PALUBA
March 29, 2024, 04:16:17 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
Važno
Za sve članove foruma Paluba.Info, apel da uzmete učešće na samo u glasanju već i u temi.
Link do teme je ovde
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... 17   Go Down
  Print  
Author Topic: Globalizacija ili globalizacije - kuda idemo?  (Read 112950 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #15 on: March 06, 2016, 08:27:31 pm »

Otkad je to američki način života?  Smiley
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #16 on: March 06, 2016, 09:07:34 pm »

Obično, u slengu, blagostanje se naziva ''američki način života''.

Ima u tome istine, ali ne sasvim.

Ozbiljne države sveta prvenstveno misle o svom narodu. Njihova ekonomija, osim što je sazdana tako da se ''odabrani'' bogate na račun obične raje, omogućava i celokupnoj populaciji život dostojan čoveka!
Nisu u pitanju samo velesile (USA, GB), već i manje zemlje sa stabilnom ekonomijom kao što su Finska, Norveška, Danska, Švajcarska ... Blagostanje u tim zemljama je ispred ''američkog načina života''.

Mislim da je postojanje takvih država upravo kontrateza globalizaciji!
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #17 on: March 06, 2016, 10:13:22 pm »

Како год било и имигрантска криза је део те глобализације. Када су већ успостављене комуникације свих врста између свих земаља, када се информације преносе практично тренутно (за пар сати), када су већ прокламовано права човека да боље живи, онда је илузорно очекивати да ће они који лоше живе наставити да живе тамо где је лоше. Сви желе и то одмах, барем за свог живота да боље живе. То је право свих људи. Е, сад они који су до сада добро живели нису превише ради да то своје "добро" поделе са онима који имају "лоше". Барем не сви и не добровољно. Рекао бих да је глобализације покренула једну еволуцију са појединачним револуционарним (ратним) догађајима која ће у неком наредном периоду од 100 и више година уједначити, односно смањити разлике између оних који добро и оних који лоше живе.
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 074


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #18 on: March 07, 2016, 10:19:53 am »

"Sit gladnome ne veruje" i nikada mu neće verovati. Pojedina ostrva zdravog razuma na svetu sve su manja. Da li će
se dostići i kada, kritična masa zla, pa da ono samo sebe pojede, neznam, ali znam da moram da pokušam da živim
normalnim (po mom mišljenju) životom. Ukoliko do ovoga i dođe mnogi nevini će neumitno potonuti sa zlom jer ga ima previše.
Možemo pozivati na buđenje svojih suseda, zabludele rodbine i prijatelja ali svako mora sam da oseti u sebi potrebu
da bude normalan i da ne posežeolako za naizgled slatkim ponudama globalizma.

Boro svak čast za ovaj topik.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #19 on: March 08, 2016, 12:43:47 pm »

Zanimljivo razmišljanje. Na Slovenskom, ali mislim da se da razumeti.

http://www.siol.net/priloge/kolumne/bostjan_m_zupancic/2016/03/tretja_svetovna_vojna.aspx
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 811


« Reply #20 on: March 08, 2016, 01:52:47 pm »

Interesantno razmišljanje, čitao sam i o tom propagandnom filmu BBC za početak WWIII u Litvaniji...

WWIII je počeo odavno ali će biti niskog intenziteta i trajaće dugo, dok globalni centri moći ne razreše dilemu iz naslova ovog topika.
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #21 on: March 08, 2016, 02:13:59 pm »

Boro, ranije sam postavljao link za taj film. Ovde se može videti rutube.ru/video
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 811


« Reply #22 on: March 08, 2016, 02:25:22 pm »

Boro, ranije sam postavljao link za taj film. Ovde se može videti rutube.ru/video

Gledao sam to, kako rekoh. Mislim da se radi o vrlo gruboj i sirovoj propagandi, skoro dostojnoj Gebelsa.

Problem je što dobar deo konzumenata TV programa nakon nekog vremena pogrešno prespoji neke veze, pa misli da se stvar iz filma već desila i na osnovu toga stvara svoje mišljenje. A to onda dalje sve polako utiče na mišljenje javnosti, koje se u stvari kreira i programira.

Pre 20-ak godina, kada je TO bilo potrebno, u Holivudu je napravljen film kako WWIII počinje na Kosovu, naravno, zna se ko je krivac - postoji već šablon iz WWI.
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #23 on: March 08, 2016, 11:18:52 pm »

Boro, može jedno pod pitanje koje nije na nivou ovih svjetskih razmišljanja ali eto.
Da imaš plaću od recimo 10k€, dali bi te mučile ove stvari?

poz.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #24 on: March 08, 2016, 11:39:28 pm »

Boro, može jedno pod pitanje koje nije na nivou ovih svjetskih razmišljanja ali eto.
Da imaš plaću od recimo 10k€, dali bi te mučile ove stvari?

poz.

Na žalost, ove stvari ne ovise od plaće, ma kolika ona bila. Samo potpuni slijepac ili namjerno instruirani čovjek ne vidi da se sve okolo raspada, da sva su pravila pogažena i da bezakonje nastaje veliko. Ovo je samo moj komentar. Ne bih dalje širio priču, jer tema je ionako "klizava".
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 074


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #25 on: March 09, 2016, 06:32:25 am »

Boro, može jedno pod pitanje koje nije na nivou ovih svjetskih razmišljanja ali eto.
Da imaš plaću od recimo 10k€, dali bi te mučile ove stvari?

poz.

Na žalost, ove stvari ne ovise od plaće, ma kolika ona bila. Samo potpuni slijepac ili namjerno instruirani čovjek ne vidi da se sve okolo raspada, da sva su pravila pogažena i da bezakonje nastaje veliko. Ovo je samo moj komentar. Ne bih dalje širio priču, jer tema je ionako "klizava".
Ja živim u Srbiji i radim za jednu stranu kompaniju. Primanja su mi za lokalne pojmove više nego dobra. Uglavnom mogu
da živim pravi život srednje klase. Ali kako da ja budem srećan kada su oko mene ljudi koji su nesrećni. Šta meni znači novac
ako recimo moj komšija nema za normalan život. Ako ga pozovem na kafu a on nemože da uzvrati od druženja nema ništa.
Osvnimo se oko sebe, videćemo uglavnom nezadovoljne, ni mladi više nisu puni elana i želje za istraživanjem svi uglavnom
žive za danas a suta...... Huh? Huh? Huh? Huh?
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 811


« Reply #26 on: March 09, 2016, 12:44:39 pm »

Boro, može jedno pod pitanje koje nije na nivou ovih svjetskih razmišljanja ali eto.
Da imaš plaću od recimo 10k€, dali bi te mučile ove stvari?

poz.

Nećeš verovati, ali mučile bi me isto kao i sada, samo što verujem da bih uz tu platu imao i malo više uticaja.

Mučile bi me jer razmišljam kako će živeti moja deca i unuci. Kažu da mi ovu planetu nismo nasledili od očeva, nego pozajmili od dece i unuka - po meni to važi i za društvene i socijalne odnose među ljudima a ne samo za životnu okolinu.
Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #27 on: March 09, 2016, 04:18:56 pm »

One koji primaju 10k mesecno ne interesuju misljenja i buducnost nas obicnih mrava. U vatru bi nas bacili. Njihovi unuci nece morati ni da se biju, niti da grade sruseno posle primirja.
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #28 on: March 09, 2016, 04:29:54 pm »

Problem je u tome što globalizacija ne poznaje nacije, ustvari hoće da ih "iskoreni". Zamenom teza , liberalne struje prave od protivnika globalizacije nekakve nacionaliste u negativnom smislu. Pogotovu što se nacionalizmon služe poslednjih decenija u razne svrhe.To jest ako nisi s nama automatski si protivan, nema "nesvrstanih"  Wink koji trezveno vide suštinu.Nedavna izjava Anionija Pušića-Ramba koja objašnjava taj pogled iz ovog ugla:

– Nacionalizam je tema do 300 evra prihoda mesečno. Njima se servira ta priča. Kad plata pređe 500 evra, onda počinje razgovor o garderobi i kafićima. Kad pređe hiljadu, onda je top tema zdrava hrana, letovanja i zimovanja, a kad se popne na više od tri hiljade, onda prestaje svako palamuđenje. Ljudi onda pričaju o vremenskoj prognozi i ljubavi – rekao je Rambo i dodao da, budući da većina ljudi na ovim prostorima ima prosečnu platu od 300 do 500 evra (ako uopšte i prima platu), zato nacionalizam i jeste dominantna tema.
Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #29 on: March 09, 2016, 04:47:47 pm »

Jeste ružno to što je rekao, ali istina je neretko ružna.
Logged
Pages:  1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... 17   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.035 seconds with 23 queries.