PALUBA
April 19, 2024, 05:39:29 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... 48   Go Down
  Print  
Author Topic: Набавка, ремонт и модернизација авиона МиГ-29 за РВ и ПВО Воjске Србије  (Read 151620 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #60 on: May 05, 2017, 07:56:32 am »

Koliko ja vidim i ti MiG-ovi su izgleda bili deo predizbornog marketinga. Roll Eyes

Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 279



« Reply #61 on: May 05, 2017, 10:15:25 am »

Ovo sto je zadnje sto je Karlo postovao je ja mislim sustina problema.
Jer tu se prakticno prikazuje odnos prema Rusiji i mislim da je tu zapelo.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 385


« Reply #62 on: May 05, 2017, 08:12:37 pm »



Имам непроверену инфо или можда гласину да поједини руски кругови утичу на отезање испоруке због "нејасних политичких опредељења и кратковидих потеза" у врховима српске политике. Личи на ситно политичко уцењивање. Личи, морам признати.

Чекај, а што би Путин дао Србима ишта на лер? Јесмо ли ми у ЗНД? Нисмо. Да ли смо члан ОДКБ? Нисмо. Да ли смо се стратешки определили за неки од савеза? Не. Да ли формално и суштински идемо ка ЕУ и Западу? Да. Зашто би РФ улагала у државу која јој није савезник? Зашто би се ВКС одрекле технике па макар и 30 година старе без икакве накнаде?

Да би добио мораш и да даш. Србија није показала интерес да буде поузданији савезник Русије и не може да рачуна на безрезервну подршку и помоћ. Он имају свој инетрес овде и гледаће да га остваре, а услугу да наплате јер нису толико богати и залудни да деле бесплатно технику нити да је одржавају. То не ради ниједна држава.

Па Торпедо ако неког желиш да одвратиш од чланства у неком савези који ти не одговара и то се "купује". А купује се и да ти не будем непријатељ. Да су Руси мало боље трговали у прошлости можда би НАТО имао мање чланица. Ако постанемо чланица НАТО Русија ће много више изгубити него ће мо ми добити. Ми ћемо можда изгубити образ али нећемо бити окружени потенцијалним војним агресорима. А као што знаш од "чистог образа" се тешко живи.
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #63 on: May 06, 2017, 08:18:39 am »

Žao mi je što vjerujem da ću i ovdje naići na nerazumjevanje,ali ovdje se radi o zloupotrebi jeftine propagande možda i iz nemogućnosti da se povežu više bitnih "stvari",a pošto se u jednom postu to ne može objasniti,da nabacam nekoliko parametara "pa tko razume shvatit će".
Tema je isporuka "doniranog naoružanja" i uzroci zašto to ne "ide" a ne svrstavnje.

Pa da navedem:
NATO je organizacija iz ideološke podjele sveta.Sad kad je RF isti sistem a ne SSSR-komunistički čemu NATO?Da ne nabrajam dalje,njegova uloga je odbrana i sredstvo,daljeg širenja krupnog kapitala ,pretežno "američkog".Pri tome on se javlja kao "oruž. sila" i prema državama koje treba "iskoristiti" u samom savezu a ne samo prema RF.Zato ih je on "razoružao" i "javlja" se kao jedini garant "sigurnosti".
Da li je to tako imamo "pobunu" i velikih Evropskih zemalja,Njemačka,Francuska itd. jer osjećaju da gube "vlastništvo"(težnja stvaranja Evropskih snaga,lokalno suprotstavljanje država itd.).
Na "lokalnom nivou",zašto bi Njemačka težila stvranju Evrop. snaga ako je NATO dovoljan i potreban itd.
Da li je nama neprijatelj NATO ili susjedne zemlje?Da li bi NATO branio nas i da smo članica NATO?Oni očito idu na pravilnu procjenu da je na pr.Albanija "perspektivnija" nego mi,pa se to vidi u sadašnjim događanjima.Mislim da se ovo može primjeniti i na dr. zemlje na pr.CG,Makedonija itd. pa bi se tu mogla ubaciti i izbjeglička kriza.NATO se nije angažoavo u njenom zaustavljanju itd.
Dakle,mislim da je naše naoružavnje potrebno ali ne zbog "saveza" nego i zbog lokalnih potreba.Nama ne trebaju ni jedni,da bi smo imali kanalizacioni sadržaj.
Dakle,zašto se ne može zamisliti i da je to pogrešno,prihvatanje bilo kog saveza i da je pogrešno dopuštati im,da borave na našoj teritoriji.Ako se treba izbaciti RF-humanitarni centar, zašto se ne bi ukinuli sporazumi i sa NATO?
Da li se "gubljem obraza" dobija nešta na sigurnosti i od koga?Zar se ne shvata da oni uništavaju ne samo nas,nego i sve zemlje u susjedtsvu,jer će im kapital i preko banaka sve biti isisano,pa čak i stanovništvo,koje će se zbog bede i jada raseliti i pomreti.
Ukratko, ne radi se ovdje o "kupovini" bezbjednosti i sl.Radi se o pokušaju "spašavanja" naroda na način kako se može.Da li vlast to shvata,pa ne znam,čini mi se da je njima bitnija kampanja i opstanak na vlasti a narod "ko ga hebe, ko će i o tome razmišljati".Misle da su oni uskočili u taj krug "plave krvi" ali neće biti tako o tome odlučuje onaj kome su i oni "potrošna roba" .

Poz.


« Last Edit: May 06, 2017, 08:31:41 am by Karlo » Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #64 on: May 20, 2017, 09:31:07 pm »

Ima li kakvih novosti ili su definitivno prošli izbori?

poz.
Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #65 on: May 20, 2017, 09:37:57 pm »

Biće, samo čekaju Vladimirov potpis, samo to.  Tongue
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 279



« Reply #66 on: May 23, 2017, 08:55:11 pm »

Ima Srbija pilote za "migove"
Izvor: http://www.vesti-online.com

Ministarstvo odbrane Srbije poručuje "brižnima" da ne postoji zastoj u nabavci šest "migova" 29, "donaciji" Rusije, ali i da Ratno vazduhoplovstvo ima dovoljan broj pilota i tehničkog osoblja koje bi pilotiralo i održavalo ove letelice.  

"Vesti" su se obratile Ministarstvu zbog krajnje ozbiljnih tvrdnji nekih vojnih eksperata da je za Srbiju "isplatljivije" da ti avioni ne stignu jer naše ratno vazduhoplovstvo nema ni kadrovske ni tehničke uslove za ovaj tip letelica.

- Procedura nabavke aviona ide svojim tokom, a vojska ima potreban broj pilota osposobljenih za upravljanje avionom MiG-29, u skladu sa trenutno raspoloživom tehnikom i dodeljenim zadacima, u prvom redu zadatkom kontrole i zaštite vazdušnog prostora Srbije. Već je realizovana obuka mlađeg kadra, a istovremeno se nastavlja kontinuirana obuka pilota i tehničkog osoblja za avion MiG-29, kako u zemlji tako i u Rusiji - navodi se u pisanom odgovoru našoj redakciji.

Istovremeno, Ministarstvo odbrane otkriva i da će se remont poklonjenih aviona odvijati po istom modelu kao što je to urađeno ranije.

- Načelno je planirano da se u zavodu "Moma Stanojlović" uradi jedan deo radova, dok će ostalo biti demontirano i poslato u Rusiju. Potom će sve biti vraćeno u Srbiju gde će se izvršiti montaža, završna ispitivanja na zemlji i u vazduhu. Biće to dobra prilika da naši stručnjaci uče od kolega iz Rusije - ističu u Ministarstvu odbrane.

Dualno obrazovanje
U Ministarstvu odbrane Srbije navode da su potpisali sporazum sa Ministarstvom prosvete o saradnji dva ministarstva u procesu uvođenja dualnog obrazovanja za potrebe Vojske Srbije, a to su konkretno tri zanimanja, avio-tehničari za vazduhoplovni motor, za elektro-opremu, te avio-tehničari za elektronsku opremu.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #67 on: May 24, 2017, 08:41:28 am »

Ima pilote, ali nema MiG-ove, a ovi su već trebali da stignu ohohooo...
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #68 on: May 24, 2017, 08:49:30 am »

Pošto je ovo forum mislim da mogu nešta i polemisati i ako me "niko ne šiba po ušima".
Naime,već u prvoj rečenici imamo "bljutavu laž".Zar ljudi ne znaju da je baš od odgovornih ljudi na nivou države davano niz rokova(od kraja prošle godine,a u ovoj godini niz obećanja,pa recimo zadnje odmah posle izbora,od strane IZABRANOG PRESEDNIKA,za dve nedelje).
Pa ni u ovom članku nemate siguran rok.Istina,i naslov je da se radi o obuci pilota i da se "radi na tom problemu".
Kako se može skupno optuživati "da se neki tamo" raduju ovom "nepostojećem problemu".Vjerovatno postoje i takvi ali u manjem broju.
Celi članak je i dalje obećanje a rešenje je tu negdje "iza ćoška",pa ga samo vidoviti i vide.

Poz.

PS.Zbog jasnoće,ovo se odnosi na članak iznad (Re 66) a pošto sam "hitar",nije odmah ispod njega.
« Last Edit: May 24, 2017, 08:55:05 am by Karlo » Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 279



« Reply #69 on: May 24, 2017, 09:16:13 am »

Ima pilote, ali nema MiG-ove, a ovi su već trebali da stignu ohohooo...

Pa kad nisu mogli da stignu pred izbore sad nije zurba. Sad
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 480


« Reply #70 on: May 24, 2017, 10:13:36 am »

Ima pilote, ali nema MiG-ove, a ovi su već trebali da stignu ohohooo...

Pa kad nisu mogli da stignu pred izbore sad nije zurba. Sad

A "šta" će leteti RV i PVO nije ih briga. Tal je davno određen, podeljen, po sistemu IMT - Ima l` Mene Tu.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #71 on: May 24, 2017, 10:20:00 am »

Ima pilote, ali nema MiG-ove, a ovi su već trebali da stignu ohohooo...

Pa kad nisu mogli da stignu pred izbore sad nije zurba. Sad

A ono što jes...
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #72 on: May 24, 2017, 11:13:58 am »

Ljudi pa nemojmo tako.Vidite da se stvari "uvjerljivo ubrzavaju",čak su dva ministarstva potpisala ugovor o veoma bitnom DUALNOM obrazovanju.
Sa će to, samo treba biti strpljiv i nema sekiracije!  laugh

Poz.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 480


« Reply #73 on: May 24, 2017, 12:24:15 pm »



Остајем при ставу да поједини политички кругови у РФ намерно и циљано коче испоруку наоружања Србији, објашњавајући то њеним нејасним политичким опредељењем.
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 279



« Reply #74 on: May 24, 2017, 02:08:54 pm »

Ako je to tacno kumbore to moze samo da lose ispadne po Rusiju.
Logged
Pages:  1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... 48   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 25 queries.