PALUBA
April 20, 2024, 12:15:42 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Ovde možete pogledati te poručiti knjigu "Ešalon" jedan od autora je srpski podoficir i naš global moderator Kubovac
"Istorija razvoja sovjetskih i ruskih radara, komandno-informacionih sistema i sistema automatizacije"
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Takmičenje vojnih pilota „Avijadarts 2016“  (Read 4866 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« on: May 29, 2016, 09:46:37 am »

Takmičenje vojnih pilota „Avijadarts 2016“ prvi put na Krimu (VIDEO)

Novosti online | 28. maj 2016. 20:59 > 22:16 | Komentara: 1

Međunarodno takmičenje vojnih pilota „Avijadarts 2016“, koje je po prvi put je organizovano na Krimu, otvorio je glavnokomandujući ruskih vazdušno-kosmičkih snaga general Viktor Bondarjov. Na takmičenju učestvuje 59 ekipa vazdušno-kosmičkih snaga Rusije.

Kako se navodi, učesnici će leteti avionima Su-25SM, MiG-29SMT, Su-27SM, Su-30SM, Su-35S, Su-24, Su-34, Il-76MD, Tu-22M3, kao i helikopterima Ka-52, Mi-24, Mi-28N, Mi-8MT i Mi-8AMTŠ.

Piloti će se takmičiti u veštini preciznog gađanja ciljeva koji se nalaze na zemlji iz raketnih lansera i avio-topova.

Takmičari će takođe morati da savladaju sistem protivvazdušne odbrane, koji će se sastojati iz modela „pancir S“ i S-300, nakon čega će morati da unište pokretni komandni centar, bunker sa krstarećim raketama, tenkovsku jedinicu, kao i jednu morsku metu.

Na kraju manifestacije biće organizovan i šou „Avijamiks“ — demonstracija najnovije avio-tehnike.

Izvor: sputniknews.com
         Vecernje novosti onine



Logged
Morskoprase
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 484



« Reply #1 on: May 29, 2016, 04:31:44 pm »

Samo da ne otkažu navigacijski uređaji. Ukrajina, Turska, pokoji brodić sa šarenom zastavom tu su blizu pa... ne bi bilo zgodno.
Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.019 seconds with 22 queries.