PALUBA
April 24, 2024, 06:33:49 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Ovde možete pogledati te poručiti knjigu "Ešalon" jedan od autora je srpski podoficir i naš global moderator Kubovac
"Istorija razvoja sovjetskih i ruskih radara, komandno-informacionih sistema i sistema automatizacije"
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 [143] 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 ... 395   Go Down
  Print  
Author Topic: Imigrantska kriza  (Read 896042 times)
 
0 Members and 3 Guests are viewing this topic.
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #2130 on: June 20, 2017, 10:54:59 pm »

Nisam imao namjeru da Vas uvredim,pa imate lepo vaš post na predhodnoj strani i pogledajte ga.Nisam ništa loše uradio,nego samo napisao da sam "čuo od Vas komšija-susjede" iz posta 2112.

Poz.
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #2131 on: June 21, 2017, 06:50:20 am »

I evo prije navedeni članak:

Šest država EU: I vojska za kontrolu migrantskih tokova
Tanjug | 20. 06. 2017 - 00:14h

Zvaničnici ministarstava odbrane šest zemalja centralne Evrope i Balkana odlučili su da bliže sarađuju u kontroli migrantskih tokova i da, u tom cilju, koriste sva moguća sredstva, uključujući vojne snage.

Kako javlja AP, Austrija, Češka, Mađarska, Slovačka, Hrvatska i Slovenija formirale su grupaciju pod nazivom Centralnoevropska odbrambena saradnja, za koju žele da postane model za celu Evropsku uniju.

Kako se navodi, jedan od ciljeva te grupacije je da svi migranti koji žele da traže azil u zemljama EU moraju to da zatraže u centrima vam Unije.

Austrijski ministar odbrane Hans Peter Doskocil kazao je nakon sastanka u Pragu da njegova zemlja priprema detaljan akcioni plan saradnje vojnih snaga šest zemalja koje će održavati zajedničke vojne vežbe u narednih nekoliko meseci.

Poz
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #2132 on: June 21, 2017, 11:17:48 am »

....  i takvih samo kod nas dodje 10-15 nedeljno, a moja organizacija nije jedina koja se bavi sa njima. Sve se to uredno dokumentuje i salje dalje organizacijama koje se bave pravnim pitanjima ....

Jedino sto se desava (tako je blo sa Madjarskom npr.) je da se pod pritiskom organizacija, medija, i generalno javnosti utice na bezbednosne sluzbe koje su deo drzavnog aparata da njihova aktivnost ne prolazi nezapazeno, i da moze imati negativne posledice po njih same ...

A koje su to "organizacije" u pitanju? Koja je to "organizacija" za koju radiš?

Pretpostavljam, neke NGO koje bi da "utiču"?

  Nema potrebe za takvim stavom. Moja organizacija je striktno medicinska i ne bavi se takvim poslom, tj advokaturom i pravnom zastitom. Nema ih mnogo takvih pa mislim da nije tesko da se pretpostavi. Ako sam dobro upoznat za pravnu zastitu zaduzen je helsinski odbor za ljudska prava, ali nemoj da me drzis za rec, nije stvar kojom se ja bavim. Sto se tice pritiska javnosti delimicno si u pravu. Secas se one madjarske novinarke koja je sutnula migranta sa detetom pred kamerama? Iako u madjarskoj vecina ne voli migrante ipak je dobila otkaz jer je uradila nesto sto nije po zakonu. Isto tako je i sa pritiskom javnosti koji je vise fokusiran da drzavni organi ne smeju da odstupaju od zakona, nego iz ljubavi prema migrantima.

Znači neka od NGO sa globalističkom agendom, finansiarana od strane Soroša. Tako sam i mislio.

Nemoj pogrešno da me shvatiš, ne sumnjam da je tvoj posao humanitarnog karaktera, i lično usmeren plemenitim motivima na neposrednu pomoć ljudima, ali motivacija organizacija za koje radiš i njima sličnim nema tako plemenite pobude, već neke mnogo zlokobnije.

Da, sećam se Petre Laslo i pritisaka "javnosti" i "nezavisnih medija", osuđena je na tri godine uslovno januara ove godine. Sećam se i da su globalni mediji koristeći ovaj slučaj (podržani Soroševim filijalama i petrodolarima) vodili kampanju na svetskom nivou, ne bi li slomili Mađarsku da "otvori granice", ali nisu uspeli.

Proletos je usledio novi pritisak u vidu "spontanih, tkzv. grassroots antikorupcijskih protesta" koji je takođe propao, a sve je kulminiralo zakonom o visokom obrazovanju u Mađarskoj i zatvaranjem Soroševe akademije za revolucionare.

Bravo za Orbana.
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #2133 on: June 22, 2017, 08:45:26 am »

I evo jedan članak na koji će se vjerovatno dići "galama" da je desničarski-rasistički jer je propagandom stvoreno lažno javno mnjenje.

Kurc: Treba zatvoriti muslimanske vrtiće u Austriji

Beč -- Austrijski ministar spoljnih poslova Sebastijan Kurc izjavio je za bečki list "Kurier" da bi trebalo zatvoriti sve muslimanske vrtiće u toj zemlji.
Izvor: B92, Sputnjik četvrtak, 22.06.2017. | 07:55
Tanjug,
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Naime, na pitanje novinara lista da li bi trebalo zatvoriti muslimanske vrtiće u Austriji Kurc je rekao: "Naravno, oni nam nisu potrebni. Uopšte ne bi trebalo da postoje muslimanski vrtići."

Prema pisanju "Kuriera", koje je preneo Sputnjik, oko 10.000 dece arapskog ili čečenskog porekla pohađa takve vrtiće samo u Beču.

Kurc je zatim objasnio svoj stav, rekavši da su takvi vrtići samo dodatno izolovali decu, lingvistički i kulturno. Pošto se plaćaju novcem poreskih obveznika, jedan od načina da se takvi vrtići zatvore bio bi, prema rečima Kurca, da se povećaju kriterijumi poznavanja austrijskog jezika, što je neophodan preduslov za svaku uspešnu integraciju.
------------------
Koliko će običnih ljudi postaviti pitanje:Zar su ta muslimanska djeca bolja ili gora od drugih u Austriji?Nitko im na brani da imaju svoje vrtiće u SA,UAR,Kuvajtu ili Kataru.....
Nalaze se u Austriji,pa zar ne vide prednost da se ta djeca obrazuju u Austriji po njihovom sistemu?Bit će da je stvar obrnuta,da se oni i ne žele "prilagoditi".

Poz.


* Kurtz.jpg (27.44 KB, 640x419 - viewed 44 times.)
« Last Edit: June 22, 2017, 08:49:20 am by Karlo » Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 487


« Reply #2134 on: June 22, 2017, 08:55:08 am »


Bez ulaženja u opravdanost Kurtzovog stava... ja mogu ponoviti lični zaključak, evropski muslimani ne žele DA SE integrišu, već žele DA integrišu. NAS u UMMU. UMMA - naddržavni islamski civilizacijski prostor.
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #2135 on: June 22, 2017, 09:12:17 am »

Ovdje se slžemo.Međutim, gore sam zaboravio da navedem bitnu činjenicu u vezi te male djece.Kad dođu u škole oni već imaju oformljene "različite kulturološke vrednosti".Dakle,ako žele iskreno evropske vrednosti već je "gotovo".Pređe to u lične osobine (kao Pavlovljev refleks) i skoro je nemoguće to izmjeniti.

Poz.
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #2136 on: June 28, 2017, 04:32:20 pm »


Bez ulaženja u opravdanost Kurtzovog stava... ja mogu ponoviti lični zaključak, evropski muslimani ne žele DA SE integrišu, već žele DA integrišu. NAS u UMMU. UMMA - naddržavni islamski civilizacijski prostor.

кључна ствар.

нисам био скоро две недеље у лову (гужва око краја године и проблем са кашљем) па не знам стање на "мом" терену тренутно. до тада румуни су имали постављене граничне патроле на одређеним местима, и уредно су се јављали блицањем лампама кад год нас виде. комуникација са њима је добра, једном смо разговарали са њима на самој граничној линији и рекли су нам да знају где смо јер им наши јављају управо да би нам скренули пажњу где су, због пуцања. румун је још рекао да од кад је почела пуцњава на том реону више и нема "гужве", тако да ни хеликоптер више не лети тако често. а та "пуцњава" је 9 (ДЕВЕТ) испаљених метака. ја пуцао 5 по лисицама и шакалима, још један пуцао колега на шакала, суседно удружење имало два назимчета и једну лију. и одма чистац Grin а шта сам ја говорио још кад је почело? пар рафала испред њих реши проблем Wink јуче сам чуо у удружењу да су на другом терену румуни ухватили једну групу. ускоро детаљније, чим се скине жито Wink
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #2137 on: June 28, 2017, 06:00:04 pm »


Orban: Izbaciti migrante iz Evrope, oni su biznis za Sorosa



Premijer Mađarske Viktor Orban rekao je da "iluzija masovne integracije" ne funkcioniše u praksi i da migrante treba izbaciti iz Evrope, optuživši pritom milijardera Džordža Sorosa da su migracije "dobar biznis" za njega.


Orban smatra da je multikulturalizam u Evropi propao, stoga Evropska unija pokušava da to naplati zemljama članicama, među kojima je i Mađarska. On kaže da EU pokušava da raspodeli migrante, kojima je neopravdano dopušten ulazak u zapadnu Evropu, među zemljama koje su odbile da ih prime na svoju teritoriju.
 
Predlog Mađarske za ovo rešenje je da se migranti, umesto raseljavanja, u potpunosti izbace iz Evrope.
 
Premijer Mađarske osvrnuo se i na Sorosa, za koga kaže da koristi "predatorske nevladine organizacije" kako bi uspostavio "transnacionalno carstvo". Orban smatra da su migracije "dobar biznis" za Sorosa, ali da bi bio mnogo bolji da Mađarska nije digla galamu oko toga.
 
- Razlog zašto je tako ljut na Mađarsku i mene lično je taj što stojimo na putu njegovog velikog plana i velikog biznisa - rekao je Orban. Navode da se "nijednoj naciji ne može narediti sa kim mora da živi u vlastitoj zemlji", što on smatra da je suverena odluka koju svaka zemlja mora sama da donese.

Autor: Tanjug
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #2138 on: June 28, 2017, 06:06:39 pm »

и још једном, орбан је у праву. "ако си у риму, живи на римски начин"
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #2139 on: July 04, 2017, 04:52:13 pm »

Austrija spremna da postavi vojsku na granicu s Italijom zbog priliva migranata

RSE,Vijesti 4. juli/srpanj, 2017.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

750 vojnika s četiri blindirana vozila je spremno da već narednog vikenda ode u pogranični region


Austrija planira da uskoro ponovo uspostavi kontrolu granice s Italijom i da tamo rasporedi vojnike ukoliko se ne smanji priliv migranata, rekao je danas ministar odbrane te zemlje Peter Doskozil za jedan bečki dnevni list.

"Očekujem da će uskoro biti potrebne kontrola granice i misija (vojske)", rekao je Doskozil za internet sajt lista "Krone". Ministar je dodao da će te mere biti "neophodne ako se ne uspori priliv migranata (iz Afrike) ka Italiji", prenosi Beta.

Po tom listu, 750 vojnika s četiri blindirana vozila je spremno da već narednog vikenda ode u pogranični region.

Austrija je ponovo uvela kontrolu granice s Mađarskom 2015. i najavila spremnost da čak i podigne ogradu na granici s Italijom.

Visoki komesarijat za izbeglice UN je danas objavio da je ove godine preko Sredozemnog mora u Italiju stiglo 83.650 ljudi što je gotovo 20 odsto više nego u prvoj polovini prošle godine. Većina je slabim čamcima krenula s obale Libije, a više od 2.000 se udavilo tokom putovanja. Italija traži od drugih evropskih zemalja da s njom podele priliv migranata.


* Granica.jpg (92.14 KB, 1023x575 - viewed 41 times.)
« Last Edit: July 04, 2017, 05:00:19 pm by Karlo » Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #2140 on: July 04, 2017, 05:27:27 pm »

E pošto ja za sebe ne mislim da sam stručnjak a mislim da imam ipak nešto malo znanja,da dam napis stručnjaka koji čak i doktor a Boga mi i visoki funkcioner.Sjećam se da je i na forumu neki stručnjak tvrdio,da je žica glupost i da se imigranti ne mogu dovesti u red i bar za sad usporiti prorediti.
Ne moj da se neko smije naročito "nestručnjacima i neznalicama" iz okolnih država (Mađarska,Bugarska,Austrija,Slovenija itd.)ljidi nisu išli na te prestižne fakultete.

Stefanović: Ne postoji žica koja će da zaustavi migrante

    Region
    Srbija
    04. 07. 2017. 10:22

    Autor: Moja Hercegovina
    Izvor: POLITIKA    

Ministar policije Srbije Nebojša Stefanović kaže da u Srbiji trenutno ima manje od 6.000 migranata i da pojedinačna rješenja nekih zemalja, poput Mađarske, ne otklanjaju problem već ga produbljuju.
Foto: N1
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Komentarišući to što su Mađari podigli žicu i pustili struju na svojoj granici, ministar je rekao da ne postoji barijera koja će zaustaviti migrante, te da oni sada pronalaze alternativne pravce.

„Ne postoje žice koje će ljude zaustaviti, oni nalaze način da prođu. To ne predstavlja rješenje, već stvara problem čitavoj Evropi. Ne postoji rješenje za jednu zemlju, već treba naći ono koje ćemo primijeniti na sve”, rekao je Stefanović.

On je pojasnio da trenutno sve zemlje u Evropi nemaju isti sistem kontrole granice i ne postupaju isto sa migrantima, te da su se prve pukotine u sistemima vidjele 2015/2016 godine u sistemu migracija, šengena, bezbjednosti, zaštiti granica.

„Evropa ulaže velike napore, sporazum sa Turskom funkcioniše, i broj migranata koji dolaze kopnenom rutom je smanjen. Međutim, otvara se ruta preko Sredozemnog mora. Kreće priliv preko Italije ka Evropi”, naglasio je Stefanović.

On kaže da u Srbiji trenutno boravi manje od 6.000 migranata i da svi mogu da stanu u prihvatne centre.

Mađarska vlada objavila je juče da je naložila probno puštanje u rad nove „pametne” ograde na granici sa Srbijom. To znači da je kroz ogradu puštena struja, a kako kažu zvaničnici, u pitanju je električna energija male voltaže, od 900 volti, koja ne može ozbiljnije da povrijedi, već je cilj da se prijavi policiji svaki kontakt sa ogradom i pokušaj narušavanja granične linije, navodi Politika.
---------------
Za mene je impozantno i "puštanje struje" gdje se vidi da se čivjek "razume" i u to.


* nebojsa_stefanovic_n1.jpg (37.6 KB, 1024x683 - viewed 40 times.)
Logged
Morskoprase
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 484



« Reply #2141 on: July 04, 2017, 08:32:05 pm »

Retorika u vezi migracija postaje sve bizarnija. Ne samo da se traži prijem migranata nego se traži i uspostava migrantskih koridora. U krajnjoj fazi takav zahtjev anuliše samostalnost države (koja bi inače regulisala situaciju izdajom viza) te je potčinjuje nekim samoprozvanim humanitarnim principima. Migracije su ćisto ekonomskog znaćenja te u svom osnovu nemaju ništa zajedničkog sa humanitarnošću. Ovakav pristup nije ništa drugo nego socializacija šteta, koje prouzrokuje kapital u manje razvijenim zemljama. Pošto je sa pozicije kapitala lakše djeliti socialna prava svima (po principu ravnopravnosti svih pa i migranata-dok ide, posle ćemo ukinuti za sve) nego stvarati bolji životni standard u tim zemljama. Leve politićkim opcijama se ovakva ravnopravnost sviđa, no zaboravlja se, da sistem radi dok ima para. Dakako sva ta prava ruše i države, kao nosioce zajedničkog sporazuma između kapitala i radnika. Demokratija (glas većine) se menja ljudskim pravima, koja su diktiraju izvana-pa tako nit ima potrebu za državom. Problem će nastati u onom trenutku, kada će kapital zbog svojih potreba poćeti ulaziti u ljudska prava pojedinca (pod raznim isprikama) a prave obrane prava (sa strane države) neće niti (pošto je obglavljena). Sekundarni je cilj priliva migranata pritisak na cenu radne snage, a kroz to se ostvaruje i treći i po mom najbitniji cilj-servilnost i podređenost ljudskih/radničkih masa.
Logged
gocemk
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 650


« Reply #2142 on: July 04, 2017, 11:04:23 pm »

Тое е африка беше колонија на Западна Европа и сега  робовите ке одат кај нивните поранешни газди да барат работа и златото што овие му го украдија од нивните држави
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 350



« Reply #2143 on: July 05, 2017, 06:42:50 am »

Тое е африка беше колонија на Западна Европа и сега  робовите ке одат кај нивните поранешни газди да барат работа и златото што овие му го украдија од нивните држави

 Sve se jednom vraca. Gde je tu Srbija? Pa nigde. Retki su zainteresovani da ostanu, broj je u najgorem slucaju dvocifren. Mi smo za njih samo usputna stanica.
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #2144 on: July 05, 2017, 08:12:18 am »

Sve zavisi koliko uključite (zavisi i od ličnih "mogućnosti")činilaca u razmišljanje.

Htio sam povezati post Re 2138 i Re 2139 na ovoj strani,da se vidi različit pristup izbjegličko-imigrantskoj krizi.Odlučujući ljudi u Austriji razmišljaju i reaguju na jedan,po meni ispravniji način i kod nas na diletantsko bezobrazni način.Optužuju druge za svoj problem,jer ne postavljaju problem kako bi trebalo.Pa gdje da ih puste,jer na pr. i Njemačka dozvoljava ulaz samo onima za koje misli da joj mogu biti "korisni" i u tom broju a mogla bi ih uzeti i prije Evrope ili na samom ulazu i voditi direktno u Njemačku ako ih može i želi uzeti.Ne sme se "posramiti" Merkelina( vjerovatno iz SAD) "humana ideja"
Ako uzmemo da kriza nije spontana,nego izazvana od vladajućih krugova iz SAD (exponent Soroš),Njemačka Merkel i njeni iz stranke,te bogate arapske muslimanske zemlje pa i Turska i drugi pomagači (EK).Možemo zaključiti da razlike iz gore navedenih postova možemo označiti i kao razlikama u vladajućoj strukturi,koji su za svoju državu i narod a koji ne, baš ih briga za sve,pa i posledice koje će možda biti i "krvave",jer vode interes samo o sebi i toliko su "glupi",da ne vide da će to i njih "koštati" ali će biti kasno.
Ne znam koliko je pametno ponova navesti primjer sa kućnim ljubimcima:pa ukoliko nisi u mogućnosti da se o njima brineš,ne vidiš mnogo toga,šta to može prouzročiti,onda to bar ne moj naturati drugima a morat ćeš postati i ubica ili će oni tebe ubiti.
Ovdje nema prave humanosti,nego isključivi interes,ne vodeći računa  o bilo čemu.Pa zar "intelektulalac" (ministar policije),ne shvata da ne utiče on na vladajuće krugove evrope,nego i oni znaju da je on za njih niži i od najnižeg imigranta ovakvim stavom.
Na kraju da li imigr.izbjeglice žele ili ne ostati,je imaginarna floskula,jer se vidi da se oni ne i neće pitati,kao i do sada i to najmanje zavisi od njihovih želja.

Poz.
Logged
Pages:  1 ... 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 [143] 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 ... 395   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.04 seconds with 23 queries.