PALUBA
March 28, 2024, 04:56:29 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10   Go Down
  Print  
Author Topic: Tenk T-72  (Read 49529 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #45 on: December 30, 2021, 02:51:35 pm »



Quote
Russia Is Installing Metal Grids On Its T-72B1 Against Turkish Bayraktar Drones And US Javelin

Russia Is Installing Metal Grids On Its T-72B1 Against Turkish Bayraktar Drones And US Javelin. American intelligence officials think Russia is laying the groundwork for a large-scale military offensive in Ukraine as soon as early 2022, involving 175,000 troops.

The Russian Ground Forces have begun installing metal cages on the tops of their the new Russian T-72B3M tanks turrets stationed in the Rostov region and the occupied Crimea, to protect them from top-attack, anti-tank, guided missiles like the American Javelin missile systems. These cages also protect tanks from missiles fired from drones.

This solution, which is part of a broader trend to improve the level of protection of Russian tanks, could well have been inspired by last year’s Nagorno-Karabakh conflict.

These structures, added to the turrets of Russian tanks, are rigid slatted metal grids, which are clearly designed to protect against attacks directly from above, while traditionally, tank protection has been concentrated on the sides and front of its hull.

Armor of this type has recently been increasingly used on Russian tanks, previously similar grids were seen on tanks of the T-72B3 model, in Syria.

Probably, these top-mounted screens are a response to the threat posed by modern anti-tank guided missiles, such as the Javelin, which strike from above and are in Ukraine’s arsenal.

Although the main function is probably to protect against munitions dropped by drones, possibly from Turkish  Bayraktar TB2 attack drones, which are also in Ukraine’s arsenal.



Logged
Jester
Počasni član foruma
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 325



« Reply #46 on: January 06, 2022, 11:44:10 am »

Koja preciznost Cheesy

Logged
milan55
Prijatelj foruma
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 414


« Reply #47 on: January 09, 2022, 11:02:24 pm »

Russia Is Installing Metal Grids On Its T72B1 Against Turkish Bayraktar Drones And US Javelin

Logged
gocemk
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 636


« Reply #48 on: January 29, 2022, 08:36:12 pm »

Дали можи  да се користат тркала(точкови) од т-55 или т-62 на т-72 дали пасират(одговарат) на истата осовина од т-72?
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #49 on: January 29, 2022, 09:41:58 pm »

Russia Is Installing Metal Grids On Its T72B1 Against Turkish Bayraktar Drones And US Javelin



Na ispitnoj platformi za M84 imali smo milimetarski papir, i prsten na vrhu topa sa olovkom, te smo bukvalno mogli da pišemo po top papiru koristeći ispitnu test opremu, i to sitnim malim slovima..
Logged
kosmonaut
Guest
« Reply #50 on: January 29, 2022, 10:03:56 pm »

Sada je pitanje koliko su T-72 i nasljednici nizi od Abramsa i Leoparda?
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #51 on: January 29, 2022, 11:13:43 pm »

Sada je pitanje koliko su T-72 i nasljednici nizi od Abramsa i Leoparda?

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* 001.jpeg (35.5 KB, 1000x160 - viewed 46 times.)
Logged
kosmonaut
Guest
« Reply #52 on: January 31, 2022, 06:26:50 pm »

Mislio sam sada sa ovom tendom.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #53 on: February 01, 2022, 06:44:36 am »

Dodaj na kupolu najmanje pola metra.
Logged
Kubovac
Global Moderator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Posts: 9 458



« Reply #54 on: February 05, 2022, 02:17:51 pm »

SRPSKOJ VOJSCI STIGLA DONACIJA IZ RUSIJE: Pogledajte snagu MOĆNE rakete 9M119M Refleks! (VIDEO)

Iz dana u dan Vojska Srbije je sve jača i moćnija, a novi sistemi naoružanja samo pristižu. Donacijom 30 tekova iz Rusije Srbija je dobila mogućnost korišćenja navođenih raketa koje se ispaljuju iz cevi topa 125mm iz tenka T-72B1 MS.

Ova moćna raketa ima domet oko pet kilometara i može da dejstvuje u svim vremenskim uslovima, danju ili noću. Toliko je moćna da može da bude velika opasnost i da probije svaki savremeni tenk.

Detaljnije o vođenoj raketi Refleks pogledajte u videu ispod teksta.



Izvor: https://www.espreso.co.rs/vesti/drustvo/970809/srpskoj-vojsci-stigla-donacija-iz-rusije-pogledajte-snagu-mocne-rakete-9m119m-refleks-video
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #55 on: February 05, 2022, 03:03:52 pm »

Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #56 on: February 05, 2022, 07:18:39 pm »

Za prvi video sam napisao na Youtube

Koncentracija glupog i netačnog teksta. Bombasično i netačno.

Trebao sam i da napišem kako ovaj donirani tenk T72 ne može da se prevozi vozom zbog svoje visine. Ima na kupoli dodatne nišanske sprave.

U drugom videu pišu i govore i tenku T72, a u videu tenk T80.

Što bi se reklo, pogrešno izmiksano.


Pozdrav

Vlado
Logged
micha
Stručni saradnik - OMJ
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 831


« Reply #57 on: February 06, 2022, 01:20:30 am »




   A što bi se negde i vozili? Oni i treba da ostanu u Nišu. Za gađanje će se prevesti nekoliko komada vučnim vozom do poligona i nazad.


Logged
S.PALESTINAC
Stručni saradnik - OMJ
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 470

malo je generala u toku bitke, previše posle bitke


« Reply #58 on: February 08, 2022, 03:51:16 pm »

SRPSKOJ VOJSCI STIGLA DONACIJA IZ RUSIJE: Pogledajte snagu MOĆNE rakete 9M119M Refleks! (VIDEO)

Iz dana u dan Vojska Srbije je sve jača i moćnija, a novi sistemi naoružanja samo pristižu. Donacijom 30 tekova iz Rusije Srbija je dobila mogućnost korišćenja navođenih raketa koje se ispaljuju iz cevi topa 125mm iz tenka T-72B1 MS.
Beli orao je jedna od ozbiljniji modernizacija tenka T-72b sa karakteristikama koje zadovoljavaju današnje potrebe.
Izvezen je u nekoliko država a koristi ga i ruska vojska, njegova procenjena tržišna vrednost je 1,5-2 moliona &, ako su nama došli tenkovi sa kompletnom modernizaciom onda se imamo čome ponositi.

Verujem da su naši stručnjaci koji se danas bave tenkovima imali priliku da se upoznaju sa rešenjima koja su korišćena za ovu modernizaciju i da će nešto od toga moći da primene kroz modernizaciju M-84.
Da bi ste nešto kvalifikovano ocenjivali morate ga poznavati, morate biti uspešan stručnjak sa praktičnim iskustvom da bi našli ozbiljne primedbe Rusima koji su autori ovog tenka.
Današna IT pruža mogućnost raznim padobrancima da se promovišu kao nekakvi stručnjaci za kompletan tenk iako se nisu time ozbiljno bavili već su raspadom sistema na EX YU prostoru došli do prilike da se ubace u prazan prostor.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #59 on: February 10, 2022, 01:55:06 pm »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Juče sam dobio ovu sliku tenka T72, registarski broj 20641.

To je komandni tenk T72K kojeg sam sklopio od dijelova koje sam našao u kasarni, malo T72, malo M84, malo T55, T55AK i taj sam tenk poslao nazad u jedinicu. Bilo je dosta teško naći dijelove od komandnog tenka, one koji komandni tenk čine komandnim tenkom.

Tenk je bio rasturio VTI i pokušao kopiranjem da napravi razlike za M84K, komandni.
Kasnije sam završio i taj M84K, i to od dijelova različitih tenkova i taj sam tenk poslao u jedinicu. Prvi komandni tenk M84K. I tu je bilo jako teško naći opremu koja komandni tenk čini komandnim, ali sam uzeo radio opremu od komandnog vozila Vidra i završio ga.

I kad sam dobio slike T72 20641, pitao sam prijatelja koji mi je poslao slike kako je ušao u kasarnu, te sam maloprije dogovorio, te sutra u devet ujutru ode do tenka 20641 u kasarnu Kozara u Banja Luci.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Pozdrav

Vlado


* T72, reg. broj 20641.jpg (1937.81 KB, 3046x1873 - viewed 16 times.)

* T72 20641 (3).jpg (53.03 KB, 737x463 - viewed 15 times.)
Logged
Pages:  1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 22 queries.