PALUBA
March 28, 2024, 04:15:18 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno, dopuna Pravilnika foruma PALUBAinfo, tačka 22
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... 395   Go Down
  Print  
Author Topic: Imigrantska kriza  (Read 882206 times)
 
0 Members and 3 Guests are viewing this topic.
Jester
Počasni član foruma
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 325



« Reply #150 on: September 02, 2015, 12:17:40 pm »

Religija je kao opijum za narod Smiley
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #151 on: September 02, 2015, 12:51:48 pm »

Evo da još malo dosađujem ovim tekstom koji je išao ovih dana.

Meni je simptomatično da je on objavljen baš ovih dana a navodi se da je pravi početak muslimanstva bio u Saudijskoj Arabiji.

 31. август 2015. | 20:01 | Извор: ФоНет
Куран старији од Мухамеда?
ЛОНДОН -

Анализа фрагмента Курана донесеног у Велику Британију 1920. година показала да је документ стар између 1448. и 1371. године, текст је писан старим арапским писмом на пергаменту направљеним од животињске коже, А странице садрже делове поглавља од 18 до 20, које је могао писати неко ко познаје пророка Мухамеда, пише Дејли мејл.

Анализа је урађена методом радиоактивног угља, а куран је био везан унутар другог Курана из седмог столећа, додаје лист.

Експерти Оксфорд утврдили су да се ради о најстаријем курану на свету.

Откриће је значајно и зато јер се у раним данима ислама Куран учио напамет и тако преносио с генерације на генерацију.

рамадан рамазан ислам верски празник јпг
Илустрација theatlantic.com/Reuters (Есам Ал-Фетори)

Сада неколико историчара сматра да је пергамент старији од пророка Мухамеда, преноси лист.

Верује се да је ‘Бирмингхамски куран’ написан између 568 и 645 године, а према веровању Мухамед је живео у то време, између 570 и 632. године.

‘Ово откриће даје основе онима који верују да су Мухамед и његови следбеници користили текст који је већ постојао, како би га обликовали за своје политичке и теолошке циљеве’, сматра Кит Смал са Универзитат Оксфорд.

Верује се да је пророк Мухамед примао поруке од алаха између 610 и 632. године. Основао је веру после 610. године, а прва муслиманска заједница формирана је у Саудијској Арабији, у Медини 622. године.

У то време куран се учио напамет, док Мухамедов наследник Калифа Абу Бакр није наредио да се сва учења запишу.

Тек године 650. довршени су сви уписи, под вођством Калифе Османа.

Данашњи куран је, према предању, исти текст који је написан у време Османа.

Da li je tako ili se nauka "koristi" u vjersko-propagandne-pa sada i ratne svrhe.

Poz.
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 074


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #152 on: September 02, 2015, 04:26:36 pm »

ZVUČI POZNATO Češka policija izbeglice skida s vozova i ispisuje im brojeve na rukama:

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Češka policija izvukla je iz voza migrante koji su putovali za Nemačku, i obeležila ih ispisivanjem brojeva na nadlaktici. U Češkoj je primećen povećan priliv izbeglica sa Bliskog istoka, zbog čega većina Čeha podržava ideju o vraćanju kontrole granica unutar EU.

Oko 200 migranata uhapšeno je juče ujutru u vozu koji je u Češku stigao iz Mađarske. Svakome od njih policajci su flomasterom ispisali broj na nadlaktici.
Posmatrače je ovaj prizor asocirao na holokaust, a sami migranti su se pobunili rekavši da su regularno kupili vozne karte za Nemačku i da policija nema razloga da prekida njihovo putovanje.
Mihal Hasek, guverner oblasti Južna Moravija, gde je voz zaustavljen, izjavio je da se lokalne vlasti "samo pripremaju za potencijalnu navalu izbeglica".
Prema rezultatima ankete agencije Fokus, koja je kontaktirala više od hiljadu građana Češke, 78 odsto njih se složilo sa stavom da u Češkoj i EU treba ponovo uvesti kontrolu granica, iako bi to ograničilo slobodno kretanje evropskih građana.

Izvor:Tanjug/ I.H. | 02. 09. 2015. - 17:05h |

Brzo se zaboravlja:

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

SRAMOTA


* CN3wJuvWgAA_9m_.png (508.6 KB, 599x466 - viewed 90 times.)

* broj.jpg (6.23 KB, 275x183 - viewed 184 times.)
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 310


« Reply #153 on: September 02, 2015, 07:34:46 pm »

Шта друго него срамота. Људска права су изгледа за новине и пароле када се несретни људи нађу у невољи тамо негде далеко. Кад се "невоља" приближи нама људска права не важе.

Ипак, сложио бих се са тврдњом Лајчика (министра иностраних послова Словачке који је овде делио лекције и људским правима) да се у највећем броју случајева ради о економским имигрантима, а не правим избеглицама. Међутим, цењени министар је заборавио да све избеглице осим од погибије беже и од немаштине и лоших животних услова, дакле из економских разлога. Уосталом све сеобе су се кроз историју примарно дешавале управо из економских разлога, а обично су подстакнут неким ратом или климатским условима. Такође, и тада као и сада прво су долазили мушкарци па ако обезбеде уточиште (милим или силом) долазе породице. Били не били економски или политички емигранти много их је и имају права. Ако их не добију милом биће силе. Неминовно. Зато је најбоље да ЕУ и Лајчак као део тог тима што пре, као што и предлаже, почне да решава узроке на лицу места (у Африци и Азији).
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #154 on: September 02, 2015, 08:12:06 pm »

Ljudi pa zar vi ne vidite da je taj tekst koji je postavio @motorista tendenciozan i negativna propaganda protiv Čeha.

Prvo trebate praviti razliku između velikih država(stanovništvo i ekonomske mogućnosti) i malih te njihovih mogućnosti.Sigurno da će male države drugačije reagirati na ovu "poplavu" jer to može biti i smrtonosno po njih.
Drugo,ovdje se radi o načinu evidencije možda i maloletnih koji nemaju nikakav dokument i možda se radi baš zbog brzine,jer bi to bilo mnogo teže da svakog pojedinačno vode u prostoriju gdje bi im bila napravljena normalna dokumentacija.Da ne objašnjavam zbog čega je evidencija potrebna od zdravstvene zaštite,raspodjele potrebne pomoći do evidentiranja potencijalnih kriminalaca i terorista.Treba se sjetiti da izbjeglice-emigranti ulaze  i van tih zvaničnih graničnih prelaza.Također, čitao sam da baš izbjeglice negoduju zbog dužine evidentiranja.
Ako pogledate fotku ja tu ne vidim Jevreje i da su Česi nacistički oficiri niti je ovo u logoru.Što se tiče označavanja kako je to ovdje postavljeno onda je svako naše porodilište nacističko.Bebe se obilježavaju  da ne dođe do zamjene i ako nije gužva.
Na kraju pogledajte na predhodnoj strani i vidjet će te da predsednik Češke daje nama 10 miliona kruna za pomoć zbog izbjeglica.Ako se sjetite kroz historiju baš ta Češka je nama mnogo doprinela školujući naše ljude itd.Nevjerujem u navedeni post i čak mislim da on ne bi trebao da stoji jer sad izgleda da mi ponižavamo Čehe.

Poz.
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #155 on: September 02, 2015, 11:31:23 pm »

Нови протести имиграната на железничкој станици Келети

БУДИМПЕШТА – Око 150 имиграната протестовало је данас испред главне међународне железничке станице Келети, док је мађарска полиција спречила око 2.000 имиграната да се укрцају на возове који саобраћају према Аустрији и Немачкој, извештава репортер АФП са лица места.

Око 600 мушкараца, жена и деце, углавном из Сирије, Ирака и Авганистана, седи спред станице Келети, док је око 1.200 имиграната усмерено ка такозваној „транзитној зони”.

Истовремено, око 100 имиграната који су дошли из пријавног центра у близини границе са Србијом, седи на платформи железничке станице одбијајући да се укрцају на воз који би требало да их одведе до избегличког кампа у Дебрецину, другом по величини граду у Мађарској.

Полиција је навела у саопштењу да та група „захтева да им буде дозвољено да отпутују у Немачку..., али да је полиција предузела неопходне мере да обезбеди несметано одвијање железничког саобраћаја”.

АП је раније известио да се око 3.000 имиграната од раних јутарњих часова налази се на главној међународној железничкој станици у Будимпешти и да су многи од њих провели ноћ испред главног улаза који чува полиција.

Мађарска полиција је саопштила да им групе грађана помажу да одрже ред на станици.

Групе волонтера покушавају да имигрантима обезбеде храну, одећу и неопходну медицинску помоћ.

Мађарски хелсиншки комитет упозорио је раније да је ситуација „веома напета и непредвидива”, пренео је АФП.

Гневни мигранти су тражили да станица Келети буде отворена и за њих и да им се омогући да отпутују за Немачку.

Портпарол мађарске владе Золтан Ковач је с тим у вези рекао да Мађарска покушава да примењује законе Европске уније, по којима свако ко жели да путује по Европи треба да има важеће путне исправе и „шенгенску” визу.

Мађарска полиција је саопштила да њени припадници обављају своју дужност у складу са правилима шенгенског кодекса.

Већину имиграната чине Сиријци који желе да отпутују у Аустрију или Немачку без одговарајућих докумената.

Мађарска, немачка и аустријска полиција формирале су заједничке патроле које контролишу возове који саобраћају од Будимпеште преко Беча до Минхена, док припадници мађарске и словачке полиције надгледају возове који иду за Братиславу.

Само у августу, 50.000 миграната и избеглица, већином из ратом захваћених подручја Сирије, Ирака и Авганистана, ушло је у Мађарску.

Већина жели да настави пут ка западу Европе, углавном ка Немачкој.
Танјуг
објављено: 02.09.2015.

http://www.politika.rs/rubrike/Svet/Novi-protesti-imigranata-na-zeleznickoj-stanici-Keleti.sr.html

Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #156 on: September 02, 2015, 11:33:11 pm »

У Србију дневно стиже око 3.000 избеглица

БЕОГРАД – У Србију дневно стиже око 3.000 избеглица из ратом захваћених подручја и вероватно ће наставити да долазе истим темпом, а можда чак и у још већем броју, рекла је шефица Одељења за правну заштиту избеглица Високог комесаријата УН за избеглице (УНХЦР) у Србији Ан-Биргит Крум-Хансен.

Она је, у изјави Танјугу, прецизирала да је у мају месецу у Србију улазило око 200 придошлица дневно, а онда је тај број почео нагло да расте и убрзо достигао око 1.000 дневно, да би пре месец дана порастао на око 2.000.

„Сада у Србију дневно улази око 3.000 избеглица”, каже Крум-Хансен, која је ове недеље в.д. шефа Представништва УНХЦР-а у Србији.

Она је указала да ће, према расположивим показатељима, избеглице вероватно наставити да у наредним недељама и месецима пристижу истим темпом - око 3.000 њих дневно, а можда чак и у још већем броју.

Она је истакла да је УНХЦР више пута упутио похвале Влади Србије за напоре да пружи брз и ефикасан одговор на ситуацију са избеглицама, те да та организација чини све како би помогла у координисању одговора, да би се задовољиле хуманитарне потребе избеглица, као и њихове потребе за заштитом.

„УНХЦР је до сада помогао Влади Србије обезбеђујући воду, храну, средства за личну хигијену, а пре 10-ак дана када смо преко викенда имали повећан прилив избеглица обезбедили смо и додатне залихе”, навела је Крум-Хансен.

Осврнувши се на мере које неке земље примењују на границама у покушају да зауставе прилив избеглица, она каже да је суверено право сваке државе да одреди како ће спровести мере контроле на својим границама, али да, из перспективе УНХЦР-а, ограде нису најбољи начин да се решава оваква ситуација.

„Тиме се неће решити проблем. Људи који стижу у Европу наставиће да траже међународну заштиту. УНХЦР сматра да сви треба да радимо заједно како бисмо одговорили на њихове потребе, а не да затварамо границе и тиме отежавамо људима да добију приступ адекватној заштити”, указује Крум-Хансен.

Према њеним речима, од почетка јуна избеглице у Србији добијају воду, храну, средства за личну хигијену и друге потрепштине коју обезбеђује УНХЦР, а које дистрибуира Црвени крст Србије и други партнери.

Како је додала, све лекове и санитетску опрему, који се дистрибуирају преко Данског савета за избеглице, такође финансира УНХЦР.

Крум-Хансен наводи да је УНХЦР помогао српским властима, укључујући Комесаријат за избеглице и миграције, и набавком компјутера, техничке опреме, намештаја и других потпрепштина да би успоставили и оснажили капацитети Прихватног центра у Прешеву, а додатна опрема је додељена и Министарству унутрашњих послова.

„Укупна вредност већ додељене помоћи УНХЦР-а Влади Србије је сада достигла милион евра, а тренутно радимо на обезбеђивању још пет милиона евра”, истакла је она.

УНХЦР ради и на обезбеђивању додатних залиха, које почињу да стижу, а имајући у виду да међу избеглицама има све више деце и других угрожених особа, а да се јесен ближи, састав хуманитарне помоћи је прилагођен, закључила је Крум-Хансен.
Танјуг
објављено: 02.09.2015.

http://www.politika.rs/rubrike/Drustvo/U-Srbiju-dnevno-stize-oko-3_000-izbeglica.sr.html
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 074


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #157 on: September 03, 2015, 05:59:43 am »

Ljudi pa zar vi ne vidite da je taj tekst koji je postavio @motorista tendenciozan i negativna propaganda protiv Čeha.

Prvo trebate praviti razliku između velikih država(stanovništvo i ekonomske mogućnosti) i malih te njihovih mogućnosti.Sigurno da će male države drugačije reagirati na ovu "poplavu" jer to može biti i smrtonosno po njih.
Drugo,ovdje se radi o načinu evidencije možda i maloletnih koji nemaju nikakav dokument i možda se radi baš zbog brzine,jer bi to bilo mnogo teže da svakog pojedinačno vode u prostoriju gdje bi im bila napravljena normalna dokumentacija.Da ne objašnjavam zbog čega je evidencija potrebna od zdravstvene zaštite,raspodjele potrebne pomoći do evidentiranja potencijalnih kriminalaca i terorista.Treba se sjetiti da izbjeglice-emigranti ulaze  i van tih zvaničnih graničnih prelaza.Također, čitao sam da baš izbjeglice negoduju zbog dužine evidentiranja.
Ako pogledate fotku ja tu ne vidim Jevreje i da su Česi nacistički oficiri niti je ovo u logoru.Što se tiče označavanja kako je to ovdje postavljeno onda je svako naše porodilište nacističko.Bebe se obilježavaju  da ne dođe do zamjene i ako nije gužva.
Na kraju pogledajte na predhodnoj strani i vidjet će te da predsednik Češke daje nama 10 miliona kruna za pomoć zbog izbjeglica.Ako se sjetite kroz historiju baš ta Češka je nama mnogo doprinela školujući naše ljude itd.Nevjerujem u navedeni post i čak mislim da on ne bi trebao da stoji jer sad izgleda da mi ponižavamo Čehe.

Poz.
česi su, deo onoga šta misle o nama, rekli u proleće 1999, kada su junački učestvovali u bombardovanju SRJ. A tih 370.000 eur je smešno u odnosu na štetu koju su nam naneli. Ta školovanja su uvek plaćena iz džepova onih koji su se obrazovali.
Pri svemu tome ja sam samo preneo pisanje agencije, ako treba obrisati post da li to znači da sam napisao nešto protiv pravilnika
ili možda ipak da uvedemo cenzuru kao deo pravilnika Palube.

Moj lični stav je da je to što ih skidaju sa vozova i obeležavaju SRAMOTA i da će to ostati a da su česi zaboravili šta se kod njih
radilo od Jindržihovica (nem. Hajnrihsgrin, Češka) u I sv ratu do  logora Braunau u II sv ratu (u severnoj Češkoj gde je  iz Srbije bilo internirano oko 5.000 dečaka u dobi od 7 do 15 godina, koji su živeli u stravičnim uslovima, te u oskudici hrane bili primorani da jedu otpatke sa đubrišta, korenje, travu… Polovina ih je umrla u logoru!) Toliko o pomoći Srbiji i Srbima.

Tako poštovani @Karlo ni pomena o ponižavanju već po onoj narodnoj "popu pop a bobu bob".
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 074


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #158 on: September 03, 2015, 07:05:25 am »

Zaboravih da napišem, zašto daje pare nama, oni i onako ne žele da ostanu u Srbiji, neka te pare iskoristi da tim jadnim
ljudima omogući: miran san i siguran razvitak u budućnosti na tku evrope. Inače su svojim činjenjem ili nečinjenjem doveli
bar delimično do ovoga.
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #159 on: September 03, 2015, 09:37:27 am »


Mislim daje jako teško objasniti problem a da Vas ne uvrijedim.
Prvo što bi bilo približno a uprošteno je da ste Vi tekst koji ste postavili(prvi o Česima i obelježavanju izbjeglica)površan,odnosno bez dubljeg razmišljanja.Tekst nije ni potpun,jer sam čitao na nekim "ruskim" vijestima gdje se objašnjava da se radilo o evidentiranju djece.Dato je i objašnjenje da su oni sami(izbjeglice)pristali na to.Da se radi o odluci te granične oblasti jer očekuju u bidućnosti daleko veći broj izbjeglica. Priznat će te,da se to kod nas a i u cjeloj Evropi radi improvizovano.Posljedice će mo osjećati,samo da ne budu i preteške.
Česi,Slovaci pa i Mađari znaju svoje mogućnosti i svoj "doprinos" ovom izbjeglištvu i jedini su po meni javno istupili suprotstavljajući se i Njemačkoj vlasti.
Mislim da ste i Vi imali podozrenje,da se recimo posle nekoliko godina rata, sada odjednom javljaju u ogromnim grupama izbjeglice i dosta organizovano.
Što naš predsjednik vlade iz njemu poznatih razloga ne vidi mnogo toga a vjerovatno sledi i Merkelovu i to prikriva "humanošću"je naš problem i ne mogu nam biti krivi Česi.O kakvoj humanosti je riječ ako odbijete svojim penzionerima od penzije,koja je i onako nikakava,a pri tome ne vodi se računa da to nije omogućavalo ni plaćanje obaveza,ishranu i liječenje,te mnogima izdražavanje i drugih nezaposlenih članova pa i djece.Sigurno da se znalo da mnogi penzioneri će i "otići"prirodnim putem pa je ovako to samo ubrzano.I pored svega naša politika je "humana".Već sam naveo mi se ne možemo "ravnati" prema Njemačkoj zbog niza razloga.
Da ne dužim,već sam napisao, human je moguće biti ako za to imaš mogućnosti i razmišljati na duži rok.Inače humanost se može pretvoriti u svoju suprotnost i može se pretvoriti u egzekutora.Što će biti ako Merkelova ode s vlasti jer koliko vidim i u Njemačkoj nisu zadovoljni ovim potezima.Možda nam vrate ovih 200000 naših "izbjeglica",koje su nagovjestili,a koji će morati ostati kod nas.
Meni gornji tekst djeluje kao kad netko želi da prikrije nešta,pa pošto ne može da utječe na "jake",onda izabere nekog takvog jadnika na kome može da se iskaljuje da bi se dodvorio jačem,pripisujući mu svašta.
Što se tiče historijskih činjenica u vezi sa Česima mislim da ni mi tu nismo bolji,imali smo i mi i veće logore itd.ali to nije tema.

Dakle ja ostajem pri tome da je tekst "pljuvanje" po jednom narodu iza koga se krije nešta drugo i da je iskorišteno za to ovo "obilježavanje" koje nema nikakve veze sa prošlošću.Također,mislim da ih ne treba biti sramota jer to nema veze sa tendencijom članka.
Ne ljutim se na Vas jer članak niste Vi napisali možda ste se "malo prebrzo" složili sa njim.Ipak dalje ne bih diskutaovao o ovome jer ne vjerujem da ću promjeniti Vaše mišljenje a temu odvlačimo na pogrešnu stranu.

Poz.
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 074


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #160 on: September 03, 2015, 10:05:29 am »


Mislim daje jako teško objasniti problem a da Vas ne uvrijedim.
Prvo što bi bilo približno a uprošteno je da ste Vi tekst koji ste postavili(prvi o Česima i obelježavanju izbjeglica)površan,odnosno bez dubljeg razmišljanja.Tekst nije ni potpun,jer sam čitao na nekim "ruskim" vijestima gdje se objašnjava da se radilo o evidentiranju djece.Dato je i objašnjenje da su oni sami(izbjeglice)pristali na to.Da se radi o odluci te granične oblasti jer očekuju u bidućnosti daleko veći broj izbjeglica. Priznat će te,da se to kod nas a i u cjeloj Evropi radi improvizovano.Posljedice će mo osjećati,samo da ne budu i preteške.
Česi,Slovaci pa i Mađari znaju svoje mogućnosti i svoj "doprinos" ovom izbjeglištvu i jedini su po meni javno istupili suprotstavljajući se i Njemačkoj vlasti.
Mislim da ste i Vi imali podozrenje,da se recimo posle nekoliko godina rata, sada odjednom javljaju u ogromnim grupama izbjeglice i dosta organizovano.
Što naš predsjednik vlade iz njemu poznatih razloga ne vidi mnogo toga a vjerovatno sledi i Merkelovu i to prikriva "humanošću"je naš problem i ne mogu nam biti krivi Česi.O kakvoj humanosti je riječ ako odbijete svojim penzionerima od penzije,koja je i onako nikakava,a pri tome ne vodi se računa da to nije omogućavalo ni plaćanje obaveza,ishranu i liječenje,te mnogima izdražavanje i drugih nezaposlenih članova pa i djece.Sigurno da se znalo da mnogi penzioneri će i "otići"prirodnim putem pa je ovako to samo ubrzano.I pored svega naša politika je "humana".Već sam naveo mi se ne možemo "ravnati" prema Njemačkoj zbog niza razloga.
Da ne dužim,već sam napisao, human je moguće biti ako za to imaš mogućnosti i razmišljati na duži rok.Inače humanost se može pretvoriti u svoju suprotnost i može se pretvoriti u egzekutora.Što će biti ako Merkelova ode s vlasti jer koliko vidim i u Njemačkoj nisu zadovoljni ovim potezima.Možda nam vrate ovih 200000 naših "izbjeglica",koje su nagovjestili,a koji će morati ostati kod nas.
Meni gornji tekst djeluje kao kad netko želi da prikrije nešta,pa pošto ne može da utječe na "jake",onda izabere nekog takvog jadnika na kome može da se iskaljuje da bi se dodvorio jačem,pripisujući mu svašta.
Što se tiče historijskih činjenica u vezi sa Česima mislim da ni mi tu nismo bolji,imali smo i mi i veće logore itd.ali to nije tema.

Dakle ja ostajem pri tome da je tekst "pljuvanje" po jednom narodu iza koga se krije nešta drugo i da je iskorišteno za to ovo "obilježavanje" koje nema nikakve veze sa prošlošću.Također,mislim da ih ne treba biti sramota jer to nema veze sa tendencijom članka.
Ne ljutim se na Vas jer članak niste Vi napisali možda ste se "malo prebrzo" složili sa njim.Ipak dalje ne bih diskutaovao o ovome jer ne vjerujem da ću promjeniti Vaše mišljenje a temu odvlačimo na pogrešnu stranu.

Poz.

Ako se ponašamo pristojno u komentarima nećemo uvrediti jedni druge, tako da ne razumem ovu Vašu rečenicu:
"Mislim daje jako teško objasniti problem a da Vas ne uvrijedim." kakva se to objašnjenja daju vređanjem?
Ja imam pravo na svoje mišljenje, šta bi to "dublje razmišljanje" kod mene trebalo da izmeni u odnosu prema česima?
Sve što sam napisao o njima kao odanim podanicima svih njihovih gospodara je tačno. Čak i u legendama postoji Janošik slovački(?)
narodni junak i ne pominje se kao češki. Možete o meni misliti šta hoćete ali izjava da ne razmišljam kada nešto pišem mi se ne dopada.
Davno su prošla slavna Karlova vremena i vremena u kojima su česi mogli nečim da se diče.

Da li su logoraši u konc logorima mogli da odbiju obeležavanje? Kažete "sami su pristali na to" da li su imali izbora? Improvizacija je sigurno na sceni jer niko od organizatora tragedije na bliskom istoku (eu, sad i ostali u njihovom društvu) nije očekivao
ovakav talas prema evropi. Tu leže problemi a ne u mom postovanja teksta o obeležavanju ljudi (kao u konc logorima).

Osim toga ja ne pomenuh našeg premijera (kojeg ne volim i ne poštujem) ni jednom jedinom reći. Zašto ga vi vezujete za moj
post sa tekstom koji je objavio tanjug? Moja penzija je 20550 dinara i ja radim još dodatni posao da bih živeo onako kako želim,
na sreću iako imam 60 godina imam znanje koje može da se unovči, i ne žalim se na bezumnu odluku o smanjenju penzija
(koje mnogi nisu zaslužili, što je ot i predmet druge diskusije).

A ovo što obeležavaju ljudi druge vere i drugačijih pogleda na svet je STRAŠNO.

Pazi i dobro se čuvaj da ne zaboraviš događaje što si ih svojim očima video; neka ti ne iščeznu iz srca nijednog dana tvoga života. Naprotiv, pouči o njima svoju decu i decu njihove dece.
(Peta knjiga Mojsijeva 4:9)
« Last Edit: September 03, 2015, 10:12:14 am by motorista 57 klasa » Logged
Jester
Počasni član foruma
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 325



« Reply #161 on: September 03, 2015, 10:12:21 am »

Odlično sad kad ste se fino obojica razumjeli vratimo se temi odmah i sada, Boleka i Loleka pustimo na miru. Mir s vama!
Logged
oficir neaktivne rezerve
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 294


" Drino, j.....ti ! "


« Reply #162 on: September 03, 2015, 10:46:04 am »

Nisam ovu temu nesto posebno pratio, ali me interesuje nesto oko ove rute kojom se krecu ti migranti, izbeglice ili kako ih vec ko zove. Ako neko moze da objasni.
Zbog cega je lakse iz Turske uci u EU (Grcka) pa odatle izaci iz EU i preci preko granice u Makedoniju, pa jos jedna granica da bi se uslo u Srbiju pa treca da se ponovo udje u EU? Zar nije lakse kada su vec na teritoriji EU da nastave put preko Bugarske i Rumunije?

Zato sto izmedju Grcke, Bugarske i Rumunije jos uvek postoje duple pasoske kontrole kao i izmedju Hrvatske i Slovenije.
Ovako kada udju u Madjarsku ilegalno, nema vise kontrola pasoša odnosno kontrolnih punktova za zaobilazenja do Atlantika, sednu na voz ili autobus i eto ih komotno gde god u EU.
Logged
oficir neaktivne rezerve
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 294


" Drino, j.....ti ! "


« Reply #163 on: September 03, 2015, 11:07:28 am »

U svemu ovome u emigrantskoj krizi, meni smeta postulat da se nekakvoj grupi ljudi bez identiteta koja je izmedju ostalog spremna na agresivno ponašanje mora van zvaničnih graničnih prelaza omogućiti prolaz na osnovu nekakve konvencije.

Čemu onda sistem granica, graničnih prelaza, institucija putne isprave?

Takođe me užasava činjenica da iz ovoga zapravo vidimo da granična policija nema kapaciteta da efikasno zatvori i brani pravce pogodne za ilegalne prelaske granične linije (livade, pruge, potoke, brisane prostore, prevoje) a samim tim brani teritoriju zemlje.

Navodno se beži ispred cevi islamista ali nemaju nikakav problem da se za gušu hvataju sa policijom drugih zemalja da bi nesmetano prošli dalje kuda su naumili.

A tamo gde su naumili sve med, mleko, svila i kadifa..........posla koliko hoćeš, ma kažnjavaju ko neće da radi.
 
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #164 on: September 03, 2015, 05:47:52 pm »

Na žalost nas koji živimo u Sloveniji, ima i takvih. Uz to teolog, član stranke SDS....  Sramota!!!

Vir: "Jutarnji list! Zagreb
http://www.jutarnji.hr/

'AKO DOĐU NA MANJE OD 500 METARA TREBA IH UPUCATI' Ova će izjava slovenskog novinara koštati nagrade za promicanje europskih vrijednosti

Autor:  Hina

'Dopustiti da se granici približe na 500 metara, a sve ostalo ustrijeliti. Bog će već znati koji su njegovi', napisao je Erlah i tako izazvao sveopće zgražanje i osudu kada su poruku prenijeli i ostali mediji.

Slovenskom novinaru koji je na društvenoj mreži Twitter napisao da na migrante treba pucati kad se približe državnoj granici bit će oduzeta nagrada koju je prije dvije godine dobio za "angažman u promicanju demokratskih i europskih vrijednosti na kojima je utemeljena Slovenija", a prijeti mu i isključenje iz stranke koju vodi bivši premijer Janez Janša.

Novinar i publicist Sebastjan Erlah je u raspravi na Twitteru, u kojoj se pojavio prijedlog da se u Sloveniju puste samo migranti kršćanske vjere, odgovorio da bi on bio "još radikalniji" i da bi na migrante koji se približe na manje od 500 metara trebalo pucati, bez obzira na njihovu religijsku pripadnost.

"Dopustiti da se granici približe na 500 metara, a sve ostalo ustrijeliti. Bog će već znati koji su njegovi", napisao je Erlah i tako izazvao sveopće zgražanje i osudu kada su poruku prenijeli i ostali mediji.

Društvo slovenskih novinara i publicista objavilo je da je pokrenut postupak kojim će Erlahu, zbog širenja mržnje i netolerancije prema izbjeglicama, biti oduzeta nagrada "Borut Meško", koju mu je prije dvije godine dodijelilo za "angažman u promicanju demokratskih i europskih vrijednosti na kojima je utemeljena Slovenija" i borbu protiv nepravilnosti i negativnih pojava iz prijašnjeg režima u postsocijalističkoj Sloveniji nakon njena osamostaljenja. Alternativna novinarska udruga, bliska oporbi, navela je uz to da je opredijeljena za slobodu javnog izražavanja, ali da je Erlah svojim skandaloznim navodom prešao sve norme kulturnog ponašanja.

Tridesettrogodišnji Erlah diplomirani je teolog i stalni suradnik lista "Časnik", bliskog vjerski orijentiranoj mladeži.


Pokušaje da se izbjeglice koji bi mogli doći u Sloveniju dijeli prema vjerskom kriteriju početkom tjedna oštro je osudio ljubljanski nadbiskup Stanislav Zore.

Slovenska demokratska stranka (SDS), čiji je Erlah član, potvrdila je u četvrtak da je pokrenula postupak njegova isključenja iz stranke, na što se on može žaliti u roku od dva tjedna.

Erlah je pak na svom blogu, ne ispričavši se za skandal koji je izazvao, za inicijativu da ga se isključi iz stranke optužio novo vodstvo stranačkog ogranka u gradiću Tržič, gdje živi, te naveo da se radi o frakciji koja bi htjela smijeniti predsjednika stranke Janšu i sve ono što je on u stranci tijekom 20 godina pozitivno napravio.
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... 395   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.039 seconds with 23 queries.