PALUBA
April 25, 2024, 12:50:35 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Za sve probleme prilikom registracije obratite se mailom na brok@paluba.info
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 [2]   Go Down
  Print  
Author Topic: Beograđani bežali od tenkova  (Read 6504 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #15 on: February 28, 2016, 10:27:18 pm »

Evo imenjače, držim se teme.

Budala i krivih drva nikad neće nestati.

Sramota i glupost.

Pozdrav

Vlado
Logged
vathra
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 369



« Reply #16 on: February 29, 2016, 12:35:37 am »

Jesu li barem oborili neki rekord?
Logged
Zaslon
Moderator
stariji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 846



« Reply #17 on: February 29, 2016, 12:53:58 am »

Само ћу рећи једну реч - одвратно! И ко је осмислио и ко је изводио "перформанс", глупи смо и јадни, поново, поново и поново!
Logged
Jester
Počasni član foruma
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 325



« Reply #18 on: February 29, 2016, 09:27:30 am »

Meni je totalno neukusno da ljudi trče ispred pravih tenkova, pa makar se radilo i o umjetničkom performansu.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #19 on: February 29, 2016, 09:34:20 am »

Podržavam ideju o "Trci za mir koja je organizovana kao znak podrške svim izbeglicama iz zemalja pogođenih ratnim sukobima". Ali  ne na takav način. Postoje i drugi, ali ruku na srce, medisko su uspeli se probiti na prve stranice.
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #20 on: February 29, 2016, 09:47:21 am »

Stotine trkača iz regiona učestvovalo je danas u Beogradu u prvoj Trci za mir koja je organizovana kao znak podrške svim izbeglicama iz zemalja pogođenih ratnim sukobima
Ovo je dobro,stotine trkaca a na snimku ih nema vise od 50,60
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #21 on: February 29, 2016, 11:32:34 am »

Sta kaze Bozo ovako se dolazi na naslovnice a i simbolika je u krajnjem slucaju pogodjena.
Ljudi bjeze ispred tenkova, istinito nazalost. Tongue

poz.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 986


« Reply #22 on: February 29, 2016, 01:14:27 pm »

Drzite se zadate teme i ne spominite dogadjaje iz tacke 11 pravilnika foruma.

Trpe, niko ovde nije spomenuo ništa vezano na t.11 Pravilnika.

A teme se ne možemo držati jer je tema idiotska a mi svi pametni ljudi. Smiley
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #23 on: February 29, 2016, 01:50:56 pm »

о боже будалаштине... опет идемо с голо д..е у пијани сватови. ко нас тера да се намештамо где не треба? што неко рече, ајд све, али куд праве тенкове??? јуче случајно читам о оној несрећи у хв од пре пар година, кад је случајно настрадао војник јер га је тенк прегазио. не дај боже да се нешто покварио тенк па да је неко страдао, ко би био крив? опет би подметли војсци, а не организатору. ко је уопште организовао ову идиЈотарију?
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #24 on: February 29, 2016, 02:00:59 pm »

Drzite se zadate teme i ne spominite dogadjaje iz tacke 11 pravilnika foruma.

Trpe, niko ovde nije spomenuo ništa vezano na t.11 Pravilnika.

A teme se ne možemo držati jer je tema idiotska a mi svi pametni ljudi. Smiley

Spominjano je, pa je brisano, verovatno nisi video. Otud upozorenje.
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #25 on: February 29, 2016, 04:00:33 pm »

I evo da izrayim svoj stav i u vezi teme i u vezi brisanja posta.

Mislim da je @Trpe bio u pravu.I ako je u postu navedeno da ne ulazi u T11 skoro cijelu post tumačio kroz historiju,ne ulazeći u problematiku sa osnovnim razlogom zbog čega je događaj (performans) i napravljen(po meni zbog prikrivanja političkih grešakai kod nas i šire).
Zapitajte se jednom da li je to rješenje (slobodno naplavljivanje) racionalno,što posle kad ih sve primimo.Da li ta teza nije baš suprotna miru jer da li ste u mogućnostu da ih držite,što će to izazvati kod domicilnog stanovništava.Nitko ovdje nije protiv pomoći izbjeglicama ali stvarnim i to prema mogućnostima.Da li je rješenje bliže tamo odakle su,zašto su oni postali izbjeglice,koliko je u tome spontanosti a koliko laž sa drugim namjerama  i mnogo toga.Tko hoće i9 može lijepo je biti human ali da probleme koji iz toga proisteknu ne prebacuje na druge.
Postoje još niz površnosti u postu ali da to ne navodim jer je u jednom postu nemoguće.

U vezi same teme, i ako sam već nešta naveo(razlozi performansa)vidi se da je to vlada organizovala,jer se tenkovi ne mogu izvesti na ulicu zato što je to nekom humanitarcu u vojsci palo na pamet.Mislim da se ovim potezom degradira i vojska i građani(slično kao i sa helikopterom),da je događaj ruglo a ne nikako umjetničko-sportski performans.Da taj,tko je to organizovao,nezna šta radi jer ovo nije u krajnjem težnja miru nego obratno.Ovo nije čak niti umirujuće jer šta će zakljućiti oni koji se plaše,jer vlada podiže nivo bezbjednosti vojske i policije zbog zaštite građana a ovamo šalje vojsku na performans sa ciljem da se "izbjeglice" slobodno puste itd.

I na kraju netko je naveo da je pozitivno jer su izazvali "senzaciju".Mislim da i tu ima granice jer treba razlučiti cilj koji ima "performans" i koliko je on racionalan u budućnosti.

Pa evo primjer koji imate danas.Ne vjerujem da je ovo Putin iscenirao jer mislim da mu to ne ide na korist.Sa topikom članak možete povezati i preko odore i po dješavanjima u svijetu (od javnih klanja,do terorističkih napada itd)a i na osnovu gore navedenog "pozitivnog senzacionalizma".
Ima i dva videa koji meni baš ne idu kod postavljanja a i mislim da nisu za gledanje.

  HOROR U MOSKVI Dadilja ubila devojčicu i odsekla joj glavu, jer ju je muž prevario (VIDEO)
Novosti Online | 29. februar 2016. 10:55 > 14:24 | Komentara: 8

Žena obučena u crno sa odsečenom glavom deteta u rukama uhapšena je kod moskovske stanice metroa. Reč je o dadilji Gjuljčehri Bobohulovoj. Ona je rekla da je ubila devojčicu koju je čuvala, jer ju je suprug prevario   

Žena obučena u crno sa odsečenom glavom deteta u rukama uhapšena je kod moskovske stanice metroa „Oktjabrskoje Polje“. Kako navodi "LifeNews", žrtva je devojčica Nastja M, a ubica je 38-godišnja dadilja Gjuljčehra Bobohulova, poreklom iz Uzbekistana, koja je čuvala ubijeno dete.

Dadilja je rekla policiji da je ubila dete jer ju je muž prevario. Ruski mediji navode da Bobohulova nije uspela da objasni kakva je veze između ubijenog deteta i njenog supruga.

Interfaks navodi da je osumnjičena bila drogirana. Bobohulova je navodno čekala da Nastjini roditelji napuste stan sa starijim detetom, a onda je došla i ubila devojčicu i zapalila stambenu jedinicu.

Ranije u toku dana u Moskvi su se pojavile informacije da je pronađeno obezglavljeno telo deteta u izgorelom stanu. Prema navodima ruskih medija, četvorogodišnja Nastja je imala smetnje u razvoju, teško je govorila, nije hodala i bila joj je potrebna posebna nega.

Osumnjičena je posle ubistva otišla do metro stanice "Oktjabrskoje Polje", gde ju je zaustavio policajac. Ona je izvukla odsečenu glavu deteta iz torbe i krenula da viče "Alahu ekber“, i da je ubila dete.

"Ja sam terorista", vikala je žena u crnom, prenosi "Raša tudej".

Pojedini portali navode da je pretila da će se dići u vazduh, međutim policija je uspela da je savlada, nakon čega je žena počela da plače.

Oblast oko stanice je bila potpuno blokirana, policija je pretraživala stanicu zbog eksploziva, ali je potom saopšteno da kod 38-godišnje dadilje nije pronađen eksploziv.

Opširnije: http://rs.sputniknews.com/rusija/20160229/1103624777/Zena-u-crnom-odsecena-glava.html#ixzz41YyFdCMo


Policija je uhapšenu ženu poslala na psihijatrijsko veštačenje.

„Zbog njenog ponašanja, policija je odmah poslala na forenzičko psihijatrijsko veštačenje, kako bi se ustanovilo da li može da razume šta je uradila. Istraga je u toku“, rekla je portparolka moskovske policije.

Ruski Istražni komitet saopštio je da su spasioci našli telo deteta pošto su ugasili požar u jednom stanu u Moskvi.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* zena-moskva-tviter_620x0.jpg (87.47 KB, 620x413 - viewed 68 times.)
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #26 on: February 29, 2016, 06:18:18 pm »

Karlo, ovaj događaj potkrepljuje kakvo je stanje u SR Vojsci: sve je na prodaju, sve se može iznajmiti za određenu svotu para.
Tenkovi na ulici Bgd se nisu pojavili jer je neko to iz vojske želeo i hteo, već iz prostog razloga - neko je platio vojsci prema postojećem cenovniku i iznajmio vojnu tehniku za vlastite potrebe.
To i ne bi bio problem: treba nekome tenk za neki scenario, film i sl - podneseš zahtev MO ili GŠ, obrazložiš, i dobiješ tenk, avion, helikopter, na određeno vreme i za određenu namenu, za određenu svotu novca. I tu nema ničega što bi bilo neobično.

Problem je u tome, što nadležni koji treba da odlučuju o takvim zahtevima i treba da donesu odluku da li im udovoljiti ili ne - u ovom slučaju nisu doneli ispravnu odluku. Hepening na ulicama Bgd nije ispunio svrhu koja joj je bila namenjena, a pripadnici VS sa svim tenkovima su ispali smešni.

Ovo je moj lični stav!
Logged
Bandzi
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 331


« Reply #27 on: February 29, 2016, 06:46:33 pm »

Najodgovorniji za ovu budalaštinu je načelnik generalštaba. Zapravo, ovo je prvo trebao da spreči komandant brigade, čak i ako mu je naređenje stiglo iz generalštaba. Naređenja koja su protivna pravilu službe i koja kvare ugled vojske se ne moraju izvršavati, osim u slučaju rata. Razumem angažovanje vojske za potrebe snimanje nekog filma-serije, pa i u tim slučajevima se mora voditi računa o kakvom se projektu radi tj. da li on na bilo koji način kvari ugled vojske ili države.

Tenkovi ko tenkovi, njima resurs ovime nije ugrožen, čak naprotiv, ovo je za vozače tenkova jedna vrsta redovnog kondiciranja. Problem je ono što sam naveo u gornjem delu posta.
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #28 on: February 29, 2016, 06:51:57 pm »

Trku su organizovali Grad Beograd i Atletski savez Srbije , jedni su nabavili tenkove a drugi pozvali trkačke klubove, između ostalih i Crew 442 koji simbolično predstavlja razdaljinu Beograda i Zagreba od 442 km  Wink Trku za mir podržali su, u ime Grada Beograda, i sekretarka za privredu Tijana Maljković i direktor „Beokom servisa” Darko Glavaš. U nekom daljem istraživanju verovatno bi stigli do nekih zanimljivih imena....
Logged
Pages:  1 [2]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.033 seconds with 23 queries.