PALUBA
April 24, 2024, 08:14:57 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik foruma PALUBAinfo
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 [4] 5   Go Down
  Print  
Author Topic: Tajni projekt "HAARP"  (Read 19530 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Agario
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 267



« Reply #45 on: May 23, 2016, 09:50:12 am »

Evo još nekih teza i teorija...

Antene sustava HAARP raspoređene su na više lokacija na Zemlji pa je tako u srpnju 2012. godine u Beljini kod Beograda u Srbiji uključen sustav IHY koji je dio projekta HAARP.

Mnogi smatraju kako su velike vrućine i jake zime koje su pogodile regiju 2012. godine rezultat djelovanja upravo tog sustava.

Sustav je aktiviran 3. srpnja 2012. godine, a za njega je nadležno američko Sveučilište Stanford. Navodno je riječ o moćnim odašiljačima koji u kontinuitetu odašilju impulse od 3 MW koristeći šest generatora jačine 3,6 tisuća konjskih snaga. Stanovnicima Beljine rečeno je kako je riječ o odašiljaču mobilne telefonije.

Nikola Aleksić, predsjednik Ekološkog pokreta Novog Sada, kaže kako građani nisu ni svjesni kakva se tempirana bomba po ljudsku psihu nalazi kod Beograda.

- HAARP je ništa drugo do elektromagnetna kontrola ljudske psihe. Ona ljude može učiniti bezvoljnima i vrlo agresivnima - objasnio je Aleksić.
_____________________________________________________

HAARP izaziva potrese, kontrolira ljudsku vrstu, izaziva bolesti?!

HAARP je jedna od meta teoretičara zavjera. Naime, zagovaratelji tvrde kako je sustav sposoban mijenjati vrijeme, onesposobljavati satelite i vršiti kontrolu nad ljudskom vrstom. Vjeruje se kako svojim valovima visoke frekvencije nepovoljno utječe na ponašanje ljudi, izravno djelujući na ljudski mozak, te da se koristi i kao oružje protiv terorista.

Uvjereni su da je program HAARP kriv za izazivanje potresa, suša, oluja i poplava, bolesti (poput sindroma Zaljevskog rata i kroničnog umora), izazivanja zrakoplovnih nesreća, kao i uništavanje space shuttlea Columbia 2003. godine.

Zagovaratelji teorije zavjere tvrde da HAARP-ove elektromagnetske zrake pogađaju dijelove ionosfere te ih zagrijavaju, što navodno može stvoriti određeni tip valova u suprotnom smjeru, odnosno prema Zemljinoj kori, te uzrokovati potrese. Zagrijavanje pojedinih dijelova ionosfere, tvrde, utječe i na vremenske prilike.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 406


« Reply #46 on: May 23, 2016, 07:03:41 pm »

А где је та "Бељина" код Београда?
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #47 on: May 23, 2016, 07:16:08 pm »

Selo Beljina kod Barajeva.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 406


« Reply #48 on: May 23, 2016, 08:01:15 pm »

Хвала. И тамо је тај "ХААРП". Иди бегај... Cheesy
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #49 on: May 23, 2016, 08:22:16 pm »

Pa da. Niko iz Beljine ga nije video ali su ga videli svi oni koji ne znaju ni gde je Beljina ni gde je Barajevo. Ali znaju da tamo postoji HAARP.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 406


« Reply #50 on: May 23, 2016, 08:28:35 pm »

Па какав би то тајанствени пројекат био када би га сви видели. Виде га само одабрани. Они које је Бог ударио мокром чарапом... Cool
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #51 on: May 24, 2016, 04:55:53 pm »


HAAAARP na delu!  Grin

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/e2E8zlRULp4?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/yTpLtmqgczI?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

Logged
Agario
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 267



« Reply #52 on: May 30, 2016, 09:03:46 pm »

Даа,

ХААРП НА (НЕ)ДЈЕЛУ Grin


Milošević 1999. odbio HAARP u Srbiji, pa dobio NATO bombe?  pravilo

Ono što mnogi ne znaju jeste da je HAARP po nalogu vrha SAD trebalo da bude instaliran u Srbiji još 1999. godine zajedno sa NATO okupacijom Kosova, što je tadašnji predsednik SRJ Slobodan Milošević energično odbio, nakon čega je usledilo tromesečno bombardovanje naše zemlje od strane Severnoatlantske alijanse.

Tokom ultimativnih pregovora koji su se vodili tokom jeseni 1998. i prvog tromesečja 1999. godine, američki izaslanik Ričard Holbruk najoštrije je od predsednika Miloševića, pored razmeštanja NATO baza na Kosovu i Metohiji, tražio i dozvolu za postavljanje HAARP antenskog sistema, što je Milošević zajedno sa ostalim zahtevima najjače svetske vojne sile odbio.

O svemu su bili upoznati i generali Momčilo Perišić i Dragoljub Ojdanić, načelnici Generalštaba Vojske Jugoslavije u periodu neposredno pre, za vreme i posle NATO agresije, koji su takođe odlučno bili protiv zahteva SAD, uključujući i postavljanje HAARP-a na srpskoj teritoriji.

Rezultat odbijanja jugoslovenskog vrha je poznat – tromesečno bombardovanje koje je započelo 24. marta 1999. godine bilo je jedan od najvećih zločina nad jednom suverenom evropskom državom u drugoj polovini 20. veka.

NATO baze tada nisu postavljene na Kosovu, a ni HAARP sistem nije instaliran u Srbiji, što se nije desilo ni posle Miloševićevog pada oktobra 2000. godine, jer ni novi predsednik SRJ Vojislav Koštunica nije pristajao na HAARP ultimatum, kao ni kabinet koji je kao premijer vodio u periodu od 2004. do 2008. godine.

Sa dolaskom na vlast kabineta Mirka Cvetkovića, za HAARP antene u Srbiji očigledno je došao najpovoljniji trenutak, jer kako kaže izvor „Pravde“, novi zahtev tadašnjeg potpredsednika SAD Džozefa Bajdena da se ovaj antenski sistem postavi, nije naišao na prepreke.

Kao rezultat servilnosti dojučerašnje vlasti prema SAD, imamo antenski HAARP sistem u Barajevu i eksperimente prema srpskom narodu koji se od 3. maja 2012. vrše vrlo aktivno.

Takođe se mora konačno istražiti i ko je zvanično dozvolio i potpisao instaliranje ovog opasnog američkog instrumenta za kontrolu mentalne svesti našeg naroda – kaže izvor „Pravde“ dobro upućen u dešavanja oko HAARP-a.

Postoje sumnje da su Amerikanci i pored protivljenja tadašnje vlasti još 2003. godine, šest godina pre ultimativnog zahteva, pokušavali eksperimente kao prethodnicu postavljanja HAARP antena.

Kako se pomoću HAARP-a manipuliše sa jonosferom, probe radi, izvršeni su eksperimenti uspavljivanja ljudi usmerenom i fokusiranom energijom, što je urađeno u jednom gradu u Nemačkoj, ali i u našoj Loznici.

Tada su, prema svedočenju nekoliko očevidaca, gotovo svi Lozničani bili 15 minuta u kolektivnom snu, uspavani upravo zracima HAARP antena instaliranih 340 kilometara od jugoslovenske granice.

 Lips Sealed


(Правда)
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #53 on: May 30, 2016, 09:13:44 pm »


Tada su, prema svedočenju nekoliko očevidaca, gotovo svi Lozničani bili 15 minuta u kolektivnom snu, uspavani upravo zracima HAARP antena instaliranih 340 kilometara od jugoslovenske granice.


Ovo zaista liči na naučnu fantastiku!

A šta mislite, deluje li HAARP na ruse?
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 406


« Reply #54 on: May 30, 2016, 09:31:03 pm »

Шта дал делује, па они га сами инсталирају Grin. Ниси чио за ону "Руси мењају климу" Wink? Уосталом да чи је то могуће да Амери то имају,а Руси нису бар покушали Cheesy?
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #55 on: May 30, 2016, 09:34:09 pm »

Prema svedocenju ocevidaca? Znaci delovalo je samo na Loznicane?
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 487


« Reply #56 on: May 30, 2016, 11:03:04 pm »

Шта дал делује, па они га сами инсталирају Grin. Ниси чио за ону "Руси мењају климу" Wink? Уосталом да чи је то могуће да Амери то имају,а Руси нису бар покушали Cheesy?

Još je Bora Đorđević pre 30 godina pevao: "Za**bali Rusi klimu, mesto leta šalju zimu!" prema tome, Rusi su opet krivi, ubrad pokvarena.
Logged
babaroga
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 506



« Reply #57 on: May 31, 2016, 08:07:48 am »

Evo da vam pokrenem mastu

https://en.wikipedia.org/wiki/Sura_Ionospheric_Heating_Facility
Logged
Agario
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 267



« Reply #58 on: May 31, 2016, 10:25:52 am »


Woow, pa ovo je Ruski "Haarp"  Grin

Eee sad smo ga tek nahebali kad baćuške okrenu na -60 celzijusa 
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #59 on: May 31, 2016, 06:40:52 pm »

Pošto vidim da se prelazi na tu "veseliju" stranu na topiku,evo da ponešta dodam i ja.
Vidi se da na internetu postoji veoma mnogo materijala u vezi ove teme.Krenuo sam od instrumenata označenih na prvoj fotci,na prvoj strani, ovog topika.Pošto bilo koji eksperiment nije moguć bez mjerenja,predpostavio sam da ću tu naći ozbiljnije zapise nego samo uopćeno o HAARP-u.
Instrumenti oko kojih sam pregledao materijale na internetu su riometer i magnetometer i to samo nekoliko tema.
Da se za tren vratim "veselosti".

Naime posle WWII nije bilo instrumenata i najveća važnost je davana opisu eksperimenta.Dakle,olovka i papir.Vic je išao o Bosancu naučniku.
Elem dođe on u "institut" sjedne na radno mjesto i trebao je eksperimentirati sa muhom.Uzme on kavez sa muhom i viče:"Leti,Leti...".
Muha se uplaši i normalno leti po kavezu.
Uzme on olovku i zapiše,kad muhi vičeš:Leti ona normalno leti.
Drugi korak nauke:uvuče on ruke u kavez uhvati muhu i otkine joj krilo.Pusti je u kavezu i maše rukama prema gore,usput vičući:"Leti,leti ...".
Muha se uplaši i sada onako batrgajući se bez jednog krila ipak leti ali nepravilno itd...
Olovka i papir te zapisa:Kad muhi otkineš jedno krilo ona i dalje leti ali nepravilno i nisko.
Treći korak:Uvuče on ruke,i uhvati muhu te joj otkine i drugo krilo.Pusti je unutra i ponovo maše rukama i viče:"Leti,leti ...",i duže i jače,ali muha nemože da se "vine" u zrak.Najzad uzme ponovo olovku i papir i zapisa:
Muhi kad otkineš oba krila postane G L U H A.  laugh

Da se vratim gore instrumentima HAARPA.Ukoliko se prate samo gore naznačeni na fotci,nalet će se na niz materijala,koji ustvari pokazuju koliko je tema složena i opširna.Bili bi potrebni mjeseci samo da se pročita.Radi se o sasvim različitim oblastima proučavanja i za mene preširoko ili još bolje rečeno,već poslije nekoliko tema ja sam odustao jer je to za mene preteško a i neznam čemu bi mi služilo da se i opterećujem.
U školi sam učio uopćeno kod raspodjele frekvencija i njihovog prostiranja da se određene frekvencije prostiru po tlu,neke i prodiru više ili manje  u tlo,KT(KV) imaju to svojstvo da se  odbijaju od jonosfere(razlikovala su se dva bitna sloja),više od ovih frekvencije se manje odbijaju i prolaze kroz itd.Sigurno da nije bilo ovako jednostavno no zbog kratkoće posta ja sam to pojednostavio.
Iz onoga što sam pročitao na internetu,mislim da je težište na proučavanju zbog komunikacija i normalno da je tu i vojska veoma zainteresovana. Dakle,možda i pogrešno,mislim da se proučavao i mjerilo razni utjecaji na jonosferu,pretežno zbog komunikacija,ali i još tko bi ga znao što.Da bi bio jasniji izučavali su se razni utjecaji od kosmičkog šuma,eksplozija sa sunca,utjecaju položaja mjeseca i još more toga.

Pošto sam dug završavam

Poz.
« Last Edit: May 31, 2016, 06:57:19 pm by Karlo » Logged
Pages:  1 2 3 [4] 5   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 22 queries.