PALUBA
April 26, 2024, 09:37:33 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Prilikom registracije lozinka mora da sadrži najmanje osam karaktera, od toga jedno veliko slovo, i bar jednu cifru, u protivnom registracija neće biti uspešna
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... 26   Go Down
  Print  
Author Topic: Набавка вишенамјенских хеликоптера за Војску Србије  (Read 100072 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 883



« Reply #150 on: July 03, 2016, 08:42:20 pm »

Имам утисак да је некима криво што су хеликоптери нови па пласирају бомбастичне информације.

Мислиш? Ма немогуће!


Ево у чему је ствар...

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Фотографија аутора Александра Милошевића, позајмљена са МЦМ форума.

Ту фотографију је један наш бивши члан кроповао, означио својим "печатом" и на једном комшијском форуму приказао као "доказ" да су хеликоптери половни, зарђали, а нашминкани. По ријечима самог аутора, Александра Милошевића, "рђа" је, у ствари, изгуљена боја јер се врата отварају и затварају па тако гуле боју, што се и понајбоље види на фотографији у пуној величини.


* 137330_366852661_1MG_8917-LR-1920.jpg (569.98 KB, 1024x1536 - viewed 223 times.)
Logged
proxy1969
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 170


« Reply #151 on: July 03, 2016, 08:51:20 pm »

OK, razliku u boji objasnio je dzumba, ali kako su vojni inspektori RVS dozvolili ovaj "javašluk"
pa ovaj okvir ovih vrata izgleda kao na barem 10 godina starom aparatu, evo uporedba s Mi17 HRZ-a
a koliko se sjećam netko je prije neki post napisao da su ovi za VRS načinjeni u onom boljem zavodu.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Capturexx.JPG (106.21 KB, 1434x510 - viewed 209 times.)
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 883



« Reply #152 on: July 03, 2016, 09:02:15 pm »

OK, razliku u boji objasnio je dzumba, ali kako su vojni inspektori RVS dozvolili ovaj "javašluk"
pa ovaj okvir ovih vrata izgleda kao na barem 10 godina starom aparatu, evo uporedba s Mi17 HRZ-a
a koliko se sjećam netko je prije neki post napisao da su ovi za VRS načinjeni u onom boljem zavodu.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Шалиш се, зар не?

Која је разлика између ова два оквира осим што је овај са Ми-171Ш са нитнама? Дио по којима се котрљају врата и на једном и на другом апарату је идентичан, изгуљен.
Logged
Zaslon
Moderator
stariji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 849



« Reply #153 on: July 03, 2016, 09:09:49 pm »

Neko članovi čitaju jedan hrvatski forum, prate šta piše "čuvena" persona sa nikom "pp5d6" pa sad prenose ovde "svoja" zapažanja, koja su naravno copy-paste (i budi rečeno najobičnije budalaštine) i to u svrhu podjeb...a.

Mislio sam da su članovi ovog foruma daleko iznad toga, da diskusije/postovanje nije na nivou "čije je veći" (čitaj "čiji je bolji var/izbledela boja") a i dobro je poznato da je većina članovi na forumu sa ovih prostora (Srbija) samokritična da ne mopže biti samokritičnija prema našim glupostima (vojnim, civilnim .....)

Mislim čemu sve ovo .... ?!?
« Last Edit: July 03, 2016, 09:24:14 pm by Рашо » Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 280



« Reply #154 on: July 03, 2016, 09:33:23 pm »

Razlika u ceni izmedju Hrvatske nabavke i Srpske je u razlika od 10 godina izmedju nabavki.
Logged
proxy1969
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 170


« Reply #155 on: July 04, 2016, 10:30:33 am »

Neko članovi čitaju jedan hrvatski forum, prate šta piše "čuvena" persona sa nikom "pp5d6" pa sad prenose ovde "svoja" zapažanja, koja su naravno copy-paste (i budi rečeno najobičnije budalaštine) i to u svrhu podjeb...a.

Mislio sam da su članovi ovog foruma daleko iznad toga, da diskusije/postovanje nije na nivou "čije je veći" (čitaj "čiji je bolji var/izbledela boja") a i dobro je poznato da je većina članovi na forumu sa ovih prostora (Srbija) samokritična da ne mopže biti samokritičnija prema našim glupostima (vojnim, civilnim .....)

Mislim čemu sve ovo .... ?!?

Ako misliš na mene, nije mi svrha "podj.." već jednostavno iznosim zapažanja u svrhu diskusije osobno ne vidim ništa loše u tome da da 2016 netko u okruženju kupuje i implementira tehniku (sjetimo se samo nedavnih poplava ili požara, čiji helikopteri i avioni su pomagali, osobno očekujem istu pomoć u nadajbože takvim prilikama i vjerujem u dobroj vjeri da ne bi izostala), ali imam valjda pravo primjetiti da nešto što je novo iz tvornice ima dosta "oronulih" detalja i nije mi svrha omalovažavati, a što se tiče same kupnje ona je problem poreznih obveznika u RS.Možda se varam ali vizuelno ti novi helikopteri izgledaju istrošenije od onih koji su kod nas u uporabi već 10 ili čak i 20 godina (obnovljeni jesu nedavno u ZTC), ali ova dva bi trebala biti potpuno nova, što izgledom ne kazuju, bez zlih namjera, ali to je viđenje ne samo moje već i nekih u RS koji se bave ovom tematikom na forumski način....
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #156 on: July 04, 2016, 11:14:35 am »

OK, vaši su lepši... 'bem ti kiselo grožđe.
Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #157 on: July 04, 2016, 12:36:07 pm »

Jesam li ja jedini koji ne vidi tu istrošenost na novim helikopterima?
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 993


« Reply #158 on: July 04, 2016, 01:12:22 pm »

Jesam li ja jedini koji ne vidi tu istrošenost na novim helikopterima?

Nisi, ali nisam hteo do sada da se javljam. Inače, mislim da kod nas ima koliko hoćeš ljudi koji vole da psuju i pljuju svoje...

A za oronulost, istrošenost, "izgleda starije od naših" i slične sintagme, ljudi - morate da odete i lično obiđete tehničko sredstvo a tek onda da dajete bilo kakvu ocenu koja se može uzeti kao kvalifikovana. Sa fotografija se to ne može videti, bez obzira na rezoluciju, vrstu i kvalitet aparata i slično.
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 280



« Reply #159 on: July 04, 2016, 04:06:54 pm »

.


* 703.jpg (1609.84 KB, 1920x1280 - viewed 137 times.)
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #160 on: July 04, 2016, 06:20:25 pm »

Novi su 100%  Grin ! Kolega Bozo13 je pitao za razlike između Mi-171 i Mi-17V-5 (u verziji sa "delfinskim" nosem)
ako izuzmemo razlike u opremi (što zavisi šta naručioc traži i koliko je to $  Roll Eyes ) da ne bih ja to prepričavao najbolje pogledati na ovom maketarskom forumu i sve će biti jasno  pilot :
http://www.arcforums.com/forums/air/index.php?showtopic=181255&st=160

Najlepša hvala Kolega!



Ja mislim da su se Rusi uozbiljili šta se tiče trgovine općenito, ne bi im baš bila neka fora i reklama uvaljivat "polovnu" robu...

Susjedima želim sve najbolje, da ne bude da ne priuštim. No ne bi bilo prvi put da Rusi stavljaju na nove stvari stare delove.
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #161 on: July 05, 2016, 04:30:58 pm »

Kada se odnosi o ovim masinama, nesto bas i nemaju stare delove na lager Bozo, prebrzo ide proizvodnja novih. Cak i "na staro" je veoma tesko naci ove masine, i to se veoma brzo trosi i rasproda. Pogledaj kako su brzo otisle stare masine bas iz inventara VS koje su bile stare minimum tridesetak godina.
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #162 on: July 05, 2016, 04:34:40 pm »

Ma netko je nesto zafusario nabrzinu, nije ljepo za vidjeti ali vazno da su tu a sve ostalo je zabava za dokone.

poz.
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 883



« Reply #163 on: July 05, 2016, 08:15:00 pm »

Ма то је неки луди Рус залијепио жваком и мало замазао бојом.

У ствари, ево шта је права истина:

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Ове олупине шминкају па уваљују глупим Србима.

Упс! Опростите, ово је ипак фотографија из једног украјинског завода...


* 143473_366783286_RBkT9PMilrM.jpg (81.74 KB, 900x510 - viewed 145 times.)
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 409


« Reply #164 on: July 05, 2016, 09:28:46 pm »

Quote
Ma netko je nesto zafusario nabrzinu, nije ljepo za vidjeti ali vazno da su tu a sve ostalo je zabava za dokone.

poz.

Ја опет, заиста не знам о чему ви причате. Опет понављам: Неко гледа фотографије снимљене у ко зна каквој резолуцији ( са свим оптичким варкама које су итекако могуће) и на основу исказа неких који ни видели нису ове хеликоптере изблиза закључује да нешто зафушарено. И сви се позивају на тамо неке неименоване стручњаке "за меко дрво". Чак и да је тако (да је нешто збљављено), постоји гарантни рок и сл. Па "Мерцедес" и "BMW" враћају целе серије на дораду због фушераја, онај амерички произвођач авиона (Ф-35) никако да да направи исправан авион и сад је овде кључни проблем лоша фарба или дихтунг на вратима.
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... 26   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 24 queries.