PALUBA
March 28, 2024, 10:26:10 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Donirajte Palubu
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 [166] 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 ... 395   Go Down
  Print  
Author Topic: Imigrantska kriza  (Read 881950 times)
 
0 Members and 6 Guests are viewing this topic.
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #2475 on: June 20, 2018, 02:30:24 pm »

Problemi nastaju kada migranti stoje u mestu. Dok se kreću ka odredištu i ne zadržavaju puno na istom mestu, mirni su.
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #2476 on: June 20, 2018, 02:39:22 pm »

Ма не требају нам ни у пролазу ни на граници са било које стране и у било којем правцу.

слажем се

Problemi nastaju kada migranti stoje u mestu. Dok se kreću ka odredištu i ne zadržavaju puno na istom mestu, mirni su.

углавном је тако, мада је било ситних испада, бар у "мом" реону

Nijedna NVO nije u pogranicnom pojasu i tacka. Cak ni sami migranti nisu u pogranicnom pojasu, pa to bi bila ludost i budalastina da urade tako nesto! Zamislite, neko kampuje u pogranicnom pojasu... Oni se zapravo jako kratko zadrzavaju u istom (koliko dok fizicki prodju kroz pogranicni pojas) tako da sve te NVO, i slicne "mutivode" imaju svako zakonsko pravo da budu na teritoriji RS i da se bave delatnoscu za koju su uredno prijavljeni i registrovani, opet po zakonima RS. Ako su zakoni problem - menjajte ih. Dotle, sve je cisto i po zakonu. Drugo , neke NVO pomazu migrante doturom hrane, neki medicinskom pomocu itd, i time stite lokalnu populaciju od mogucih konflikata (sta bi radili da nemaju hrane? Pa pokusali bi da je ukradu, gladan covek nema izbora) i od potencijalnih zaraza. Pruzanjem medicinske pomoci se te zaraze drze pod kontrolom.
Sto se tice vojske i policije, na njih nema mnogo prituzbi. Kada ih uhvate u prelazu daju im vode, nekada hrane, i vrate iz odakle su dosli. Ne biju, ne kradu od njih, ne maltretiraju. Ti isti migranti ce pokusati i drugi, treci, osmi put dok ne predju. Isto rade i dalje prema EU. Ako Nemacka hoce da ih primi, ne vidim sto se neki oko njih koprcaju. Posaljite u Nemacku 2 miliona izbeglica odjednom i resite stvar. Sta mi kao Srbija imamo sa time? Apsolutno nista. Niti je nas problem. Ali te iste izbeglice su donele na hiljade radnih mesta Srbiji, sve to placeno iz EU. Tako da sto se mene tice, dokle god su tu, ljudi ce imati poslove.

седишта невладиних организација (НВО значи Наоружање и Војна Опрема, жао ми је, смислите своју скраћеницу) свакако нису на граници, али њихових припадника јесте било кад је то било потребно. и да, било је потребно, и нису све оне "мутиводе". покушаја и крађи је било, али је било и поцепаних гузица (*беш сеоско домаћинство без кера), поломљених носева, а богами и ласања кроз кукурузе уз драње и запомагање кад појуре и керови и домаћин с танџаром.

ако немачка хоће да их прими, који ће нам ђаво овде? ко што рече пантовић, лепо нек направе "талибан експрес" и воде их. нико неће д се буни. овако, они би да проберу шта ваља, а да оно што не ваља и не треба им сместе "у земље западног балкана које су ван еу". ај погодите које су то земље...
Logged
MilosPantovic
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 653



« Reply #2477 on: June 20, 2018, 03:22:22 pm »

Сад на РТС вестима би кратка вест, да се у Србији налази 27 000 миграната. Наводе да је Шид посебно погођен тим проблемом.
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #2478 on: June 20, 2018, 04:26:16 pm »

и сомбор и околина.
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 349



« Reply #2479 on: June 20, 2018, 07:47:00 pm »

Сад на РТС вестима би кратка вест, да се у Србији налази 27 000 миграната. Наводе да је Шид посебно погођен тим проблемом.

  Odakle ta vest? U Srbiji je trenutno manje od 2000 migranata. U sidu ih ima manje od 500 ( Racunajuci i kamp Adasevci). U somboru manje od 200. E sada, mozda je vest i tacna da u Srbiji ima 27 000 migranata, ali vecinom iz BiH i Crne Gore, svakako ne u ovom kontekstu. Ali sto se jedne stvari tice vidim da se slazemo. Dokle god ima neko ko hoce da ih primi, mi ne trebamo da ih sprecavamo da stignu tamo. Ni sama EU tu nije cista sama sa sobom.
Logged
MilosPantovic
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 653



« Reply #2480 on: June 20, 2018, 11:03:34 pm »

РТС је дао тај податак, уз репортажу са терена из околине Шида.
Logged
MilosPantovic
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 653



« Reply #2481 on: June 20, 2018, 11:51:45 pm »

Ali sto se jedne stvari tice vidim da se slazemo. Dokle god ima neko ko hoce da ih primi, mi ne trebamo da ih sprecavamo da stignu tamo. Ni sama EU tu nije cista sama sa sobom.

Не слажемо се. Ти назови мигранти долазе прво у Грчку. То је ЕУ. Ако хоће на неко друго место у тој истој ЕУ, нека иду кроз ЕУ. Трајектом до Италије, авионом до Немачке или где год хоће.

Не слажемо се јер ЕУ шаље тај циркус овамо а затим труби и галами како постоји нека криза са тим истим мигрантима које је та иста ЕУ послала.

Не слажемо се јер је јефтиније да пошаљемо те мигранте авионом назад у ЕУ одакле су и дошли, него да се ми петљамо са њиховим заразним болестима и смештајем.

Не слажемо се јер те мигранте треба послати у вашу централу у Женеви па се тамо кусурајте како знате.

Не слажемо јер сви овде желе да ови назови мигранти који су овде оду у ЕУ и да ниједан нови мигрант из те ЕУ не долази код нас.

Logged
MilosPantovic
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 653



« Reply #2482 on: June 21, 2018, 12:31:48 am »

Мађарска је увела закон по којем је свако пружање помоћи илегалним мигрантима кривично дело за које је предвиђена казна затвора у трајању од 12 месеци.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* soros.jpg (185.22 KB, 900x506 - viewed 59 times.)
Logged
Perun
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 668


« Reply #2483 on: June 21, 2018, 08:22:49 am »

traze od svih postivanje ljudskih prava a s druge strane zele da na silu zadrzimo ljude koji ne zele ostati kod nas. Svi oni hoce negdi di ima posla a to sigurno nismo mi. Tribaju pojacati granicne zemlje (Grcka, Bugarska...). Mi smo vec "duboko" u evropi. Ovdi dolazi do izrazaja dvolicnost glavnih igraca
Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #2484 on: June 21, 2018, 09:46:44 am »

27.000 je broj ljudi koji imaju status izbeglice. A to su 99% ljudi iz ex YU iz devedesetih koji još uvek nemaju sređene papire pa se vode kao izbeglice. Nema veze sa migrantima.
Logged
times12
razvodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 84


« Reply #2485 on: June 21, 2018, 12:44:21 pm »

зато и тврдим да се то питање на државном нивоу могло решити са једним рапом испаљене муниције и без жртава

И ја тако мислим. За разлику од неких женских шефчића у Комесаријату. "Ми нисмо у стању да затворимо границу као Мађари "  Angry Angry Angry
Она ми зна ко је шта у стању  


пс. Срећа да има ових смајлија, да не псујем међу финим светом.
Скоро сам прочитао овај чланак, прилично забрињавајуће ако је тачно - https://stanjestvari.com/2018/06/19/antonic-srbija-eu-kolonija/
« Last Edit: June 21, 2018, 12:54:01 pm by times12 » Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #2486 on: June 21, 2018, 12:59:49 pm »

ајмо овако. сви ти мигранти који нас брину  долазе преко турске. да ли на грчку или бугарску, небитно. дакле, ако већ иду пешке може и траса бугарска, румунија, мађарска, аустрија, немачка. све кроз еу. али како рекох, орбан је паметан човек и у старту је рекао "нас заборавите". и држи се тога. а ове наше лопурде би да се очешу о еу фондове па товаре нама товар на врат. биће после оно "дала баба динар да се ухвати у коло, дала би и три да изађе".

затворити границу уопште није тешко, да не кажем да је "онај" дим. већ сам рекао како.
Logged
times12
razvodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 84


« Reply #2487 on: June 21, 2018, 01:09:43 pm »

а ове наше лопурде би да се очешу о еу фондове па товаре нама товар на врат.

Само да знаш каква је паника завладала међу оним екстра плаћеним замлатама из невладиних организација када се
прочуло да ће на македонској граници трпати мигранте у возове и возити их без заустављања у Србији. И да ће остати
без посла. На њихову срећу, то је био само трач.
Logged
Boris P
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 238


« Reply #2488 on: June 21, 2018, 01:16:32 pm »

Eeeee, daleko su oni od "zamlata" .

To je sve žestoko isplanirano od strane eu, tri puta.

Mi se svi smejemo glumi Bate Stojkovića u filmu "Ko to tamo peva" međutim ono njegovo skupljanje kamenja po Srbiji je mnogo više za plač.

Nije više lll rajh, lV je uveliko na delu, manje - više u istom sastavu.
Logged
MilosPantovic
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 653



« Reply #2489 on: June 21, 2018, 03:21:12 pm »

1713 долара месечно.

Знају ли то ови наши полицајци и војници који се петљају са назови мигрантима?
Logged
Pages:  1 ... 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 [166] 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 ... 395   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.035 seconds with 23 queries.