PALUBA
April 19, 2024, 01:57:58 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Čitajte na Palubi roman "Centar" u nastavcima, autora srpskog podoficira i našeg administratora Kuzme
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Pisaca masina  (Read 1898 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Barkman
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 378



« on: October 04, 2016, 09:52:19 pm »

Postovanje momci,

Mucim se vec 7 dana da identifikujem piacu masinu ali bez uspeha. jedini trag koji imam je Underwood 71 sto je napisano na kutiji. Da li neko zna koji je proizvodjac i koji je model u pitanju. Vidim da je Olivetti imao slicne modele tipa Underwood 18 ali za ovaj konkretno ne mogu da nadjem nikakvu info.

Pokupio sam je kao detalj da uz stari globus stoji u uglu biblioteke ali bih voleo da saznam nesto vise o njoj ako je moguce. Fotke su u prilogu. [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* IMG_1625.JPG (1791.59 KB, 4032x3024 - viewed 84 times.)

* IMG_1627.JPG (2038.44 KB, 4032x3024 - viewed 81 times.)
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 477


« Reply #1 on: October 04, 2016, 10:14:07 pm »


Underwood je bila američka firma koja je pravila pisaće mašine. Ako je Olivetti koristio naziv underwood, to znači da je američka firma pod tim imenom bankrotirala i nestala.

Ja imam pisaću mašinu marke Mercedes Zella-Mehlis. Doneo Tata iz Nemačke 1946. Zella mehlis je koliko znam gradić u nemačkoj Tiringiji u kome je bio i pogon fabrike Walther. Pisaća mašina je proizvod precizne mehanike, pa ne čudi da su proizvođači pisaćih mašina često bili povezani i sa proizvodnjom oružja.
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #2 on: October 04, 2016, 10:31:53 pm »

ima li kakav seriski broj
Logged
Barkman
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 378



« Reply #3 on: October 04, 2016, 10:36:37 pm »

Underwood su preuzeli italijani (Olivetti) negde 1959. godine. nažalost serijski broj ne mogu naci.
Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.02 seconds with 22 queries.