PALUBA
April 26, 2024, 03:33:33 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Prilikom registracije lozinka mora da sadrži najmanje osam karaktera, od toga jedno veliko slovo, i bar jednu cifru, u protivnom registracija neće biti uspešna
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15   Go Down
  Print  
Author Topic: Sistem S-300 u RZ i PZO RH  (Read 54855 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #90 on: October 12, 2016, 03:22:04 pm »

Пољска и Бугарска. Чеси такође шаљу своје КУБ-ове у Пољску и одатле гађају.
Logged
Perun
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 676


« Reply #91 on: October 13, 2016, 11:58:28 am »

Poljaci imaju jedan lipi poligon na obalama Baltika
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 490


« Reply #92 on: October 13, 2016, 03:09:38 pm »



Ne znam čemu tolika priča o S-300 u RZ i PZO RH! Nemaju ništa. Imaju prazne kontejnere na prikolici, prikačene na KRAZa i možda par nekih raketla u skladištu. Dobro, možda imaju i MAZ tegljač. Inače, nemaju ništa, kažem. Što bi se reklo: "spolovilo na biciklu". To je moje mišljenje. Ako moderatori misle da sam grub, neka obrišu.
Logged
upreiser
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 218


« Reply #93 on: October 13, 2016, 03:42:00 pm »



Ne znam čemu tolika priča o S-300 u RZ i PZO RH! Nemaju ništa. Imaju prazne kontejnere na prikolici, prikačene na KRAZa i možda par nekih raketla u skladištu. Dobro, možda imaju i MAZ tegljač. Inače, nemaju ništa, kažem. Što bi se reklo: "spolovilo na biciklu". To je moje mišljenje. Ako moderatori misle da sam grub, neka obrišu.

Ako ti tako mislis , mora da i je tako. Sto bi reko Klint Istvud u jednom poznatom njegovom filmu: Misljenje je...
svatko ga ima :-)
Imati misljenje nije prozuzakonito naravno. Ali ne znaci da si u pravu.
Logged
upreiser
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 218


« Reply #94 on: October 13, 2016, 03:45:06 pm »

Пољска и Бугарска. Чеси такође шаљу своје КУБ-ове у Пољску и одатле гађају.

Svi S -300 ex sovjetskih saveznka,  koliko znam , su bojevo gadjanje imali u Rusiji (tamo su i imali obuku).
Mozda grijesim, ali nisam naisao na podatak da su Bugari ili pogotovo Slovaci, imali bojevo gadjanje S -300om u Bugarskoj ili Poljskoj jos manje.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #95 on: October 13, 2016, 05:05:18 pm »

Društvo, da ne kompliciramo.

Hrvatska ima delove, nisu kompletni i nisu borbeno sposobni, ali su najbliže od svih da imaju operativan moderan sistem.
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #96 on: October 13, 2016, 05:17:34 pm »

Po tom pitanju je Slovenija otišla najdalje kad je nabavila Rolande.
Nažalost i to je otišlo pod škare zbog nedostatka novca i volje. Valjda.  Undecided
Neznam u kakvom su stanju Srpski Kubovi ali i to je dosta star sistem a Dvine i Neve su za muzej.

MHO Poz.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #97 on: October 13, 2016, 05:23:14 pm »

MIslim da nije ni volja ni novac (iako novca nikad nema, ponekad se nađe), prvenstveno se bojim da je manjak vizije za budučnost.
Logged
alfa
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 510



« Reply #98 on: October 13, 2016, 05:55:22 pm »

Evo, ako vam zatrebaju rezervni dijelovi....


* 1475886514153.jpg (994.05 KB, 2200x1464 - viewed 116 times.)
Logged
leut
Počasni član foruma
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 721



« Reply #99 on: October 13, 2016, 06:08:16 pm »

Društvo, da ne kompliciramo.

Hrvatska ima delove, nisu kompletni i nisu borbeno sposobni, ali su najbliže od svih da imaju operativan moderan sistem.

Bravo, Božo. Kratko i jasno. 

Nitko ne tvrdi da je sistem bio kompletan niti borbeno sposoban, jer nije bio. Ali dijelovi sustava su ipak stigli u Hrvatsku i uz više volje i novca sustav se možda i mogao kompletirati. No to se nije dogodilo niti će.

Međutim, bilo bi zanimljivo vidjeti što je sve stiglo u Hrvatsku i koliko je RH bila blizu ili daleko da kompletira sustav. Pa ako je bila i miljama daleko, mislim da bi opet bilo zanimljivo vidjeti jer ipak je to jedan od najmodernijih oružnih sustava koji su se pojavili na ovim prostorima.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 490


« Reply #100 on: October 13, 2016, 06:53:24 pm »

Po tom pitanju je Slovenija otišla najdalje kad je nabavila Rolande.
Nažalost i to je otišlo pod škare zbog nedostatka novca i volje. Valjda.  Undecided
Neznam u kakvom su stanju Srpski Kubovi ali i to je dosta star sistem a Dvine i Neve su za muzej.

MHO Poz.

Šteta za slovenačke Rolande. Srpski Kubovi, mislim izvozne verzije 2K12 "Kvadrat", postoje u većem broju ,ali mislim da nikakva obimnija modernizacija nije preduzeta, jer nema para. Dvina/Volhov je stvarno za muzej, ili kao meta, ili za obuku, a Neve su uprkos starosti uz dobro održavanje i neku modernizaciju još uvek upotrebljive. Da ne zaboravimo, upravo je "drevna" Neva oborila F-117. Da sam imao dobra kolica tog proleća i par "ludaka" spremnih da u tri ujutro, kad na ulici nema žive duše, iz dvorišta na Terazijama vuku buster Neve do moje kuće 500 metara dalje, vala bi taj buster završio kod mene. Četvrt veka ništa nije nabavljano. Nove sisteme od Rusa možemo dobiti uz plaćanje, a para nema, te možemo platiti samo predavanjem u svojinu nekih fabrika.  Ne sporim da je RH imala mogućnost na legalan ili polulegalan način napabirčiti i ceo sustav, ali to im je bilo važno do kolovoza 1995. Posle toga je "otpao" problem, pa je otpala i potreba - mogli su se posvetiti gospodarskom razvoju, plaćama i mirovinama, a ne kompletirati S-300.
Logged
alfa
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 510



« Reply #101 on: October 13, 2016, 08:59:51 pm »

Zašto šteta za Rolande, ko ih jebe....priča sa Rolandima je takva..švabe nam uvalili svoje viškove i to debelo naplatili a glavno ono što je najbitnije, vozila sa radarima , dali nam u najam, kao rent a car i to još deblje naplatili..najam za dva vozila je bio 3. milijone DEMona godišnje...pa sad izračunaj kolko je to koštalo!Borbena gadjanja su bila izvršena po pričama jedanput i to na Kreti a zvanično valjda svake godine.O samom sistemu nisam čuo ništa dobro a i ništa slabo, prosječan proizvod, valjda najbolje funkcioniše od visine 3km pa do 6 km, niže i više postotak pogodaka drastično pada ispod 20%.....zvanična priča je sasvim drugačija.Koliko je meni poznato Nemačka je več povukla sisteme iz upotrebe na to se sprema i Francuska ako nije več zamenila sa mistralima, roland je imao par svojih svetlih trenutaka u Iraku, kad su iračani skinuli jednog Thunderbolta i dva tornado-ta i to je sve koliko je meni poznato!Roland če ostati u nekim eksotičnim zemljama poput Brazila i Argentine i još po koje ali resursi su istekli a nove proizvodnje nema.Sama raketa nije bog zna što, premala brzina, premali domet a i odzivni čas baterije je prespor....svaki MiG-21 joj pobegne....
Logged
Perun
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 676


« Reply #102 on: October 13, 2016, 09:16:01 pm »

Zašto šteta za Rolande, ko ih jebe....priča sa Rolandima je takva..švabe nam uvalili svoje viškove i to debelo naplatili a glavno ono što je najbitnije, vozila sa radarima , dali nam u najam, kao rent a car i to još deblje naplatili..najam za dva vozila je bio 3. milijone DEMona godišnje...pa sad izračunaj kolko je to koštalo!Borbena gadjanja su bila izvršena po pričama jedanput i to na Kreti a zvanično valjda svake godine.O samom sistemu nisam čuo ništa dobro a i ništa slabo, prosječan proizvod, valjda najbolje funkcioniše od visine 3km pa do 6 km, niže i više postotak pogodaka drastično pada ispod 20%.....zvanična priča je sasvim drugačija.Koliko je meni poznato Nemačka je več povukla sisteme iz upotrebe na to se sprema i Francuska ako nije več zamenila sa mistralima, roland je imao par svojih svetlih trenutaka u Iraku, kad su iračani skinuli jednog Thunderbolta i dva tornado-ta i to je sve koliko je meni poznato!Roland če ostati u nekim eksotičnim zemljama poput Brazila i Argentine i još po koje ali resursi su istekli a nove proizvodnje nema.Sama raketa nije bog zna što, premala brzina, premali domet a i odzivni čas baterije je prespor....svaki MiG-21 joj pobegne....

moze li jos malo detalja o Rolandu, ako je frka moze u poruke
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #103 on: October 14, 2016, 07:07:13 pm »

Пољска и Бугарска. Чеси такође шаљу своје КУБ-ове у Пољску и одатле гађају.

Svi S -300 ex sovjetskih saveznka,  koliko znam , su bojevo gadjanje imali u Rusiji (tamo su i imali obuku).
Mozda grijesim, ali nisam naisao na podatak da su Bugari ili pogotovo Slovaci, imali bojevo gadjanje S -300om u Bugarskoj ili Poljskoj jos manje.

То је било прво бојево гађање на Ашулуку. Скоро су Словаци ишли у Бугарску.

Ја сам решио проблем фотографије. Не демантујем нит потврђујем да Хрватска има С-300. На основу онога што ја поседујем доказао сам шта представљају три лансера са прве странице. Моје мишљење дели велика већина на интернету. Опет понављам разлика између ''твоје'' и ''моје'' фотографије је у детаљима. Намерно су изостављени.

Дакле... отпремница, царинска декларација, товарни лист, фотографија. Без тога не може нико никоме веровати. Овако имамо реч на реч и то није озбиљно.
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 079


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #104 on: October 15, 2016, 06:55:59 am »

i Neve su za muzej.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
I ovi su tvrdili još 1999. da su Neve za muzej pa su im se pridružili kao eksponat. Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin



* CanopyofF-117ANightHawk AF 82 806 HO.jpg (62.53 KB, 800x600 - viewed 81 times.)
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 24 queries.