PALUBA
March 29, 2024, 02:53:49 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Prilikom registracije lozinka mora da sadrži najmanje osam karaktera, od toga jedno veliko slovo, i bar jednu cifru, u protivnom registracija neće biti uspešna
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... 48   Go Down
  Print  
Author Topic: Набавка, ремонт и модернизација авиона МиГ-29 за РВ и ПВО Воjске Србије  (Read 150769 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #150 on: July 24, 2017, 09:12:29 pm »

Мене занима какаве везе имају Ту-160 и РСД-10 пионир са Србијом у конкретном случају?
Logged
fazan
Moderator
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 130


« Reply #151 on: July 24, 2017, 09:58:47 pm »

Мене занима какаве везе имају Ту-160 и РСД-10 пионир са Србијом у конкретном случају?

Где си у тексту нашао РСД-10?
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #152 on: July 24, 2017, 10:09:56 pm »

Колега М. Лазански је написао СС-20 ћирилицом што је НАТО ознака за РСД-10 пионир...
Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #153 on: July 24, 2017, 10:44:10 pm »

Пре ће бити да Руси врдају, а власт преко Лазанског припрема јавност за разочарење.
Logged
fazan
Moderator
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 130


« Reply #154 on: July 25, 2017, 02:34:43 am »

Колега М. Лазански је написао СС-20 ћирилицом што је НАТО ознака за РСД-10 пионир...
Хвала!
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #155 on: July 25, 2017, 05:47:10 am »

Мене занима какаве везе имају Ту-160 и РСД-10 пионир са Србијом у конкретном случају?

Tu-160 nema, a RSD-10 može da posluži da se qrčimo da smo imali nuklearne rakete, kao što ćemo, kako stvari stoje, moći da se qrčimo da smo mogli da dobijemo 6 29-ki.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #156 on: July 25, 2017, 04:52:04 pm »

Па добро, ако их нема није крај света. Ако смо већ обезбедили паре за те авионе,а они не дођу, можемо их утрошити за неке корисније и практичније ствари. За почетак да сва војска има по две униформе, два пара чизама и исто толико у резерви. Cool
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #157 on: July 25, 2017, 05:01:10 pm »

Onako laički ali sve mislim da su se veliki dogovorili da se Balkan razoruža.
Ne doslovno ali barem sa oružjima koja daju neku premoć ili nešto takvo.

poz.
Logged
ML
kapetan korvete
*
Offline Offline

Posts: 6 798



« Reply #158 on: July 25, 2017, 08:06:54 pm »

Ja ne znam gdje živite, sve ove vojskice na teritoriju bivše Jugoslavije su već razoružane i jako ograničenih mogućnosti. NATO sve više nažalost zadire u sve pore, pa i u Srbiji, ma koliko se trsili da je Srbija neutralna. Nažalost nigdje ne postoji organizovana i pametna opozicija koja bi sprječila takav razvoj situacije. Rusija opravdano nema poverenja u nekoga ko sjedi na dvije stolice.
Sada se državice nastale od Jugoslavije naoružavaju uglavnom jedna protiv druge, uglavnom nekvalitetnim i zastarjelim oružjima. Protiv nekoga trećeg teško da bi mogli ratovati.

Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #159 on: July 25, 2017, 08:48:39 pm »

Samo da nabavimo eskadrilu Štuka, pa Bog da nas vidi.
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #160 on: July 25, 2017, 10:46:34 pm »

2001. године Владимир Путин је понудио ондашњој СРЈ 20+ (22-24) МиГ-29 СМТ за отпис клириншког дуга који је СССР имао према СФРЈ. ''Демократска власт'' сачињена од ''стручњака'', доктора наука и других ''еминетних појава'' је то одбила. СРЈ је важила за пријатеља Русије док су Хрватска и Словенија решиле тај проблем тако што су прихватиле понуду РФ и сада имају 20+ хеликоптера Ми-8/17 односно патролни брод. Хрвати не би данас имали ескадрилу транспортних хеликоптера који се користе за све могуће задатке од спашавања и евакуације рањених и болесних до гашења пожара.

Доласком ДОС-а на власт СРЈ, а касније СЦГ заузима другачији курс у спољној и унутрашњој политици и окреће се ка НАТО савезу - руском непријатељу о чему постоји и формалан доказ:

Quote
Srbija  i  Crna  Gora  potvrđuje  novo  opredeljenje  za  članstvo  u  međunarodnim  bezbednosnim strukturama,  prvenstveno  za  priključenje Рrogramu  "Partnerstvo  za  mir"  Severnoatlantskog  saveza (NATO),  NATO   savezu   zasnovanom   na   demokratskoj   volji   građana   i   drugim   evropskim   i   evroatlantskim integracijama.

"Sl. list SCG", br. 55/2004

Што би Русија продала свом потенцијалном непријатељу ишта од свог савременог наоружања и војне опреме када све то може бити употребљено против руске државе у неком од будућих сукоба? Жале се људи да Москва подиже цене и да су услови неодговарајући. А зашто би били прилагођени нама? Узмите пример Пољске - Пољаци могу да одржавају МиГ-29, али једино што морају да набаве из Русије јесу мотори. Москва им то наплаћује троструко. Ако им одговара нека узму, ако не желе нека одустану. Зашто би Србија била изузетак?

Да смо прихватили 2001. године понуду Путина данас о овоме не бисмо разговарали. То је било најповољније и најбоље решење да се обезбеди постојање ЛА где би трошкови били сведени на набавку рез. делова и преобуку. Овако нас очекује далеко већи трошак у сваком погледу.

Људи се питају: А зашто 6 мигова 29М2 кошта 800 милиона долара? Одговор: кошта толико јер нисмо са Русима.

Видим по новинама да сви пљују од реда и да су сви незадовољни, а ја их питам: Ђе сте били 2001?

С-300: 1985 нуђен - нисмо имали паре; 1996 нуђен - веровали на реч Америци да неће бити рата и нисмо купили иако је дата иницијатива на седници ВСО од стране Павла Булатовића још 1993. године; 1998 - Јељцин забранио Минску да испоручи систем, а и сам је дословно рекао нашој делегацији да га неће испоручити; 1999 - отишли људи на обуку; 5. октобар - прекинута сарадња на том пољу.

Кад Русија нуди џабе - не треба нам шта ће нам идемо у НАТО и ЕУ ми смо бољи од тога. Кад Русија тражи паре - проклети били, опет нас изадли. Е не бих рекао да је тако.



Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #161 on: July 25, 2017, 11:11:09 pm »



Имам непроверену инфо или можда гласину да поједини руски кругови утичу на отезање испоруке због "нејасних политичких опредељења и кратковидих потеза" у врховима српске политике. Личи на ситно политичко уцењивање. Личи, морам признати.

Чекај, а што би Путин дао Србима ишта на лер? Јесмо ли ми у ЗНД? Нисмо. Да ли смо члан ОДКБ? Нисмо. Да ли смо се стратешки определили за неки од савеза? Не. Да ли формално и суштински идемо ка ЕУ и Западу? Да. Зашто би РФ улагала у државу која јој није савезник? Зашто би се ВКС одрекле технике па макар и 30 година старе без икакве накнаде?

Да би добио мораш и да даш. Србија није показала интерес да буде поузданији савезник Русије и не може да рачуна на безрезервну подршку и помоћ. Он имају свој инетрес овде и гледаће да га остваре, а услугу да наплате јер нису толико богати и залудни да деле бесплатно технику нити да је одржавају. То не ради ниједна држава.

Па Торпедо ако неког желиш да одвратиш од чланства у неком савези који ти не одговара и то се "купује". А купује се и да ти не будем непријатељ. Да су Руси мало боље трговали у прошлости можда би НАТО имао мање чланица. Ако постанемо чланица НАТО Русија ће много више изгубити него ће мо ми добити. Ми ћемо можда изгубити образ али нећемо бити окружени потенцијалним војним агресорима. А као што знаш од "чистог образа" се тешко живи.

Нудила је Русија разне ствари, али је СРЈ/Србија то одбила. У осталом како Србија да се окрене РФ када је овде власт таква какве је од 5.10. па до дана данашњег?

Сада је Србија за Русију небитна. Окружени смо НАТО државама, дотур би једино могао да се врши Дунавом јер према Конвенцији о Дунаву нико нема право да спречи Русе да плове овом реком. Мада то би било компликовано, а готово немогуће у случају избијања оружаног сукоба. Москви сада гори под ногама да реши проблем у Сирији и сачува поморску базу као и да победи у Украјини на овај или онај начин. Какво смо ми тржиште за РФ и ЗНД/ОДКБ? Русија не зна шта ће са моторима за хеликоптере и авионе јер је Украјина кренула путем НАТО и ЕУ, зависе од њихових гасних турбина, одустали од производње Ан-124, нема ко да ради електронику за ракете,... И сад је губитак Србије битан поред свега овога.

Финска и Шведска размишљају да ли да уђу у НАТО, Румунија купује патриот, опкољавају Северну Кореју са којом се не зна шта ће бити, Кина постаје све јача, Туркменистан се окреће Турској,...

Да смо раније ушли у савез док смо још имали излаз на море Русија би могла и да се бори за нас и да се залаже. Овако губимо вредност.

Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #162 on: July 25, 2017, 11:46:42 pm »

Ruski drzavni vrh je podrzao SNS pre izbora. Kada budu imali toliko obraza da podrze neku patriotsku stranku, a ne radikalske konvertite i slobin SPS onda mogu da ocekuju neku vecu bliskost. Ovako stice se utisak samo da ih interesuju dengi iz NIS dok mogu da ponude nocne vukove, ordenja i poneki samaljot za aeromitinge.
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #163 on: July 26, 2017, 12:06:32 am »

Коју патриотску странку? Које су то политичке организације? То не постоји овде. У Србији нема опозиције нити избора. Све је исто.

Вермезе не знам чега се ти сећаш и шта памтиш, али ја видим да је овде присуство Русије практично непостојеће. Док сам био мали на нашем тржишту су поред кинеских и западних играчака постојале и руске. Сећам се камазовог шлепера кога сам на моју жалост и несрећу потргао (и сада ми је жао), а још увек чувам пластични Су-100, метални комби на коме пише ''ГАИ'', пластични камазов кипер кога сам оштетио. Ту је и један сребрни робот на навијање. Поред њих сам имао још два или три метална аутомобила. Говорим о касним 80-тим и раним 90-тим.

Уз све ово кроз кућу се мотају разни други уређаји на којима пише Сделано в СССР. У последње време највише се забављам користећи фотоапарат зенит Е. Има ту још свачега...

Реци ми где су данас руски филмови, серије (осим оне глупе кухиње на Б92), руски технички уређаји, аутомобили, часописи итд.? Нема их. Све се мање учи руски у школама. Америка доминира свуда - почев од моде, преко музике, уметности, културе до начина живота. Млади људи маштају о томе да оду на запад да раде и да се школују.

Јако је тешко Русији да се бори за превласт у оваквој средини. Тачно је да држе НИС, да РЖД даје кредит и помаже ЖС-у да се модернизује, али није довољно да би потиснули утицај запада који преовладава.
Logged
fazan
Moderator
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 130


« Reply #164 on: July 26, 2017, 03:21:05 am »

Коју патриотску странку? Које су то политичке организације? То не постоји овде. У Србији нема опозиције нити избора. Све је исто.

Вермезе не знам чега се ти сећаш и шта памтиш, али ја видим да је овде присуство Русије практично непостојеће. Док сам био мали на нашем тржишту су поред кинеских и западних играчака постојале и руске. Сећам се камазовог шлепера кога сам на моју жалост и несрећу потргао (и сада ми је жао), а још увек чувам пластични Су-100, метални комби на коме пише ''ГАИ'', пластични камазов кипер кога сам оштетио. Ту је и један сребрни робот на навијање. Поред њих сам имао још два или три метална аутомобила. Говорим о касним 80-тим и раним 90-тим.

Уз све ово кроз кућу се мотају разни други уређаји на којима пише Сделано в СССР. У последње време највише се забављам користећи фотоапарат зенит Е. Има ту још свачега...

Реци ми где су данас руски филмови, серије (осим оне глупе кухиње на Б92), руски технички уређаји, аутомобили, часописи итд.? Нема их. Све се мање учи руски у школама. Америка доминира свуда - почев од моде, преко музике, уметности, културе до начина живота. Млади људи маштају о томе да оду на запад да раде и да се школују.

Јако је тешко Русији да се бори за превласт у оваквој средини. Тачно је да држе НИС, да РЖД даје кредит и помаже ЖС-у да се модернизује, али није довољно да би потиснули утицај запада који преовладава.

Торпедо, колико се данас руске играчке производе и продају и у самој Русији? Исто се односи и на њихове камере и другу робу широке потрошње. И у Америци ћеш тешко наћи играчке произведене у Америци. Једина је разлика што у Америци купујеш кинеске играчке рађене за америчке компаније и дизајниране у Америци.

Америка је културно доминирала и пре 40 година, мислим на масовну културу. То није било ограничено на Србију и бившу СФРЈ, него је било присутно више-мање свуда. Раних осамдесетих би на руску робу у продавницама налетео ради клириншких послова, мораш нешто да купиш да се ослободиш клириншких долара. Па тај чувени руски дуг је настао зато што они који су извозили у Русију нису имали шта да увезу из Русије.  Касних осамдесетих, када је клиринг престао, могао си да нађеш робу на пијаци, за две црвене. Нису Русима криви Срби што су изгубили хладни рат, а изгубили су га прво на пропагандном пољу.
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... 48   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 24 queries.