PALUBA
March 29, 2024, 12:02:08 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik foruma PALUBAinfo
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 [167] 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 ... 395   Go Down
  Print  
Author Topic: Imigrantska kriza  (Read 882473 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
MilosPantovic
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 653



« Reply #2490 on: June 22, 2018, 01:33:05 am »

Замрла дискусија чим су поменуте плате тих "хуманих" активиста који су запослени у представништвима страних удружења.

Да ли су плаћени порези и доприноси на те плате од преко 200 000 динара или све иде у готовини, приликом примопредаје "миграната" на граници?

Није у реду дискутовати о "мигрантима" а не поменути и њихову логистику која их усмерава, дочекује, испраћа, организује контакте са шверцерима, помаже у трговини људима и тако даље.

Да ли предајете завршни рачун? Где купујете гориво? Имате ли путне налоге за возила?

Нећемо се бавити детаљима.

Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 349



« Reply #2491 on: June 22, 2018, 03:11:02 am »

Boze kakve ja gluposti procitam na ovom forumu. Taj novac koji pominjete ne znam ko dobija.Ja bih voleo da je tako, ali na moju zalost nije. Ono sto znam je da su najvece plate u UNHCR, i to ubedljivo. Svi ostali su daleko ispod toga. Istina je mnogo skromnija. Nijedna NGO ne svercuje migrante. To je trgovina ljudima, i ovo je prilicno ozbiljna kleveta, pogotovu izrecena bez ikakvog dokaza ili osnove. Doprinosi i porezi se placaju uredno. Sve se kupuje u zemlji, uvozi se samo ono cega ovde nema ( a i na to se plati porez i carina), kao npr. odredjena doza MMR vakcina za migrante koju je jedna NGO nedavno donirala za vakcinaciju po kampovima. Sva poslovanja u RS su po zakonu i transparentna.
  Sto se Madjarske tice, odakle to da su zatvorili efektivno granicu? Pa i nisu bas. I dalje je prilicno lako preci granicni pojas. Ono gde su oni napravili posao je u hapsenju krijumcara kroz Madjarsku, a to su njihovi ili drzavljani okolnih zemalja. To bi i Srbija trebala da uradi. Mnogo ljudi se kod as preko noci obogatilo na taj nacin. 800e po osobi su uzimali od Preseva do Subotice, a nabiju ih po 20 u kombi. U principu vracamo se opet na pocetak, da Srbja treba da postuje svoje zakone.
Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #2492 on: June 22, 2018, 08:41:54 am »

Većina tih što se brinu o migrantima su čak šta više volonteri. Što se tiče plata sve zavisi iz koje je zemlje NVO. Ne bi me začudilo da neki iz recimo engleskih NVO imaju i po 3000-4000 evra plate. Takav je standard tamo. Što se tiče naših NVO najveća plata za koju ja znam iz proverenih izvora je plata jednog mog poznanika od 750 evra i bonus koji može maksimalno da bude 450 evra ako provede ceo mesec na terenu. No i oni imaju svega par radnika o ostali su uglavnom volonteri ili rade za neke mršave dnevnice. Radi se o humanitarnoj organizaciji pri evangelističkoj crkvi. E sad ako je plata od 1200 evra za ceo mesec odsustva od kuće velika plata onda blago nama. Taj čovek ne vidi decu nekad i po pola godine. Pre par godina je bio u češkoj posle onih poplava pola godine. Fenomenalan porodični život Smiley
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #2493 on: June 22, 2018, 12:24:46 pm »

Srbja treba da postuje svoje zakone.

аферим! што значи блокада државне границе по шумама и горама и усмеравање миграната на граничне прелазе. ко се ухвати у илегалном преласку моментална депортација.

ни у румунију ни у мађарску није лако ући. искуство ловаца који су редовно на терену и знају право стање. ја ове године нисам био на самој граници, али прошле сам знао тачан распоред патрола румунске пограничне полиције свако вече кад одем у лов. имали смо уговорене сигнале да знамо где смо, због безбедности и нас и њих. ово је одрађено преко наше пограничне полиције. румунска граница покривена је иц камерама и патроле се шаљу на снимљене преласке, или се јавља нашима кад се неко приближи самој граници па наши шаљу патролу. мађари су ишли још даље, пратили су групе ловаца који су ловили фазане уз границу наоружани калашњиковима и уз пратњу паса. иако је то већином мађарско становништво, били су веома непријатни, да не кажем бахати. иначе и једни и други умеју да буду агресивни према мигрантима, тј да их батинама враћају у србију. за румуне све што причам причам из личног искуства, тј лично сам видо, за мађарску причам шта ми је причао добар пријатељ из околине сомбора.
Logged
MilosPantovic
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 653



« Reply #2494 on: June 22, 2018, 02:03:39 pm »

Ништа не рекоше у вези плаћања пореза и доприноса, промета преко рачуна, остварене добити на годишњем нивоу, возила, путних налога, рачуна за гориво итд.

Видим да се разумеју у те такси линије и цене.

800 евра од Прешева до Суботице по особи. Одакле паре тим "мигрантима"? Како се споразумевају са "таксистима"? Где се сретну и договоре, окупе, плате а да их не примети полиција? Није то баш тако како се представља, игра случаја и околности.

Logged
MilosPantovic
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 653



« Reply #2495 on: June 22, 2018, 03:29:43 pm »

Наши војници и полицајци имају много мања примања од тих "волонтера".
Logged
times12
razvodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 84


« Reply #2496 on: June 22, 2018, 03:58:31 pm »

И ја исто мислим да НВО не шверцују мигранте. То ради неко други у дослуху са неким другим. Једва сам у Суботици једног таксисту намолио да превезе мигранта од аутобуске до прве мењачнице и да га врати. Уплашио се човек да некоме не уђе у реон и да га не ухапсе. Док су неки таксисти слободно возили и дебело наплаћивали услугу превоза. И нису имали проблеме са полицијом.

Мислим да се нема муљачине на нивоима плата, горива и другог што сте спомињали. Нема потребе да се зезају с тим. Дубоко сам уверен да је у питању прање пара са којим ова боранија нема везе. Биће да су нечасне радње на много вишем нивоу. Ко бре још неком нешто поклања !? И што су донатори непознати?
« Last Edit: June 22, 2018, 04:05:21 pm by times12 » Logged
MilosPantovic
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 653



« Reply #2497 on: June 22, 2018, 04:14:41 pm »

Quote
И што су донатори непознати?

Не могу да буду непознати, већ само да су подаци о донаторима некако стално и увек необјављени у медијима.

У Мађарској су познати.
Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #2498 on: June 22, 2018, 06:11:32 pm »

Toliko optužbi po NVO a nije naveo ni jednu NVO koja navodno švercuje migrante ili bar ne plaća porez
Logged
MilosPantovic
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 653



« Reply #2499 on: June 22, 2018, 06:19:29 pm »

Quote
И ја исто мислим да НВО не шверцују мигранте

Могуће је да су у питању само водичи, показују пут, дају брошуре, куда проћи, кога контактирати, где преузети новац, где дати новац и остала логистичка подршка.
Logged
MilosPantovic
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 653



« Reply #2500 on: June 22, 2018, 06:39:29 pm »

Pa i mi smo ih masovno transportovali sa juga do mađarske ili hrvatske granice i upućivali ih da idu dalje. Još im pokazivali kuda mogu neprimećeni da pređu. Prošle godine smo imali onu porodicu što je vraćena nazad u bugarsku pa su se posmrzavali. Sličnih primera je bilo i kod makedonije. Svi to rade, nisamo ni mi cvećke kao što se na medijima kitimo.

А шта си ти ово написао?

Види сам којој НВО припадаш, шта се правиш невешт.
Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #2501 on: June 22, 2018, 06:45:23 pm »

Ja sam napisao ono čime se naš predsednik hvalio. Nije NVO nego je država slala autobuse na jug i transportovala ih na granicu sa Mađarskom a kasnije i sa Hrvatskom. Ako to ne znaš onda ne znam šta tražiš na ovoj temi.
Logged
MilosPantovic
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 653



« Reply #2502 on: June 22, 2018, 07:34:46 pm »

Сам си написао да си учествовао у трговини људима.

Не занима ме шта сад пишеш.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #2503 on: June 22, 2018, 07:39:31 pm »

Miloše ti kao da si pao sa Marsa ili si bio zamrznut negde, duže vremena?

Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #2504 on: June 22, 2018, 07:45:44 pm »

Ништа не рекоше у вези плаћања пореза и доприноса, промета преко рачуна, остварене добити на годишњем нивоу, возила, путних налога, рачуна за гориво итд.

Видим да се разумеју у те такси линије и цене.

800 евра од Прешева до Суботице по особи. Одакле паре тим "мигрантима"? Како се споразумевају са "таксистима"? Где се сретну и договоре, окупе, плате а да их не примети полиција? Није то баш тако како се представља, игра случаја и околности.



Има аутобус који вози од Прешева (или Бујановца) преко Београда за Загреб. Мислим да има и за Мађарску.
Logged
Pages:  1 ... 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 [167] 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 ... 395   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.033 seconds with 22 queries.