PALUBA
April 23, 2024, 04:33:13 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Pozdravimo novog člana Ekapic
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... 48   Go Down
  Print  
Author Topic: Набавка, ремонт и модернизација авиона МиГ-29 за РВ и ПВО Воjске Србије  (Read 151870 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #495 on: June 17, 2018, 07:57:59 pm »

Вулин: До краја године 14 „мигова 29” чуваће небо Србије
недеља, 17.06.2018.

По један хеликоптер Х-145 М за војску и полицију биће завршени такође до краја 2018. године

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Свих 14 „мигова 29”, до краја ове године или најдаље почетком следеће године биће у летном стању и чуваће наше небо, најавио је министар одбране Александра Вулин. „Тренутно имамо четири „мигова 29”, спремна и у летном стању. Имамо још шест авиона „миг 29” из руских донација и уговарамо још четири из белоруске донације. Сви они ће бити модернизовани и до краја године, евентуално почетком следеће, биће у летном стању и чуваће наше небо” рекао је Вулин за Танјуг.

Објаснио је за Танјуг да ће се осим ремонта наставити са модернизацијом и свих 14 авиона биће урађени на истоветан начин. Биће сви у истој класи - то је класа 4+ генерације, једна од најмодернијих, истакао је Вулин и назначио да је од те класе боља само она генерација 5, али њу поседују само велике светске силе. „Генерација 4+ је довољна за наше потребе, да ставимо до знања колико смо моћни и колико не треба нико да размишља о томе да нападне Србију” поручио је министар одбране.

„До краја године биће завршен по један хеликоптер Х-145 М, један за ВС и један за полицију са одговарајућим наоружањем и обуком. Читав уговор ће бити завршен идуће године када ће укупно девет хеликоптера бити додељено министарствима одбране и унутрашњих послова у складу са њиховим потребама и задацима” прецизирао је. Интензивно се уз набавку опреме ради и обука пилота, јер „захваљујући доброј фискалној ситуацији и дисциплини коју је увео председник Вучић све плаћамо на време, а некад и унапред, па добијамо разне попусте”.

Илустровао је то чињеницом да смо у овом случају, набавке хеликоптера, баш због таквог начина плаћања добили бесплатну обуку и уштедели 400.000 евра. Како је рекао исправља се деценијско планско уништавања ВС, од уништавања њене опреме, оружја, технологије, па до уништавања морала, попуне, резерве, обуке.. „Све оно што је за НАТО агресије показало успех, показало да може да брани једну земљу, уништавано је плански, од технике до људи” назначио је Вулин.

Поводом повремених питања „зашто се Војска Србије наоружава, зашто се јача, зашто се повећава ниво њене борбености” Вулин је рекао да је то излично питање у случају војно неутралне земље попут Србије „јер земља која је војно неутрална не може да ризикује да буде ненаоружана, војно слаба и необучена”.

„То може себи да допусти себи неко ко је у саставу неког војног савеза, па онда може да штеди новац на томе или да не испуњава своје обавезе јер увек ће бити неко ко ће доћи у тренутку невоље. Код нас неће доћи нико, неће доћи ниједна велика сила да нам помогне” рекао је Вулин и додаје да ћемо ми бити сами, ако дође до било каквог оружаног сукоба, што на Балкану нико никада не може да искључи.

„Зато је боље питање зашто се земље у региону наоружавају, боље питање је зашто чланице НАТО пакта набављају модерно наоружаје. Од кога се штите земље НАТО пакта бивше чланице СФРЈ. Од Србије?” пита министар и поручује им да штеде новац, да га дају за нешто корисније и паметније, јер им Србија неће бити претња. (Танјуг)

Izvor: www.politika.rs


* Mig-29.jpg (12.54 KB, 672x448 - viewed 46 times.)
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #496 on: June 17, 2018, 10:54:07 pm »

„Све оно што је за НАТО агресије показало успех, показало да може да брани једну земљу, уништавано је плански, од технике до људи” назначио је Вулин.
Код нас неће доћи нико, неће доћи ниједна велика сила да нам помогне” рекао је Вулин и додаје да ћемо ми бити сами, ако дође до било каквог оружаног сукоба, што на Балкану нико никада не може да искључи.

једном и од њега да се чује нешто истинито и паметно.
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #497 on: June 21, 2018, 08:20:36 pm »

Ne mislim da je on to rekao sa namerom - to mu je slučajno izletelo  pilot

Nisam od njega čuo još ništa pametno, i verujem da on nije u stanju da izusti išta pametno. 

Isto kao i naš nesretni i svestrani ministar Bošković. 
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #498 on: June 21, 2018, 09:34:00 pm »

случајно или намерно, рекао је. и јесте тако.
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #499 on: June 21, 2018, 09:53:17 pm »

Ово није далеко од истине. Не знам стварно ко би нам притрчао у помоћ да сутра дође до рата. Србија није формално ни у НАТО ни у ОДКБ.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 406


« Reply #500 on: June 22, 2018, 06:23:00 pm »

Ако нам уопште неко буде помогао помоћиће само ако буде имао директног и то великог интереса. Нас могу напасти само земље НАТО-а или неко трећи уз њихово знање или помоћ. Једини сусед који није у НАТО и неће скоро бити је БиХ. Македонија је већ практично и НАТО-у. Тешко ће се десити да нас БиХ нападне. Да би нам Руси помогли морали би и они сами да директно уђу у сукоб са НАТО. Тако нешто што би покренуло читаву серију сукоба тако да Руси највероватније то неће рескирати, осим ако је известан напад и на њих. Дакле, највероватније би било овако како рече Вулин. И то се зна и од раније.
Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #501 on: June 22, 2018, 06:42:41 pm »

Tehnički gledano mi možemo da se nađemo u ratu sa bilo kojom zemljom iz okruženja. NATO je odbrambeni savez i ako bi neka od država objavila rat nama NATO nije u obavezi da im pomogne u tom sukobu. No da smo mi stvarno neutralna zemlja mi se ne bi bojali toga jer je objava rata neutralnoj zemlji praktično "autogol" za svakog.

Na stranu što u ovim "modernim" ratovima niko nikom ni ne objavljuje rat. Tek tu je svašta moguće.
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #502 on: June 22, 2018, 07:13:51 pm »

Tehnički gledano mi možemo da se nađemo u ratu sa bilo kojom zemljom iz okruženja. NATO je odbrambeni savez i ako bi neka od država objavila rat nama NATO nije u obavezi da im pomogne u tom sukobu. No da smo mi stvarno neutralna zemlja mi se ne bi bojali toga jer je objava rata neutralnoj zemlji praktično "autogol" za svakog.

Na stranu što u ovim "modernim" ratovima niko nikom ni ne objavljuje rat. Tek tu je svašta moguće.

Коју НАТО државу је СРЈ напала да би нас алијанса бомбардовала 1999? Кога је напао Ирак? Кога је напала Либија?

И остале земље које су биле нападане нису имале савезнике. Ко је помогао Садаму? Ко је стао на страну Гадафија? Да ли се Америка устручавала да их бомбардује због тога што нису били никоме наклоњени? Наравно да није.

Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 406


« Reply #503 on: June 22, 2018, 08:01:52 pm »

Quote
No da smo mi stvarno neutralna zemlja mi se ne bi bojali toga jer je objava rata neutralnoj zemlji praktično "autogol" za svakog.

Па, сад то што си написао је баш "аутогол". Па што се Швајцарска "боји" па ем има војску, ем је добро наоружава, ем изводи скупе вежбе... Баш супротно, наутралност се најбоље брани (превентивно) оружјем... одувек било.

Него, хајде да се вратимо на тему .... angel
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #504 on: June 22, 2018, 08:25:36 pm »

Србијанска донаградња хвата сонду у ваздуху...

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* istrebitel_MiG_29S_2.jpg (96.17 KB, 800x541 - viewed 44 times.)
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #505 on: June 22, 2018, 09:02:23 pm »

Не знам стварно ко би нам притрчао у помоћ да сутра дође до рата.
Niko, isto kao i 1999.  Huh?
Srbija nema moćnog saveznika, jer praktično nije ni sa kim; nema jasno naznačen inostrano politički kurs. Sa svakim hoćemo da budemo prijatelji, a zapravo vojnog saveznika nemamo.

To su nam obezbedili naši mudri političari.
(izvinite za OT)
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #506 on: June 22, 2018, 09:12:40 pm »

Ил-78 СССР-78782 и МИГ-29СД

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* vv.jpg (136.16 KB, 1056x515 - viewed 40 times.)
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #507 on: June 22, 2018, 09:19:19 pm »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* vv.jpg (253.35 KB, 1285x680 - viewed 39 times.)

* vv-1.jpg (291.26 KB, 1406x640 - viewed 38 times.)
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #508 on: June 22, 2018, 09:40:34 pm »

Опитни лет је изведен 16. новембра 1995. године. МиГ-29СД је летео на висини од 8.000 метара при брзинама од 400 до 600 км/ч. Ил-78 се кретао брзином између 350 и 500 км/ч. Опитовање је изведено успешно.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* vv-2.jpg (208.66 KB, 691x745 - viewed 34 times.)

* vv-3.jpg (188.74 KB, 685x743 - viewed 39 times.)
Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #509 on: June 22, 2018, 09:52:16 pm »

Tehnički gledano mi možemo da se nađemo u ratu sa bilo kojom zemljom iz okruženja. NATO je odbrambeni savez i ako bi neka od država objavila rat nama NATO nije u obavezi da im pomogne u tom sukobu. No da smo mi stvarno neutralna zemlja mi se ne bi bojali toga jer je objava rata neutralnoj zemlji praktično "autogol" za svakog.

Na stranu što u ovim "modernim" ratovima niko nikom ni ne objavljuje rat. Tek tu je svašta moguće.

Коју НАТО државу је СРЈ напала да би нас алијанса бомбардовала 1999? Кога је напао Ирак? Кога је напала Либија?

И остале земље које су биле нападане нису имале савезнике. Ко је помогао Садаму? Ко је стао на страну Гадафија? Да ли се Америка устручавала да их бомбардује због тога што нису били никоме наклоњени? Наравно да није.



Ja nisam otpisao mogućnost da nas NATO preore. To je takođe moguće ako im stanemo na put. Pričamo da li je hipotetički moguć rat između jedne NATO zemlje i jedne neutralne. I odgovor je da. Pogrešno je misliti da nas može samo NATO napasti. Može nas napasti bilo koja članica NATO samo što je to vrlo malo verovatan scenario no vojska mora da se sprema za sve moguće scenarije.

Evo Turska je ušla u Siriju i Irak i ne da im niko neće pomoći nego ih još i kritikuju.
Logged
Pages:  1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... 48   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.037 seconds with 25 queries.