PALUBA
March 29, 2024, 01:57:32 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik za prenošenje vesti na forumu PalubaInfo
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Ukrajinski urbani tenk Azovec  (Read 4366 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
ML
kapetan korvete
*
Offline Offline

Posts: 6 798



« on: November 29, 2015, 08:05:02 pm »

Novi ukrajinski "Urbani tenk" Azovec.
http://censor.net.ua/photo_news/362777/nash_pervyyi_innovatsionnyyi_tank_azovets_gotov_k_ispytaniyam_trepeschite_vragi_ukrainy_avakov_foto
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Ovo ko da je Grunf sastavljao.Izrađen je parama od priloga.
Novi ukrajinski tenkić je komentirao i ruski zamjenik premijera, Dmitri Rogozin, šef modernizacije ruskih oružanih snaga. Izrađen je parama od priloga.
Našalio se izjavivši kako je "razorni ukrajinski tenk“ neobično nalik kontejneru.
I samim dizajnom je tenk doista prava rijetkost, te je Rogozin predložio varijantu za daljnju modernizaciju tenka, službenog naziva 'Azóvets' (Azovac).
Varianta Rogozina mi se čini puno inovativnija. [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* 640x360.jpg (42.17 KB, 640x360 - viewed 90 times.)

* CU6_H_UWIAEGQEK.jpg (34.22 KB, 600x415 - viewed 117 times.)
Logged
ML
kapetan korvete
*
Offline Offline

Posts: 6 798



« Reply #1 on: November 29, 2015, 08:16:38 pm »

Slike iz proizvodnje. [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* 384889084.jpg.pagespeed.ce.taxT3FnEB3 (1).jpg (148.8 KB, 960x717 - viewed 144 times.)

* azovec.jpg (24.34 KB, 640x383 - viewed 71 times.)

* azovec.jpg (24.34 KB, 640x383 - viewed 64 times.)

* 909421.jpg (53.18 KB, 960x767 - viewed 81 times.)

* v-ukraine-gotovjat-ispytanija-sokrushitelnogo-tanka-azovets_rect_28872c7b3c5ddd44186ac720108b94a6_0.png (269.57 KB, 585x328 - viewed 94 times.)
« Last Edit: November 29, 2015, 08:19:48 pm by ML » Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #2 on: November 29, 2015, 09:27:21 pm »

много ми личи на наш бвп.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #3 on: November 29, 2015, 09:32:24 pm »

Koju namenu ima ovaj amfibijski transporter PTS u izradi tog tenka?
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #4 on: November 29, 2015, 09:39:52 pm »

Slabo se razumem u naoružanje ali mislim da piše,da je to borbeno sredstvo za urbane sredine.
Meni zaista liči na pokretni kontejner ili na one prve tenkove,samo sa modernijim oblikom gusjenica.
Na kraju interesantan mi je onaj znak iza na zidu hale.Liči mi na onu ukrajinsku stilizovanu "svastiku".

Poz.
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #5 on: November 29, 2015, 10:27:21 pm »

Koju namenu ima ovaj amfibijski transporter PTS u izradi tog tenka?

вероватно су њега секли и качили додатну лимарију са стране.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #6 on: November 29, 2015, 10:37:15 pm »

Na kraju interesantan mi je onaj znak iza na zidu hale.Liči mi na onu ukrajinsku stilizovanu "svastiku".

Poz.

Naravno da liči...

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Insignia_Waffen_SS_Divisions_big.jpg (191.04 KB, 1024x890 - viewed 740 times.)
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #7 on: November 29, 2015, 10:42:22 pm »

SS Paner-division Das Reich. Одатле су преузели ознаку.
Logged
Morskoprase
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 481



« Reply #8 on: November 29, 2015, 10:52:56 pm »

Ovo meni slići na BVP izrađen na osnovu T-64, što se već videlo na internetu-znaći ništa novo. Doduše, loše se vidi kupola sa naoružanjem, no mogu samo pretpostavljati, da su montirali PTRS Barier i automatski top od 30mm(ili mitraljez 14,5mm).
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #9 on: November 29, 2015, 11:32:52 pm »



Osnova za skalameriju je svakako T-64, to se odmah vidi po točkovima, a Ukrajina ih na đubrištima ima na hiljade.  Ako je hodni deo ispravan, onda se koješta može napraviti od te šasije.Bočni i oklop prednje gornje kose ploče može biti dobra osnova. Problem je što je Harkovska tenkovska fabrika potpuno nepouzdana, jer preko pola radnika i skoro svi inženjeri govore samo Ruski, a skoro svi kapaciteti čeličana su na teritoriji koju su okupirali "ruski fašisti agresora Putina". Već znamo za pokušaj da se MTO premesti napred, a da se nazad napravi desantno odeljenje. Za to ipak treba nešto više od dobre volje. A ništa sem dobre volje u Lavovu, gde je ideja da se to čudo proizvodi na "slobodnoj teritoriji", ne postoji.
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #10 on: December 01, 2015, 08:16:55 pm »

 Nov ukrajinski tenk izazvao salve smeha



Arsen Avakov: Neka drhte neprijatelji Ukrajine! Ukrajinska štampa: Ovo je poražavajuće... Dmitrij Rogozin: Ukajinci napravili tenk od kontejnera za đubre!




<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/VvAcA9zbELY?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

Ukrajinski ministar unutarnjih poslova, Arsen Avakov taman se u subotu pohvalio na svom profilu na Fejsbuku novim "vojnim čudom", tenkom domaće proizvodnje, nazvanom Azovac, kad ga je prvo poklopila ukrajinska štampa, a onda i ruske komšije.

Azov je napisao da bataljon Azov testira "prvi inovativni urbani tenk" i zahvalio se donatorima, mada nije objasnio zašto se izrada domaćeg naoružanja finansira donacijama, pa je završio borbenim uzvikom "neka drhte neprijatelji Ukrajine!".

Ukrajinska štampa prva se ogasila i dala tenku drugi naziv - "poražavajući".

A zatim se na Tviteru oglasio i zamenik premijera Rusije, Dmitrij Rogozin, inače zadužen za modernizaciju ruskih oružanih snaga, i našalio da se je "razorni ukrajinski tenk" napravljen od kontejnera za đubre.Naravno, usledio je niz duhovitih komentara kao što je "Dmitri, da li postoji lažna slika, pa ovo je izvorna fotografija!“

Mnogi slični pokušaji ukrajinskih vlasti mesecima zasmejavaju rusku stručnu zajednicu, aliukrajinski vojni eksperti insistiraju na tome da njihovi uspesi "teraju strah u kosti" neprijateljima Ukrajine.


Izvor:Kurir


Logged
Morskoprase
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 481



« Reply #11 on: December 01, 2015, 08:38:58 pm »

Pošto ne govorim ruski a ni ukrajinski, neka mi neko od znalaca pomogne. U 5.00 minutu konstruktor navodi kako je osigurana kontrola svih 380 stepeni oko tenka...ili sam ja pogrešio? OK, trema, al ipak...da me moja profesorica matematike digne u ponoć, odgovor se zna. Ako ne, ajoj!
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #12 on: December 01, 2015, 09:51:28 pm »

Тачно је рекао да камере обезбеђују покривање свих тристовосјемдесет храдусов. Само није рекао да ли тих 380 храдусов ради на 50 или 60 херца!!!? Cool Човек говори на руском, али носи амблем Азова!? Поштени Рус?
Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.028 seconds with 23 queries.