PALUBA
March 28, 2024, 06:58:02 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 [281] 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 ... 395   Go Down
  Print  
Author Topic: Imigrantska kriza  (Read 882300 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 897



« Reply #4200 on: March 11, 2020, 03:58:39 pm »

Neki ljudi su prosto ovce, podvodljivi bez svog stava vec veruju svemu sto im se plasira i slepo prate cobana... Nije  tesko objektivno se informisati ako zelite. Vecina ne zeli. Pogledajte samo pisanja po javnm mrezama. 90% nije istina, pocevsi od onoga da migranti dobijaju 300e mesecno, da to mi placamo iz naseg dzepa i slicno, gladni ljudi nasedaju na to. A nkio ne zeli da cuje da ne dobijaju nista, i da njihovo ostajanje u kampovima finansira EU, da Srbija nijedan dinar ne daje za njih, cak osiguravaju jedan veci broj radnih mesta u Srbiji, pa mi cak i profitiramo od toga.


Vidiš tihi, ovo je problem. Pošto godinama radim preko ugovora na određeno, ni ja ni moji prijatelji i kolege ne možemo da podignemo kredit niti da idemo u minus ili da uzmemo pozajmice a o tome da izdržavamo dvoje dece da ne govorim. S druge strane, kao što vidiš iz priloženog snimka, neko ko je tamo sekao ljudima glave i kamenovao žene jer ne nose feredžu treba da dobije kuću za džabe jer je bitnije da nam oni donose natalitet nego mi. Iskreno me zabole da li to finansira EU ili Srbija nepravda je očigledna i smatram da sam ogorčen sa punim pravom. Na pomenutom skupu nisam bio jer nisam bio u Beogradu ali ću ako mi radne obaveze dozvole na sledeći da idem jer imam problem s tim da su strani državljani, koji su ozbiljan bezbednosni problem, privilegovani u odnosu na mene i moje sunarodnike.
« Last Edit: March 11, 2020, 04:06:00 pm by Preki » Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #4201 on: March 11, 2020, 04:16:31 pm »



Masovna tuča migranata u Sarajevu


Јedan migrant, državljanin Alžira, prevezen je u bolnicu nakon masovne tuče migranata koja je izbila večeras u sarajevskom naselju Stup.

Kako je za Kliks potvrdio portparok Ministarstva unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo, došlo je do narušavanja javnog reda i mira u kojem je povrijeđena jedna osoba.

Više informacija o učesnicima incidenta trebalo bi biti poznato sutra.

Prema riječima očevidaca, nakon tuče jedna osoba je ostala da leži na ulici. Po dolasku Hitne pomoći ovoj osobi, odnosno migrantu iz Alžira, pružena je prva pomoć te je prevezen u bolnicu na daljnje ukazivanje medicinske pomoći.

Inače, na ovoj lokaciji već nekoliko puta je dolazilo do sukobljavanja migranata.

Mještani Stupa kažu kako se svaku noć mogu čuti nove svađe.


Migranti prevezeni u prihvatni centar "Blažuj"

Migranti, koji su se već duže vremena nalazili na međugradskoj autobuskoj i željezničke stanici u Tuzli, izmješteni su danas u privremeni prihvatni centar "Blažuj" kod Sarajeva, saopšteno je iz Ministartsva unutrašnjih poslova Tuzlanskog kantona.

U saopštenju je navedeno da je izmještanje migranata proteklo bez incidenata.

Na radnom sastanku, kojem su prisustvovali predstavnici Službe za poslove sa strancima BiH, Ministarstva bezbjednosti u Savjetu ministara, Međunarodna organizacija za migracije, Gradske uprave Tuzla i Uprave policije MUP-a Tuzlanskog kantona, dogovorene su aktivnosti oko izmještanja migranata iz Tuzle u Blažuj.

izvor
izvor
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 349



« Reply #4202 on: March 11, 2020, 11:15:44 pm »

Neki ljudi su prosto ovce, podvodljivi bez svog stava vec veruju svemu sto im se plasira i slepo prate cobana... Nije  tesko objektivno se informisati ako zelite. Vecina ne zeli. Pogledajte samo pisanja po javnm mrezama. 90% nije istina, pocevsi od onoga da migranti dobijaju 300e mesecno, da to mi placamo iz naseg dzepa i slicno, gladni ljudi nasedaju na to. A nkio ne zeli da cuje da ne dobijaju nista, i da njihovo ostajanje u kampovima finansira EU, da Srbija nijedan dinar ne daje za njih, cak osiguravaju jedan veci broj radnih mesta u Srbiji, pa mi cak i profitiramo od toga.


Vidiš tihi, ovo je problem. Pošto godinama radim preko ugovora na određeno, ni ja ni moji prijatelji i kolege ne možemo da podignemo kredit niti da idemo u minus ili da uzmemo pozajmice a o tome da izdržavamo dvoje dece da ne govorim. S druge strane, kao što vidiš iz priloženog snimka, neko ko je tamo sekao ljudima glave i kamenovao žene jer ne nose feredžu treba da dobije kuću za džabe jer je bitnije da nam oni donose natalitet nego mi. Iskreno me zabole da li to finansira EU ili Srbija nepravda je očigledna i smatram da sam ogorčen sa punim pravom. Na pomenutom skupu nisam bio jer nisam bio u Beogradu ali ću ako mi radne obaveze dozvole na sledeći da idem jer imam problem s tim da su strani državljani, koji su ozbiljan bezbednosni problem, privilegovani u odnosu na mene i moje sunarodnike.


Mislis da sam ja u boljoj situaciji? Ili moja supruga koja 7 godina radi u prosveti na odredjeno? Ali ovde je zamena teza. Nije nama neki Avganistanac kriv za to.  A kada sam pominjao "ljude koji profitiraju" mislio sam na zaposlene u centrima za migrante, (koje opet finansira EU) i sve ostale koji pruzaju pratecu logisticku pomoc. Budite bez brige. Pa nisu ni oni ludi da ostanu ovde. Koliko ih jeste ostalo od pocetka migracija, a kolio ih je proslo? Pa vise ih se naselilo kada je Tito otvorio skole za Arape u ex Yu, pa nesto nisam primetio da su bezbednosni problem.
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #4203 on: March 12, 2020, 12:03:59 am »

нико не каже да они желе овде, боже сачувај, нису толико блесави. али је проблем што НЕ МОГУ ДАЉЕ. ти си игледа слеп код очију кад не видиш шта се у грчкој дешава. грци су били толерантни, и ето како им се захваљују. зашто то нема код бугара? олупали их ко дете шерпу, па их сад заобилазе у широком луку. што се профитирања тиче , нека их лепо та ЕУ води кући, а не да их "паркира" код нас. па нека лепо тамо "профитирају" они. јес, кад би били блесави...
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 349



« Reply #4204 on: March 12, 2020, 06:07:17 am »

Pa nije da ne mogu dalje. Gde su onih nekoliko miliona sto su prosli kroz Srbiju? Prolaze i dalje samo dosta teze. Dokle god EU ,tj najrazvijenije clanice budu primale migrante oni ce pokusavati da odu. Oni, "vojno sposobni bez zene i dece" kada prodju povlace i svoje porodice kroz instituciju spajanja porodice, i tako to funkcionise kod njih. A mi, ako treba da se ugledamo na Bugare, istorijski najljigaviji narod na balkanu koji je lepo zavio Srbiju u crno vise puta u novijoj istoriji (u daljoj da ne pricam)...
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #4205 on: March 12, 2020, 10:46:51 am »



Sarajevska policija pronašla 180 migranata i narkotike



Sarajevska policija je u naselju Stupsko Brdo jutros pretresla stambeni objekat u kojem je pronašla 180 migranata.

Kako nezvanično saznaje portal Klix, nađena je određena količnina narkotičkih sredstava, jedna osoba koja se s tim dovodi u vezu je privedena, a 180 osoba stranog porekla biće prebačeno u prihvatni centar za migrante u Blažuju.

"Po prethodno pribavljenoj naredbi Opštinskog suda Sarajevo koja je izdata na zahtev policijskih službenika Uprave policije uz saglasnog dežurnog tužioca izdata je naredba za pretres objekta i osoba u njemu", rekao je za Klix.ba Mirza Hadžiabdić, portparol MUP-a KS.

Reč je o objektu u kojem su se migranti i ranije okupljali, odnosno boravili. U februaru ove godine policija je obavila sličnu akciju, a tada je pronađeno oko 150 migranata.

izvor
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #4206 on: March 12, 2020, 08:54:58 pm »

Pa nije da ne mogu dalje. Gde su onih nekoliko miliona sto su prosli kroz Srbiju? Prolaze i dalje samo dosta teze. Dokle god EU ,tj najrazvijenije clanice budu primale migrante oni ce pokusavati da odu. Oni, "vojno sposobni bez zene i dece" kada prodju povlace i svoje porodice kroz instituciju spajanja porodice, i tako to funkcionise kod njih. A mi, ako treba da se ugledamo na Bugare, istorijski najljigaviji narod na balkanu koji je lepo zavio Srbiju u crno vise puta u novijoj istoriji (u daljoj da ne pricam)...

кључна реч прошли. дакле прошло време. више није тако. немају где. мађари затворили, хрвати затворили. од нас могу само даље у босну, а и то је питање како и колико. плус што видимо да је и у босни хаос. и шта, рецимо, немци и остали кажу нема више? где ће они који су већ ту?

да, треба да се угледамо на бугаре. љигави јесу, али постижу своје циљеве без превеликих жртава, за разлику од нас.
Logged
banebeograd
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 276



« Reply #4207 on: March 12, 2020, 09:45:49 pm »

sve se moze kad se hoce, svi postupci u takvim slucajevima vec su razradjeni u drzavama zapada a ako treba uvek moze da se u hitnom postupku donese  i novi zakon ili uredba vezana za bezbednost naroda i drzave .

svi koji su tu popisu se, identifikuju , spakuju na avion i vrate u svoju zemlju, isto to rade sve drzave na svetu na isti nacin.
licno sam sve to gledao kako se radi godinama vec u evropi .
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #4208 on: March 12, 2020, 10:36:00 pm »

знам ја то, бане. али, што је дозвољено јупитеру није дозвољено волу, па би се одмах дигла џева на нас како смо овакви и онакви. почевши од ханса холци... пардон, нашег назови преЦедника, па надаље.
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #4209 on: March 13, 2020, 07:07:33 am »

Mislis kao sto se digla dzeva na nas pre godinu-dve kada smo zaustavljali izbeglice na granici ??

Eto prodje i to, pa sada slavni stit Evrope izigravaju grci koji su nama pravili iste probleme kao sto sada turci prave njima.

A migranti ??
Dodju i gledaju da sto brze prodju kada vide kakvo je stanje kod nas. Pre mesec-dva bilo je pronadjeno telo avganistanca koji je pokusavao da zimi prodje Shar Planinu preko prelaza ispod Kobilice. Siromah, nije znao kolko pitoma Shara moze podivljati kada joj to padne na pamet, pa se zaledio kao Oci na italjanjskim Aplima pre nekoliko hiljada godina.
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #4210 on: March 13, 2020, 04:27:50 pm »



Medicinski karantin za migrante


Vlada Srbije će zbog virusa korona danas formalno formirati dva krizna štaba, a donesena je i odluka o medicinskom karantinu za migrante koji ulaze u Srbiju, izjavila je premijerka Ana Brnabić.

Ona je navela da migranti koji od ovog trenutka ulaze u Srbiji moraju da budu 14 dana u medicinskom karantinu.

- Donijeli smo odluku o pravljenju medicinskog karantina za migrante u Miratovačkom polju /kod Preševa/ zato što migranti u ovom trenutku moraju da budu 14 dana u karantinu da bi se suzbila bilo kakva eventualna zaraza - rekla je Brnabićeva za televiziju "Pink".

Ona je dodala da je izdata jasna instrukcija da se svi objekti na auto-putu - restorani, pumpe, hoteli, obezbijede zaštitnim sredstvima i maskama jer radnici dolaze u kontakt sa velikim brojem ljudi.

izvor
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #4211 on: March 14, 2020, 07:19:30 am »



Nedopustivo da bude formiran migrantski centar u srpskom selu Lipa


Odbor za zaštitu prava Srba u Federaciji BiH /FBiH/ poručuje da je nedopustivo da na području srpskog sela Lipa, kod Bihaća, koje je okruženo selima u kojima žive Srbi bude formiran migrantski centar.

Predsjednik Odbora Đorđe Radanović izjavio je večeras Srni da je Operativna grupa za koordinaciju aktivnosti i nadzor nad migrantskom krizom u Unsko-sanskom kantonu /USK/ na današnjem zasjedanju zaključila da migrantima bude zabranjeno kretanje kroz gradove zbog rizika od širenja virusa korona, te da budu nastavljene aktivnosti na zatvaranju migrantskog kampa "Bira" u Bihaću, a da kao nova lokacija bude određeno srpsko selo Lipa, gdje bi bio formiran šatorski kamp.

- Odbor za zaštitu prava Srba u FBiH smatra da je ova odluka Operativne grupe prvenstveno nezakonita, jer nemaju nadležnost za upravljanje migrantskom krizom, a sa druge strane, oni već dvije godine stalno potenciraju da u srpska sela budu smješteni migranti. To je očigledna namjera zastrašivanja Srba, da i ono malo što ih se tu vratilo ne razmišlja o ostanku na tom području - ističe Radanović.

Navodi da ne postoji nijedan motiv, osim političkog da migrantski centar bude smješten u to selo i da Srbi budu uklonjeni sa područja Bihaća.

- Oni neće da kažu da je to srpsko selo, nego livada Lipa. Vlada USK-a, možemo slobodno reći, čini sve kako bi otežala život Srba na tom području i učinila da ih više tamo nema - tvrdi Radanović.

On naglašava da je Odbor izričit u tome da migrantski centar ne može biti formiran ni na jednom području koje je 1991. godine bilo naseljeno većinskim srpskim stanovništvom.

- Ne može biti smješten migrantski centar u srpsko selo, jer je to kršenje Aneksa sedam Dejtonskog mirovnog sporazuma, kao i kršenje Zakona o poljoprivrednom zemljištu FBiH, koji tretira da se na poljoprivrednom zemljištu ne može napraviti ništa drugo, osim da ono služi za razvoj poljoprivrede - ističe Radanović.

Naglasio je da ne može Aneks sedam Dejtonskog mirovnog sporazuma biti sprovođen kako se kome sviđa, kao i da se sprovodi na teritoriji cijele BiH, a ne samo Republike Srpske.

- On je gotovo u potpunosti sproveden u Srpskoj, a u FBiH se prave ovakve smicalice, da se migranti stavljaju u selo koje je okruženo drugim srpskim selima, da bi se zastrašio narod i da ne bi bio na tom području - dodaje Radanović.

Ukazao da je selo Lipa sistematski uništeno, te da je već 25 godina nenaseljeno zato što nikada nije uvedena struja, popravljeni putevi, vodovod, koji je nekada tu bio, iako ima pet izvora i slično.

- Ovo selo je 25 godina namjerno zapostavljano i nije se htjelo pomoći ljudima, iako je više od 150 Srba podnosilo zahtjeve i ministarstvu USK-a i ministarstvima na nivou FBiH, da budu obezbijeđena sredstva za povratak. Nikada se nije htjelo izaći u susret, namjerno je ostavljano kao selo koje je okruženo drugim srpskim selima da bi tu eventualno bila napravljena neka manipulacija da Srbe rastjeraju iz okolnih sela - istakao je Radanović.

Radonović je napomenuo da su i ranije ukazivali da to ne dolazi u obzir, te da su i prošle godine podnijeli krivičnu prijavu protiv gradonačelnika Bihaća Šuhreta Fazlića zbog toga što je grad dao određene saglasnosti da može biti formiran migrantski centar na području sela Lipa.

izvor
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #4212 on: March 15, 2020, 12:01:26 pm »



Sukob migranata u centru Sarajeva


Na Baščaršiji je oko 15:15 sati došlo do narušavanja javnog reda i mira, potvrdjeno je za poprtal Klix iz Operativnog centra MUP-a Kantona Sarajevo.

Prema rečima očevidaca, došlo je do sukoba izmedju nekoliko migranata, a deblji kraj je izvukao jedan od mladića koji je završio s povredama.

S obzirom na to da je krvario u pomoć su mu pritekli drugi migranti koji su mu maramicama pokušavali zaustaviti krv. Neko od prisutnih pozvao je i Hitnu pomoć, čija je ekipa zbrinula povedjenog.

Patrola policije je upućena na mesto dogadjaja.

izvor
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #4213 on: March 16, 2020, 04:10:07 pm »



BiH: Skloniti migrante sa ulica


Ministarstvo bezbjednosti u Savjetu ministara smatra da je u nizu mjera povodom pandemije virusa korona posebno važno da ilegalni ekonomski migranti što prije budu skonjeni sa ulica, kao i da treba onemogućiti njihovo nekontrolisano kretanje i da, po mogućnosti, budu smješteni u neki od bivših vojnih objekata ili da budu formirana nova šatorska naselja.

S obzirom na to da je pitanje javnog reda i mira u isključivoj zakonskoj nadležnosti dva entiteta i kantona, Ministarstvo bezbjednosti sugeriše da policijski rukovodioci izdaju naređenja policijskim službenicima da djeluju mnogo energičnije nego do sada, saopšteno je iz ovog Ministarstva.

- To znači da sve koji imaju određeni papir iz migrantskih centara vrate u njih i ograniče im kretanje - pojasnili su iz ovog Ministarstva.


BiH očekuje jači migrantski talas

Granična policija BiH, pozivajući se na relevantne međunarodne organizacije, raspolaže informacijom da sa dolaskom proljeća BiH očekuje jači migrantski talas.

- Sa poboljšanjem vremena intenzivnije dolaze državljani visokog migracijskog rizika i to je trend svake godine - rekla je Srni portparol ove policijske agencije Franka Vican.

Ona je istakla da Graničnoj policiji nedostaje oko 400 policijskih službenika za redovne poslove i aktivnosti u nadzoru granice, te čak 1.200 policijskih službenika za što kvalitetniji odgovor na pitanje migracijske krize, posebno na istočnom dijelu granice gdje je najveći pritisak državljana visokog migracionog rizika.

Prema informacijama Granične policije, od 1. januara do 15. marta u BiH od ilegalnog ulaska u BiH odvraćeno je 1.976 migranata.

izvor
izvor
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #4214 on: March 17, 2020, 11:12:53 am »



U Sloveniji sedam migranata sa simptomima koronavirusa


Slovenačka policija otkrila je na području Ilirske Bistrice, blizu granice s Hrvatskom, sedam migranata u dva taksi vozila, a svi su pokazivali simptome virusa korona.

Šef Regionalnog štaba civilne zaštite iz tog dijela Slovenije Sandi Curk rekao je da su migranti imali povišenu temperaturu pa im je uzet bris grla.

Migranti su trenutno smješteni u Postojni, u prihvatnom centru za strance, ali su izolovani od drugih, prenosi portal Avaz.

izvor
Logged
Pages:  1 ... 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 [281] 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 ... 395   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.037 seconds with 23 queries.