PALUBA
March 28, 2024, 10:08:41 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno, dopuna Pravilnika foruma PALUBAinfo, tačka 22
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 [136] 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 ... 395   Go Down
  Print  
Author Topic: Imigrantska kriza  (Read 882416 times)
 
0 Members and 5 Guests are viewing this topic.
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #2025 on: April 24, 2017, 07:39:31 pm »

Потпуно се слажем са Тихим!

Иначе, то зашто не иду у богате арапске земље смо већ обрадили. Те земље плаћају, спонзоришу кретање имиграната ка Европи. Они управљају тим "стампедом" преко кријумчара и разних "невладиних организација" (углавном муслиманских, али пара кане и неким од ових "наших" белачких). Један разлог је већ неко навео (освајање Европе од стране муслимана; неки шеици себе виде као другог Мухамеда), а друго, да би сачували сопствене режиме и мир. Уосталом, већина тих "заливских" шеиката остале арапе виде као људе друге категорије (себе сматрају богом даним), а пакистанце, индусе, авганистанце, црнце као треће.
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #2026 on: April 24, 2017, 08:18:00 pm »

Pricam sa njima i pitam ponekog zasto su krenuli gde su krenuli. Od proste bede, pa do tog da su radili za Avganistansku vladu pa postali meta Talibana. Bogate zalivske zemlje su odbile da pruze gostoprimstvo migrantima. Zasto, kako, ne znam, mogu samo da pretpostavim. Tacno je da je dobar deo nepismen, jedan deo su invalidi, i tesko bolesni ljudi. Veliki deo krivice za bedu i los zivot u Avganistanu snose NATO clanice, pogotovu one koje se lizu sa USA. Starije pitam kada je bilo bolje, sada ili dok su komunisti bili na vlasti. Svi kazu da im e za vreme komunistickog rezima bilo mnogo bolje. Ali eto, bolje islamski serijat nego komunizam i to im se sada vraca. Jedino mi je zao sto je SAD daleko, pa ne mogu tako lako da stignu inace bi ih sve poslao tamo. Ja ipak vidim ljude, a ne marvu. Mozda sam ja budala zbog toga, ali svi vi vernici (a ja sam ipak ateista) bi trebali da pokazete malo vise ljubavi u skladu sa Isusovim ucenjem.


Tihi, ti vidiš ljudsku stranu priče, i sigurno je da ona postoji. To niko ne poriče, to su ljudi koji ulaze legalnim putem, pošteni i radni ljudi, od bede gonjeni. Naravno da je potrebno pomoći onome kome je pomoć potrebna.

U situaciji si da si aktivan učesnik i sigurno je a i normalno, da ti emotivni utisak preovlađuje. Ali politika treba da se vodi činjenicama i logikom a ne osećanjima. Politika osećanja nikome nije dobro donela.


Ovo uopšte nije pitanje religioznosti, već je reč o političko-ideološkom aspektu sistema verovanja, tkzv izmu u islamizmu. I jednoj drugačijoj kulturi koja zaista ima problematične aspekte, čije se posledice već osećaju. Ne osećaju se kod nas ovde na Balkanu, jer je od nas i Bog digao ruke, jer nema ovde neke radosti ni za nas a kamo li za migrante. Ali to ne znači da posledica neće biti kako vreme ide.

Govorim o ljudima poput ovih u videu dole ispod.

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/qqLfk2WpKjQ?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>


<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/5HTwvczqVug?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>



Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #2027 on: April 24, 2017, 08:33:38 pm »

Потпуно се слажем са Тихим!

Иначе, то зашто не иду у богате арапске земље смо већ обрадили. Те земље плаћају, спонзоришу кретање имиграната ка Европи. Они управљају тим "стампедом" преко кријумчара и разних "невладиних организација" (углавном муслиманских, али пара кане и неким од ових "наших" белачких). Један разлог је већ неко навео (освајање Европе од стране муслимана; неки шеици себе виде као другог Мухамеда), а друго, да би сачували сопствене режиме и мир. Уосталом, већина тих "заливских" шеиката остале арапе виде као људе друге категорије (себе сматрају богом даним), а пакистанце, индусе, авганистанце, црнце као треће.

E sad @Dzumba,

nadam se da će te ovo razumjeti bez uvrede.Prvo ne smije obrazovan čovjek koristiti te krajnje  odrednice "potpuno razumjeti",uvjek,nikad, itd..
jer je to netačno.
Sad na sami problem:
Niko ne tvrdi da to nisu ljudi,ili da oni nisu ugroženi.Na topiku ste imali i to od umješanosti Soroša,Merkel i vladajuće elite SAD a Boga mi i ovog našeg koji je izabran za predcednika u tri nedelje tri puta,i čak je tvrdio da smo mi bolji od mnogih EU država jer možemo primiti i više od njih migranata.
Da zaključim možemo li se mi boriti protiv nabrojanih moćnika,kojima i jeste cilj da Evropu pa i nas "napune" migrantima-izbjeglicama tako što ćemo ih primiti što više.
Radi se i o drugim stvarima koje i Vi navodite ali hajde da pokušam ovo skratiti.

UBACITE U VAŠA RAZMIŠLJNJA DA ONI UGROŽAVAJU DOMICILNO STANOVNIŠTVO I DA SE NE MOŽE POD FIRMOM "HUMANOSTI" UNIŠTAVATI JEDAN DIO LJUDI NA RAČUN DRUGIH,KOJI PO MENI NA SVOM TERENU IMA VEĆA PRAVA OD ONIH KOJI DOLAZE DA IH UGROZE,na bilo koji način.

Da ne pišem da je to manje bitno od stvarnog uzroka,protiv koga se ne možemo boriti mi mali.Kao i poplava kojoj mogu biti uzroci globalno otopljavanje i sl. ali kad ste ugroženi morate se boriti na terenu jer će te nestati.
Da sad ne pišem da se oni stvarno i razlikuju u niz stvari( Geta u Švedskoj,Francuskoj,Njemačka itd...ne prilagođavaju i stalno prave probeleme),imate gore sažeto rečeno -Šojble intervju.
Dakle ovo što po Vama izgleda "potpuno razumljivo" izgleda da je običnim ljudima razumljivije, sad i u budućnosti za svoju djecu,jednostavno se bore za opstanak,onako kako moraju i mogu.

Poz.

« Last Edit: April 24, 2017, 08:43:23 pm by Karlo » Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 349



« Reply #2028 on: April 25, 2017, 07:03:55 am »

@Dreadnought

Azil po mojim informacijama u Nemackoj dobije oko 50% trazioca. Za ostale zemlje ne znam, ali rekao bih da je dosta ispod tih 50%, neka uzmemo za prosek da svaki treci dobije azil. Ostali se deportuju odakle su dosli. Moram da napomenem da instituciju azila zloupotrebljava i veliki broj Roma iz Srbije, prijave se za azil, pa onda tamo primaju neku pomoc, zive u kampovima (a ta pomoc je reda dve prosecne plate u Srbiji), i kada ih vrate, oni pokusavaju opet. Stoga naravno da jedan broj ljudi pokusava zloupotrebe. Ima cak azilanata koji su odbijeni, deportovani, i sada ponovo putuju ka zapadu, predstavljajuci se drugim imenom. Ja licno mislim da ce oni ekspresno da budu vraceni, jer su vec u sistemu po otiscima prstiju. Upoznao sam i deo visokoskolovanih ljudi, inzinjera, lekara. Za njih mislim da nece biti problem da dobiju azil i radnu dozvolu, pa nisu ni Nemci tako glupi, pogotovu kada mogu da dobiju strucan kadar bez ulaganja.

 E sada da se osvrnem na moguce islamske ekstremiste. Sigurno je da ih ima medju azilantima, ali isto tako mislim da dobrim i metodicnim radom oni mogu da se pronadju i izoluju. Svakako su ogromna manjina. Sto se onih tice koji koji se ne ponasaju u skladu sa zakonom drzave u kojoj boravi, mislim da je to lako resiv problem, kao i z svakog kriminalca, mozda cak i nesto strozije.

Uglavnom ovaj talas izbeglica je prouzrokovan politikom mocnih drzava prema tom delu sveta u poslednjih 70 godina. Mi smo mali, i za njih smo samo usputna stanica, nismo im interesantni ni kao zemlja za trazenje azila, ni kao tlo za teroristicke akcije. Da napomenem da izbeglice iz Sirije, Libije i Irana tvrde da je standard kod njih vislji nego u Srbiji. Ponasanje u sladu sa time je da ne talasamo mnogo, nas gotovo nsta ne kosta, stranci guraju pare u Srbiju, pri tom dobijamo i politicke poene (sto je bitno narocito za nas uticaj na Kosovu i u RS).
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #2029 on: April 25, 2017, 09:35:33 am »

том логиком да не таласамо смо и ишли док мађари и хрвати нису затворили границе. нико и није таласао, људи ишли, наши се правили да их не виде, као јурили оне који их шверцују и све је било у реду. али шта сада? ми да не таласамо, а они се скупљају код нас? пази молим те?!? ионако смо угрожени са свих страна, само нам још они фале.
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 349



« Reply #2030 on: April 25, 2017, 12:20:57 pm »

том логиком да не таласамо смо и ишли док мађари и хрвати нису затворили границе. нико и није таласао, људи ишли, наши се правили да их не виде, као јурили оне који их шверцују и све је било у реду. али шта сада? ми да не таласамо, а они се скупљају код нас? пази молим те?!? ионако смо угрожени са свих страна, само нам још они фале.

 Sam si ispricao pricu da ste izvrsili "gradjansko hapsenje" dok ste bili u lovu grupe migranata. Sto ih niste pustili da odu u Rumuniju? Svi oni pokusavaju da predju preko, i uspevaju. Neko iz prvog neko iz desetog puta, ali uspevaju. Da se skupljaju kod nas ne bi ih bilo 7-8 000 (jer novi pristizu svakog dana) nego bi taj broj dostigao verovatno nekoliko stotina hiljada. Istina, sada je to mnogo lakse jer ne mogu vise "legalno" da predju granicu. Prosecno vreme putovanja od vganistana do Srbije je 6-8 meseci. Nemoj da vas cudi sto im treba mesec-dva da izadju odavde.
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #2031 on: April 25, 2017, 02:47:33 pm »

@Dreadnought

Azil po mojim informacijama u Nemackoj dobije oko 50% trazioca. Za ostale zemlje ne znam, ali rekao bih da je dosta ispod tih 50%, neka uzmemo za prosek da svaki treci dobije azil. Ostali se deportuju odakle su dosli.


To naprosto nije tačno, evo baš jednog članaka od juče sa UNHCR podacima o broju migranata koji su preko mediterana stigli u Italiju u toku 2016. godine, pa pogledaj malo. Od ukupnog broja od 181,436 migranata, polovina nikada nije ni zatražila azil, jednostavno su "nestali" kao nedokumentovani imigranti. Od ostalog broja oko 90.000, otprilike 60% je odbijeno, ali je deportovano manje od njih 5000. Najveći broj odbijenih takođe "nestane" jer ih ništa i niko ne zadržava.

Samo 2,65% je dobilo azil na osnovu izbegličkog statusa, oko 35% je dobilo neku drugu vrstu statusa koji omogućava boravak, a od ukupne brojke pristiglih deportovano je oko 2,5%.

Ostatak sumorne statistike se nalazi u tekstu dole, a brojke ne prikazuju one koji su u Italiju ušli ilegalno, a ko zna kolika je ta cifra.

Quote

Only 2.65 Percent of Immigrants into Italy Are Refugees

According to the United Nations refugee agency (UNHCR), a total of 181,436 migrants crossed the Mediterranean Sea into Italy during 2016, a record year in recent history. This figure does not include those who were able to enter the country undetected, but only those who were officially registered either by Italian officials or NGOs.

Of these, only 4,808 were recognized as refugees and awarded asylum in Italy, a mere 2.65 percent of the total number of those making the crossing.

A disturbing statistic that has recently come to light reveals that half of the migrants arriving in the country (90,334) never even requested asylum, but disappeared into the country as undocumented immigrants, commonly referred to by the Italians as “clandestini.”

The remaining 91,902 migrants applied for asylum, and 60 percent of these (54,252) had their petitions rejected unconditionally. Another 21 percent (18,979) were awarded “humanitarian protection,” allowing them a renewable yearly permission to remain in the country, and 14 percent more (12,873) were given “subsidiary protection.”

The 4,808 immigrants who were awarded asylum represent 5.28 percent of the asylum seekers and therefore only 2.65 percent of the total number of immigrants entering in the country during the year.

Despite the fact that the vast majority of immigrants into Italy were denied asylum, fewer than 5,000 were deported in 2016, meaning that more than 175,000 remained in the country, most of them illegally.


izvor

Dakle, od 180.000 ljudi, ukupno je deportovano manje od 5000, što će reći da je 175.000 ljudi ostalo u Italiji, a odatle sa obzirom da nema granica mogu da idu gde hoće. A ovo je samo statistika za Italiju, a gde su ostale zemlje Evrope. Napominjem da je ovo zvanična statistika UNHCR, a ne Miki Maus izvor iz Male Moštanice.

Spreman sam da se kladim da je slična situacija u Nemačkoj i drugim zemljama koja su krajnji cilj migranata.
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #2032 on: April 25, 2017, 03:36:51 pm »

Dosta njih prelazi u Švajcarsku, pokušavajući da iz Italije prodru dublje u Evropu ili ako uspeju dobiju azil u nekom od prihvatnih centara u Švajcarskoj.Pošteno rečeno, ne pratim pomno tu temu u njihovim novinama, ali ono što se vidi je puno besposlenih ljudi tamnije puti po parkovima i šetalištima,ne možeš mir naći . Ranije su normalne stvari bile da bilo ko prošeta dete u kolicima, opusti se pored ciriškog jezera ili po zelenim površinama u različitim kvartovima. Iritira prvo nekultura, ostavljanje otpadaka na klupama i pored njih, bučni su i valjda zbog plemenskih odnosa na koje su navikli prave kružoke na javnim mestima, pustaju glasnu muziku sa kojekakvih uređaja i ne kapiraju koliko se na takav način distancanciraju od sredine. Ili to rade namerno da bi skrenuli pažnju! Hodaju ulicom kao da je njihova sa pogledima koji smetaju, neće da propuste pešake iz suprotnog smera. Prelaze ulicu kako im padne na pamet, srećom pa su ovde vozači prilično savesni znajući kolike i kakve su kazne ako povrediš pešaka.

Nemaju pardona da prilaze ženama i devojkama sa raznoraznim pitanjima, pogotovu na tramvajskim i autobuskim stajalištima. Sede i piju , budu agresivni ako im se skrene pažnja. Policija uspeva koliko toliko da drži situaciju pod kontrolom, međutim ljudi su ogorčeni i traže efikasniji rad službi koji o njima vodi brigu.

Ne generalizujem stvari, dosta njih ide u školu jezika u tom programu. Obezbeđen im je smeštaj, ishrana, džeparac, garderoba,olakšice za prevoz u zavisnosti od mesta gde su smešteni.Ima ljudi koji su shvatili šansu i verovatno zavisi od intelektualnog nivoa i opšteg obrazovanja kako će prihvatiti novu sredinu.
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #2033 on: April 25, 2017, 04:40:37 pm »

том логиком да не таласамо смо и ишли док мађари и хрвати нису затворили границе. нико и није таласао, људи ишли, наши се правили да их не виде, као јурили оне који их шверцују и све је било у реду. али шта сада? ми да не таласамо, а они се скупљају код нас? пази молим те?!? ионако смо угрожени са свих страна, само нам још они фале.

 Sam si ispricao pricu da ste izvrsili "gradjansko hapsenje" dok ste bili u lovu grupe migranata. Sto ih niste pustili da odu u Rumuniju? Svi oni pokusavaju da predju preko, i uspevaju. Neko iz prvog neko iz desetog puta, ali uspevaju. Da se skupljaju kod nas ne bi ih bilo 7-8 000 (jer novi pristizu svakog dana) nego bi taj broj dostigao verovatno nekoliko stotina hiljada. Istina, sada je to mnogo lakse jer ne mogu vise "legalno" da predju granicu. Prosecno vreme putovanja od vganistana do Srbije je 6-8 meseci. Nemoj da vas cudi sto im treba mesec-dva da izadju odavde.

пустили би ми њих да оду у румунију, само су из румуније прешли код нас. да не улазимо сад како и зашто јер не знам ни ја шта су тражили кад су већ били у еу и могли право на мађарску.

док су раније пролазили било их је по београду у пицин парку и том делу, сада их има свуда. и агресивни су. не сви, наравно, али довољно да људи буду с правом огорчени.
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 349



« Reply #2034 on: April 25, 2017, 10:14:17 pm »

Milane, mislim da je vecina izbeglica u Italiji arapskog porekla, SIrija, Libija, Maroko, Tunis. Afgani se ne drogiraju i ne piju. Arapi da. Kod nas su 90% Avganistanci. I nije njima cilj italija, vec je samo tranzitna zemlja, pa se ne moze uzeti kao referentan podatak. To je isto kao da govoris podatke za Srbiju...vecina nestanu. Nemacka i Svedska su mahom krajnje destinacije (ponekad Francuska) pa mislim da su njihovi podaci najmerodavniji. A Ako su Avganistanci usli iz Rumunije u Srbiju znaci da su se izgubili Cheesy
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #2035 on: April 25, 2017, 10:42:42 pm »

Evo ponova što ide danas u bar pet glasila:

NAKON INCIDENATA DONETA ODLUKA Zatvara se Prihvatni centar, migranti MORAJU DA ODU IZ ŠIDA
Blic i još niz glasila| 25. 04. 2017 - 12:52h izmena vesti 13:28h


Na sednici Opštinskog saveta za bezbednost u Šidu kojoj je prisustvovao i dr Nenad Ivanišević, državni sekretar u Ministarstvu za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja doneta je odluka o zatvaranju Prihvatnog centra za migrante kod Železničke stanice u Šidu.

- Dobili smo podršku od nadležnih institucija za našu inicijativu o zatvaranju Prihvatnog centra u samom gradu. Ovog vikenda očekujemo da počne etapno iseljavanje migranata i njihovih porodica. Pokazali smo se sve ovo vreme kao dobri domaćini, zahvaljujem se građanima Šida na strpljenju i poverenju koje su ukazali opštinskim vlastima u rešavanju ovog problema, rekao je za "Blic" Predrag Vuković, predsednik Opštine Šid, naglašavajući da je svaki migrant uživao punu zaštitu naše države, ali da se u brojnim slučajevima u Šidu nisu pokazali kao dobri gosti.

Državni sekretar dr Nenad Ivanišević istakao je da je bezbednost građana Srbije na prvom mestu, te uputio izvinjenje građanima Šida ukoliko su doživeli neprijatnosti od strane migranata.

Iz Prihvatnog centra u Šidu akcijom UBPOK pre dve nedelje već je iseljeno stotinak najekstremnijih migranata, uglavnom Avganistanaca i Pakistanaca sa prekršajnim i krivičnim prijavama, koji su autobusima prevezeni u Preševo.

Kako je u međuvremenu pridošlo još migranata u Prihvatni centar u Šid, sada se tamo, prema podacima nadležnih, nalazi oko 400 migranata, stotinak samaca i 300 migranata sa porodicama.

Svi oni iz Prihvatnog centra kod Železničke stanice u Šidu biće, kako je najavljeno medijima, iseljeni tokom narednog vikenda i preko prvomajskih praznika u druge, manje prihvatne centre u Srbiji, gde će im biti obezbeđeni dobri uslovi i, kako je naglašeno, bolja kontrola njihivog kretanja.

Da li će se za migrante iz Šida otvoriti i neki novi manji prihvatni centri u Srbiji, novinarima nije precizirano.

U preostala dva prihvatna centra na teritoriji šidske opštine Adaševcima i Principovcu trenutno boravi oko 2.000 migranata.

- Bezbednost građana nam je na prvom mestu, situacija u Šidu je alarmantna i više nema vremena za čekanje. Grad je pun migranata, ovde na teritoriji Opštine Šid imamo čak tri prihvatna centra sa 2.000 migranata, uglavnom iz Maroka, Pakistana i Avganistana, koji stalno prave incidente, kradu, fizički se obračunavaju, međusobno, ali i sa građanima. Poslednji incident kada je migrant sa sekirom upao u porodičnu kuću u Šidu u momentu kada su tamo same bile dve devojčice, kap je koja je prelila čašu - rekao je tada Vuković.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
---------------
Valjda je sada jasno i argumentovano da ljudi sa tih područja ne lažu.Sad su to odobrili i ljudi iz "centra" gdje je valjda i @tihi.Pošto oni reagiraju valjda s razlogom a tko ga zna možda i bez razloga a @tihi ne laže.
E sad da dodam tko ovdje troluje i tko više nije "prijatelj foruma".
Da bi bilo jasno,ovo prijatelj foruma je bilo u mom avataru,skinuto je bez objašnjenja pa moslim da sam od sad "NEPRIJATELJ FORUMA".

Poz.

poz.


* Migr.Šid.jpg (25.37 KB, 470x263 - viewed 36 times.)
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #2036 on: April 26, 2017, 06:46:34 pm »

Milane, mislim da je vecina izbeglica u Italiji arapskog porekla, SIrija, Libija, Maroko, Tunis. Afgani se ne drogiraju i ne piju. Arapi da. Kod nas su 90% Avganistanci. I nije njima cilj italija, vec je samo tranzitna zemlja, pa se ne moze uzeti kao referentan podatak.

To je isto kao da govoris podatke za Srbiju...vecina nestanu. Nemacka i Svedska su mahom krajnje destinacije (ponekad Francuska) pa mislim da su njihovi podaci najmerodavniji.


Malo o Afganima u Nemačkoj i njihovim vezama sa Talibanima, današnji članak u Breitbart-u. Podaci Nemačke Federalne kancelarije za migracije i izbeglice (BAMF).

Pretpostavljaju da imaju posla sa četvorocifrenom brojkom migranata iz Afganistana sa deklarisanim vezama sa Talibanima.


Quote
Schengen Danger: ‘Thousands’ of Former Taliban Fighters May Have Entered Germany


Germany’s Federal Office for Migration and Refugees (BAMF) has confessed it is dealing with a “four-digit number” of migrants with declared links to the Taliban, potentially endangering neighbouring countries such as France.

According to a Der Spiegel report, German federal prosecutors are currently investigating at least 70 Afghans, although is unclear whether they are all suspected of links to the Islamist group.

Six have actually been detained, and cases are pending against several more – with prosecutor-general Peter Frank warning politicians that the authorities, which are also contending with suspected Islamic State sympathisers, have now reached “the limits of their capacity”.

Europe has been plagued by a number of mass-casualty terror attacks perpetrated by migrants in recent years. Recent examples include Uzbek asylum seeker Rakhmat Akilov, who drove a hijacked lorry into civilians on a pedestrianised street in Stockholm, and Anis Amri, a Tunisian asylum seeker who carried out a similar attack against a Christmas market in Berlin.
 
The revelations concerning Taliban fighters in Germany could, therefore, have an impact on the presidential run-off in neighbouring France: anti-mass migration populist Marine Le Pen is facing off against former Rothschild banker and Socialist economy minister Emmanuel Macron, and the issue of border control has been hotly contested.


Izvor
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #2037 on: April 26, 2017, 07:07:35 pm »

Milane, mislim da je vecina izbeglica u Italiji arapskog porekla, SIrija, Libija, Maroko, Tunis. Afgani se ne drogiraju i ne piju. Arapi da. Kod nas su 90% Avganistanci. I nije njima cilj italija, vec je samo tranzitna zemlja, pa se ne moze uzeti kao referentan podatak. To je isto kao da govoris podatke za Srbiju...vecina nestanu. Nemacka i Svedska su mahom krajnje destinacije (ponekad Francuska) pa mislim da su njihovi podaci najmerodavniji. A Ako su Avganistanci usli iz Rumunije u Srbiju znaci da su se izgubili Cheesy

Ни сам не знам шта се може узети као референтан податак, углавном та прича да Авганистанци не конзумирају алкохол и наркотике, не пије воду.Иста прича је ишла и за шиптаре , који кобојаги само продају  Cool. Не само да је приличан број њих навучен на хероин, већ кад се докопају назови цивилизације , понашају се као пуштени са ланца. не говорим само о Швајцарској , већ и о Русији,( не само Москви ) , где сам провео добре две ипо године. А о настраностима Авганистанаца ( Баче )  не бих овом приликом   Wink
« Last Edit: April 26, 2017, 07:13:50 pm by Milan (longtrip) » Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 349



« Reply #2038 on: April 26, 2017, 09:56:48 pm »

Ja jos nisam video nadrogiranog ili pijanog Afgana... Arape gledam svaki dan (i ponekog Iranca). Sve sto pisem ovde, pisem iz licnog iskustva.
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #2039 on: April 27, 2017, 01:59:40 pm »

Ja jos nisam video nadrogiranog ili pijanog Afgana... Arape gledam svaki dan (i ponekog Iranca). Sve sto pisem ovde, pisem iz licnog iskustva.


Lično iskustvo nije argument.



А о настраностима Авганистанаца ( Баче )  не бих овом приликом   Wink


Ako nećeš ti, ja ću.

Dakle, Bača Bazi (Bacha bazi) je viševekovni običaj u afganskoj kulturi koji predstavlja široku paletu seksualnih aktivnosti između odraslog starijeg muškarca i mlađeg adolescenta ili dečaka koja ponekad uključuje i silovanje. Običaj ponekad uključije seksualno ropstvo, dečiju prostituciju i dečiju pornografiju.

Što je najgore, ovaj običaj je čak i pod Talibanima bio zabranjen i kažnjavan smrtnom kaznom, ali i pored toga ovaj običaj opstaje u afganskoj kulturi. Znači, ovo nije pitanje Islama, već kulture i svakodnevnih običaja.

Posle pada talibanske uprave, izbila je kontraverzna afera zbog ovog običaja, nakon što su se US vojnici pobunili i tražili od nadležnih da se ovo spreči. Bilo je mnogo slučajeva prijava od strane marinaca i rendžera da su afganski vojnici dovodili dečake u baze i tamo ih silovali, ali je američka komanda u Afganistanu zataškala ove slučajeve pravdajući se da su to "unutrašnje stvari" u koje se neće mešati.

Zato se i u zapadnoevropskim zemljama koje su primile veliki broj afgana nakon izbijanja krize dogodilo desetine ovakvih slučajeva.


Slilovanje mladih dečaka je loše, zato su neke kulture bolje od drugih.

« Last Edit: April 27, 2017, 02:07:58 pm by Dreadnought » Logged
Pages:  1 ... 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 [136] 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 ... 395   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.038 seconds with 23 queries.