PALUBA
April 16, 2024, 02:25:47 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik za prenošenje vesti na forumu PalubaInfo
 
   Home   Help Login Register  
Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  [1] 2   Go Down
  Print  
Author Topic: Амерички суд прогласио Иран кривим за рушење кула-близнакиња у Њујорку  (Read 4510 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« on: March 12, 2016, 03:45:32 pm »

Nisam trazio druge izvore i ne znam koliko je tacno.


НЕВЕРОВАТНО: Амерички суд прогласио Иран кривим за рушење кула-близнакиња у Њујорку: Одштета 10 милијарди долара!

08:27 12. марта 2016.

Амерички суд је обавезао Иран да исплати више од 10,5 милијарди долара компензације породицама погинулих у нападима 11. септембра 2001. године на њујоршке куле-близнакиње.

Како преноси Блумберг, одлуку је донео окружни судија Њујорка Џорџ Денијелс. Пресуда се односи и на напад на зграду Пентагона у Вашингтону, а Американци би хтели да породицама жртава буде исплаћено 7,5 милијарди долара, а преостале три – осигуравајућим компанијама.

Судија Денијелс је оценио да Иран није могао да се оправда, то јест – да докаже да није пружао помоћ деветнаесторици терориста који су напали Њујорк и Вашингтон. Американац је из овога извео закључак да је Техеран тај ко треба да сноси одговорност за штету причињену у та два напада у којима је погинуло 2.977 људи.

Међу терористима који су оптужени за нападе – није било ниједног јединог грађанина Ирана. Чак петнаесторица су били грађани Саудијска Арабије, двоје из Уједињених Арапских Емирата, а по један осумњичени био је из Египта и Либана.

За организатора је проглашен Осама бин Ладен, који никакве везе са Ираном и никада није имао. Потпуно је недоказива било каква повезаност његове Ал Каиде са званичним Техераном.

Американци су све свалили на Иран чак упркос томе што је опште познато да је Ал Каида сунитска организација, са којом шиитски Иран има, благо речено, нимало пријатељске односе.

Не постоји такође ни једно сведочанство да је Иран било како сарађивао са Ал Каидом или да јој пружио финансијску или организациону подршку.

Упркос свему овоме, адвокати породица жртава затражили су да Иран буде означен као кривац за 11. септембар 2001, тврдећи да постоје подаци који показују да су званична лица Ирана наводно непосредно учествовала у планирању терористичког акта и да су помогла у увежбавању киднапера авиона.

Те „нове податке“ је обезбедило троје пребега из Ирана чији идентитет није откривен све до данас.


Izvor> oslobodjenje.rs


Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 931


« Reply #1 on: March 12, 2016, 04:18:05 pm »

Ne čudi me. Treba stvoriti povod ako ga već nema...
Logged
jadran2
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 13 149



« Reply #2 on: March 12, 2016, 04:54:58 pm »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Alfred Naujoks i Reinhard Heydrich.jpg (55.19 KB, 360x263 - viewed 193 times.)
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #3 on: March 12, 2016, 05:36:18 pm »

Sad će na osnovu ovoga da im blokiraju pare u bankama, pa će da udare sankcije, jer neće da plate, pa će onda da izmisle nešto iduće itd.
Logged
Morskoprase
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 484



« Reply #4 on: March 12, 2016, 06:18:52 pm »

Poštovani! Pa dokle ove budalaštine??? Ako je to istina, onda nam nema spasa. SAD su zapoćele rat protiv Al-Kaide, koju je predvodio sunitski saudijski Usama bin Laden. Velika većina napadaća ako me memorija ne vara, bili su suniti te 75% njih saudijski državljani. Da bi se određjeno vreme šiitski Iran smatrao kao koristan saveznik u borbi protiv Al-Kaide. I sada kao Iran je odgovoran za ponašanje sunita iz države, sa kojom je na robu direktnog rata. Proxi rat već ratuju u Jemenu. Samo što je treba napomenuti, da su saudijci na strani amerikanaca. Pa dobro, jesmo li ipak toliki idioti???
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #5 on: March 12, 2016, 06:26:59 pm »

I vi se hvatate ko muhe na ...  Tongue

Osim toga ko im je kriv šta nisu kupili boing nego erbas, ja bi ih bombardira odma.

poz.
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #6 on: March 12, 2016, 06:58:22 pm »

осим тога, ко им је крив што нису моментално пребацили паре у неку рецимо кинеску банку и да амери могу да дувају. ово је ван памети, ни пас с маслом не би прогутао  Angry
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #7 on: March 12, 2016, 06:59:14 pm »

I vi se hvatate ko muhe na ...  Tongue



Malcice postovanja sagovornika nije na odmet.
Logged
jadran2
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 13 149



« Reply #8 on: March 12, 2016, 07:45:38 pm »

Sto se tice sredstava u americkim bankama, sluzbeno je 3.2.2016. Amerika oslobodila 100 milijardi dolara iranskih sredstava. Vjerojatno Iranci nisu cekali toliko vremena da ih opet zamrznu.
---
Citam da je Iranu trenutno bilo dostupno nesto malo vise od 1/2, a ostalo je vezano za isplatu iranskih obaveza prema Kini ili ce se koristiti  za iranske investicije......
« Last Edit: March 12, 2016, 08:00:52 pm by jadran2 » Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #9 on: March 12, 2016, 08:01:10 pm »

I meni komšija kaže da su za sve krivi Amerikanci, i presudio je da je tako, ali ipak treba biti kompetentan da bi doneo takva zaključke, i da bi imali ti zaključi težu.

Zna se tko je zadužen za međunarodne stvari, ali to svakako nije okružni sudija u NY.
Logged
vathra
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 369



« Reply #10 on: March 12, 2016, 08:37:50 pm »

"Судија Денијелс је оценио да Иран није могао да се оправда, то јест – да докаже да није пружао помоћ деветнаесторици терориста који су напали Њујорк и Вашингтон. "
Овако не функционише право, доказује се кривица а не невиност.
Вест је или лоше пренета, или је нетачна.
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #11 on: March 12, 2016, 08:57:39 pm »

Quote
Daniels found that Iran had failed to defend claims that it aided the Sept. 11 hijackers and was therefore liable for damages tied to the attacks.


izvor bloomberg.com
Logged
Morskoprase
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 484



« Reply #12 on: March 13, 2016, 11:19:04 am »

Prema zapisu, koliko ja razumem, prevod bi se glasio: Daniels je ustanovio/prosudio, da Iran nije uspeo odbaciti optužbe kako je potpomagao otmićarima 11.Sept. pa je stoga i odgovoran za štetu vezanu na napade.
(Onako ćisto po mome: Isto tako su odgovorni i u FBI, koji su imali podatke, da se sprema nešto ali nisu ništa poduzeli Roll Eyes)
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #13 on: March 13, 2016, 12:07:41 pm »

еее,али како забога може непогрешива америчка служба да омане??? крив је увек неко други.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #14 on: March 13, 2016, 01:54:58 pm »

Sad kad bi optužili mene da sam sarađivao sa Marsovcima, ni ja ne bi mogao da opovrgnem optužbe. Nemam dokaza da sam družio sa njima.
Logged
Pages:  [1] 2   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.028 seconds with 22 queries.