PALUBA
March 28, 2024, 02:03:49 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
Važno
Za sve članove foruma Paluba.Info, apel da uzmete učešće na samo u glasanju već i u temi.
Link do teme je ovde
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... 395   Go Down
  Print  
Author Topic: Imigrantska kriza  (Read 882135 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #90 on: August 26, 2015, 01:22:44 pm »

Vir: "Jutarnji list" Zagreb
http://www.jutarnji.hr/

DRAMA NA GRANICI: MAĐARSKA POLICIJA ISPALILA SUZAVAC NA IZBJEGLICE! 'Ozbiljno razmatramo slanje vojske na južnu granicu'

Autor: Portal Jutarnji.hr

Šef mađarske policije kazao je u srijedu kako će poslati više od 2100 policajaca na granicu sa Srbijom dok se golemi broj izbjeglica ulijeva u države članice Europske Unije, javlja yahoo.com.

Zaštita granice će biti pojačana sa 2106 dodatnih policajaca od 5. rujna - kazao je Karoly Papp.

Granicu sa Srbijom zasad čuva više od 1000 policajaca koje zovu 'graničnim lovcima', jer love migrante koji ilegalno pokušavaju prijeći granicu provlačeći se ispod žičane ograde.

Vijest o novim graničnim lovcima objavljena je u trenutku kada je mađarska policija ispalila suzavac na grupu od najmanje 300 migranata u blizini graničnog prijelaza Roszke, gdje većina migranata ulazi u EU.

Glasnogovornik policije, Szabolcs Szenti, kazao je za AFP da je policija intervenirala nakon što su migranti pokušali napustiti prihvatilište za izbjeglice bez da su ih prije legitimirali, odnosno uzeli otiske prstiju.

Dodao je i da policija pokušava smiriti situaciju, ali da oni i dalje viču, prenosi AFP.

U utorak je u Mađarsku ušlo 2500 tisuće ljudi, što je najviše dosad. Većina ih je iz Sirije, Afganistana i Pakistana, a među njima je bilo 555 djece.

Mađarska, koja je dio schengenskog prostora, gradi ogradu uzduž svoje 175 kilometara dugačake granice sa Srbijom u pokušaju da zaustavi ulazak imigranata u zemlju.

Vladin glasnogovornik Zoltan Kovacs izjavio je da će parlament idućeg tjedna raspravljati o tome hoće li rasporediti vojsku na južnu granicu.

-Mađarska vlada i vijeće za nacionalnu sigurnost... razmotrili su pitanje kako bi se vojska mogla iskoristiti da pomogne u osiguravanju mađarske granice i granice EU-a - rekao je Kovacs.


Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #91 on: August 26, 2015, 04:37:22 pm »

Ministar Stefanović je najavio da ce MUP zabraniti skupove koji su najavljeni za 31. avgust (koji su najavile desničarske stranke i pokreti), nazivajuci ih fašističkim, i da mržnju (tj. proteste) mogu da iskazuju na nekom drugom mestu, a ne u Srbiji.

http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/585761/Stefanovic-Zabrana-skupova-protiv-migranata
Logged
vitez koja
Stručni saradnik - istorija
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 221



« Reply #92 on: August 26, 2015, 05:08:05 pm »

Ponovo pokradeni migranti: Lopovi im odneli mobilne telefone i 2.000 evra


Azilanti koji borave u parku kod autobuske stanice zatražili su danas pomoć u Info centru za azil nakon što su sinoć opljačkani.

Dva migranta, koje smo danas zatekli u Info centru za azil, požalili su se da su noćas opljačkani.

Ukradeno im je, kako kažu, oko 2.000 evra i dva mobilna telefona, u vrednosti od oko 600 evra.

Vladimir Sjekloća, menadžer Info centra, odmah ih je uputio na policijsku stanicu, kako bi prijavili krađu.


http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/585783/Ponovo-pokradeni-migranti-Lopovi-im-odneli-mobilne-telefone-i-2000-evra



E, sad... Nesto se pitam (al' naglas)... Kakav je to izbeglica sa 2000 evra gotovine u dzepu i mobilnim telefonom od po 300 evra komad Huh??
Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #93 on: August 26, 2015, 05:28:12 pm »

*migrant, a ne izbeglica.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 310


« Reply #94 on: August 26, 2015, 07:25:16 pm »

Quote
E, sad... Nesto se pitam (al' naglas)... Kakav je to izbeglica sa 2000 evra gotovine u dzepu i mobilnim telefonom od po 300 evra komad Huh??

Па мало богатија "избеглица", односно мигрант.
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #95 on: August 26, 2015, 07:31:19 pm »

Vir: "Slobodna Dalmacija" Split
http://slobodnadalmacija.hr/default.aspx

kriza koja trese u europu

Evo pojašnjenja tko je izbjeglica, tko tražitelj azila, a tko migrant

Europa traži rješenja za najgoru izbjegličku krizu od Drugog svjetskog rata, koja je stavila na kušnju jedinstvo 28 zemalja članica i potaknula protuimigrantsko raspoloženje.

Članice Europske unije pokušavaju se nositi s rekordnim brojem ljudi koji bježe pred ratom i siromaštvom i nadaju se boljoj budućnosti u Europi.

Gotovo 300.000 ljudi prešlo je Sredozemlje ove godine, a 2.373. imigranata i izbjeglica izgubilo je život na tom putu, što je gotovo 300 više u usporedbi s istim razdobljem prošle godine, priopćila je Međunarodna organizacija za migracije (IOM).

Pojmovi izbjeglica, tražitelj azila i migrant često se naizmjenično koriste, ali postoje velike razlike među njima, navodi agencija Reuters.

TKO JE IZBJEGLICA? Prema UN-u, izbjeglica je osoba koja je napustila svoju zemlju u strahu od progona zbog rase, nacionalnosti, pripadnosti određenoj društvenoj skupini ili političkoj opciji. Izbjeglica ne uživa zaštitu svoje države i progonom mu može prijetiti i njezina vlada. Priznati status izbjeglice pruža zaštitu u skladu s međunarodnim pravom i konvencijama.

KOJE MOGUĆNOSTI IMA IZBJEGLICA? Izbjeglica ima tri mogućnosti: vratiti se u zemlju iz koje je pobjegao, integrirati se u zemlji domaćinu ili se skrasiti u drugoj zemlji.

KOLIKO IMA IZBJEGLICA U SVIJETU? UN procjenjuje da je krajem 2014. diljem svijeta bilo 19,5 milijuna izbjeglica, oko 2,9 milijuna više nego u 2013. Prisilno raseljenih ljudi bilo je 59,5 milijuna od kojih 38,2 milijuna unutar svoje zemlje.

TKO JE TRAŽITELJ AZILA?
Tražitelj azila je netko tko traži izbjeglički status. Oni su pobjegli iz svoje zemlje u potrazi za međunarodnom zaštitom. Oni za koje se procijeni da nisu izbjeglice i da im ne treba međunarodna zaštita mogu biti poslati natrag u svoje domovine.

TKO JE MIGRANT? Migranti i izbjeglice često putuju na isti način, ali migranti napuštaju zemlju iz razloga koji nisu povezani s progonom. Oni možda žele studirati u inozemstvu, ujediniti se sa svojom obitelji ili poboljšati svoje buduće ekonomske perspektive. Migrant nastavlja uživati zaštitu svoje vlade čak i kada je u inozemstvu. Izbjeglice moraju napustiti svoju zemlju zbog straha za vlastiti život ili slobodu.

TKO JE ILEGALNI IMIGRANT? Ilegalni imigrant je onaj tko je ušao u zemlju s legalnom vizom, ali je ostao nakon njezina isteka. Tražitelji azila mogu postati ilegalni imigranti ako im je odbijen izbjeglički status, a ostanu u zemlji domaćinu.

TKO SU EKONOMSKI MIGRANTI? Ekonomski migranti napuštaju svoju zemlju kako bi poboljšali svoju ekonomsku perspektivu i svojih obitelji. Izbjeglice odlaze kako bi spasili svoj život ili sačuvali svoju slobodu.

(H)
Foto: Peđa Milosavljević / CROPIX
Logged
jadran2
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 13 147



« Reply #96 on: August 26, 2015, 07:50:39 pm »

Znaci, rijec je o "Izbjeglickoj krizi".
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #97 on: August 26, 2015, 08:41:40 pm »

AHMED IZ LIBIJE STIGAO DO KANJIŽE Umesto crkava u Evropi će stajati minareti! To će biti naša osveta



Društvo
20:14, 26.08.2015


NATO je krvlju okupao čitav Bliski istok, i sada će slaba Evropa, koja se prepustila američkom Satani, biti uništena. Naše žene će roditi mnogo dece. Za pet godina će se lice Evrope potpuno izmeniti, rekao je reporterki lista Komsomolskaja pravda u Kanjiži izbeglica Ahmed iz Libije


Ruski list Komsomolskaja pravda objavio je reportažu novinarke Darje Aslamove, koja je obišla Srbiju i Mađarsku. Kurir prenosi deo njenih utisaka iz Beograda i Kanjiže:

Gradić Kanjiža na srpsko-mađarskoj granici prepun je izbeglica. U devet sati ujutru otvara se kafana "Venecija", gde izbeglice mogu da napune svoje nove Ajfone i laptopove, odu u toalet ili operu kosu u sudoperi.

U večernjim satima u centru Kanjiže nema mesta. Stotine ljudi su se smestile na dva centralna trga, možda ih ima i do dve hiljade ljudi. Kada padne noć, mrak je signal za pokret. Grupe izbeglica od po 30-50 ljudi se pripremaju da ilegalno pređu mađarsku granicu. Stanovnici Kanjiže u tišini posmatraju crne senke imigranata.

"Oni izađu iz grada, a onda ih pokupi romska mafija" – kaže taksista Viktor. – „Mi ne smemo da vozimo ilegalce, ali Romi rade šta žele. Oni su glavni krimučari izbeglica širom balkanske rute.  Romi izbeglice dovoze skoro do granice, a zatim ih kroz samo njima poznate puteve provode kroz šumu u Mađarsku. Sve je počelo u januaru. Ljudi počeli da organizovano pristižu svaki dan. I protok se povećava. Iskreno, bili smo uplašeni, šta će biti sa nama?", kaže Viktor.

Veliki talas migracija

Evropa je 2015. eksplodirala. Dvema prethodnim imigrantskim rutama, onoj preko Gibraltara do Španije, i onoj preko Mediterana do italijanske Lampeduse – dodata je nova, bezbedna balkanska ruta. Prvo, turski Izmir pa grčka ostrva. Prva žrtva je bilo poznato ostrvo Lezbos. Grci su mi rekli da Turci na svaki mogući način pomažu imigrantima. Priča se da Turska namerno sponzoriše izbeglice i da ih bukvalno gura ka međunarodnim vodama.

Onda Atina, Makedonija, Srbija, Mađarska, a zatim do Austrije i Nemačke i Češke Republike ili do Slovačke. Čak je i Engleska iznenada otkrila da je status ostrva ne može spasiti od invazije. Tunel ispod Lamanša je svaki dan pun ogorčenih izbeglica. I u Nemačkoj je vlast morala da upotrebi vojsku, koja je dala šatore za imigrante i zaštitila ih od ljutih meštana

<iframe width="780" height="455" src="//www.youtube.com/embed/DGdZv0CXRRE?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

Od januara do jula, samo na balkanskoj ruti je prošlo stotinu hiljada ljudi, predviđa se da će do kraja godine biti 250 hiljada. I sledeća godine obećava katastrofu. Mnogo puta sam radila u "vrućim tačkama" i u svom životu videla veliki broj izbeglica, srećnih kada dobiju komad hleba. Ali, ove izbeglice me impresioniraju svojim blagostanjem i sposobnošću da brzo stvore sopstvena pravila.

Izbeglice u Beogradu - cilj Nemačka


Park u Beogradu, u blizini autobuske stanice, izgleda kao parkovi u mnogim evropskim gradovima. Muškarci se peru u fontani, čitave porodice spavaju na travi. Čim sam stigla u park, bila sam upozorena od grupe momaka. "Ne može da snima ovde" - rekao je jedan od njih na pristojnom engleskom jeziku, pokazujući na moju kameru.

"Tako!" – uzviknula sam i stavila ruke na kukove - "Park  je javno mesto, a ja sam novinar i radim svoj posao".

"Ovde su naše žene!"

"Pa šta? Vaše žene nose hidžab i pokrivaju se od glave do pete. Ako im se ne sviđaju lokalni oobičaji,  mogu da se vrate. Vi znate da je Beograd  glavni grad  pravoslavne države? I da žene ovde idu otvorenih lica? Koliko sati ste u Beogradu?" ,pitam.


" Tri dana" - zbunjeno je odgovorio.

"I postavljate svoja pravila? Ovo nije tvoja zemlja" rekla sam mu.

Onda smo oboje smanjili ton i zaključili primirje. Moj novi prijatelj se zove Halid, iz Damaska je i ima 21 godinu.

"Ja sam Sirijac" - ponosno kaže. – "Nisu svi ovi Sirijci ... " prezrivo je pokazao na okolne ljude.

"A zašto je to važno?", bila sam iznenađena.

"Oni lažu, da su iz Sirije. Samo je Sirija sada u modi. U svim novinama. Niko nije zainteresovan za izbeglice iz Iraka, Avganistana, Libije i Tunisa. Ovde su čak i Avganistanci počeli da se nazivaju Sirijci."

Halid i njegovi drugovi su pobegli iz Sirije da ne bi bili regrutovani u vojsku.

"Zašto bih borio za Asada? Radije bih otišao u Nemačku" - rekao je.

"Zašto ne tražite azil u Grčkoj, Makedoniji, ili barem ovde u Srbiji?"

"To je sve siromašne zemlje" -  prezrivo kaže Halid.  "Ja čak i nisam znao da je Evropa  tako siromašna. Mi u Siriji smo pre rata živeli mnogo bogatije. Samo na putu ka Beogradu sam platio posrednike 3000 dolara. A dalje do Nemačke ću morati da dam još hiljadu i petsto. Imam novac. Mogu da platim hotel za pet zvezdica u Beogradu, ali mi nije dozvoljeno, jer su nam lokalne vlasti dale samo 72 sati da ostanemo u zemlji. Moja registracija je danas završena. Čak i ovde u parku, plaćam za tuš i toalet. Ali onda u Nemačkoj, sve će biti besplatno: obrazovanje, pomoć, kuće za imigrante.To je dobro! Želim da idem na Ekonomski fakultet. Čim se naselim, preseliću i moju porodici: dva brata, otac, majka, baka i tri sestre."

Izbeglice u Beogradu nisu iste kao sirijske izbeglice, koje sam videla u Libanu, oni koji su izgubili sve i koji polako umiru pod brutalnim suncem u prepunim kampovima, o kojima niko ne brine. Oni koji su uspeli da dođu u Evropu su elita. Sa novcem i sa ciljem.

Policija priznaje da postoje ekstremisti među imigrantima. Ali, sve što policija može da uradi - jeste da uzme otiske prstiju. Pre nego što nas je takozvani "Sleeper teroristi". Kada je potrebno, oni "probude" i Evropa će preplaviti talas terora "

Ahmedova osveta

Sa dr Ahmedom (kako je rekao da se zove) sam se upoznala u Kanjiži u kafani "Venecija". Odmah sam obratila pažnju na ovog sina Afrike sa tamnim sjajnim licem, debelim, isturenim usnama, i rukama hirurga, pretpostavljam.

Polako je pio kafu i pušio cigaretu. Predstavila sam mu se i započela razgovor. Razgovarali smo o tome šta je "moderno" a šta nije u ratu, i o tome da su sve izbeglice uverili lokalne vlasti da su iz Sirije.

"Trendi. Rat!" - Dr Ahmed se nasmejao sarkastično. "Pa, u pravu si. Evropa ne želi da čuje o izbeglicama iz Iraka i Avganistana. U njihovom slučaju su spremni da zapuše uši vatom!  A čak je i uvredljivo da se govori o izbeglicama iz Libije. Francuska i Velika Britanija su bombardovale moju zemlju, a sada okreću glavu od nas. Oni kažu: eto, mi smo vam doneli demokratiju, a vi niste umeli da iskoristite plodove slobode!  Ustvari vas, Libijce, treba da je sramota što ste izneverili naša očekivanja. Kajem se, i ja sam ispao budala. Bili smo u euforiji kada je svrgnut Gadafi. Moj sin je bio dečak, oduševljavao se revolucijom, a na kraju je poginuo" govori Ahmed.
<iframe width="780" height="455" src="//www.youtube.com/embed/Hqgq7XFQeZo?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

Njegovo lice je ostalo smireno i kada je govorio o svom sinu. To je taj fatalizam i uzdržanost stanovnika muslimanskog istoka.

"Imam dve ćerke. Pobegli smo u Egipat  čim je počeo haos, ostavljajući grob svog sina. Ja sam doktor, ali u Egiptu nisam mogao da nađem posao na mom nivou. Svuda ima konkurencije. Nadam se da ću u Evropi da potvrdim diplomu. Znam dobro engleski. Možda ću imati sreće," kaže Ahmed.

"Ali meštani su u panici od invazije!" odgovaram. "Grci, Srbi, Mađari, Slovaci, Česi tvrde da nije njihova krivica što se ceo Bliski Istok i Severna Afrika dave u krvi".

„Nemam primedbi na Srbe. Zasada. Ali Grčka, Mađarska, Slovačka i Hrvatska su članice NATO-a. Tačno je da one nisu bombardovale moju zemlju, ali zar one ne uplaćuju novac u vojni budžet NATO pakta? Zar ne šalju svoje vojnike u Avganistan i Irak? One neće moći da izbegnu kaznu. NATO je krvlju okupao čitav Bliski istok, i sada će slaba Evropa, koja se prepustila američkom Satani, biti uništena. Naše žene će roditi mnogo dece. Za pet godina će se lice Evrope potpuno izmeniti. Ja se tome ne radujem. Ja poštujem veliku evropsku kulturu i ne želim da umesto crkava ovde stoje minareti. Ali tako će biti. To je osveta. Inšalah!”, govori Ahmed.


Živadin Jovanović: Sve je počelo u Srbiji

Živadin Jovanović, bivši ministar inostranih poslova Srbije pripada onima koji jasno vide vezu između prošlosti i sadašnjosti:

"Novi destruktivni talas migracije  je posledica imperijalističke politike Zapada", kaže Jovanović. "Sve je počelo u Srbiji, nakon uništenja Jugoslavije i NATO bombardovanja Srbije. Ovde je bio prvi korak ka napadu na Somaliju, Sudan, Avganistan i Irak, pod izgovorom borbe protiv terorizma i ljudskih pravima.  Amerika je uvek sprovodila politiku haosa, što joj daje kontrolu nad prirodnim resursima, strateškim linijama komunikacija i saobraćaja ljudi, droge, oružja. Posledice padaju na Evropu, ali Evropska unija - nije toliko saveznik Sjedinjenih Država već rival. Zato nnakon rata protiv Jugoslavije Amerika primorava EU da učestvuje u svim vojnim operacijama pod svojim vođstvom. U stvari, Evropljani se bore protiv sebe.

<iframe width="780" height="455" src="//www.youtube.com/embed/AJNM0v6ah9I?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

Napad na Libiju bio je varvarstvo, čiji je simbol monstruozno ubistvo Gadafija. Sada imamo veliku teritoriju sa nekontrolisanim razbojništvom.  Rat u Libiji je izložio lice Zapada - sebčno i neokolonijalno. Videli smo da Francuska pati od kompleksa inferiornosti, davno izgubljenog ugleda a Sarkozi glumi Napoleona. Videli smo Britaniju, koja ima ogromno kolonijalno istorijsko iskustvo, ali joj nedostaje vojna sila. Zato britanci često deluju kao podstrekači sukoba, pokušavajući da kombinuju ambicije bivše imperije sa američkom moći i autoritetom“.

(Komsomolskaja pravda - prevod M.Đorđević)
Logged
HrcAk47
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 695



« Reply #98 on: August 26, 2015, 10:09:26 pm »

"komsomolskaja pravda"... Ruski Kurir.
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #99 on: August 26, 2015, 11:03:01 pm »

Репортажа је истинита и може се видети овде у оригиналу. Постоје делови репортаже из Мађарске који нису у преведеном тексту из Курира ..
Углавном ...не бих се баш кладио да је измишљено,постоје и аутентичне фотографије.
« Last Edit: August 26, 2015, 11:11:10 pm by longtrip » Logged
Kljun
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 446



« Reply #100 on: August 27, 2015, 01:35:12 am »

Moze da bude i izmisljena reportaza, ali izbeglice pristizu, sire se evropom. Vrlo brzo ce postati veliki problem u celoj Evropi. Ima jedna knjiga "Islamska republika Nemacka", verovatno se vecina ljudi smejala na te price doticnog autora, iskreno i meni je cesto zvucao kao neko ko zeli samo dobro da se proda. Sad sam apsolutno siguran da je vrag odneo salu, ako neko gaji iluzije da ce sve da prodje, da ce ipak biti sve u redu taj zivi u teskoj zabludi.
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #101 on: August 27, 2015, 08:57:47 am »

Problem i jeste u tome što se mi u Srbiji palimo tek na "guranje" i uvek shvatamo istine prekasno.Naša politika "otvorenih vrata" nam se već jednom obila o glavu.Umesto da duvamo i u jogurt zato što smo se opekli od vrelog mleka,može se ponovo desiti da gubimo izvore jer ovce na pašnjaku nisu naše.
Ne sporim da treba biti human i ukazati pomoć.i "mi" smo prolazili kroz istu ili sličnu muku.Od nas EU očekuje da mislimo globalno, a oni sami misle i rade lokalno.Postavljaju  nam kao kandidatu za članstvo novi ispit zrelosti. Kad je muka ,gde si Đuka? Kad _ebete Đuku ne zovete!

Postoji jedno staro kafansko pravilo da je gost uvek u pravu, ali samo dok se ponaša kao gost!Ali kad su oni već tu,nešto  poučno oko izuvanja gostiju ispred vrata davno je kazao poznati umetnik Zijah Sokolović u priči State of Anarchy





Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #102 on: August 27, 2015, 11:42:34 am »

 Najurio buh ih u roku od sat vremena stoka!!!



(VIDEO) BOLJE GLAD NEGO KRST: Migranti odbili humanitarnu pomoć zbog krsta na paketima



MAKEDONIJA10:55, 27.08.2015


U momentu kada su uočili krst na paketima pomoći migranti kreću glasno da negoduju, zvižde, urliču i odmahuju rukama i policajcima stavljaju do znanja da, iako im je preko potrebna, oni tu pomoć ne žele da prihvate



[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

ĐEVĐELIJA - Na Jutjubu osvanuo je snimak sa makedonske granice na kom se vidi kako vidno iscrpeljeni, gladni i žedni migranti, koji su došli iz ratom zahvaćenih islamskih zemalja, od kojih su svi muslimanske veroispovesti, izričito odbijaju pakete pomoći i to samo zato što se na njima nalazi logo Crvenog krsta
Kako se može pretpostaviti, njima smeta krst zato što je simbol hrišćšanstva.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Na snimku se vidi kako velika grupa migranata, među kojima ima dosta dece i beba stoji iza žičane ograde dok pada kiša, a onda momenat kada im prilazi desetak makedonskih policajaca s paketima pomoći u ruci na kojima je vidno istaknut veliki crveni krst.


U momentu kada su uočili taj simbol migranti kreću glasno da negoduju, zvižde, urliču i odmahuju rukama i policajcima stavljaju do znanja da, iako im je preko potrebna, oni tu pomoć ne žele da prihvate. Sve se to jasno vidi na snimku.
U nastavku snimak se vide zbunjeni makedonski policajci kako ih unezvereno gledaju i ipak lagano i uporno opet pokušavaju da im se približe i dodaju pakete.Međutim u momentu kada urlici i zvižduci besnih migranata postaju sve glasniji, policajci se okreću i praćeni zvižducima i povicima: " No, no" vraćaju pomoć humanitarne organizacije nazad u automobile.Snimak je za kratko vreme video veliki broj ljudi, a stručnjaci su istakli da je ovaj slučaj interesantan pokazatelj volje i raspoloženja muslimanskog mograntskog talasa da se uklopi u zapadno društvo i prihvati multikulturalne norme koje bi trebalo da vladaju u Evropskoj uniji, pišu Naše novine.

<iframe width="780" height="455" src="//www.youtube.com/embed/M8xkYZNsKUY?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #103 on: August 27, 2015, 12:16:56 pm »

Možda samo žele da ih puste preko.
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #104 on: August 27, 2015, 01:13:21 pm »

Ispiranje mozga i traženje opravdanja za ono što nas čeka,ništa drugo...


Poverenica za zaštitu ravnopravnosti Brankica Janković izjavila je da migrantima treba ponuditi da se trajno nasele u opštinama koje nisu dovoljno naseljene.


Mnogi smatraju da postoje planovi da Srbija postane najveći azilantski centar u Evropi. Međutim, ima i onih koji smatraju da Srbija od toga može imati koristi.
– Treba razmisliti, ponuditi opciju da ti ljudi ostanu u delovima Srbije koji su pusti. Tu bi trebalo uraditi selekciju, detaljnu bezbedonosnu procenu – kaže Jankovićeva.

Drastičan je pad broja stanovnika na severu Banata, ali i na istoku i jugu Srbije. Te oblasti su spremne da prime veliki broj migranata, ali Srbija nema šta da im ponudi.

– Naša starosna struktura je takva da je situacija više neizdrživa, i mnogi ne shvataju da su nam migranti jedina šansa. Oni bi pomogli njeno podmlađivanje i obnavljanje i dala bi se šansa da se privredna aktivnost održi, ako ne i poveća. Samim tim bi i penzioni sistem, koji je zasnovan na solidarnosti, i sa našom starosnom strukturom je neodrživ, jer neće imati ko da radi za veliki broj penzionera, opet postao održiv – objašnjava Ivan Marinković iz Centra za demografska istraživanja.

Marinković je kao moguće lokacije na koje bi migranti mogli da se nasele naveo Jugoistočnu Srbiju, Zlatiborski okrug, Sjenicu, Crnu Travu, Pirot, Severni Banat.

On je takođe istakao da je nezahvalno o tome pričati jer ne može niko na silu da se naseli.

Analitičar Dušan Janjić takođe smatra da za Srbiju povoljno naseljavanje migranata.

– Ako se upravlja migracijama, to može doneti samo dobro Srbiji, kojoj nedostaje kvalifikovana i nekvalifikovana radna snaga. A drugo, mi smo država pred biološkim izumiranjem, naša sela su prazna.

Treće, ako težimo EU, sve više ljudi će živeti u Srbiji. Ako poput Nemačke, Amerike, Australije napravimo dobru strategiju – koji broj ljudi, koje rase, vere, kvalifikacija i starosti su nam potrebni, to će biti u našu korist. Da ne pominjem da migranti koji dolaze nisu puka sirotinja, već imaju potencijala za pokretanje preduzeća. Samo je potrebno ništa ne činiti ad hok – navodi Janjić.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Okruzi_Srbije.jpg (152.43 KB, 830x1184 - viewed 69 times.)
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... 395   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.036 seconds with 23 queries.