PALUBA
March 28, 2024, 01:11:02 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
Važno
Za sve članove foruma Paluba.Info, apel da uzmete učešće na samo u glasanju već i u temi.
Link do teme je ovde
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... 395   Go Down
  Print  
Author Topic: Imigrantska kriza  (Read 882087 times)
 
0 Members and 3 Guests are viewing this topic.
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #30 on: August 21, 2015, 08:12:58 pm »

Новине пишу да избеглице дају лажне податке о дану рођења. Већина наводи први јануар. Неки од њих желе да остану у Србији јер виде да како иду даље све је теже кретати се и све је више новца потребно.

Тачно је то што Џумба каже да постоје ''организатори'' и некакве ''вође пута'' које разврставају избеглице и воде их даље на запад и није једнини који је то приметио што још више говори у прилог веродостојности те тврдње. Аутобуске и возне крате за север Војводине су распородате, а сада видимо да се организовано купују. Ја сам велику групу азиланата приметио пре две недеље унутар главне железничке станице у Београду. Они су чинили највећи број путника. Добар део њих спава по перонима и испред титове плаве ''парњаче''. Виђам их испод старог железничког моста, на Ташмајдану и још неким деловима града.

У Хрватску не иду јер им Дунав представља природну препреку. Теже је илегално прећи границу преко реке него кроз равницу. Са друге стране постоје минска поља на граници две државе заостала из претходног рата. Интересантно је и то да не иду у Босну и да ту државу не користе као транзитну територију за даљи пут преко Хрватске ка Словенији и Аустрији.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 310


« Reply #31 on: August 21, 2015, 08:27:01 pm »

Quote
У Хрватску не иду јер им Дунав представља природну препреку. Теже је илегално прећи границу преко реке него кроз равницу. Са друге стране постоје минска поља на граници две државе заостала из претходног рата. Интересантно је и то да не иду у Босну и да ту државу не користе као транзитну територију за даљи пут преко Хрватске ка Словенији и Аустрији.

Па не иду из једноставног разлога што је то дужи и тежи пут. Посебно кроз Босну. То не значи да неће. Нарочито ако Мађари подигну ограду и још је буду штитили насилним средствима. Ето њих кроз Хрватску. Но, ни тамо они неће желети да остану већ ће и Хрватска, као и Македонија и Србија, бити само транзитне земље.
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #32 on: August 21, 2015, 08:30:45 pm »

UPOZORENJE MINISTARSTVA SRBIJE: Ne idite preko Đevđelije i ne primajte migrante u kola

MIP upozorava da je vlada Makedonije, zbog novog talasa migranata sa Bliskog istoka koji dolaze iz pravca Grčke, proglasila kriznu situaciju u južnom i severnom graničnom pojasu zemlje

BEOGRAD - Ministarstvo spoljnih poslova Srbije upozorilo  je danas, s obzirom na problem pojačanog talasa migranata, srpske državljane da ne koriste  granično - železnički prelaz Đevđelija/Idomeni, gde se trenutno nalazi više hiljada izbeglica sa Bliskog istoka.

Naime, Ministarstvo je upozorilo državljane Srbije, koji nameravaju da putuju u Makedoniju, na mere opreza, posebno da ne primaju autostopere, jer se prema Krivičnom zakoniku Makedonije ovo može podvesti pod izvršenje krivičnog dela "krijumčarenje migranata", za koje je predviđena višegodišnja zatvorska kazna.

Ministarstvo podseća da je Vlada Makedonije, zbog novog talasa migranata sa Bliskog istoka koji dolaze iz pravca Grčke, proglasila juče "kriznu situaciju" u južnom i severnom graničnom pojasu zemlje.

Prema raspoloživim informacijama diplomatsko - konzularnih predstavništava Srbije u Makedoniji i Grčkoj, ova odluka nije uticala na promene saobraćajnog režima na glavnim putnim pravcima i graničnim prelazima, osim što je trenutno primetno pojačano prisustvo vojske i policije.

Režim saobraćaja na drumskim graničnim prelazima sa Republikom Makedonijom uobičajeno funkcioniše za ovo doba godine, a srpski turisti su se u manjem broju obraćali našim diplomatsko-konzularnim predstavništvima za savete i pomoć.

Za aktuelne informacije i eventualnu pomoć srpski državljani mogu da se obrate ambasadi Srbije u Skoplju i generalnom konzulatu Srbije u Solunu.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

http://www.kurir.rs/vesti/drustvo/upozorenje-ministarstva-srbije-ne-idite-preko-devdelije-i-ne-primajte-migrante-u-kola-clanak-1901719


* воз.jpg (113.8 KB, 900x550 - viewed 83 times.)
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #33 on: August 21, 2015, 08:38:28 pm »

STIŽU VANREDNIM VOZOM: Makedonija dozvolila migrantima da pređu u Srbiju

Grupu izbeglica vlasti su htele da pošalju nazad u Grčku, ali ta odluka je promenjena

SKOPLJE/ĐEVĐELIJA - Makedonske vlasti su dozvolile izbeglima s Bliskog istoka da sa železničke stanice u Đevđeliji pređu u Srbiju i za njih je obezbeđen vanredni voz. To je učinjeno u dogovoru sa UNHCR, iako je zvanično Skoplje prethodno nameravalo da izbegle vrati u Grčku.

Sa ovom grupom migranata - izbeglica sa Bliskog istoka koji su u Makedoniju ušli pre proglašenja vanrednog stanja u graničnom pojasu granice s Grčkom, policija se sinoć sukobila u pokušaju da ih nasilno vrati u Grčku.
U tom okršaju je, prenose lokalni mediji, nožem ranjen jedan policajac. Makedonske vlasti su danas najavile da će ubuduće ulazak u Makedoniju biti dozvoljen samo ograničenom broju izbeglica iz "ranjivih kategorija".

Specijalne jedinice policije, raspoređene uz granicu sa Grčkom, od juče kod Đevđelije ne dozvoljavaju nijednom migrantu da pređe granicu i uđe u Makedoniju. Zato je razvučena ograda od bodljikave žice sa obe strane železničke pruge kod graničnog prelaza Đevđelija-Idomeni, kao i duž granične linije u dužini od nekoliko kilometara.

Očekuje se da policijske snage danas zamene pripadnici makedonske vojske koji su već u oklopnim vozilima parkiranim kod železničke stanice u Đevđeliji. U pokušaju da zaustave sve veći priliv izbeglica s Bliskog istoka koji u Makedoniju ilegalno ulaze iz Grčke, makedonski specijalci su juče duž granice upotrebili i šok bombe.

Vanredna situacija je proglašena u graničnom pojasu na jugu i severu Makedonije, duž granica s Grčkom i sa Srbijom.

http://www.kurir.rs/region/makedonija/stizu-vanrednim-vozom-makedonija-dozvolila-migrantima-da-predu-u-srbiju-clanak-1902123
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #34 on: August 21, 2015, 09:43:57 pm »

Kako god jadni ljudi,drugar mi rece da izbeglice iz Sirije koje dolaze ovde su u glavnom iz srednjeg staleza i da su jako fini i kulturni ljudi dok za izbeglice iz Avganistana,Iraka i Kurde nema bas neko misljenje.........
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 074


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #35 on: August 22, 2015, 06:56:13 am »

 Ajde prvo postavite pitanje za te ljude: Ratovati za koga i protiv koga? Onaj koj zeli da ratuje neka ratuje, vecina ljudi su ipak za mir i ne zele da uzimaju oruzije u ruke i ja to savrseno razumem i podrzavam. Da su svi takvi, ne bi bilo koga da ratuje. A u besmislenost samih ratova smo se i mi sami uverili u clanu 11. Pobedili su samo oni koji su ostali zivi. I da treba da beze sa porodicama, jer su tim porodicama potrebni.

  Druga stvar, mislim da se namerno koristi eufemizam "imigranti" iako su to u vecini slucajeva izbeglice. Imigrant sam ja, koj eto, nezadovoljan uslovima zivota trazim bolji zivot po belom svetu, a onaj koj bezi od noza da zastiti goli zivot je izbeglica. Vecina ne zeli da se vrati u maticnu zemlju, ali uz dobar program prihvata mislim da bi taj problem mogao da se prevazidje, uz uslov da se u tim trusnim podrucijima brzo ostvari mir, sto je malo verovatno.

  Mislim da EU shvata sta su uradili uz velikog brata, koji eto, se pravi blesav jer je predaleko da bi to uticalo na njega. Nije u redu ovo sto makedonci rade. Shvatam da ih biju po usima iz EU da ne dozvole prolaz, ali prisila, represija, zidovi i zice nisu resenja. Mi bi trebali da pomognemo tim ludima u nezi, hrani i da im dozvolimo nesmetan prolaz do EU. Jer to nije problem koj smo mi napravili, niti nas dotice u vecoj meri.
Ratovati, za zaštitu svoje porodice i svoje domovine protiv onih koji uništavaju sve dosada postignuto. Bežanjem se ne rešava problem jer isti oni od kojih su pobegli kada budu završili posao u zemljama iz kojih ovi beže, krenuće za njima. Hteli ili ne moraju se suočiti sa onim šta su i oni podržali svojim nečinjenjem i okretanjem glave od problema.
To će se uskoro proširiti i na Evropu, mislim na muslimanski radikalizam koji Se propagira odavno i na Balkanu.

  Zastitu svoje domovine od koga? Pa u pitanju je gradjanski rat sa vise od 3-4 zaracene strane. Nije da je Izrael napao Siriju pa oni beze. Siti se bore protiv Sunita, a tu su i Kurdi, podele su uglavnom sektaske, religijske, manje politicke. Zamisli jos desetinu hiljada boraca na svim stranama, pa to bi samo bio jos veci pokolj. Na kraju ce (po mojoj skromnoj proceni) Asad izgubiti rat zbog direktnog mesanja NATO, ISIS ce se reformisati i "utopiti" u "umerenu opoziciju" i iz sekularne drzave (iako totalitarne) preci u islamsku sa strogim serijatskim zakonom. Ko tu zeli da zivi?
Tu treba da živi onaj koji je u svemu što si napisao i učestvovao. Očigledno da nisi primetio da sam nekoliko puta podvukao
nečinjenje, ti koji beže su u nekom momentu okrenuli glavu kada je počeo da se praktikuje radikalni islamizam u njihovim državama
i pravili su se da ne vide ono što dolazi. Ako nisu reagovali na vreme nije naša krivica. Dovoljno je da im prihvatimo nejač. Građanski rat u njihovim državama vode građani između sebe neka izaberu stranu koja im više odgovara. Mi ni sami sa sobom neznamo šta ćemo
još treba i njihovu brigu da mučimo. A gospođa evropa koja je debelo umešana u sve se pravi luda, trebalo bi organizovano propuštati ljude koji dolaze u evropsku uniju. Uostalom ulaskom u Grčku oni su već u eu, zašto onda put preko Makedonije i Srbije? Treba ih sprečiti da idu tim putem, nego blago meni, Grčka- bugarska- Rumunija- mađarska i tako dalje kuda ih noge nose i oči vode u bolju budućnost. Prestanimo da se igramo humanitaraca kada ni nas nema kuče za šta da ujede. Od penzija i plata u Srbiji nemože da se prehrani ni prosečno domaćinstvo a mi ćemo da organizujemo prihvatne centre, prihvatni centri i narodee kuhinje su potrebne nama. Kažite mi da treba hrišćanski da podelimo sa njima koji nemaju i da treba da imamo obzira jer je njima teško. Pita li neko koliko je teško nama, da li je iko na ovom svetu pitao kolko ljudi
u srbiji gladuje i nema rešeno stambeno pitanje.  Šta znači ovo:
U svakom slučaju treba napraviti izbegličke centre (kampove) u kojima se osigura osnovni uslovi za život i zdravlje ljudi, a što se tiče propuštanja u EU to ne dolazi u obzir.
NA Balkanu mogu da ostanu, zašto ne u evropu, da li su zarazni, šta im nedostaje osim sreće? Da li zato što su druge nacije, vere i slično?
Ovo se dešavalo u ne tako davnoj prošlosti kada su za ljude drugih nacija i vera napravljeni radni logori da nebi onečistili evropu. Ovo je
mogao da napiše samo neko ko ili ne misli svojom glavom nego mu mišljenje dostavljaju iz brisela ili neko ko opravdava logore koji su
postojali u evropi polovinom prošlog veka, kako bilo, tu vrstu škrabanja neću više ni čitati.
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #36 on: August 22, 2015, 04:59:17 pm »

Makedonci nemaju kud jer Grci ekspresno prevoze te migrante do granice sa Makedonijom.Namerno kažem migrante jer izbeglice odu u prvu susednu državu, da bi se kući vratili što pre .Da ima Srbija nekih mogućnosti pa sve njih da ukrca na brodove i pravac u Ameriku...
Ovako,kako stvari stoje u Srbiji će otvarati kampove...
Logged
borovnica
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 154


« Reply #37 on: August 22, 2015, 06:59:16 pm »

Makedonci nemaju kud jer Grci ekspresno prevoze te migrante do granice sa Makedonijom.Namerno kažem migrante jer izbeglice odu u prvu susednu državu, da bi se kući vratili što pre .Da ima Srbija nekih mogućnosti pa sve njih da ukrca na brodove i pravac u Ameriku...
Ovako,kako stvari stoje u Srbiji će otvarati kampove...

Imam utisak kako vlasti Srbije ne žele (ne smeju?) da reše problem. Kao da se nadaju da će svi migranti napustiti Srbiju! Hladnije doba godine je na pragu, a migranti nemaju nameru stati. Uzimajući ovo u obzir, kampova će itekako biti i to mnogo!
Kriza traje mesecima, mišljenja sam da u Srbiji niko ne zna šta da radi, kao da nema sposobnost predviđanja događaja!
Indikativno mi je neoglašavanje merodavnih, a i nedoslednost u retkim istupima. Brine mi i nezaintereosovanost, u pravilu radoznalih, novinara. Kako to da niko ne postavlja pitanje odakle im toliki novci, kako i kome su prodali zemlju (od koje su stekli prihode za put), zašto niko ne istražuje starosnu strukturu migranata, vreme i smer migracije... Ne znam, možda delujem kao paranoik, ali ovo ne sluti na dobro.
Danas su probili koridor policije i vojske u Makedoniji, šta će biti ako se donese odluka o njihovoj deportaciji?! Kakav otpor bi tek onda pružili?
Ako se Evropa guši pod navalom izbeglica i ističe svoju veliku zabrinutost, pa šta onda ne prekine pomorsku operaciju spašavanja? Zašto kritikuje postupke Makedonije, ali ćuti o mađarskoj ogradi?
Pitanja i samo pitanja... Otvoreno da Vam kažem, mene već hvata blaga panika! 
 
Logged
dark-bullet
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 532



« Reply #38 on: August 22, 2015, 10:33:28 pm »

Iz Srbije ne mogu u Mađarsku, dakle na zapad (a tamo im je cilj) mogu jedino preko Bosne ili preko Hrvatske. Pa sad vi vidite...
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #39 on: August 23, 2015, 08:28:26 am »

Iz Srbije ne mogu u Mađarsku, dakle na zapad (a tamo im je cilj) mogu jedino preko Bosne ili preko Hrvatske. Pa sad vi vidite...

Mađarska žica je samo smanjila i usporila prelazak u Mađarsku, nije ga zaustavila u potpunosti. Svestan sam svih sigurnosnih rizika ove "seobe naroda", ali zatvoriti granice hermetički, prekinuti operacije spasavanja, uskoro pucati bojevom municijom na te ljude.... e to, "borovnica", ne može. Zašto ne može?! Zato što smo ljudi. Kada bi se to dogodilo - razlika između nas i "stručnog osoblja" Auschwitza, Jasenovca ili Treblinke - postala bi samo tehnička , bili bismo saučesnici masovnog ubistva. Svi odreda.
Logged
dark-bullet
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 532



« Reply #40 on: August 23, 2015, 08:49:46 am »

Usporedba nije primerena. Zna se kako se postupa sa izbeglicama i zna se kako se postupa u slucaju invazije. Država koja nije u stanju zaštiti vlastito stanovništvo pred invazijom nije više država nego smeće. Bez brige, oni koji dolaze ne gledaju na "ljudska prava" onako kao što gledaš ti. Za njih ti niti nisi čovjek nego vlasništvo, rob.
Logged
Jester
Počasni član foruma
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 325



« Reply #41 on: August 23, 2015, 09:04:44 am »

Svak nek ogradi svoje i karabin u ruke, čim neko od nesretnih izbjeglica pristupi da ubere glavicu kupusa proluftirajte ga bez razmišljanja, glavicu kupusa malo proprati od krvi i očistiti od sačme, ubaciti zatim u lonac sa prasećom nogicom kuhati oko sat i pol. Ajmo ljudi malo ozbiljnosti, od puno filmova neke očito hvata paranoja ili nam je ksenofobija u krvi? Nekoć davno smo mi na isti način da me prostite razhebali Rimsko Carstvo jednu od najvećih tekovina civilizacije, bar me tako učilo u školi da smo mi tamo neki barbari šta su došli sa Karpata, razbijači grobova, palikuće i pogani. Koliko trenutno izbjeglica kuca na vrata EU, tri tisuće, deset tisuća, sto tisuća, milion?
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #42 on: August 23, 2015, 12:31:55 pm »

Svak nek ogradi svoje i karabin u ruke, čim neko od nesretnih izbjeglica pristupi da ubere glavicu kupusa proluftirajte ga bez razmišljanja, glavicu kupusa malo proprati od krvi i očistiti od sačme, ubaciti zatim u lonac sa prasećom nogicom kuhati oko sat i pol. Ajmo ljudi malo ozbiljnosti, od puno filmova neke očito hvata paranoja ili nam je ksenofobija u krvi? Nekoć davno smo mi na isti način da me prostite razhebali Rimsko Carstvo jednu od najvećih tekovina civilizacije, bar me tako učilo u školi da smo mi tamo neki barbari šta su došli sa Karpata, razbijači grobova, palikuće i pogani. Koliko trenutno izbjeglica kuca na vrata EU, tri tisuće, deset tisuća, sto tisuća, milion?
Nista ne bih dodao 
Logged
Jester
Počasni član foruma
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 325



« Reply #43 on: August 23, 2015, 01:41:08 pm »

Iskoristiti ću priliku da napišem kako je izgledao moj suživot s izbjeglicama iz BiH tokom devedesetih pa sve do sredine u mom kraju i kako sam ja to osobno doživio ;

Nesretnici ili pak sretnici koju su neplanski došli na more van sezone i van uplaćenog turističkog aranžamana su bili većinom iz djelova današnje Republike Srpske. Država im je u kratkom roku osigurala smještaj u elitnom Hotelu Lav s pet zvjezdica u Podstrani, u radničkim barakama Lavčević na TTTS-u u Splitu gdje je bila i kuhinja od istoimene firme. u Hotelu Split te u kampu u Stobreču koji je također bio u vlasništvu hotela Split. Tada sam prvi put uživo vidio Muslimane, zamotane žene kričavih marama su za mene dotada bile nepoznanica, nešto šta se viđa na televiziji. Osim njih tu je bilo i nešto Hrvata no u manjoj većini. Otpočetka je bilo "Mi" i "Oni", pa je tako ostalo i do danas, "Ni u moru vire ni u Turčina vire" govorili su stariji, Policijske intervencije u izbjegličko naselje su u početku bile svakodnevnica a nije ni čudo kad su se u Bosni jačala te iste strane, kakvog li paradoksa na jednu stranu protiv njih ratuješ na drugu si ih zbrinuo, no u ratu nema logike tako da je to sve sasvim normalno. Zavlačenje u tuđe voćnjake i povrtnjake s njihove strane je bila svakodnevnica, kasnije uz razgovor i poneku prijetnju se stanje normaliziralo, sve se svelo na povremene intervencije i obilazak pogotovo iza 95' godine, kad su neki Hrvati krenuli put Knina u "nove" domove. Djeca su odmah raspoređena u okolne škole kako je gdje bilo mjesta i suživot je mogao početi većina te djece su završila ovdje i osnovno školsko i srednje obrazovanje neki od njih i fakultete, a bilo je i onih kojima škola nije bila draga pa su ogrizli u kriminal i postali pravi majstori zanata, broj djece rođene nakon 92' tj. u izbjeglištvu u naselju ne treba ni spominjati.

Prvih godina su dolazile i humanitarne organizacije crveni križ, pogotovo crveni polumjesec, tada sam po prvi put vidio ljude u bjelim haljinama i pokrivalima na glavi, svi su govorili "To su ti sinko muđahedini" oni paze svoje, i usitinu kasnije su kolale priče da je sam Osama Bin Laden bio u Splitu tih godina. Osobno sam se prije sprijateljio s djecom Hrvatima nego Muslimanima, no i oni sami su se držali više po strani. Stariji Izbjeglice su polako pronalazili posao u ono malo firmi šta nije pojela privatizacija većinom u Škveru i naravno na najpopularnijoj baušteli tj. u građevinskom sektoru. Kako je vrijeme odmicalo neki su polako odlazili u podstanare u okolna naselja i tamo ostali do dana današnjega neki u gradu itd. Pretkraj devedesetih su izbjeglice napustile Hotel Lav koji je bio opustošen i demoliran, u zidovima nije bilo niti jednog štekera a u wc-u niti jedne špine. Kamp u Stobreču biva napušten dosta prije jer uistinu ljeta i zime nije ugodono bilo provoditi u kamp kućicama "Adria". Hotel Split je isto napušten u drugoj polovici devedesetih, radničke barake na TTTS-u su bile naseljene sve do 2002/03 godine kada su srušene a njihovi stanovnici vraćeni nazad u BiH.

Dosta izbjeglica je ovdje pronašlo novi život i neće se više nikada ni vratiti svojim domovima koji i nisu toliko daleko svega 300-tinjak km, neki od njih su i moji dobri poznanici. Val izbjeglica tj. nesretni događaji su doveli do kraha turizma u Splitu koji se oporavio tek zadnjih petnaestak s naglaskom na zadnjih pet godina. Hoteli Lav i Split su uz milijunska ulaganja stranog kapitala danas opet na nogama, naravno stranci su im i vlasnici, kamp u Stobreču je danas opet u funkciji radi već nekih desetak godina, dok su radničke barake sravnjene sa zemljom ledina na kojoj nikad ništa nije ni bilo.

Što hoću reći, s ovim postom pa najviše to da na neke događaje onako iz prve čovjek niti ima utjecaja niti odgovora, u hodu se snalazi prilagaođava i rješava problem. Javljaju se ovih dana mnogi dežurni moralizatori i licemjeri "ja bi ovako, ja bi onako" a s naših prostora autobusi danonoćno odvoze mlado stanovništvo preko granice u potrazi trbuhom za kruhom, što Njemačka, što ostale zemlje EU, a neki i preko Oceana, Amerika, Australija kome drago tj. gdje ko već ima rodbinu koja je otišla prije njega. Kunu se svi u ljubav prema domovini a istu tu domovinu godinama besramno pljačkaju i osiromašuju ili oni sami ili oni političari koje su zaokružili na izborima, boju se 3 tisuće nesretnih duša na granici, a zapitaju li se koliko godišnje odumre njihovih sunarodnjaka, koliko sela ostane opustošeno usljed negativnog prirodnog prirasta i pogrešno vođene demografske politike tj. nevođenja iste. Zgražaju se nad teroristima a do prije 20 i nešto godina ovde bio isti "Cirkus" sa identičnim "zabavnim točkama", zapita se čovjek zaslužujemo li mi Balkanci ovaj komad najljepše zemlje na kugli zemaljskoj, jesmo li samo glupi prokleti ili oboje?

« Last Edit: August 23, 2015, 02:02:43 pm by Jester » Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #44 on: August 23, 2015, 02:52:18 pm »

Zgražaju se nad teroristima a do prije 20 i nešto godina ovde bio isti "Cirkus" sa identičnim "zabavnim točkama", zapita se čovjek zaslužujemo li mi Balkanci ovaj komad najljepše zemlje na kugli zemaljskoj, jesmo li samo glupi prokleti ili oboje?

I jedno i drugo, pa na kvadrat.
Logged
Pages:  1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... 395   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.038 seconds with 23 queries.