PALUBA
April 25, 2024, 11:30:14 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Donirajte Palubu
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 [120] 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 ... 395   Go Down
  Print  
Author Topic: Imigrantska kriza  (Read 897491 times)
 
0 Members and 4 Guests are viewing this topic.
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #1785 on: August 28, 2016, 01:02:41 pm »

Austrijski troškovi sa migrantima: na sat - 91.537, na dan - 2.2 milijona, na godinu - 802 milijona eura

Vir: "Dnevnik - Pravkar" Ljubljana
https://www.dnevnik.si/
28.08.2016.

Kronen Zeitung: migrantska kriza Avstrijo stane 91.537 evrov na uro, 2,2 milijona evrov dnevno in 802 milijona evrov letno.
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #1786 on: August 29, 2016, 05:01:32 pm »

I evo da se malo i razvedrimo.Dekica pored hrabrosti (Češka je mala zemla)ima i prefinjen smisao za humor,barem za mene.

Земан: Меркелова позвала избеглице код себе, а шаље их на ручак код комшија

понедељак, 29. авг 2016, 10:21 -> 14:25

Извор: Бета

Председник Чешке Милош Земан оценио је да је најбоље решење миграционе кризе затварање граница Европске уније и осудио немачку канцеларку Ангелу Меркел што и даље инсистира нa прерасподели избеглица, јер, како је рекао, када позовете некога у госте, не шаљете га на ручак код комшија.

"Ја сам то Ангели Меркел казао већ у првој реченици (приликом њене посте Прагу прошле недеље). То је била блага алузија да су избеглице прво позвали својој кући, а сада хоће да их поделе по суседним земљама", казао је Земан у редовном интервјуу за чешки радио Frekvence 1.

Он је додао да јој је, на њену оцену да је то начин да се изађе на крај са избегличким таласом, рекао да ће се то на најбољи начин постићи затварањем граница ЕУ.

"Потпуно подржавам став Вишеградске четворке (Чешка, Мађарска, Словачка, Пољска). Квоте су потпуна бесмислица. Не заборавите да је еврокомесар Етингер чак предлагао да социјална помоћ буде иста у свим земљама, што би значило да би у неким та социјална помоћ била већа од минималне плате", рекао је Земан.

Он је такође поздравио одлуку чешког министра унутрашњих послова Милана Хованеца да до краја године Чешка не прими ниједног од око 90 сиријских избеглица из логора у Турској, иако је првобитно планирала да дођу већ у октобру, зато што жели темељно да провери ко ће заиста у Чешку доћи и добити азил.

"Немачка је позвала Сиријце, а сада су одједном сви Сиријци – и они који не говоре арапски или имају лажне сиријске пасоше или уопште немају документе", казао је Земан.

Председник Чешке је подржао оснивања европске заједничке армије коју су прошлог петка на самиту Вишеградске групе у Варшави и састанку са Ангелом Меркел тражили чешки премијер Бохуслав Соботка и мађарски Виктор Орбан.

Он је одбацио страховање да би заједничка европска армија била сувише под утицајем Немачке и у ствари само проширена немачка армија.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]



* Zeman-Merkel.jpg (54.82 KB, 620x402 - viewed 47 times.)
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #1787 on: August 29, 2016, 08:55:02 pm »

ај да кажем и ја коју...

ономад сам ишао у зајечар на гитаријаду. прво што сам приметио је да у касарни у књажевцу има људи. иначе, та касарна је затворена још 2004-5. нешто даље пар возила која су долазила из правца зајечара су ми блицала, добро, уобичајен знак да је на путу милиција. е па проблем је био што је био жандарски ланд ровер и мешовити састав, војник, жандар и "обичан" полицајац. зврчка је у томе што је жандар носио пм м84. на сваких пар км наилазио сам на патроле, са или без возила (можда су била и сакривена), али обавезно је понеко носио пм. иако сам после друге патроле укапирао о чему се ради, није ми било пријатно.

друга ствар. почетком новембра прошле године из румуније је била прешла група од 9 авганистанаца. враћали смо се из лова и били у групи, нас двадесетак. прилично уобичајена пракса ловаца у србији је да носе војне униформе (да сад оставимо причу да ли то треба или не). углавном, кад су нас видели покушали су да побегну тако што су убрзали корак. ми се поделили (једној групи је ближе да иде с једне стран е села а другој са друге) али кад су дошли до једне раскрснице атарских путева једноставно су стали и поседали. да су наставили налетели би право на групу која се одвојила. углавном, на лошем енглеском су ми објаснили да су сиријци, на шта сам се ја насмејао и рекао да не говоре као сиријци (фору како их препознати ми је рекла жена мог пријатеља која је рођена у ирану и говори и фарси и арапски као српски). углавном, позвали смо пограничну полицију, са којима имамо одличну сарадњу, и они су рекли да их не дирамо али да останемо поред њих како ови не би покушали да беже. дошли су за неких 10так минута и покупили их. елем, зашто ово пишем? после овог догађаја код пирота појавила се нека прича о томе како треба забранити лов у пограничним крајевима због миграната. то је тешка будалаштина. баш напротив. треба пустити лов сваки дан. тиме ће се ослабити притисак на нашу границу, јер нису ни они мутави да иду тамо где се редовно пуца и где, ако ништа друго, могу добро да награбусе од теријера и других керова. поред тога, имали би дебеле шансе да налете на ловце, који би свакако обавестили полицију. тако се граница прилично добро затвара бар преко дана, а полицијске снаге су растерећене бар мало. пошто су ти мигранти јако добро опремљени, врло брзо би се прочуло да није много паметно ићи овуда, па би морали да мењају руте. једино би на јужној граници требало појачати покривање, јер отуда доста "цури".
Logged
Boris P
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 238


« Reply #1788 on: August 30, 2016, 07:04:18 am »

 
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #1789 on: August 30, 2016, 07:57:58 am »

Slažem se sa navedenim postovima.Skoro je išlo da je jedan jadnik i ubijen jer ga je lovac zamjenio sa svinjom.Sa vjerske strane mislim da mu je to neoprostiva greška,jer ga je mogao zamjeniti  sa bilom kojom životinjom osim svinje.  laugh
Bio je i jedan komentar u vezi sa tim člankom:nema toliko lovaca koliko bi bilo potrebno.  laugh Uostalom iz gornjeg članka se vidi suština problema,jer ako treba zabranit će mo i lov u tim područjima.
Da ne duljim mislim da se radi o individualnim razmišljanjima ljudi čije mišljenje nema "težinu" pa prema tome ni potrebnu vrijednost.Što vredi mišljenje običnog čovjeka u stvarnom životu ako ono nije u "skladu".

Poz.
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #1790 on: August 30, 2016, 08:29:07 am »

Обновљене три бараке у Крњачи, додатних 200 места за азиланте

понедељак, 29. авг 2016, 15:06 -> 19:14

Извор: РТС, Танјуг

У Центру за азил у Крњачи отворена три обновљена објекта за смештај азиланата, капацитета 200 места, а како је најављено, ускоро ће почети радови на обнови још три бараке у том центру.

Објекти су обновљени захваљујући донацији Фондације "Ана и Владе Дивац" уз подршку америчког ЦРС-а у оквиру пројекта "Побољшање услова у Центру за азил у Крњачи" укупне вредности око 300.000 долара.

Када буду обновљене још три бараке, капацитет Центра биће повећан за укупно 378 места.

Сваког дана у Србију уђе око 200 мигранта и избеглица из Сирије, Авганистана, Ирака. Како не могу одмах у Мађарску, у центрима за азил чекају да пређу Хоргош и Келебију. У Крњачи, у три бараке, сада имају нове кревете, купатила.

"Овај Центар је много бољи од свих у којима сам био. Овде се поштују правила и ја сам задовољан. Запослени помажу избеглицама и ми то поштујемо", каже Азгар, избеглица из Авганистана.

Донатори очекују помоћ грађана као и до сада.

"Ви сваки дан имате овде између 800 и 1.000 људи на дневном ниову у Крњачи, зато ја и даље зовем све донаторе компаније индивидулаче да се укључе ко колико може пошто ви и даље у праку видите 400 људи на дневном нивоу се мењају", каже директорка Фондације "Ана и Владе Дивац" Ана Кошел.

"Стотине миграната интервјуисали су новинари и организације у Немачкој, Шведској. Сви су говорили о Србији као земљи где су били примљени на најхуманији начин и где су се осећали безбедно. То је нешто на шта можемо да будемо поносни", каже Марк де Силва из америчке невладине организације ЦРС.

Захваливши донаторима на помоћи, шеф Канцеларије Високог комесаријата Уједињених нација за избеглице Ханс Фридрих Шодер рекао је да ће УНХЦР наставити да помаже Влади како би сличан ниво смештаја био постигнут и у осталим центрима.

"Уколико се овакав тренд настави ми ћемо и даље помагати Влади Србије да се обезбеди смештај за 6.000 људи, како би се овде осећали сигурно и преко зиме", каже Шодер.  

Шодер је најавио подршку и помоћ Влади у настојањима да обезбеди капацитете за све њих.

"Прошле зиме су Влада Србије и УНХЦР успели да обезбеде да се ниједна избеглица не смрзне и да јој не буде лоше, и сви ћемо наставити да радимо да се то не догоди ни ове зиме", рекао је Шодер.

Помоћница комесара за избеглице и миграције Данијела Поповић Роко напоменула је да је укупан капацитет центра у Крњачи 750 места, а да се надлежни труде да повећају капацитете до 1.000 места.

"Капацитети Крњаче су попуњени. Нама је Крњача како једини центар у Београду трпи доста велики притисак. За оне који се налазе у парку ми се трудимо да и за њих обезбедимо капацитете", каже Данијела Поповић Роко.

Изразивши захвалност донаторима, она је напоменула да је Центар опремљен не само за прихват већ и за продужени боравак тражилаца азила.

"Биро за популације и миграције америчке владе је обезбедио средства, која су спроведена кроз програм ЦРС и Фондацију "Дивац" и захваљујући успешно спроведеном програму имамо три нове бараке и побољшан капацитет центра за још 200 места, а до октобра ће бити обновљене још две бараке", рекла је Поповић Роко.

У Србији је тренутно око 4.000 миграната. У зимским месецима не очекује се већи прилив, али се рачуна на то да ће хладне дане провести у центрима за азил.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

_____________

Da dodam i pitanja koja sebi postavljam:

I dalje nemožete "izvući stvarni broj" izbjeglica na terenu.Koliko ih je registrovanih a koliko ne registrovanih?Ako ih svakodnevo ulazi oko 200 nikako nemožete dobiti nvedeni broj (4000) jer ih toliko ne odlazi( za Mađarsku se navodilo da ih prolazi najviše 30-tak dnevno).Nikad nemate broj koliko ih se nalazi ukupno i na granici prema "zapadu",unutrašnjosti,pa i u Preševu.

Pogledajte tko učestvuje u "renoviranju prihvatnih centara" i da li se u okolnim državama oni uopšte i grade,pa izvodite dalji zaključak?Ovih dana je išlo da je Srbija dobila 10 mil. E kao pomoć valjda EU.Kad uzmete ove donacije sa strane,zaista je čudno da se traže donacije od građana.Ne mogu da ne posumnjam da tu postoji neki "biznis".

I manje bitno,navodi se izjava oduševjljenja čovjeka iz Afganistana za čije je izbjeglice rečeno da nećemo biti "parking" jer ih nitko u EU ne želi.Izgleda da se mi varamo,bit će  parking i to sa nekoliko "spratova",samo da se zgrada ne sruši zbog velikog broja spratova a lošeg temelja a domaći će izgleda biti kolateralna šteta.

Ima još toga no zbog dužine-Poz.



* Tan2016-8-29_141740571_18.jpg (74.28 KB, 620x413 - viewed 52 times.)
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #1791 on: August 30, 2016, 12:48:52 pm »

Ispred libijske obale spašeno je 6.500 osoba, među njima i pet dana stari blizanci...

Vir: "24uc.com" Ljubljana
http://www.24ur.com/
30.08.2016.

Pred obalo Libije rešili 6500 oseb. Med njimi sta tudi pet dni stara dvojčka

 
Na eni ribiški barki je bilo kar 700 ljudi. Nekaj se jih je v reševalnih jopičih kar vrglo v vodo in plavalo proti reševalcem. Rešenih je tudi veliko otrok. Med njimi tudi brata dvojčka, stara komaj pet dni. Oba sta že v oskrbi italijanskih zdravnikov.


* 8bdab0bc16_61820156.jpg (78.03 KB, 600x400 - viewed 50 times.)

* 5896a858d1_61820166.jpg (78.64 KB, 600x400 - viewed 55 times.)

* c9a9106869_61820158.jpg (88.33 KB, 600x400 - viewed 53 times.)
« Last Edit: August 30, 2016, 12:52:19 pm by duje » Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #1792 on: August 30, 2016, 04:53:08 pm »

карло, јако је битно да се чује глас обичног човека. ево зашто. сетите се да је пре недељу до 10 дана у суботици "мигрант" посекао скалпелом дечка који је пошао да му помогне. колико је требало полицији да ухвати тог "мигранта"? колико ја знам није ни ухваћен. колико је требало да се ухвати (несавесни) ловац који је упуцао "мигранта"? ни сат времена. одговор се намеће сам.

друга ствар, "миграната"  је пуно. чак и да их "паркирају" овде, они ће сами ићи даље. нисмо ми њима занимљиви. али проблем је у томе што ће овде дефинитивно направити неку муку, нарочито на северу војводине и у околини прешева. за север се не плашим, средиће их комбиноване српско-мађарске "јединице" (удружени локалци. иако се не воле нешто посебно, реалтивно мирно живе једни поред других и поштују се, али дођоше никако не воле. радиће виле... Wink). али за југ се итекако плашим јер имам информације из прве руке са терена, и то са релативно високог положаја. укратко, подсећа на '98... Lips Sealed
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #1793 on: August 31, 2016, 07:14:13 am »

Vir: "Index hr" Zagreb
http://www.index.hr/
31.08.2016.

Talijani kod Sicilije spasili novih 3000 migranata iz Eritreje i Somalije


VIŠE od 3000 migranata spašeno je danas kod obala Sicilije u čak 30 odvojenih spasilačkih misija, priopćila je talijanska obalna straža.

Najnovija spašavanja dogodila su se samo dan nakon što je oko 6500 izbjeglica spašeno u jednoj od najvećih operacija koja je u ponedjeljak organizirana uz libijsku obalu na Sredozemnom moru, javlja BBC.

Migranti su uglavnom iz Eritreje i Somalije, a neki od njih skakali su u more i plivali sve do spasilačkih brodova.

Nestabilna politička situacija u Libiji tu je zemlju pretvorila u tranzitni prostor za krijumčare ljudima.
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #1794 on: August 31, 2016, 08:56:31 am »

Sve je ovo potresno i užasno(postovi iznad) još samo da nije uključena jeftina politička propaganda.Uzmite one blizance od nekoliko mjeseci.Koliko je bilo žena da ne istražujemo i djece u toj grupi migranata.Sigurno da treba biti human čak i prema onima koji su nasjeli "pozivu" u raj.Ipak su to ljudi ali rješenje ne treba biti omogućavanje punjenja EU nego smještaj na sigurnom i kasnije vraćanje na njihova ognjišta.

Evo i članak koji pokazuje neiskrenost "vinovnika" izbj.-imigr. najezde.U njemu ne vidim ni trunke kajanja zbog tragedije ovih ljudi,nego isključivo lične razloge Frau:

Merkel: Predugo smo žmurili pred izbegličkom krizom
Tanjug | 30. 08. 2016 - 22:47h

Nemačka i druge članice Evropske unije predugo su žmurile pred izbegličkom krizom na svojim spoljnim granicama, izjavila je nemačka kancelarka

Godinu dana nakon čuvene rečenice "Mi to možemo", koja je obeležila njen pristup migrantskoj krizi, kancelarka priznaje da je u rešavanju tog pitanja, bilo propusta i u samoj Nemačkoj.

I mi Nemci smo problem predugo ignorisali, rekla je ona u intervjuu za sutrašnje izdanje "Zidojče cajtunga".

- Još 2004. i 2005. godine dolazile su mnoge izbeglice i mi smo prepustili Španiji i drugima na spoljnim granicama da se bave time - navela je ona.

Takođe je priznala da je i Berlin dugo bio protiv danas već neophodnih reformi u EU kao i da je odbijao proporcionalnu raspodelu izbeglica, kao i zaštitu spoljnih granica.

- Nemačka se posle puno izbeglica koje smo primili tokom ratova u Jugoslaviji, radovala što su se sada prvenstveno drugi bavili tom temom. Ali ne može to tako - naglasila je ona.

Kancelarka je uveravala javnost da se Nemačka neće mnogo promeniti posle integracije stotine hiljada izbeglica.

- Nemačka će ostati Nemačka, sa svim onim što volimo i cenimo - zaključila je ona.
________________________

Pogledajte taj zaokret.Izgleda da se približavaju izbori u Njemačkoj a "vlast je vlast".Mislim da je Hegel to opisao,da su pored materijalnih bogatstava jedino još vlast(težnja za društvenim priznanjem) dovoljni da budu jači i od instikta za životom.

Da ne duljim mnogo,vidite da je ona sad i za odbranu granica EU i da ubjeđuje Njemce da Njemačka i dalje ostaje Njemačka.Da se nije malo kasno sjetila,jer je već izazvala rast nacionalizma,pošto ljudi vide u njima jedini spas.

Očekujem da prebaci težište,da je ona za stvaranje EU snaga i da je sve ovo radila da bi to omogućila.  Wink
"Vlast je vlast a slast je slast".

Poz.
« Last Edit: August 31, 2016, 09:01:59 am by Karlo » Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #1795 on: September 01, 2016, 05:32:46 am »

Vir:"Slobodna Dalmacija" Split
http://slobodnadalmacija.hr/
31.08.2016.

Policija spriječila 54 ilegalna migranta u prijelazu hrvatske granice

Primorsko-goranska policija u utorak i srijedu u šest je navrata zatekla 54 strana državljanina u pokušaju ilegalnog prijelaska državne granice Republike Hrvatske, na području Matulja i Čabra, te ih je spriječila da ilegalno prijeđu granicu.

Dio stranih državljana zatečen je na matuljskom području u blizini mjesta Rupa, Mučići i Zvoneće, a dio na čabarskom području.

Na matuljskom području zatečen je državljanin Albanije za kojeg je temeljem odredbi Zakona o strancima donijeto rješenje o protjerivanju i određen rok za napuštanje Republike Hrvatske te državljani Afganistana,  tražitelji azila u Republici Hrvatskoj.

 Preostali strani državljani zatečeni su na čabarskom području te je u tijeku utvrđivanje njihova identiteta i državljanstva, kao i drugih relevantnih činjenica, priopćeno je iz Policijske uprave primorsko-goranske.
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #1796 on: September 01, 2016, 08:23:45 am »

Evo jedna na očigled obična vijest.Ako zapazite zadnju rječenicu ona očito to nije.Radi se o zvaničnoj agenciji kojoj je ovo najvjerovatnije "izletjelo".Ne djeluje mi da je duplo više ušlo nelegalno i vjerujem da ukupan broj nije toliki ali ako se sjetite išlo se i preko šuma i dolina,kukuruza i strnjika,pa vjerujem da je mnogo toga i prošlo bez kontrole.Koliko ne znam ali nemožete "uhvatiti" niti koliko je ušlo legalno?

У једном дану спасено 3.000 миграната на Медитерану

уторак, 30. авг 2016, 22:44 -> 23:56

Извор: Бета

После рекордних 6.500 миграната нађених у понедељак на Средоземном мору, спасилачке екипе су данас између обала Либије и Италије спасиле 3.000 људи, саопштила је италијанска обалска стража. Раст броја избеглица последица је тога што је време повољно за пловидбу.

"Око 3.000 миграната спасено је данас у 30 спасилачких и координисаних операција обалске страже", наводи се у саопштењу.

Наводи се да је после неколико релативно мирних недеља, више од 1.000 миграната пронађено у недељу, а у понедељак 6.500. На томе раде италијански и бродови Европске агенције за заштиту спољних граница (Фронтекс).

Та агенција навела је у априлу да је у Европу прошле године легално ушло MILON миграната, а нелегално још око DVA MILONA.
Logged
borovnica
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 154


« Reply #1797 on: September 01, 2016, 05:21:56 pm »

Svi se spremaju za novi talas migracije, svi osim Srbije i Hrvatske! Njih će po običaju intenzitet "iznenaditi", a nakon toga ćemo slušati nemušte priče premijera i ministara o humanosti njihovih država. Lično, neprihvatljivo mi je čekanje na tuđe odluke i naređenja koja se prikrivaju pod "sveobuhvatnim rešenjem", ili mantra kako migranti ne žele ostati kod nas!



Slovenija: Ako balkanska ruta ponovo oživi, uvodimo "krajnje mjere


SLOVENIJA će uvesti "krajnje mjere" kako bi spriječila nekontrolirani dolazak migranata u slučaju da  na jesen ponovo oživi balkanska migrantska ruta, upozorila je u četvrtak nakon sjednice slovenske vlade ministrica unutarnjih poslova Vesna Gjerkeš Žnidar.

Na prvoj sjednici nakon povratka ministara s godišnjih odmora razgovaralo se, među ostalim, o bojazni od ponovnog otvaranja balkanske migrantske rute ako ne bude funkcionirao dogovor EU-a i Turske o zadržavanju izbjeglica u kampovima u Turskoj.

"Situacija s migrantima trenutačno je mirna, ali se bojim da je to samo prividno zatišje", kazala je Žnidar. Upozorila je da EU još uviijek nema zajedničku migracijsku politiku te da nije jasno hoće li sporazum s Turskom o zadržavanju migranata stvarno funkcionirati.

Uvođenje oštrih mjera

Slovenija  će u slučaju da se ponovi lanjski masovni dolazak migranata i izbjeglica na njene granice bitii prisiljena uvesti oštre "krajnje mjere" kako bi neželjene migrante zaustavila, upozorila je ministrica.

Naglasila je da je u završnoj fazi donošenje novog zakona o strancima, koji će omogućiti što brže vraćanje nezakonitih migranata u susjedne države, te da policija i vojska pojačano nadziru granicu s Hrvatskom a da lani postavljena žičana ograda ostaje do daljnjega.

Po njezinim riječima, Slovenija se intenzivno priprema na "crni scenarij" ponavljanja lanjske migrantske krize i ožiivljavanje balkanske izbjegličke rute i ni u kojem slučaju neće dopustiti masovni dolazak izbjeglica bez kontrole jer ne želi riskirati i postati "džep" u kojemu će zapeti velik broj migranata iz Afrike i s Bliskog istoka na putu u zemlje u koje žele ići.

http://www.index.hr/

 
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #1798 on: September 03, 2016, 09:40:36 pm »

I evo kako se pokazuju drugačiji civilizacijski(kulturološki )nazori(nepoštivanje države u koju dođeš i uvjerenje da imaju pravo raditi što hoće jer je sve njihovo).

ПЉЧКАЈУ И ТУКУ СРБЕ: Општина Шид тражи да се центар за имигранте измести из града!

 09/03/2016 20:44 Србија Друштво

ШИД- Локална власт у Шиду тражиће од државе да измести прихватни центар за избеглице и мигранте из тог места.



То је закључак локалног Савета за безбедност, који се јуче састао на хитној седници, поводом све сложеније безбедоносне ситуације у шидској општини, учесталих крађа и разбојништва у којима учествују мигранти.

У последња два месеца, у Шиду је пријављено 26 инцидената, а МУП тврди да је вишеструко повећан број полицајаца.

Уколико то не да резуклтате, локална власт ће тражитзи измештање центра, рекао је председник општине Предраг Вуковић. Савет за безбедност формирао је и Комисију за утврђивање штете коју су причинили мигранти.

У међувремену, становници Шида покренули су петицију којом траже ограничавање кретања мигрантима и коју је за само један дан потписало више од 650 људи.

Извор: Н1
-------------------------
A samo nekoliko nedjelja naše rukovodstvo je kritikovalo Mađarsku što se žale jer su EU zakonom pogašeni prihvatni centri zatvorenog tipa-izdvojeni.Mislim da ovi ljudi s pravom traže da se imigranti premjeste iz mesta i to u neke centre izdvojene ili čak i zatvorenog tipa.

Da dodam,da oni možda i ne žele svi ostati kod nas,ali to može biti i gore po nas,jer su nervozni,nemaju nade za dalji prolazak i da će s obzirom na različite kulturološke nazore praviti ovakve a možda i gore incidente jer misle da imaju pravo.Dakle možda oni i žele dalje ali ima nekih koji će se pomiriti sa tim da nemogu dalje a vjerovatno više onih koji će se unervoziti čekajući i onda imamo ovo.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]



* migranti-u-kampu-idomeni-jt.jpg (152.32 KB, 640x400 - viewed 44 times.)
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #1799 on: September 09, 2016, 08:38:44 am »

Nešto nam nema @duje,pa evo da se vidi da da se bitne stvari za nas događaju i na našem području a Boga mi i na Evropskom.Za sada evo što ide kod nas:

RASTE PRITISAK NA SRBIJU Sve veći broj pokušaja krijumčarenja migranata
Blic | 08. 09. 2016 - 12:57h


U poslednjih pet dana porastao je pritisak za ulazak u Srbiju iz pravca Bugarske i Makedonije kada je 1.044 migranata pokušalo ilegalno da pređe državnu granicu, a otkriveno je i osam krijumčara koji su prevozili ilegalne migrante, saopštilo je danas Ministarstvo odbrane.

Zajedničke snage policije sinoć su, u okolini Zaječara, uhvatile muškarca iz Beograda M.D. (33) koji je kombi vozilom, austrijskih registarskih oznaka, prevozio 20 ilegalnih migranata, uglavnom iz Avganisana, među kojima je bilo sedmoro dece.

Pripadnici PU Zaječar, pre dva dana su, u saradnji sa pripadnicima Zajedničkih snaga, otkrili trojicu Beograđana I.A. (30), A.O.(23) i Z.H. (27), u blizini sela Lukovo koji su prevozili 16 migranata iz Avganistana među kojima je bilo šestoro dece.

Takođe, pre pet dana, u okolini Niša otkriveno je četvoro srpskih državljana iz Preševa koji su pokušali da ilegalno prokrijumčare 63 osobe u četiri putničja automobila.

Trojici krijumčara uhvaćenih u okolini Niša nadležni sudija odredio je pritvor u trajanju od 30 dana, dok je jedna maloletna osoba, puštena na slobodu. Od ukupno četiri krijumčara iz Beograda koji su uhvaćeni u okolini Zaječara, trojica su puštena da se brane sa sobode u redovnom postupku, dok je jednoj osobi određeno zadržavanje od 48 sati.

- Borba protiv krijumčarenja ilegalnih migranata ostaje priorite u radu Zajedničkih snaga vojske i policije u narednom periodu - saopštili su iz Ministarstva odbrane.

Od 22. jula do danas, Zajedničke snage vojske i policije otkrile su 6.470 migranta koji su pokušali da ilegalno pređu državnu granicu. U tom periodu uhvaćeno je i 45 krijumčara koji su procesuirani od strane nadležnih organa.



Logged
Pages:  1 ... 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 [120] 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 ... 395   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.038 seconds with 23 queries.