PALUBA
April 25, 2024, 02:33:21 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: 100 godina Transsibirske željeznice  (Read 3502 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« on: October 05, 2016, 04:15:34 pm »

Vožnja Transsibirskom željeznicom: Zanimljivosti o ponosu Rusije koji se proteže u 10 vremenskih zona

5.10.2016 09:40

Transsibirska željeznica jedno od novijih svjetskih čuda i san mnogih putnika. Na 5. listopada 2016. obilježava se 100 godina od dovršetka ovog monumentalnog ponosa Rusije koji spaja Euroazijski kontinent.

Transsibirska željeznička pruga je mreža željezničkih pruga kroz Euroazijski kontinent, koja spaja europski dio Ruske Federacije, glavna industrijska područja i prijestolnicu sa središnjim (Sibir) i istočnim krajevima (Daleki Istok), Mongolijom, Kinom i Japanskim morem.

Duljina željeznice iznosi točno 9288,2 kilometara, a prolazi čak deset vremenskih zona. Također, Transsibirska željeznica je najdulja željeznička pruga na svijetu.

Manje poznato svima je to da je Transsibirska željeznica samo jedna linija velike željezničke mreže. Postoje tri linije - Transsibirska linija, Transmandžurska linija i Transmongolska linija. Transsibirska linija, prolazi od Moskve do Vladivostoka kroz Nižnji Novgorod, Omsk, Krasnojarsk i Irkutsk. Transmandžurska linija se podudara s Transsibirskom sve do mjesta Tarskaya, oko 1000 km istočno od Bajkalskog jezera.

Odavde pruga dalje nastavlja jugoistočno prema Kini i završava u Pekingu, dok se Transmongolska linija podudara s Transsibirskom do grada Ulan Ude na istočnoj obali Bajkalskog jezera. Od Ulan Ude, pruga nastavlja dalje prema glavnom mongolskom gradu Ulan Batoru, a svoj put završava kao i Transmandžurska linija u Pekingu.

Gradnja Transsibirske željeznice započela je davne 1891. godine, a dovršena je 1916. Kroz desetljeća je očaravala mnoge generacije koje ju je smatraju posebnim prijevoznimk sredstvom s novim pogledom na putovanje.

Razlozi zašto putovati Transsibirskom željeznicom su brojni. Ona je najveća željeznica na svijetu, a prolazi kroz Rusiju, preko Mongolije do Kine. Uz to, na Transsibirskoj željeznici ćete konačno imati priliku vidjeti kako izgleda Sibir i saznati je li istina da u Sibiru po cestama šeću bijeli medvjedi. Nadalje, doživjet ćete Bajkal, najveću i najdublje jezero sa svježom vodom na svijetu.

Zanimljive činjenice o Transsibirskoj željeznici:

•   Najdulji most koji ćete proći dug je čak 2612 metara

•   Najdulji tunel na trasi dugi je čak dva kilometara

•   Transsibirska željeznica prostire se preko 10 vremenskih zona

•   Transsibirska željeznica prolazi kroz 87 gradova i mjesta

•   Ruta prelazi preko 16 velikih rijeka poput Volge, Ove, Eniseya, Oke, Amura i drugih

•   Čak 39 kilometara željeznice prolazi pokraj Japanskog mora

Putovanje od Moskve do Pekinga traje šest dana, a iskustvo koje ćete doživjeti ostati će zapamćeno doživotno. Iako bi vam u šest dana na vlaku moglo biti i malo dosadno, s dobrim društvom to ne bi trebalo biti problem.

6 savjeta za putovanje Transsibirskom željeznicom:

1. Postoje čak tri razreda između kojih možete birati. Pažljivo proučite što svaki donosi i koje su cijene.

2. Prostora za prtljagu na vlaku ima dovoljno. Preporučujemo vam da prtjagu držite ispod kreveta.

3. Svaki vagon ima dva WC-a. Tuševi su dostupni samo u vagonima prvog razreda.

4. Iako vlak ima restorane gdje možete pojesti ručak ili večeru, mi vam savjetujemo da ponesete svoju hranu jer su cijene visoke, a kvaliteta niska. Možete je kupiti na svakom kolodvoru.

5. Ako imate samo eure i dolare nećete proći dobro jer na vlaku se prima isključivo lokalna valuta. Postoji mogućnost da na vlaku promjenite novac. Raspitajte se kod konduktera.

6. Budite pažljivi prilikom silaska s i na vlak. Ako siđete s vlaka na brzinu kupiti nešto na kolodvoru postoji vjerojatnost da će vas vlak ostaviti! Obično kad stane, vlak stoji svega 5-20 minuta.

Iako putovanje vlakom zvuči kao nešto normalno, za putovanje Transsibirskom željeznicom je potrebno puno više planiranja i pripremanja nego za bilo koje drugo putovanje željeznicom. Nije za svakoga, a mnogi će izgubiti živce već pri pribavljanju papirologije koja je potrebna za odlazak na vlak. Potrebno je organizirati put do Rusije gdje započinjete putovanje.

Kako bi mogli doći do Rusije potrebna vam je viza, koja je isto tako potrebna i za ulazak u Mongoliju i u Kinu. Iako za prave putnike to nije gnjavaža već užitak, za one koji su ipak malo skeptični postoje i specijalizirane agencije koje organiziraju putovanja Transsibirskom željeznicom.

Tako se primjerice iz Zagreba može kupiti aranžman u trajanju od 16 dana po cijeni od 10.000 do 22.000 kuna, a tom iznosu treba treba pridodati cijene leta iz Hrvatske u Moskvu te iz Pekinga u Hrvatsku, trošak vize, policu putnog osiguranja i sve eventualne fakultativne izlete.

Bilo kako bilo, odlučite li se za ovu avanturu života zasigurno nećete pogriješiti i baciti novac u vodu. Svi koji su bili, ponovo bi se vratili, a brojne kulture, narodi, gastronomija i atrakcije koje ćete na putovanju vidjeti stvorit će nezaboravne uspomene.

http://punkufer.dnevnik.hr/

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* aax1.jpg (113.33 KB, 800x533 - viewed 119 times.)

* aax2.jpg (71.36 KB, 800x519 - viewed 124 times.)

* aax3.jpg (81.02 KB, 800x533 - viewed 110 times.)

* aax4.jpg (75.19 KB, 800x543 - viewed 112 times.)

* aax5.jpg (108.83 KB, 800x533 - viewed 114 times.)
« Last Edit: October 05, 2016, 04:19:02 pm by SOLARIS 1972 » Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #1 on: October 05, 2016, 04:46:13 pm »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

The Trans-Siberian Railway - Documentary



Quote
Documentary on the Trans-Siberian Railway in Russia.

For those who travel for the pleasure of the journey, those who believe that getting there is as much fun as being there, Russia's Trans-Siberian Railway has long been an almost mythic experience. It is the longest continuous rail line on earth, each run clattering along in an epic journey of almost six thousand miles (or about ten thousand kilometers) over one third of the globe. For most of its history, the Trans-Siberian journey has been an experience of almost continuous movement, seven days or more of unabated train travel through the vast expanse of Russia. A great part of the pleasure of such a trip is simply sitting back and watching the land go by. However, most travelers on the Trans-Siberian find that interaction with other passengers, both Russians and tourists, is what makes the trip an unforgettable experience. Today, with far fewer travel restrictions, it is possible to use the rail journey as the core of a more varied tour. Travelers can enjoy stopovers in many of the Russian cities and towns along the route, from the historic Volga port of Yaroslavl to Irkutsk and the scenic Lake Baikal region.


* Transsiberianmap.gif (204.12 KB, 858x599 - viewed 392 times.)
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #2 on: October 05, 2016, 05:12:56 pm »

За путовање транссибирском железницому трајању од 14 дана , од 2007. године уведена је посебна возна композиција " Златни орао" «Золотой Орел» са три раздеда ( златни и сребрни и Imperial Suite као најскупљи). Капацитет је 120 путника које опслужује персонал од 56 особа.Организоване су и екскурзије за посету успутним градовима Казањ ,Екатеринбург, Новосибирск ,Јиркутск, језеро Бајкал, Улан-Уде и Улан-Батор (Монголија), као и Хабаровск.

Овде можете видети цене и програм путовања са много више детаља. Веома је скупо и само за бакшиш особљу вам је потребно 200 долара ...

Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #3 on: October 05, 2016, 06:00:12 pm »

Ne znam baš dobro ruski, ali jesam li dobro shvatio cenovnik?
Radi li se o ciframa od 15000, pa do 30 i nešto hiljada dolara za jedno putovanje, za jednu osobu?

Je li karte važe tamo i nazad, i šta je sve uključeno u tu basnoslovnu sumu?

Pa za te pare naše turističke agencije će te odvesti do kraja sveta i nazad.

Verovatno je putovanje tim vozom jedinstven doživljaj, ali brate, preterali su ga!
Logged
brendimir
mornar
*
Offline Offline

Posts: 46


« Reply #4 on: October 05, 2016, 10:25:38 pm »

Ne znam baš dobro ruski, ali jesam li dobro shvatio cenovnik?
Radi li se o ciframa od 15000, pa do 30 i nešto hiljada dolara za jedno putovanje, za jednu osobu?

Je li karte važe tamo i nazad, i šta je sve uključeno u tu basnoslovnu sumu?

Pa za te pare naše turističke agencije će te odvesti do kraja sveta i nazad.

Verovatno je putovanje tim vozom jedinstven doživljaj, ali brate, preterali su ga!
Piše da povratak avionom nije uračunat u cenu.
Logged
fazan
Moderator
poručnik korvete
*
Online Online

Posts: 3 226


« Reply #5 on: October 06, 2016, 04:53:17 am »

Ne znam baš dobro ruski, ali jesam li dobro shvatio cenovnik?
Radi li se o ciframa od 15000, pa do 30 i nešto hiljada dolara za jedno putovanje, za jednu osobu?

Je li karte važe tamo i nazad, i šta je sve uključeno u tu basnoslovnu sumu?

Pa za te pare naše turističke agencije će te odvesti do kraja sveta i nazad.

Verovatno je putovanje tim vozom jedinstven doživljaj, ali brate, preterali su ga!

Ја сам преводио уз помоћ гугла, тако да ово што ћу написати треба узети са резервом. Те цене од преко 15 хиљада доилара се односе на путовање тим луксузним возом, са два хотелска ноћења и 15 дана туристичког програма (водичи, улазнице и сл.) То је нешто што треба упоређивати са крстарењима.

На истом сајту нуде туристичке програме који укључују путовање обичним возом. Цене за те програме су у рубљама, али отприлике је цена програма (без возне карте) 1500 евра, а сама карта за воз око 500 евра.

Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 079


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #6 on: October 06, 2016, 09:58:31 am »

Ovakvo putovanje 1993 godine Vladivostok - Moskva (crvenom trasom) u super luks (za to vreme) kupeu, za jednu osobu
koštalo je 170 rubalja. Inžinjerska visoka mesečna plata 150-170 rubalja Razmena na crnom tržištu:100 DEM = 900-1000rub
ili 100$ = 2000rub.
Kupe je ustvari bio sastavljen iz dva regularna od kojih je jedan bio toalet sa umivaonikom i ostava a drugi je imao krevet sa
stolom i stolicom. Ishrana tri obroka u vagon restoranu. Tada je na meniju uglavnom bila piletina (kokošetina) iz ratnih rezervi.
Ukusni su bili čajevi i neki obroci sa suvim mesom. Putovalo se 6 dana i 7 noći. Žao mi je što tada nije bilo mogućnosti za
fotografisanje kao danas. A i ja sam otišao avionom i tek sam u Vladivostoku shvatio da postoji mogućnost za ovo putovanje.
Iskustvo je fantastično, putovao sam krajem aprila, sva godišnja doba su bila na sceni, predeli od sablasno belih noći po mesečinom,
preko zlatno braon žutih listova nekih šuma do marsovskih predela pod sivim kamenom. Žao mi je što nemam dara da opišem ono
što sam video.
Pred put sam iskusno na pijaci nabavio hrane i pića (za ekstremno male pare) koje bi bilo dovoljno za par ljudi na tolikom putovanju.
Gruzijskog konjaka i votke je bilo umesto pilula za spavanje.
Kada smo krenuli bio sam sam u vagonu, prozori zaključani (po strogom propisu) samo je kondukterka (cca 60 godina starosti)
imala ključ za otvaranje i šta mi je ostalo osim a se anesteziram. Drugi dan ujutru budim se i sa još zatvorenim očima čujem muziku
pesmu. Pade mi na pamet: ako otvorim oči i vidim ružičastog slona ili belog miša to je to delirijum. Međutim muzika sve jača
pevanje takođe. Izađem u hodnik i pitam dežurnu kondukterku (babu) šta je ovo a ona odgovara: Ušli su noćas na stanici......
i od tada ne prekidaju sa svirkom i pevanjem i mnogo je nerviraju a mora da ih trpi do Moskve jer su krenuli na festival mladih horova
u Lenjingrad. Da ne dužim priču, dve boce konjaka pod mišku i pokucam na vrata iza kojih se čula mizika i ...... tojica momaka
sa balalajkama uz  osam devojaka idu na festival. Šta je bilo dalje..... setim se ponekad kada sedim u fotelji kod kuće pa me moji
pitaju čemu taj osmeh od uva do uva kada vidim pejzaže iz Rusije.
Logged
mandalina
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 152

bilo nekad i nevratilo se


« Reply #7 on: October 14, 2016, 04:30:10 pm »

Ima li velikih nesreča ta toj pruzi?
Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 22 queries.