PALUBA
April 20, 2024, 01:01:37 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Za sve probleme prilikom registracije obratite se mailom na brok@paluba.info
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Vize za Kanadu za one koji su 1999. godine bili u vojnoj sluzbi  (Read 2490 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« on: December 29, 2015, 03:10:23 pm »

Nisam znao da i ovo ima mada sam nacuo neke price za druge zemlje. Dakle onima koji su bili u vojnoj sluzbi tokom 1999.godine Kanada ne odobrava vize za posetu svojim prijateljima, rodjacima itd.

Quote
Обраћање Министарству спољних послова поводом виза за улазак у Канаду

УТОРАК, 29 ДЕЦЕМБАР 2015 11:07
 
Председник УВПС Љубомир Драгањац упутио је писмо Министарству спољних послова, којим захтева да се учине конкретни кораци како би и војним пензионерима било омогућено издавање виза за улазак у Канаду. Писмо доносимо у целости:
 
,,У последње време све више војних пензионера обраћа се нашем удружењу са молбом да им помогнемо у остваривању права  на посетилачку визу за улазак у Канаду. Наиме, реч је о одбијању Амбасаде Канаде да им изда визу зато што су током 1999. године били у активној војној служби. Амбасада се при томе позива на на правила и смернице канадског имиграционог визног режима.
 
 
Сличну праксу према нашим држављанима увеле су Сједињене Америчке Државе одмах после агресије 1999. године, али су је, колико нам је познато, после извесног времена укинули.
 
Војни пензионери одбијањем канадских власти да им се изда посетилачка виза постају грађани другог реда, па сматрамо да треба предузети одговарајуће кораке дипломатским каналима да се овај горући проблем превазиђе.
 
Војни пензионери који нису кршили међународно ратно право, нити се налазе на било каквим листама оних које правосуђе страних земаља потражује, већ су само обављали дужности у складу са војним прописима ни у ком слућају не би требало да буду дискриминисани приликом издавања виза. Због тога би било добро да се уложи труд како би и они могли нометано да посете своје блиске рођаке у Канади.
 
Познато нам је да свака суверена држава, па и Канада, има право да особама које представљају опасност за националну безбедност те државе забрани улазак у земљу, али у овом случају једна цела друштвена група од више десетина хиљада особа се нашла у неравноправном правном положају када је реч о елементарним људским правима.
 
Молимо вас да, у складу са развијеним дипломатским односима Републике Србије и Канаде, предузмете конкрет  не мере како би се променила садашња пракса да се забрањује улазак у Канаду свих оних грађана Србије који су као професионални војници учествовали у одбрани земље”.

Izvor: sajt UVPS
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 953


« Reply #1 on: December 29, 2015, 06:19:35 pm »

Mamu im .... I tako ne bih ni išao, čak i da me zovu.
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #2 on: December 29, 2015, 06:26:05 pm »

Mamu im .... I tako ne bih ni išao, čak i da me zovu.

Boro, ništa čudno. Kad popunjavaš formular za putovanje u USA imaš puno sličnih pitanja (prije 10-tak godina) (jesi li bio u JNA, jesi li bio član SKJ, učešče u II.svj. ratu.......)
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 953


« Reply #3 on: December 29, 2015, 06:28:47 pm »

Znam Duje, reagovao sam čisto ljudski, osetio se diskriminiranim... a stvarno imam klasića u Kanadi koji me godinama zove da dođem. E, sad znam da ne mogu. Sad
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #4 on: December 29, 2015, 08:14:55 pm »

Znam Duje, reagovao sam čisto ljudski, osetio se diskriminiranim... a stvarno imam klasića u Kanadi koji me godinama zove da dođem. E, sad znam da ne mogu. Sad

Reagovao si kako treba. Nego šta da je diskriminacija. Proči će i to, ne može to ostati za uvjek. Ja se još sječam vremena kada Njemci nisu bili baš poželjni onda (SFRJ) kod nas, pa smo (su) im kasnije i sada im još uvjek služe i dižu u nebesa....
Logged
konjićev skok
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 59



« Reply #5 on: December 29, 2015, 08:42:52 pm »

Nisam znao da i ovo ima mada sam nacuo neke price za druge zemlje. Dakle onima koji su bili u vojnoj sluzbi tokom 1999.godine Kanada ne odobrava vize za posetu svojim prijateljima, rodjacima itd.

Quote
Обраћање Министарству спољних послова поводом виза за улазак у Канаду

УТОРАК, 29 ДЕЦЕМБАР 2015 11:07
 
Председник УВПС Љубомир Драгањац упутио је писмо Министарству спољних послова, којим захтева да се учине конкретни кораци како би и војним пензионерима било омогућено издавање виза за улазак у Канаду. Писмо доносимо у целости:
 
,,У последње време све више војних пензионера обраћа се нашем удружењу са молбом да им помогнемо у остваривању права  на посетилачку визу за улазак у Канаду. Наиме, реч је о одбијању Амбасаде Канаде да им изда визу зато што су током 1999. године били у активној војној служби. Амбасада се при томе позива на на правила и смернице канадског имиграционог визног режима.
 
 
Сличну праксу према нашим држављанима увеле су Сједињене Америчке Државе одмах после агресије 1999. године, али су је, колико нам је познато, после извесног времена укинули.
 
Војни пензионери одбијањем канадских власти да им се изда посетилачка виза постају грађани другог реда, па сматрамо да треба предузети одговарајуће кораке дипломатским каналима да се овај горући проблем превазиђе.
 
Војни пензионери који нису кршили међународно ратно право, нити се налазе на било каквим листама оних које правосуђе страних земаља потражује, већ су само обављали дужности у складу са војним прописима ни у ком слућају не би требало да буду дискриминисани приликом издавања виза. Због тога би било добро да се уложи труд како би и они могли нометано да посете своје блиске рођаке у Канади.
 
Познато нам је да свака суверена држава, па и Канада, има право да особама које представљају опасност за националну безбедност те државе забрани улазак у земљу, али у овом случају једна цела друштвена група од више десетина хиљада особа се нашла у неравноправном правном положају када је реч о елементарним људским правима.
 
Молимо вас да, у складу са развијеним дипломатским односима Републике Србије и Канаде, предузмете конкрет  не мере како би се променила садашња пракса да се забрањује улазак у Канаду свих оних грађана Србије који су као професионални војници учествовали у одбрани земље”.

Izvor: sajt UVPS

KUZMA,
Interesantna tema, još interesantniji članak.Prosto je neverovatno da se nakon desetak i više godina proevropske politike vlada Srbije neke stvari ne menjaju.Uvaženi Duje me je podsetio na politiku kanadskih vlasti prema našim građanima,koja se znači u proteklom periodu nije promenila.Poznato mi je da nakon agresije NATO-a na našu zemlju, svi muškarci između 21/56 godina koji su želeli da putuju u Kanadu su osim drugih dokumenata morali da popune i formular D-20C iz dva dela, do tada nezabeležen u odnosima dve zemlje, po zadiranju u našu vojno bezbednosnu sferu.U prvom delu upitnika su se vrlo detaljno tražili podaci počev od 1998 god. o službi tokom rata u vojsci, policiji, dobrovoljačkim i drugim formacijama, mesta stacioniranja, delatnost, specijalističke obuke, čin (kada, ko i kako je dodeljen) imena i nadimci starešina, početak i kraj službovanja, učešće u ratnim dejstvima, kao i hapšenju, zarobljavanju, maltretiranju i čuvanju lica.Ovim upitnikom su takođe obuhvaćeni pljačka, skrnavljenje verskih objekata, članstvo u političkim partijama, funkcije u administraciji i pravosudnom aparatu, a sve u smislu neposrednog učešća ili nadzora.
Drugi deo formulara se odnosi na lica koja nisu bila ni u jednoj vojnoj jedinici.Tražili su se razlozi nesluženja, dužnostima u civilnoj odbrani, da li postoje optužnice protiv podnosioca zahteva za vizu, da li je kažnjavan zbog izbegavanja vojne službe 1991/92 god. kao i podaci o članstvu i delovanju u političkim organizacijama-partijama.Oba formulara se završavaju upozorenjem da se na njihovom kraju mora podpisati već odštampana izjava da je podpisnik svestan da izjava ima istu vrednost kao i pojavljivanje pred NEKIM sudom.Izjava je odštampana na srpskom jeziku.Nepotrebno je navesti da je ova izjava važila samo za naše a ne i za ostale građane iz biših YU republika koji za posetu Kanadi nisu morali ni da vade vize.
Očigledno je da kada su Srbi u pitanju,ništa novo pod kapom nebeskom se ne dešava.
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #6 on: December 29, 2015, 09:25:31 pm »

Mamu im .... I tako ne bih ni išao, čak i da me zovu.

Boro, ništa čudno. Kad popunjavaš formular za putovanje u USA imaš puno sličnih pitanja (prije 10-tak godina) (jesi li bio u JNA, jesi li bio član SKJ, učešče u II.svj. ratu.......)

USA je dosta promjenila formulare u zadnjih par godina, nekidan sam drugaru popunjavao aplikaciju za USA vizu, ali i dalje  imaju dosta debilnih pitanja, ako koga zanima mislim da imam sačuvanu aplikaciju pa da vidite i sami.

Što se vojske tiče sad samo ovo  pitaju

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]




* usa.jpg (112.53 KB, 1140x624 - viewed 85 times.)
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #7 on: December 30, 2015, 09:25:24 am »

Nedavno sam od ejdnog kolege cuo pricu da je pre nekih 7-8 godina odbijen za neki NATO kurs u Nemackoj dok je njegov klasic prihvacen. Niko mu nije zvanicno rekao zasto je odbijen. Malo je razmislio u cemu se on razlikuje od svog klasica o dosao je do zakljucka da je jedina razlika izmedju njih sto je ovaj 2001.godine bio angazovan u KZB na razminiranju.  Da li je to razlog ili nesto drugo ne znam. Posto je proslo neko vreme od par godina i on je dobio saglasnost Nemaca da moze da dodje na taj kurs. Valjda su u medjuvremenu to ogranicenje ukinuli.
Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.026 seconds with 23 queries.