PALUBA
March 28, 2024, 05:12:04 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik foruma PALUBAinfo
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... 395   Go Down
  Print  
Author Topic: Imigrantska kriza  (Read 882239 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
vitez koja
Stručni saradnik - istorija
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 221



« Reply #15 on: August 21, 2015, 12:36:09 pm »



 Њима треба да помогну они који су довели до рата и егзодуса и коју су то подржавали.

Ti koji su doveli do rata su "preko bare", i sad iz prikrajka gledaju sta se desava, a "vruc krompir" su "uvalili" Evropi...
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #16 on: August 21, 2015, 12:41:03 pm »

Ko razume...shvatiće. Ne bih dalje o tome, da je u pitanju samo čekanje dogovora kada će EU da odreši kesu za zbrinjavanjem izbeglca na spoljnim granicama zajednice  Wink


Ministar: Hrvatska bi imigrantima obezbedila bolje uslove od Srbije


Hrvatski ministar unutrašnjih poslova Ranko Ostojić izjavio je da bi Hrvatska, u slučaju da dođe do velikog priliva migranata, obezbedila kvalitetnije uslove od onih koje imaju u Srbiji.

"U slučaju da se i dogodi veliki priliv ilegalnih imigranata imamo obavezu da ih primamo prema međunarodnim pravilima, ali tad bi sigurno osigurali kvalitetnije uslove nego što ih imaju po parkovima u Srbiji", rekao je Ostojić.

On je naveo da Hrvatska nije bila zemlja u kojoj migranti žele ostati i da redovno beleži pad broja ilegalnih migranata i onih koji traže azil. Kako je rekao, prošle godine u Hrvatsku je ušlo 1.450 ilegalnih migranata, a druga vrsta izbeglica koje dolaze u Hrvatsku su oni koji traže politički azil.

"Postupak dobijanja azila traje dugo i za to vreme dužni smo osigurati učenje jezika, smeštaj, hranu, higijenske uslove i medicinsku brigu. To Hrvatska ima na visokom nivou u odnosu na druge zemlje", rekao je Ostojić.
Kada je reč o izjavama Evropske komisije o broju izbeglica koje moraju da prihvate, Ostojić je naveo da je im nije mogla ništa narediti, već je hrvatska Vlada donela odluku o prihvatu 550 izbeglica u roku od dve godine.
 
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #17 on: August 21, 2015, 01:58:07 pm »

''Боље услове него у праковима у Србији...'' Још испасмо негостољубиви, а мигранти кажу да су Срби до сада били најбољи према њима јер их нису тукли, хапсили, убијали и отимали им новац за мито. Што се мене тиче нек иду сви слободно пут Хрватске ако их Загреб толико жели. Нама би свакако било лакше јер центру града прети санитарна катастрофа због начина на који ти људе живе у праку испред Економског факултета. Чисто сумњам да ће Хрватска бити распложена када јој се у држави буде нашло око 50 до 100 хиљада странаца које ће морати да издржава.

Витеже Којо овом егзодусу су допирнеле Француска и Италија непосредно учествујући у рушењу Гадафија као и Велика Британија. Исте те државе учествују и у акцији против Сирије заједно са осталим државама у НАТО. Нека мигранти оду пред парламет у Лондону и питају Камеруна где су им куће и најближи.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 806


« Reply #18 on: August 21, 2015, 02:06:08 pm »

Svako ko razmišlja svojim mozgom zna razloge i uzroke ovog strašnog talasa. Strada nejač, kao i uvek. Žao mi je tih ljudi, svih redom a posebno dece.

Ne bih olako vraćao sposobne da se bore, nije svako za sve. Na primer, jedan broj ljudi se toliko plaši visine da jednostavno ne može da se popne na visinu od metra - dva. zamislite da ga neko tera da se penje?

S druge strane, godine me naučiše da u ovakvim stvarima ne verujem u spontanost i slučajnosti, toga odavno nema ni u mnogo manje ozbiljnim stvarima. E sad, ko je inicijator, koji su ciljevi a koji će biti rezultati, videćemo uskoro.

O boljem gostoprimstvu zapadno od Šida radije ne bih, što reče Njegoš "Spuštava se ja niz vaše uže, umalo se uže ne pretrže", ili u prevodu, dosta pripadnika moje šire familije okusilo je tu vrstu gostoprimstva...
Logged
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 897



« Reply #19 on: August 21, 2015, 02:06:36 pm »


Za žene i decu se mora naći rešenje, evo jutros pun ih je park kod autobuske.. A mladi, zdravi, jaki muškarci neka se vrate u svoju zemlju i brane je puškom... zbog sebe samih i porodica svojih. Na kojoj god da su strani... po ubeđenju.
Koliko sam primetio žene i deca su u apsolutnoj manjini. Većina su baš vojno sposobni muškarci. Sumnjivo je sve to meni.

Quote
Ne bih olako vraćao sposobne da se bore, nije svako za sve. Na primer, jedan broj ljudi se toliko plaši visine da jednostavno ne može da se popne na visinu od metra - dva. zamislite da ga neko tera da se penje?
Nije ti baš dobar argument. Nisu strahovi (fobije) za sve isti. Imaš ljude koji se plaše pasa a ne plaše se da nekome odšrafe glavu.
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 074


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #20 on: August 21, 2015, 03:01:00 pm »

Quote
Ne bih olako vraćao sposobne da se bore, nije svako za sve. Na primer, jedan broj ljudi se toliko plaši visine da jednostavno ne može da se popne na visinu od metra - dva. zamislite da ga neko tera da se penje?


Njih niko ne tera da se bore iz hobija nego da zaštite svoju nejač. To nema veze sa strahom, svako normalan se plaši rata,
nego mi se čini da oni opet hoće nečinjenjem da dođu do boljeg života, jer zaboga zašto bi se on zamerao sa komšijom
koji je radikalni islamista. lakše je pobeći u Srbiju a tamo neka ratuje ko hoće i ne boji se.
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 349



« Reply #21 on: August 21, 2015, 03:05:17 pm »

  Ajde prvo postavite pitanje za te ljude: Ratovati za koga i protiv koga? Onaj koj zeli da ratuje neka ratuje, vecina ljudi su ipak za mir i ne zele da uzimaju oruzije u ruke i ja to savrseno razumem i podrzavam. Da su svi takvi, ne bi bilo koga da ratuje. A u besmislenost samih ratova smo se i mi sami uverili u clanu 11. Pobedili su samo oni koji su ostali zivi. I da treba da beze sa porodicama, jer su tim porodicama potrebni.

  Druga stvar, mislim da se namerno koristi eufemizam "imigranti" iako su to u vecini slucajeva izbeglice. Imigrant sam ja, koj eto, nezadovoljan uslovima zivota trazim bolji zivot po belom svetu, a onaj koj bezi od noza da zastiti goli zivot je izbeglica. Vecina ne zeli da se vrati u maticnu zemlju, ali uz dobar program prihvata mislim da bi taj problem mogao da se prevazidje, uz uslov da se u tim trusnim podrucijima brzo ostvari mir, sto je malo verovatno.

  Mislim da EU shvata sta su uradili uz velikog brata, koji eto, se pravi blesav jer je predaleko da bi to uticalo na njega. Nije u redu ovo sto makedonci rade. Shvatam da ih biju po usima iz EU da ne dozvole prolaz, ali prisila, represija, zidovi i zice nisu resenja. Mi bi trebali da pomognemo tim ludima u nezi, hrani i da im dozvolimo nesmetan prolaz do EU. Jer to nije problem koj smo mi napravili, niti nas dotice u vecoj meri.
Logged
dark-bullet
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 532



« Reply #22 on: August 21, 2015, 03:20:18 pm »

Neko može da dozvoli prelaz migranata u vlastitu zemlju, o ulasku u druge zemlje odlučuju u tim zemljama, nadam se da je to jasno.
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 254



« Reply #23 on: August 21, 2015, 04:36:13 pm »

Svi bi htjeli u EU. Zašto ne u Kinu gdje je budućnost ili u Rusiju gdje je blagostanje?
Logged
jadran2
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 13 147



« Reply #24 on: August 21, 2015, 05:35:44 pm »

U Rusiji je hladno, u Kini ima puno Kineza.
Mi jos i ne slutimo na sto bi ovo sve moglo izaci; zna valjda poblize glavni kogo planeta.
Vjerojatno ove izbjeglice za njega predstavljaju mnogo manju opasnost od neistomisljenika za koje su u planu konz-logori izgradjeni prije blizu deset godina (njih 800....).
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #25 on: August 21, 2015, 06:10:30 pm »

Svi bi htjeli u EU. Zašto ne u Kinu gdje je budućnost ili u Rusiju gdje je blagostanje?

Кина им не би дозволила да уђу и да се настане. То је још увек строго контролисана земља иако то тако не изгледа на први поглед. Поред тога кинески језик је тежак за савладавање, а азијатска култура је другачија од ове из које потичу избеглице. Поред Кине имамо Јапан и Кореју. Ни они им не би дозволили да уђу масовно и да живе тамо. Они су чак развијенији по неким аспектима од Кине. Њихови језици су компликовани, а јапанци и корејци су ксенофоби.

Русија прима себи сличне тј. избеглице из Украјине. Прима све централноазијске народе који беже у Русију да нађу посао. Сваки мало богатији Киргиз каже за себе да је Рус, а сваки други просечан Киргиз жели то да постане. Срби исто иду у Русију да живе и раде, а РФ их прима оберучке.

Мигранти иду на запад јер:

1. тамо им већ неко живи ко им шаље паре
2. запад даје већу једнократну помоћ за азиланте него друге државе
3. има доста људи који су пореклом из африке и азије, примиће их у своје заједнице и помоћи ће им
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #26 on: August 21, 2015, 06:48:09 pm »

A sitnica kao ekonomsko stanje i relativna blizina ne igra ulogu.
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 074


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #27 on: August 21, 2015, 06:51:36 pm »

 Ajde prvo postavite pitanje za te ljude: Ratovati za koga i protiv koga? Onaj koj zeli da ratuje neka ratuje, vecina ljudi su ipak za mir i ne zele da uzimaju oruzije u ruke i ja to savrseno razumem i podrzavam. Da su svi takvi, ne bi bilo koga da ratuje. A u besmislenost samih ratova smo se i mi sami uverili u clanu 11. Pobedili su samo oni koji su ostali zivi. I da treba da beze sa porodicama, jer su tim porodicama potrebni.

  Druga stvar, mislim da se namerno koristi eufemizam "imigranti" iako su to u vecini slucajeva izbeglice. Imigrant sam ja, koj eto, nezadovoljan uslovima zivota trazim bolji zivot po belom svetu, a onaj koj bezi od noza da zastiti goli zivot je izbeglica. Vecina ne zeli da se vrati u maticnu zemlju, ali uz dobar program prihvata mislim da bi taj problem mogao da se prevazidje, uz uslov da se u tim trusnim podrucijima brzo ostvari mir, sto je malo verovatno.

  Mislim da EU shvata sta su uradili uz velikog brata, koji eto, se pravi blesav jer je predaleko da bi to uticalo na njega. Nije u redu ovo sto makedonci rade. Shvatam da ih biju po usima iz EU da ne dozvole prolaz, ali prisila, represija, zidovi i zice nisu resenja. Mi bi trebali da pomognemo tim ludima u nezi, hrani i da im dozvolimo nesmetan prolaz do EU. Jer to nije problem koj smo mi napravili, niti nas dotice u vecoj meri.
Ratovati, za zaštitu svoje porodice i svoje domovine protiv onih koji uništavaju sve dosada postignuto. Bežanjem se ne rešava problem jer isti oni od kojih su pobegli kada budu završili posao u zemljama iz kojih ovi beže, krenuće za njima. Hteli ili ne moraju se suočiti sa onim šta su i oni podržali svojim nečinjenjem i okretanjem glave od problema.
To će se uskoro proširiti i na Evropu, mislim na muslimanski radikalizam koji Se propagira odavno i na Balkanu.
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 349



« Reply #28 on: August 21, 2015, 07:13:20 pm »

 Ajde prvo postavite pitanje za te ljude: Ratovati za koga i protiv koga? Onaj koj zeli da ratuje neka ratuje, vecina ljudi su ipak za mir i ne zele da uzimaju oruzije u ruke i ja to savrseno razumem i podrzavam. Da su svi takvi, ne bi bilo koga da ratuje. A u besmislenost samih ratova smo se i mi sami uverili u clanu 11. Pobedili su samo oni koji su ostali zivi. I da treba da beze sa porodicama, jer su tim porodicama potrebni.

  Druga stvar, mislim da se namerno koristi eufemizam "imigranti" iako su to u vecini slucajeva izbeglice. Imigrant sam ja, koj eto, nezadovoljan uslovima zivota trazim bolji zivot po belom svetu, a onaj koj bezi od noza da zastiti goli zivot je izbeglica. Vecina ne zeli da se vrati u maticnu zemlju, ali uz dobar program prihvata mislim da bi taj problem mogao da se prevazidje, uz uslov da se u tim trusnim podrucijima brzo ostvari mir, sto je malo verovatno.

  Mislim da EU shvata sta su uradili uz velikog brata, koji eto, se pravi blesav jer je predaleko da bi to uticalo na njega. Nije u redu ovo sto makedonci rade. Shvatam da ih biju po usima iz EU da ne dozvole prolaz, ali prisila, represija, zidovi i zice nisu resenja. Mi bi trebali da pomognemo tim ludima u nezi, hrani i da im dozvolimo nesmetan prolaz do EU. Jer to nije problem koj smo mi napravili, niti nas dotice u vecoj meri.
Ratovati, za zaštitu svoje porodice i svoje domovine protiv onih koji uništavaju sve dosada postignuto. Bežanjem se ne rešava problem jer isti oni od kojih su pobegli kada budu završili posao u zemljama iz kojih ovi beže, krenuće za njima. Hteli ili ne moraju se suočiti sa onim šta su i oni podržali svojim nečinjenjem i okretanjem glave od problema.
To će se uskoro proširiti i na Evropu, mislim na muslimanski radikalizam koji Se propagira odavno i na Balkanu.

  Zastitu svoje domovine od koga? Pa u pitanju je gradjanski rat sa vise od 3-4 zaracene strane. Nije da je Izrael napao Siriju pa oni beze. Siti se bore protiv Sunita, a tu su i Kurdi, podele su uglavnom sektaske, religijske, manje politicke. Zamisli jos desetinu hiljada boraca na svim stranama, pa to bi samo bio jos veci pokolj. Na kraju ce (po mojoj skromnoj proceni) Asad izgubiti rat zbog direktnog mesanja NATO, ISIS ce se reformisati i "utopiti" u "umerenu opoziciju" i iz sekularne drzave (iako totalitarne) preci u islamsku sa strogim serijatskim zakonom. Ko tu zeli da zivi?
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 310


« Reply #29 on: August 21, 2015, 07:37:36 pm »

Dakle, organizovanost u ovom pokretu je više nego očigledna. Pri tom ne želim reći da masa tih ljudo to čini namerno, ciljano. Ne, oni to čine na podsticaj - "tamo je bolju život". A to je neko podstakao lažnim uverenjima i obećanjima. Jedan ranije pristigli sirijac i Švedskoj je napravio serijal kratih videa koje je okačio na You Tube kako bi svoje zemljake upozorio da ih tamo gde idu ne čeka zemlja "med i mleko", već da će ih tu sačekati druge muke (kako naći posao kada ga ima manje i za domaće, kako savladati jezik, prilagoditi se kulturi, ne zameriti se domaćinima i sl.).

Kada govorim o organizovanosti primetio sam, dok sam jedno sat vremena proveo na autobuskoj stanici u Beogradu,  barem dve grupe sirijaca (dva do tri u grupi) koje su upravljale ostalima. Najmanje jedan od njih nije bio izbeglica. On je delio karte, a nekima i novac. Odven sportski, prilično opušten, čovek od autoriteta. Delovao mi je kao neko ko ovde duže boravi. On je verovatno "javka" ili "činovnik" onih koji negde iz pozadine upralvjalju ovom masom.

Da, najverovatnije Saudi Arabije, ali i druge bogatije "zalivske" zemlje finasiraju ovaj egzodus. Da li će finansirati sve jednako ili će onaj siromašniji sloj sirijskog stanovništva ipak ići "o svom ruvu i kruvu", videćemo. Mislim da će sirotinja biti slabije finasirana (zaboga posrednici moraju uzeti svoje, a sirotinje je uvek više pas više košta).

Među izbeglicama se po jednom izgledu i vrlo slaboj organizovanosti uočavaju afrikanci-crnci, Avganistanici i delom i oni poreklom sa Indiskog podkontinenta.

Quote
U svakom slučaju treba napraviti izbegličke centre (kampove) u kojima se osigura osnovni uslovi za život i zdravlje ljudi, a što se tiče propuštanja u EU to ne dolazi u obzir.

Zaboga Darko, pa nije EU ta koja komanduje ostalima. Pa ne može se EU ponašati kao Bogom dana, ona koja odlučuje o sudbinama drugih. Na koncu nisu Makedonija, Srbija, pa ni Bugarska i Grčka (koje su EU) te koje su uzrokaovale ovu krizu. To su, ako si prati dešavanja u poslednjih 4-5 godina, SAD i neke istaknute članice EU, pre svih, Francuska, Velika Britanija, Italija (zdušno su zahtevale oružanu intervecniju u Siriji, naoružavale pobunjenike i na krju "stvorile" ISIL), a ostale su im, kao čalnice NATO-a asistirale (slale oružje pobunjenicima, što dobrovoljno što "nevoljno").

Kada si već pomenuo da se izbeglice zbrinjavaju u prvoj bezbednoj zemlji u koju pristignu, onda su to upravo zemlje EU: Grčka, Italija, Bugarska. U Srbiju i Makedoniju ni jedna izbeglica ne može da uđe a da nije kročila u zemlje EU. Čak i Kosovo, pa i Albaniju (koji je u NATO) kontroliše EU. Dakle, kada bi i primenili tvoju preporuku opet dolazimo do EU.

Što se Srbije tiče sigurno će pomoći ovim izbeglicama da prođu i stignu tamo gde su naumuli. Ovde im i građani pomažu bez posebnog zahteva ili apela. Ima gunđanja kod nekih, neke zabrinutosti šta bi moglo biti, ali nema izražene netrpeljivosti još manje mržnje. Pomaže se kiliko se može i ima. Verovatno može i bolje.
Logged
Pages:  1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... 395   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.033 seconds with 23 queries.