PALUBA
March 29, 2024, 07:43:06 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Ovde možete pogledati te poručiti knjigu "Ešalon" jedan od autora je srpski podoficir i naš global moderator Kubovac
"Istorija razvoja sovjetskih i ruskih radara, komandno-informacionih sistema i sistema automatizacije"
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... 174   Go Down
  Print  
Author Topic: Вести из Русије  (Read 289302 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #495 on: October 05, 2020, 12:28:55 pm »



Lavrov: Dokopaćemo se istine u vezi sa Navaljnim



Rusija je zainteresovana da ustanovi punu istinu u vezi sa situacijom oko ruskog opozicionara Alekseja Navaljnog, izjavio je ruski šef diplomatije Sergej Lavrov.

„Zainteresovani smo da što pre ustanovimo šta sa Navaljnim, međutim, situacija koju imamo ovde je identična kao što je to bio slučaj sa trovanjem Skripaljevih kada su optužbe bile podignute bez ikakvog dokaza", rekao je.

Lavrov je takođe uopzorio i na to da Zapad u slučaju Navaljnog pokušava da iskoristi novi mehanizam uvođenja sankcija preko Organizacije za zabranu hemijskog oružja (OZHO) koji je uspostavljen prošle godine.

„Taj generički režim uvođenja sankcija, koji je osmišljen prošle godine, žele da primene protiv ruskih građana bez pružanja bilo kakvih dokaza“, istakao je.

„Nema sumnje da će to biti upotrebljeno i u slučaju Navaljnog“, zaključio je ruski ministar.

izvor
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #496 on: October 05, 2020, 02:39:10 pm »



"Ni lekari u Berlinu nisu našli otrov u telu Navaljnog"


Ministar spoljnih poslova Rusije Sergej Lavrov kaže da lekari berlinske klinike Šarite u analizama Alekseja Navaljnog nisu pronašli otrovne supstance.

Dodaje da lekari berlinske klinike u kojoj je lečen ruski opozicionar nisu pronašli u njegovim analizama otrovne supstance, kao što ni prethodno ruski lekari u Omsku nisu pronašli.

Lavrov je rekao da je to pronađeno samo u laboratoriji Bundesvera, prenosi TAS.

On je takođe istakao da je Rusija zainteresovana da se ustanovi puna istina u vezi sa slučajem Navaljnog.

izvor
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #497 on: October 05, 2020, 03:50:33 pm »



OZHO spremna da pošalje tim stručnjaka u Rusiju u cilju saradnje na „slučaju Navaljni“



Organizacija za zabranu hemijskog naoružanja (OZHO) spremna je da u najskorije vreme uputi grupu stručnjaka u Rusiju u cilju saradnje s ruskim ekspertima u okviru istrage o onome što se dogodilo blogeru i opozicionaru Alekseju Navaljnom.

U saopštenju OZHO se navodi da su 1. oktobra dobili predlog Rusije da razmotre mogućnost slanja stručnjaka kako bi zajedno sa ruskim stručnjacima radili na istrazi.

Generalni direktor OZHO Fernando Arijas je dan kasnije odgovorio na ruski predlog pismom stalnom predstavniku Rusije pri toj organizaciji.

U pismu se navodi da je „Tehnički sekretarijat spreman da pruži potrebnu ekspertizu a da tim stručnjaka može biti poslat u najskorije vreme“.

Arijas je, takođe, u pismu zatražio da Rusija navede kakvu tačno pomoć očekuje od OZHO i zahvalio Moskvi na poverenju u „nezavisnost i stručnost Tehničkog sekretarijata“.

Rusija je prethodno pozvala eksperte OZHO da zajedno istraže incident sa ruskim blogerom i opozicionarom.

Moskva je iznela taj predlog u svetlu širenja verzije o „trovanju“ blogera, koje se pridržavaju Nemačka i njeni NATO saveznici.

izvor
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #498 on: October 05, 2020, 04:28:58 pm »

Мислим да се ту никад неће сазнати права истина. Не верујем да је Русији био циљ да се Наваљни убије (отрује) јер би им то, као што се из следа догађаја види, сигурно донело лоше поене у међународној заједници. Са друге стране Наваљаном треба публицитет јер, без обзира што је "икона" опозиције Путину далеко је од тога да заиста представља неког ко би ускоро могао да преузме власт на изборима. Чак и уз најбољу демократску контролу изборног процеса.  Не треба искључити ни друге "велике светске играче" којима је циљ дестабилизација у Русији и њене позиције у свету при чему се за то не бирају средства. Њима је  Наваљни само алат у тој игри (или би евентуално био). Такође, не треба искључити ни стварну могућност да су га заиста отровали у Русији са или без знања званичне руске власти. Имају они дугу традицију таквих ствари и решавања проблема са дисидентима. Дакле, све је могуће и ништа није немогуће.

Некако ми је упало у око да се Наваљни врло брзо опоравио од наводног тровања. Барем у поређењу са случајем који се пре пар година десио у Великој Британији где је тај руски дисидент дуго био критично.
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #499 on: October 06, 2020, 08:04:31 am »



Ambasador Rusije u UN: OZHO sredstvo Zapada za pritiske, pa tako i u slučaju Navaljnog


Zapad sve više koristi Tehnički sekretarijat Organizacije za zabranu hemijskog oružja (OZHO) u cilju informativnog i političkog pritiska na nepodobne zemlje i to se odnosi i na situaciju u vezi s navodnim trovanjem ruskog opozicionara Alekseja Navaljnog, rekao je ambasador Rusije pri UN Vasilij Nebenzja na sednici Saveta bezbednosti.

„Nažalost, sve što danas ima oznaku ‘napravljeno u OZHO’ odmah izaziva asocijaciju na mahinacije i nekakvo izvrtanje činjenica. Reći ću otvoreno: Tehnički sekretarijat sve više postaje sredstvo Zapada za informativni i politički pritisak na nepodobne zemlje. Taj zaključak pojačava uključenost OZHO u antirusku kampanju. To smo ranije videli u slučaju incidenta sa Skripaljima, pitanja koja su visila u vazduhu ostala su bez odgovora. Danas se sve to pred nama dešava u vezi s navodnim trovanjem Navaljnog u Rusiji“, rekao je ambasador.

Ranije danas, Organizacija za zabranu hemijskog naoružanja saopštila je da je spremna da u najskorije vreme uputi grupu stručnjaka u Rusiju u cilju saradnje s ruskim ekspertima u okviru istrage o onome što se dogodilo blogeru i opozicionaru Alekseju Navaljnom.

izvor
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #500 on: October 06, 2020, 09:43:25 am »



Prvi intervju Navaljnog nakon incidenta: I dalje mi drhte ruke, ali ću se oporaviti


Ruski opozicionar Aleksej Navaljni dao je prvi video-intervju nakon incidenta koji se dogodio sa njim i izjavio da se posle bolesti oseća svaki dan sve bolje, ali da mu i dalje drhte ruke.

Kako je rekao, potrebno je da mnogo vežba, ali je siguran da će se oporaviti.

„Ruke mi drhte do te mere da kada bih pokušao da popijem vodu iz flaše priredio bih okolini pravi spektakl. Ali svaki dan mi je sve bolje, radim sa fizioterapeutom. Danas je počeo da me uči da žongliram tako da ćete uskoro moći da me vidite kako se vozim na jednom točku i vadim zeca iz šešira. Šalu na stranu, moram da radim puno vežbi koje uključuju desno-levo kako bi mozak znao šta radi. Ali sve će biti u redu i oporaviću se“, rekao je Navaljni u intervjuu novinaru Juriju Dudu.

Podsetimo, nemačka vlada je 2. septembra saopštila da je Navaljni otrovan supstancom iz grupe hemijskih bojnih otrova „Novičok“. Od Rusije se zahteva da sprovede istragu, a zvanična Moskva insistira na tome da joj Berlin dostavi informacije u vezi s Navaljnim.

Istovremeno, prema podacima ruskih doktora, u analizama Navaljnog nije pronađeno otrovnih supstanci.

izvor
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #501 on: October 06, 2020, 10:43:36 am »



Quote
«Окаймление» и «Огневые тиски» - такие виды ведения огня выполнили артиллеристы Центрального военного округа в ходе учения на Рощинском полигоне в Самарской области.

В совместных ударах по условному противнику принимали участие минометные подразделения и расчеты гаубичной артиллерии.

Военнослужащие ввели огонь средней мощности на трёх и четырех рубежах, соответственно, блокируя условного противника заградительным огнём.




Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #502 on: October 06, 2020, 11:34:15 am »

"Bio sam im pretnja" - Navaljni prvi put u javnosti od izlaska iz bolnice: Otkrio kakvih problema ima zbog trovanja
Srna 06.10.2020.

Ruski opozicionar Aleksej Navaljni pojavio se u intervjuu za "Jutjub" nalog jednog poznatog ruskog blogera, što je njegovo prvo pojavljivanje u javnosti nakon izlaska iz bolnice u Berlinu.



On je tokom dvočasovnog intervjua izjavio da se njegovo zdravstveno stanje dosta popravilo i da su lekari iznenađeni brzinom njegovog oporavka. U jednom trenutku tokom intervjua ispružio je ruku da pokaže kako se trese i dodao da ide na fizikalnu terapiju. Navaljni je izjavio je danas da veruje da su ga ruske obaveštajne službe otrovale nervnim agensom "novičokom" jer su ga vlasti videle kao pretnju uoči parlamentarnih izbora sledeće godine.

- Shvatili su da postoje veliki, veliki problemi koji im prete uoči izbora za državnu dumu - rekao je u Jutjub intervjuu. On je naveo da ne zna kako je nervni agens "novičok" ušao u njegov sistem, te da je moguće da je nešto dodirnuo. Dodao je da bi njegov oporavak mogao da potraje još dva meseca. Navaljni je u prethodnih nekoliko sedmica bio u komi nakon što mu je pozlilo tokom leta iz Sibira ka Moskvi. On je prevezen u bolnicu u Berlinu, u kojoj lekari tvrde da je Navaljni otrovan nervnim agensom iz porodice "novičok", što iz Moskve negiraju.

Izvor: www.blic.rs
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #503 on: October 06, 2020, 12:16:11 pm »



Navaljni otkriva kako se sve odigralo: Preplavio me je osećaj da ću umreti


Ruski opozicionar i bloger Aleksej Navaljni opisao je detalje iz aviona kada mu se zdravstveno stanje naglo pogoršalo i ispričao je kako se osećao pred hospitalizaciju u Omsku. „U avionu me je preplavio osećaj da ću umreti“, rekao je.

„Analizirao sam i razmišljao kada mi se prvi put slošilo, i shvatio sam da sam se na aerodromu osećao odlično, nije me zanimalo ništa osim kupovine sibirskih slatkiša deci na poklon. Ušao sam u avion radujući se i pomislio da će narednih tri i po sata biti divno, jer me niko ne dira. Otvorio sam laptop, pustio seriju 'Rik i Morti', što uvek radim pri poletanju i počeo da gledam. Upravo zato, uzgred budi rečeno, znam tačno u kom trenutku mi je pozlilo. Negde otprilike nakon 20 minuta mi je postalo nezanimljivo da gledam seriju i osetio sam da me je oblio hladan znoj“, rekao je Navaljni u intervjuu novinaru i vlogeru Juriju Dudu.

Prema rečima Navaljnog, nikada nije doživeo nešto slično. Strašno mu se slošilo i „preplavio ga je osećaj da će sad umreti“, ali je, kako je rekao, bilo je nemoguće da razume od čega i šta ga boli.

Dodao je da je zamolio svoju portparolku Kiru Jarmiš da razgovara s njim. „Vidim da joj se usta otvaraju, nešto govori, ali ne baš razumljivo“, rekao je Navaljni.

Prema njegovim rečima, otišao je da se umije, ali je shvatio da ne može sam da se vrati iz toaleta i da mora da potraži pomoć. Kako je rekao, nekako je uspeo da se okrene prema stjuardu i kazao mu: „Otrovali su me, umreću sada“. Navaljni je rekao da je nakon toga „samo legao pod njegove noge“.

Poslednje čega se seća je da su svi počeli da jure i da nešto pitaju: „Molili su me da ostanem svestan, a zatim je nekako sve utihnulo“.


Lečenje će koštati oko 70.000 evra

Navaljni je u intervjuu rekao i da će njegovo lečenje u berlinskoj klinici „Šarite“ koštati oko 60 ili 70 hiljada evra, kao i da će svi koji će pomoći u plaćanju ovog računa javno objaviti svoja imena.

Bloger je dodao da je „za njega je to ogroman novac“ i da nema 70 hiljada evra da plati svoje lečenje, ali da postoje ljudi koji su spremni da pomognu u plaćanju lečenja.

izvor
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #504 on: October 06, 2020, 02:24:28 pm »

Šta se dešava sa ODKB-om? Jermenija je pred totalnim ratom sa Azerbejdžanom, a u Belorusiji i Kirgiziji haos na ulicama:

https://twitter.com/McFaul/status/1313403102934913025
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #505 on: October 06, 2020, 02:55:43 pm »




Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #506 on: October 06, 2020, 03:06:44 pm »



Šta se dešava sa ODKB-om? Jermenija je pred totalnim ratom sa Azerbejdžanom, a u Belorusiji i Kirgiziji haos na ulicama:

https://twitter.com/McFaul/status/1313403102934913025


Da ne bude ona: "Dovoljno je malo jače lupiti vratima i cela trula tvorevina će se srušiti kao kula od karata"?
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #507 on: October 06, 2020, 03:23:27 pm »


Šta se dešava sa ODKB-om? Jermenija je pred totalnim ratom sa Azerbejdžanom, a u Belorusiji i Kirgiziji haos na ulicama:

https://twitter.com/McFaul/status/1313403102934913025

Da ne bude ona: "Dovoljno je malo jače lupiti vratima i cela trula tvorevina će se srušiti kao kula od karata"?

Ič me ne bi čudilo da bude tako. Narodu dojadilo, a onda svašta može da se desi.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #508 on: October 06, 2020, 03:26:04 pm »

уторак, 06.10.2020.

Наваљни каже да је боље, очекује да се за неколико месеци врати у Русију

МОСКВА – Руски опозиционар Алексеј Наваљни, који се од тровања опоравља у Берлину, каже да се боље осећа и да је себи дао још неколико месеци пре повратка у земљу.

„Руке ми се тресу, ако узмем флашу воде биће забавно, али заиста ми је много боље”, рекао је у данас објављеном интервју чувеном Јутјуберу. Наваљни каже да је иза њега „заиста непријатан период” када је почео да устаје из кревета, али да се потом прилично брзо опорављао. Упитан колико ће дуго трајати његова рехабилитација у Немачкој, Наваљни каже да не зна.

„Питам докторе колико ће ми бити потребно да руке престану да се тресу, а они одговарају да немају много искуства са овим”, рекао је Наваљни, мислећи на агенс „новичок” којим је овај опозиционар отрован, јавља Бета.

„Годину дана, то искључујем. Али два месеца је сасвим могуће”, додаје Наваљни и истиче да потпуно искључује идеју да се не врати у Русију.

Три европске лабораторије закључиле су да је Наваљни отрован нервним агенсом типа „новичок”, коришћеним у војне сврхе у совјетско време и чије су последице по људе мало познате. Најистакнутији противник руског председника Владимира Путина пребачен је у Немачку два дана пошто му је позлило 20. августа на домаћем лету у Русији. Наваљни (44) је држан у индукованој коми више од две недеље и лечен је противотровом. Чланови његовог тима оптужили су Кремљ за умешаност у тровању, а те оптужбе су руски званичници чврсто негирали.

Izvor: www.politika.rs
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #509 on: October 06, 2020, 04:36:37 pm »

Presreli neprijatelja iznad Kamčatke
Novosti online utorak, 06. 10. 2020.

NA KAMČATKI je, u skladu sa planom borbene pripreme, izvedena vežba lovačke avijacije Pacifičke flote tokom koje su u stratosferi obavljeni zadaci presretanja potencijalnog neprijatelja koji povređuje ruski vazdušni prostor.

Kako je navedeno, ta vežba je jedna od faza unapređenja pilotskih veština neophodnih za obavljanje borbenog dežurstva protivvazduhoplovne odbrane. Ulogu „uljeza“ odigrao je lovac MiG-31 zasebnog mešovitog avijacionog puka trupa i snaga na severoistoku Rusije, koji je, dostigavši nadzvučnu brzinu, na visini od oko 20.000 metara, imitirao prodor u ruski vazdušni prostor. U presretanju mete učestvovao je još jedan MiG-31. Kako bi posadi zadatak bio komplikovaniji, zadato joj je da za „neprijateljem“ traga samostalno, bez uključivanja kopnenih sredstava PVO.

Nakon detektovanja „uljeza“ i ciljanja mete, piloti su izveli elektronska lansiranja raketa klase „vazduh-vazduh“ velikog dometa. Prema podacima objektivne kontrole, meta je uspešno „pogođena“. Tokom cele letačke smene, avioni MiG-31 pomorske avijacije Tihookeanske flote izveli su četiri leta u stratosferu.

Izvor: www.novosti.rs
Logged
Pages:  1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... 174   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.035 seconds with 23 queries.