PALUBA
June 04, 2020, 04:25:36 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
News: Prilikom registracije unesite ispravnu e-mail adresu jer na toj adresi dobijate mail za aktivaciju Vašeg naloga. Proverite obavezno i neželjenu poštu...

Home   Help Search Calendar Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 349 350 351 352 353 [354]   Go Down
  Print  
Author Topic: Licna dokumenta gradjana  (Read 748607 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Agario
mladji vodnik
*

« Reply #5295 on: May 26, 2020, 10:23:05 pm »

Dokumenti general pukovnika JNA i posljednjeg saveznog sekretara za unutrašnje poslove SFRJ Petra Gračanina :

Иначе у потпису на пропусници за улазак у ССНО (она црвена пропусница) је потпис заставника Драгоја Дачића, званог Дача. Дуго година је био секретар начелника Одељења Војне полиције у УБ ССНО. Он је рођени стриц Ивице Дачића, политичара.

Генерал Грачанин је био јако строг, али изнад свега скроман и хуман човек. Личним примером је служио другима. Ништа није тражио више од онога што је сам чинио и поштовао.  Иако је умео да само тако изгрди старешине никад није био личан, злонамеран већ је имао разумевање. Сретао сам га више пута током рада у 282.бВП. Имао сам част (да баш тако, част) да и мене једном изгрди због неподшишаних водника током неког обезбеђења неке КШРВ. Наравно, није нас пријавио надређенима већ је, када је била пауза дошао до мене и онако, благонаклоно се смешећи рекао: "А, неподшишани вам подофицири друже поручниче." Ја стао мирно и  слежем раменима.  "Ма, добро ви сви радите, него је изглед оно што привлачи пажњу. Зато поведите убудуће рачуна о томе."

Знам да није имао деце, па су вероватно ова документа завршила како су завршила.
..................................

Što se tiče dokumenata sa oba zadnja posta su u sigurnim rukama bez brige budite Wink
Nego, zanime me ova famozna vojna pošta br. 9922 što je na pečatu propusnice, negdje sam pročitao da je to vojna pošta Uprave za bezbjednost ili vojnog suda nisam siguran tačno, znate li slučajno vi o čijoj vp je riječ ?
Pages:  1 ... 349 350 351 352 353 [354]   Go Up
  Print  

Jump to: