PALUBA
April 19, 2024, 10:32:43 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Za sve probleme prilikom registracije obratite se mailom na brok@paluba.info
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 [3]   Go Down
  Print  
Author Topic: Stuart M3A3 + 2cm Flakvierling 1/72 Mirage Hobby + Revell  (Read 10961 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
lEO - ZD
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 091



« Reply #30 on: March 04, 2017, 10:07:18 am »

Zahvaljujem na interesu i dopunama.
Ovo je razlog zašto volim maketatstvo.
Taj komadić plastike bio bi tek igračka da nema ovog, projekcije u neku realnu situaciju.

Ono cackao lisicu a išcackao mecku

par pojašnjenja:
Malo su krive fotografije.
Naime povećanje je toliko, a uz to fotkano pod svjetlom pa prosvijetljeni i kontrast, da su se boje deformirane.
Zvijezda na kapi je negdje ispod 1 mm, doslovce secrtana tankom iglom, pet malih kapi boje.
Uniforma je nastala mixom ruske jakne i njemačkih hlača , to sam imao.
Nemam uopće pojma kako nešto skrecati toliko malo, samo sam dodao remen MP40.
Boja uniforme je smeđa, ono što izgleda kao maskirnoj su zapravo "pranja" i "suhi kist" da se da "dubina" odjeći, u naravi je to toliko sitno da se jedva vidi, hlače su mrvu svjetlije jer su zaprašene.
Stavit ću jednu fotku da se vidi odnos fotografije na ekranu i realne veličine.
Naravno sve što ste rekli za uniforme je zanimljivo i vjerovatno će se jednog dana pojaviti negdje drugdje ... (možda u Trstu, ali ne u šoping, i na boljem "konju" možda među najboljima u tom periodu Smiley )
Logged
croato
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 72


« Reply #31 on: March 04, 2017, 10:16:44 am »

Buduci da sam te ja "nagovorio" za englesku opciju  Wink( sto mi je povijesno nekako najvise odgovaralo ) samo bih malo dodao ...
Radeci figure u ovoj skali ( radi se o covjeculjku od 27 mm "visine") mogu ti reci da si uradio odlican posao ... kada jos pomislim da ti je prvi ...  angel
Sve napisano je tocno, ali treba poznavati i materijal koji se prevrce pod rukama  Grin Grin
Leo, iduci puta mani se washa i dry brusha ( pranja i suhog kista), mislim da sam ti pokazao kako da posvijetljujes boje ...
Ono sto se meni ne svidja je zidic; mislim da je previse "perfektan" ... komadic obicne krede bi bio idealan  Cool
pozzzz kruno
Logged
lEO - ZD
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 091



« Reply #32 on: March 04, 2017, 03:48:50 pm »

Evo pokušaj prikaza prave veličine, iznad je fotka monitora , rezolucija 800 pix a ispod je "original"


* M3A3+flak_58.JPG (242.76 KB, 678x800 - viewed 91 times.)
Logged
Pages:  1 2 [3]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.02 seconds with 22 queries.