PALUBA
March 28, 2024, 06:25:31 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik foruma PALUBAinfo
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... 79   Go Down
  Print  
Author Topic: Sukobi u Jemenu  (Read 229373 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #555 on: April 27, 2018, 08:08:09 pm »

Samo 300 poginulih? To je premalo, ne moze biti istina.



A tebi žao ili .... ?
Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #556 on: April 27, 2018, 08:12:02 pm »

Па ти на свакој теми где учествујеш, а где "запад" губи, а ти немаш аргументе, причаш "пропаганда, пропаганда". Па наравно да је сваки постављени видео, пропаганда. Нису Хити окачили овај и сваки други видео због временске прогнозе, већ да себе истакну, а противника прикажу грђим него што јесте. То је тако одувек. Што би се рекло "сваки циго свога коња хвали".  Кад ти негираш догађаје из оног видеа је такође пропаганда.

Рекао сам ти, окачи неки видео саудијске пропаганде где они "разбију" Хуте, па да га коментаришемо. Ја сам прошле године покушао да то нађем и нисам успео,а један од колега је нашао један, али се сад не сећам шта је било у њему, али ништа битно.

А зар ти се не чини чудним да Сауди Арабија брани границу како ти кажеш "племенским" војскама?  Или можда мислиш, то што им Хути пале и руше граниче постаје је небитно са Сауди Арабију...?

Као што су колеге написале покушали су они (СА), заједно са "Емирћанима" и са регуларном војском па су се провели као боси по трњу. По мом суду, када би ангажовали своју копнену војску у нападу на Јемен, ако би им лоше кренуло, а сва је прилика да би се то десило, да би дошло до проблема у самој Сауди Арабији. Између осталог, зато они и непокушавају више да интервенишу на копну живом силом. Срећа је њихова, што Хути имају мали капацитет у људским и техничким ресурсима и не могу и да хоће да се упусте у дубље продоре у Сауди Арабију. То им и није интерес. Осим тога имају довољно противника и у самом Јемену да би се ангажовали против Сауди Арабије.




To nije tačno, evo recimo za siriju sam već par puta rekao da su tu amerikanci izgubili i to još 2012. i 2013. kada je Obama mogao da interveniše i da završi ovo za godinu dana. Oni igraju sada na kurde u nadi da ću tu nešto iskamčiti ali to je sve na tankom koncu.

Recimo o Iraku imam slično mišljenje samo tamo se malo šta događa pa nisam komentarisao. Irak bi vrlo lako mogao da se vrati u tabor anti-SAD država, mislim da ameri ne vode dobru politiku sa njihovom vladom i to će Iran sve više i više da koristi.

Naravno da ću da kažem da je propaganda kada neko objavljuje besmislice tipa "oborili smo 70+ raketa" a ciljevi hirurški poravnati sa zemljom. Ili na video koji je klasična montaža u propagandne svrhe od strane Huta. Ovde se objavljuje gomila videa koji su takođe propaganda ali ako neko ne preteruje u lažima nemam nameru da reagujem.

A na kraju bi ja tebe mogao da pitam a zašto je tebi sve sa zapada "propaganda" ? Ja sam svesan da pitanje nije ok, ali ćeš tako shvatiti kakvo si ti meni pitanje postavio.
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #557 on: April 27, 2018, 09:33:43 pm »



Naravno da ću da kažem da je propaganda kada neko objavljuje besmislice tipa "oborili smo 70+ raketa" a ciljevi hirurški poravnati sa zemljom.

Hajde pokušaj da progutaš knedlu , umij se vodom....i čitaj različite izvore. Pogotovu užestručne....Ne samo za Hute, već i druge konflikte ( namerno pravim inverziju u odnosu na citat)
« Last Edit: April 27, 2018, 09:40:19 pm by Milan (longtrip) » Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 349



« Reply #558 on: April 28, 2018, 06:58:13 am »

Samo 300 poginulih? To je premalo, ne moze biti istina.



A tebi žao ili .... ?

  Ne bih to tako srocio, ja nemam emocija kada su ti konflikti u pitanju. Cak i ti huti, ne bi bilo mnogo bolji kada bi ratovali protiv neke hriscanske vojske, cak naprotiv. Dok se oni trebe izmedju njih nama je mirnija glava. Ipak, mislim da je cifra od 300 KIA SA preniska. AKo je to istina, onda su huti snimili svaku svoju akciju gde su ubili vojnike SA jer sam ih video gomila. Pre ce biti da je to (nagadjam) 300 KIA SA regularne vojske, dok nisu racunali placenike i razne milicije.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #559 on: April 28, 2018, 10:49:08 am »

Jeste da Wiki i nije neki izvor, ali ovoliki su gubitci:

SA cca 400 do maja 2016.
UAR cca 120 do novembra 2017.
Sudan 412 do novembra 2017.
Bahrein 8 do aprila 2018.
Katar 4 do aprila 2018.
Maroko 1 do juna 2015.
Blackwater/Academy 15 do decembra 2015.
Logged
gocemk
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 636


« Reply #560 on: April 28, 2018, 02:37:32 pm »

https://ahtribune.com/world/north-africa-south-west-asia/435-academi-in-yemen.html

On December 14 of last year, media outlets reported that 42 mercenaries working for Blackwater had been killed in Yemen, noting that one week earlier, 15 fighters also working for the same company were said to have been killed in clashes in the war-torn country.

Спрема овој извор загубите на американската компанија во 2016 биле преку 100 луге и од како биле нападнати и потиснати од 48 дивизија армија на јеменска армија од провинцијата таиз  целосно се повлечиле од војната во јемен .

https://www.almasdarnews.com/article/blackwater-group-abandons-taiz-front-in-west-yemen/
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 310


« Reply #561 on: April 29, 2018, 05:30:50 pm »

Quote
A na kraju bi ja tebe mogao da pitam a zašto je tebi sve sa zapada "propaganda" ? Ja sam svesan da pitanje nije ok, ali ćeš tako shvatiti kakvo si ti meni pitanje postavio.

У мом тексту нема питања. Само констатација. Ја не мислим да је све са "запада" пропаганда. Осим ако ти себе доживљаваш као "запад". Мени је чак криво што "запад" чини исте пропагандне грешке и поступке које је некада чинио СССР (забрана и ограничавање рада медијима супротне стране, на пример). Криво ми је јер сам био симпатизер оног правог Запада.

Кажеш намонтиран онај видео. Добро, хајде овако. Овде (не само у овој теми) је било намонатираних видео у смислу да је нешто приказано лажно (са разних страна, па чак и од стране Хута, када је био напад на онај Саудијски или већ чији брод). И увек је онај ко је то тврдио (да је лажно, да је монтирано) покушао да анализира и докаже (покаже) шта је нереално, шта је превара и тд. Пар пута је то (са овог форума) послужило и другим медијима или учесницима на другим форумима да провере и потврде да се ради о намештаљки. Ја немам ништа против, чак бих очекивао да и ти тако покушаш, кад већ тврдиш да се у оном видео ради о видео монтажи, лажном прикази и сл. Па да онда остали то прокоментариши, потврде или искажу сумњу.

По мом суду снимак јесте измонтиран у студију (или већ где), али је аутентичан и различити делови снимка се односе на исту акцију, односно догађај.
Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #562 on: April 29, 2018, 06:14:53 pm »

Ti na osnovi videa formiraš uverenje da su Huti "potukli do nogu" saudijce. To je ovde problem a ne to da li su saudijci imali gubitke. Naravno da su ih imali i oni ih ne kriju, ja sam stavio podatke na koje sam naišao, motorista takođe. Ko god progugla naći će da je SA izgubila do 500 ljudi (cifra varira od izvora do izvora)  i par desetina razno raznih vojnih vozila. Ali ti podaci ne govore ništa o toku kampanje. Samo neko ko je pristrasan, ili je naseo na propagandu može da zaključi da su Huti potukli SA. Ono što znamo je da su sve ofanzive huta u SA odbijene i da trenutno ne kontrolišu ni jedno važnije mesto ili put u SA. Oni su imali uspešne napade i zasede ali to je sve, nikakav konkretan rezultat te akcije nisu donosile. Malo čudan epilog "potucanja do nogu" jedne strane. Pre će biti da to Iran želi da ismeje svog Takmaca za prevlast među muslimanima pa plaća Hutima za takve materijale.

Prestani ga gledaš klipove i počni da čitaš razne izvore. Ovih dana čak i Iran priznaje da Huti gube teriotoriju duž obale. Mogao bi ja da okačim gomile klipova ponižavanja bašarove armije ali to ne govori ništa jer bašar dobija rat na terenu.
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 879



« Reply #563 on: April 29, 2018, 07:05:59 pm »

Ovih dana čak i Iran priznaje da Huti gube teriotoriju duž obale.

Какав Иран? Па то је било у свим медијима још у децембру прошле године. Направљен је помак на обали и то ”захваљујући” бившем предсједнику Салеху, који је напрасно одлучио да промјени страну... па га Хути смакнуше. Од тада, никаквих помака.

Сви остали извори говоре о врло мршавом учинку коалиције око Саудијске Арабије, несразмјерном са величином ангажованих снага. На мапама тренутног стања на терену стоји напомена да неке одсјеке пограничног појаса унутар СА контролишу Хути.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 310


« Reply #564 on: April 29, 2018, 07:53:13 pm »

Quote
Prestani ga gledaš klipove i počni da čitaš razne izvore. Ovih dana čak i Iran priznaje da Huti gube teriotoriju duž obale. Mogao bi ja da okačim gomile klipova ponižavanja bašarove armije ali to ne govori ništa jer bašar dobija rat na terenu.

Хвала ти на савету. Немам времена за све. Зато си ти ту, али и остали који ће нас упознати са тим изворима. Ја сам само докони аматер  Cheesy.

Међутим, има један проблем у твојој причи. Против Хута су СА и њени савезници (УАЕ, Судан...), као и локалне снаге одане другом председнику Јемена. Рат траје неколико  година. Ратна акције у упад СА и савезника у Јемен је својевремено покренута како би поразили Хуте као побуњенике и на власту у Јемену довели или одражли (зависи како ко гледа) савезника СА. И...? Хути се још држе. Ако погледаш још пажљивије они углавном држе територију коју и насељавају (где су шиити већина). Такође, ако упоредимо снагу (војни, политичку, економску...) СА, УАЕ, па и њихових савезника , а са друге стране Хуте и иранске инструкоре као главне савезнике, доћи ћемо до закључка да је премоћ далеко на страни СА и њених јеменских савезника и да су одавно требали да прегазе Хуте. Али нису. Дакле, Хути се у датим околностима више него одлично држе.

Него, ово је тема о Јемену, не Башару. Зато потражи те видео снимке које је снимила СА и њени савезници где побеђују Хуте па их постави. Јако ме занимају. Није ваљда да ништа не снимају? А онај снимак од кога смо почели  анализирај па нас упознај са резултатима, па да озбиљно дискутујемо.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #565 on: April 29, 2018, 08:03:07 pm »

Ono što znamo je da su sve ofanzive huta u SA odbijene i da trenutno ne kontrolišu ni jedno važnije mesto ili put u SA.

Koja ofanziva Huta u SA? Huti su u SA zalazili samo da razbiju pojedine fortifikacijske tačke koje su smatrali za opasnost. U par anvrata su zauzeli par naseljenih mesta duž granice, polupali vehabije i vratili se kući.
Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #566 on: April 29, 2018, 09:20:43 pm »

Evo jednog od tih "uspešnih" prepada iz 2016. :

"On 24 September, Major-General Hassan Almalsi, head of Houthi special forces, was killed while attempting to infiltrate a squad of Houthi fighters into the kingdom's southern province of Najran."

Inače taj Najran non stop napadaju i granatiraju ali ne da im se. Manje više svake godine poduzmu par ofanziva u SA ali osim nekih manjih upeha ni u jednom bitnom mestu nisu uspeli da se održe duže od par dana. Drže par sela u pustinji  SA i ništa više. A u zasedu možemo i mi sa foruma da se okupimo pa da iznenadimo koga god hoćeš.

Što se tiče trenutnog stanja Hadi ima uspeha na frontu ne računajući tu promenu strane Saleha. Ofanziva traje od tog događaja ali još nije završena. Evo ovde imate informacije o napredovanju na severu i u priobalnim oblastima :
https://www.longwarjournal.org/archives/2018/01/saudi-led-coalition-turns-the-tide-in-yemen-conflict.php
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #567 on: April 29, 2018, 09:55:52 pm »

Ако некога занимају тазе вести са фронта, можете пратити на пример ову групу Война в Йемене на друштвеној мрежи ВК.ком
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 879



« Reply #568 on: April 29, 2018, 09:59:46 pm »

Što se tiče trenutnog stanja Hadi ima uspeha na frontu ne računajući tu promenu strane Saleha. Ofanziva traje od tog događaja ali još nije završena. Evo ovde imate informacije o napredovanju na severu i u priobalnim oblastima :
https://www.longwarjournal.org/archives/2018/01/saudi-led-coalition-turns-the-tide-in-yemen-conflict.php

Стање на терену од прије неки дан:

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Није баш да су Хути у неком шкрипцу. Мапа са линка изнад је тако пројицирана да изгледа као да су Хути опкољени, прилично тенденциозно.


* 1024px-Yemeni_Civil_War.svg.png (158.72 KB, 1024x669 - viewed 115 times.)
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #569 on: April 30, 2018, 09:33:17 am »

Evo jednog od tih "uspešnih" prepada iz 2016. :

"On 24 September, Major-General Hassan Almalsi, head of Houthi special forces, was killed while attempting to infiltrate a squad of Houthi fighters into the kingdom's southern province of Najran."

Pa ni ti Huti nisu svemogući i bezgrešni. Negde su se zeznuli i platili su to.

Inače taj Najran non stop napadaju i granatiraju ali ne da im se. Manje više svake godine poduzmu par ofanziva u SA ali osim nekih manjih upeha ni u jednom bitnom mestu nisu uspeli da se održe duže od par dana. Drže par sela u pustinji  SA i ništa više. A u zasedu možemo i mi sa foruma da se okupimo pa da iznenadimo koga god hoćeš.

A zašto bi zauzimali Najran? To je grad sa cca 400.000 stanovnika, ko bi se zezao da vodi gradsku borbu bez potrebe kada mogu da maltretiraju vehabije do mile volje s okolnih brda.

https://en.wikipedia.org/wiki/Saudi–Yemeni_border_conflict_(2015–present)

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

I ovo ti je od pre neki dan.



* Саудовско-йеменский_конфликт.png (122.56 KB, 916x638 - viewed 41 times.)
Logged
Pages:  1 ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... 79   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.035 seconds with 23 queries.