neće biti uspešna
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 [48] 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58   Go Down
  Print  
Author Topic: Crna Gora i NATO  (Read 217268 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 14 806


« Reply #705 on: August 04, 2019, 06:26:01 am »

@Lovac, nemoj so sejati, ništa izrasti neće. Sve je džabe, za @Kosmonauta je to sve "trla baba lan", osim naravno svetih reči predsednika Mila.

Jednom kada Milo ipak siđe sa političke scene, a sići će koliko god to sada izgledalo nezamislivo @Kosmonautu i drugovima, današnji slepi sledbenici pljuvaće ga i vređati, možda i zatvoriti a mi, današnji protivnici branićemo ga tražeći u njegovoj vlasti i nešto pozitivno. To je već viđeno na primeru Slobodan Miloševića.
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #706 on: August 04, 2019, 11:28:07 am »


Hajde malo o'ladite i držite se teme. Sve ću vam pobrisati.

Ako ne umete da razgovarate bez ostrašćenosti, onda i nemojte.


Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #707 on: August 04, 2019, 01:09:34 pm »


Sve ću vam pobrisati.


Nemoj Dread.
Nekima na forumu očito je još uvek mrak ili magla pred očima.
Postovima koji pravilno tumače našu okolinu pokušavamo upaliti neko svetlo (na kraju tunela), da bi generacije koje dolaze shvatile vrednosti pravog demokratskog razmišljanja.
Bitno je ne ućutkivati druge, već kontraargumentima i pozitivnim primerima pokrenuti moždane vijuge u pravom smeru.  Grin

Izvinite za OT!  Cool
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #708 on: August 04, 2019, 01:32:07 pm »


Hajde malo o'ladite i držite se teme. Sve ću vam pobrisati.

Ako ne umete da razgovarate bez ostrašćenosti, onda i nemojte.




 Možeš početi slobodno od mene .
 Regovanje na ostrašnjenost je ranije rešavano drugačije na Forumu. Ostrašćenost je sankcionisana a reakcija je " Opravdana" ? ? ?

 Mada ? ? ? Ko zna gde smo sada u " slobadama mišljenja" ? Ja rekoh što mi je na srcu . Odgovorio na " soljenje pameti"
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #709 on: August 04, 2019, 04:34:01 pm »



Eto, ranije je ostrašćenost "rešavana drugačije", bilo nekad 15 moderatora, sada 2, yebiga.


Kada bi ostrašćenost bila "sankcionisana" na način kakav ga zamišljaš, morao bih da "sankcionišem" pola učesnika, nije neko rešenje. Metla je sasvim dovoljna.

Ako je "slobodan govor" "sankcionisan", onda nije slobodan. Isto važi i za mišljenje.

Svako na forumu ima pravo na svoje slobodno mišljenje i pravo da mu se tuđe ne nameće.




Logged
kosmonaut
Guest
« Reply #710 on: August 06, 2019, 09:45:44 am »

@Lovac, nemoj so sejati, ništa izrasti neće. Sve je džabe, za @Kosmonauta je to sve "trla baba lan", osim naravno svetih reči predsednika Mila.

Jednom kada Milo ipak siđe sa političke scene, a sići će koliko god to sada izgledalo nezamislivo @Kosmonautu i drugovima, današnji slepi sledbenici pljuvaće ga i vređati, možda i zatvoriti a mi, današnji protivnici branićemo ga tražeći u njegovoj vlasti i nešto pozitivno. To je već viđeno na primeru Slobodan Miloševića.
Meni Milo ne znaci nista niti ijedan politicar tamo. Ja pricam o CG kao drzavi i njenom narodu te o macehinskom odnosu Srbije prema istoj kada su u pitanju njene euroatlanske integracije, to je sve. A sverc cigara i Skaljarske klanove odmaknite od mene.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 14 806


« Reply #711 on: August 06, 2019, 09:51:30 am »

@Lovac, nemoj so sejati, ništa izrasti neće. Sve je džabe, za @Kosmonauta je to sve "trla baba lan", osim naravno svetih reči predsednika Mila.

Jednom kada Milo ipak siđe sa političke scene, a sići će koliko god to sada izgledalo nezamislivo @Kosmonautu i drugovima, današnji slepi sledbenici pljuvaće ga i vređati, možda i zatvoriti a mi, današnji protivnici branićemo ga tražeći u njegovoj vlasti i nešto pozitivno. To je već viđeno na primeru Slobodan Miloševića.
Meni Milo ne znaci nista niti ijedan politicar tamo. Ja pricam o CG kao drzavi i njenom narodu te o macehinskom odnosu Srbije prema istoj kada su u pitanju njene euroatlanske integracije, to je sve. A sverc cigara i Skaljarske klanove odmaknite od mene.

@Kosmonaut, nisam pominjao to o čemu pišeš, ti si to pomenuo.

Odnos Srbije prema eVroatlantskim integracijama - već sam to napisao na Palubi, zar bi devojka koju su grupno silovali trebala da se raduje na svadbi na kojoj je udaju za jednog od silovatelja? E, pa, Srbija je masovno silovana od strane NATO, možda će ti ovo približiti stav Srbije? Srbija treba da se veseli na svadbi sa NATO? 
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 879


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #712 on: August 06, 2019, 10:17:01 am »

Kosmonaut, ja ću iskreno da ti napišem. Ovde manje više smo globalistički nastrojeni, zato je i Jugoslavija svima u dobrom sećanju, čak i meni koji sam u tom društvenom uređenju bio i mlatretiran od pojedinaca (ne mislim u JNA, tamo su bili korektni, tamo sam postao čovek) nego za vreme Osnovne škole. Nije važno... Mi Jugosloveni smo putovali svuda, bez vize, sem USA, SSSR-a i još dve države na celom svetu (znaće straiji).
Mi u Srbiji smo bili prilično razočarani pošto se C.Gora odvojila, i uopšte na koji je to način sporoveden referedum, a i na koj način se upravlja tom državom. To je stvarno tuga, voleo ja nekoga ili ne.

I nemoj da se zaluđujete i čitate velikosrpske senzacionalističke portale i budalaštine. Mi u uniformi do Dejtona smo bili za zajedničku državu Jugoslaviju (SFRJ), pa neko će reći i komunističi nastrojeni, pa biće da ima istine u tome, ko god to da kaže. Sada se to na Internetu ne može naći, jer je pametni Lazanjski i slični njemu, koji nisu bili u trupi dva kišna petka, propagiraju da smo bili nekakva srpska vosjka sa sve crvenom petokrakom na sred čela (pišem o regularnim jedinicama JNA) i sa himnom Hej Sloveni.

Što bi mi posle svega pravili nekakavu krnju Jugoslaviju (jedno vreme ne znam tačno ni kako smo se zvali za vreme Svetozara Marovića). Nekakvi Srbi (divljaci kako nas smartaju u EU i šire) i Crnogorci su novi Jugosloveni. Trebali bi pojedinci malo da promisle zašto je to tako, i zašto se ni dan danas Vojska Srbije ne zove Srpska Vojska...

Uglavnom, u Beograd je svako dobrodošao, pa i kod mene, bio u Šumadiji ili u Mačvi i onaj koji nam je '90-ih bio neprijatelj, i Dino Merlin može da izvodi koncerte u Beogradu i u sred Šumadije, i moje drago Prljavo Kazalište se dobro provelo, svi ste dobrodošli, nismo mi tako zadrt narod. Tako mišljenje vlada jer smo malo ostrašćeni u diskusiji. Znam slučajno i Bora i Lovca, e moj brate kako bi bio ugošćen, i imaš poziv, dođi, ne zajebavam se. Bili su nam tu drugari iz Slovenije, Hrvatske, Crne Gore, i nikada nije bilo niti će biti čak ni verbalnog začikavanja. Da li smo to uzeli od Osmanlija ili od Šiptara, nisam siguran.

A ako ti baš nije jasno dragi druže, zegledaj se u moj avatar, on puno govori. Grin (ne u smislu v. policije, već mislim na sjajnu petokraku). Smiley
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #713 on: August 06, 2019, 12:27:34 pm »


Traže od Vlade da prihvati peticiju građana i sačuva planinu


Sinjavina treba da ostane planinska lepotica, a ne vojni poligon, kako je to planiralo Ministarstvo odbrane Crne Gore. Ovo je poruka njenih branilaca koji traže od kabineta Duška Markovića da prihvati peticiju građana i sačuva planinu. Predstavnici Građanske inicijative "Sačuvajmo Sinjajevinu" i koalicije za održivi razvoj organizovali su konferenciju za medije ispred sedišta vojnog ministarstva u Podgorici, poručili da u ovom slučaju javni interes treba izdići iznad privatnog. Aleksandar Milatović je rekao da je potpredsednik Vlade i ministar poljoprivrede Milutin Stijepović kazao u Bjelopavlićima da će vojni poligon naneti Sinjajevini nenadoknadivu štetu.

U ponedeljak, 5. avgusta je završeno sakupljanje potpisa da se Sinjajevina proglasi parkom prirode i prosleđena je Vladi. Prikupljeno je u elektronskoj bazi 3.300 potpisa, dok je na papiru peticiju potpisalo više od 6.000 građana.

- Od Vlade očekujemo da ozbiljno shvati našu peticiju i zahtevam od nje da je usvoji - kazao je Milatović i dodao da aktuelni ministar turizma Pavle Radulović treba da zna da je proglašenje Sinjajevine parkom prirode prioritet. - Uz to, Crna Gora je Ustavom proklamovana kao ekološka država i zbog toga smatramo da je to najveći stepen zaštite. Naša država je sama po sebi park prirode, i ne treba da dolazimo u ovakvu situaciju da mi branimo planine, reke i kanjone. Želimo da Sinjajevina bude park prirode, i nadamo se da će Marković i naša vlada naći načina da razumeju svoje građane. Pozivamo ga da to učini, kao i da vojni ministar Predrag Bošković odstupi od ovog suludog nauma, jer kad dođe do strelišta na Sinjajevini i kada počne da se puca, tu više nema ni turizma, ni stočara, a ni života.

Iz koalicije za održivi razvoj oglasio se Aleksandar Perović koji je rekao da niko normalan ne želi da na Sinjajevini čuje oružje, bombe, artiljeriju.

- Nama to ne treba. Mi smo mirni ljudi koji su se okupili oko toga da Crna Gora bude ekološka država i da živimo od svog rada i prirode i sačuvamo ono što je najvrednije - kazao je Perović.

izvor
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #714 on: August 06, 2019, 02:09:45 pm »

Crnogorska vlada, će prihvatiti isključivo ono što od njih traži veliki brat, pri tom će svoje lične interese prikloniti tome i uklopiti u zahtev NATO (verujem da su dobro obavešteni rođaci i kumovi već kupili zemlju u području gde se planira oživljavanje vojnog poligona - da bi na taj način posredstvom svoje vlade umnožili novac koji su uložili). A to što narod misli i traži - okači mačku o rep!

Tako je to u Cg poslednjih godina. CG demokratija je specifična po tome, da se za mišljenje naroda uvek pita, ali to mišljenje se gotovo nikada ne poštuje.
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #715 on: August 11, 2019, 07:50:29 am »


Crna Gora i Rusija imaju značajan potencijal za saradnju, ali ...


Crna Gora i Rusija imaju značajan potencijal za saradnju, ali se te mogućnosti ne koriste jer je Podgorica izabrala prozapadni kurs razvoja, saopštilo je Ministarstvo spoljnih poslova Rusije.

"Praksa pokazuje da pokušaji formiranja sopstvenog nacionalnog identiteta isključivo na osnovu poricanja istorijskog iskustva i prekida veza sa susedima, a s nadom u svetlu evroatlantsku budućnost, vode samo do povećanja konfrontacije u regionu koji je, i bez toga, opterećen brojnim izazovima", navodi se u saopštenju Ministarstva dostavljenom podgoričkim Vijestima.

Rusko Ministarstvo je u odgovoru Vijestima na pitanje kakvi su trenutni odnosi dveju zemalja, izrazilo nadu da će se stvoriti uslovi za povratak razvoja rusko-crnogorskih odnosa na uzajamno korisnim osnovama.
 
Dobri odnosi Crne Gore i Rusije narušeni su posle zaokreta crnogorskih vlasti ka Zapadu i odluke da državu vode ka članstvu u NATO-u, kao i odluke da se u potpunosti pridruže sankcijama EU protiv Rusije, podsećaju "Vijesti".

izvor
Logged
dead1
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 560


« Reply #716 on: August 19, 2019, 01:32:08 am »


 CG demokratija je specifična po tome, da se za mišljenje naroda uvek pita, ali to mišljenje se gotovo nikada ne poštuje.

To su sve demokracije, cak I one napredne zapadne.  Narod ne podrzava "de-industralizaciju" ili ogromne brojke imigranata.  Ali ipak to se sve gura na zapadu - sto oni zovu "neoliberalism". 

Demokracija je iluzija izbora.  To je najpametnija prevara ikada - das narodu ideju da imaju oni neku moc, tako da oni se oni vise nikada ne bune.   

Tu u Australiji su dvije glavne partije iste u svim glavnim ekonomskim, sigurnosnim i socijalnim pitanjima (to jest "pro neoliberal, pro-security state, pro-immigration, pro-Asianification") , a I dalje budalast narod misle da su nekako drugciji. 
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #717 on: September 05, 2019, 08:23:07 am »


Od ulaska u NATO investicije u Crnu Goru porasle 30 odsto

 
Od članstva Crne Gore u NATO značajno je povećan priliv stranih investicija u toj državi.

Skoro polovina prispelih investicija u 2018. godini bile su iz država članica Alijanse, izjavio je danas Miloš Jovanović, direktor Agencije za promociju stranih investicija.

"Priliv stranih investicija porastao je za oko 30 odsto za 2018. u odnosu na 2017. godinu, dok je priliv direktnih stranih investicija iz zemalja članica NATO saveza porastao za čak 64 odsto, što je veliko povećanje u odnosu na 2017. godinu", istakao je Jovanović, a preneo podgorički portal CdM.

izvor
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 14 806


« Reply #718 on: September 05, 2019, 04:35:26 pm »


Od ulaska u NATO investicije u Crnu Goru porasle 30 odsto

 
Od članstva Crne Gore u NATO značajno je povećan priliv stranih investicija u toj državi.

Skoro polovina prispelih investicija u 2018. godini bile su iz država članica Alijanse, izjavio je danas Miloš Jovanović, direktor Agencije za promociju stranih investicija.

"Priliv stranih investicija porastao je za oko 30 odsto za 2018. u odnosu na 2017. godinu, dok je priliv direktnih stranih investicija iz zemalja članica NATO saveza porastao za čak 64 odsto, što je veliko povećanje u odnosu na 2017. godinu", istakao je Jovanović, a preneo podgorički portal CdM.

izvor


I sad je prosečna plata i penzija veća za_______________ Evra?
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #719 on: September 05, 2019, 04:53:03 pm »


NATO tim u Crnoj Gori kao "štit" od Rusije


Prvi NATO kontrahibridni tim za podršku, koji će se baviti hibridnim prijetnjama, stiže u Crnu Goru, najmlađu članicu ove vojne alijanse.

Ovu vijest objavio je portal Politiko.eu, podsjećajući da su se prije godinu čelnici NATO usaglasili da osnuju timove za podršku, kako bi saveznicima, na njihov zahtjev, u svakom trenutku pružili adekvatnu pomoć. Portal navodi da se očekuje da Evropska unija ocijeni i poboljša mjere protiv dezinformacija i miješanja u izbore, mješavinom "tvrdog i mekog zakona".

- Savjet EU je nedavno stvorio novu, stalnu diplomatsku grupu za nadgledanje i reagovanje na "hibridne" prijetnje poput dezinformacija, lažnih vijesti i pokušaja miješanja u izbore - naglašava portal.

Dekan Fakulteta bezbjednosnih nauka u Banjaluci profesor Predrag Ćeranić kaže za Novosti da "hibridno ratovanje" predstavlja novi termin za staru "nauku".

- Tim koji u Crnu Goru stiže zbog izmišljene ruske prijetnje i sve što bude činio biće u funkciji slamanja patriotskih snaga. Rusija, a na Balkanu Srbija, pravoslavlje - to su glavne mete - ističe Ćeranić. - Odbraniti se možemo kontramjerama, razotkrivanjem stvarnih namjera protivnika, informisanjem građana. Ponekad je neophodno organizovati kontramiting, a kada se "mirni demonstranti" pretvore u nasilnike i nasrnu na institucije, onda se na silu odgovori silom, sve zavisi od procjene. Šampioni u "hibridnom ratovanju" su Britanci i Amerikanci, koji često za ono što rade optužuju protivnika, u svakom slučaju Ruse.

Profesor podsjeća da se radi o metodama ratovanja za koje je u bivšem, socijalističkom sistemu, bio uvrij ežen pojam "specijalni rat".

- Moja generacija je o tome učila kroz koncept ONO i DSZ. Znači, radi se o širokom spektru nevojnih metoda kojima se napada ciljana zemlja (finansijski udari, špijunaža, plasiranje dezinformacija). S obzirom na pojavu novih tehnologija, specijalni, tj. hibridni ratovi danas se vode preko interneta, pri čemu prednjači upotreba društvenih mreža, osnivaju se novi mediji i kupuje uticaj u njima - naglašava Ćeranić.

Na pitanje da li je sve ovo uvertira za pripremanje terena za medijski rat uoči predstojećih izbora u Crnoj Gori,  sagovornih potvrdno odgovara.

- Da bi mediji bili efikasni, mora neko da proizvodi događaje, odnosno različite performanse, da pravi vijesti (dolazi do informacija i plasira dezinformacije). To je prostor za nevladin sektor. Mislim na široku lepezu nevladinih organizacija koje finansiraju strane vlade preko fondacija poput Soroševe i Rokfeler fondacije. Radi se o borbi za javno mnjenje pri čemu se protivnik nastoji diskreditovati na beskrupulozan način, upozorava Ćeranić.

Na složenost hibridnog ratovanja ukazuje i dr Strahinja Bulajić, poslanik DF-a, koji smatra da je cijela aktivnost usmjerena prema jednom cilju - Rusiji.

- Pravo je pitanje - zašto? Јer nije poznato da Rusija, u bilo kom smislu, pa ni hibridnom, ratuje protiv Crne Gore - ocjenjuje Bulajić. - Nije NATO došao u Crnu Goru da obučava njene institucije da se brane od "hibridnog rata", već upravo suprotno. Dakle, ne dolaze oni da brane, već da vode hibridni rat, u svim njegovim oblicima, protiv Rusije.

izvor
Logged
Pages:  1 ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 [48] 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.037 seconds with 24 queries.