PALUBA
March 19, 2024, 07:57:03 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik foruma PALUBAinfo
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15   Go Down
  Print  
Author Topic: Teroristički napadi u Velikoj Britaniji  (Read 53498 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #15 on: June 04, 2017, 03:42:40 pm »

Mada i istini za volju, ima i onih koji ne misle tako o nedužnim žrtvama, što je isto tako tužno ....


[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* 2017-06-04_163947.jpg (195.69 KB, 1026x665 - viewed 114 times.)
Logged
gocemk
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 631


« Reply #16 on: June 04, 2017, 04:02:11 pm »

Тое е користат луге за да парират за бомбандирањето  со авиони
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #17 on: June 04, 2017, 04:45:06 pm »

@Dreadnought,

filantrop sam i kosmopolita pre svega, doduše tek boraveći u Rusiji stekao sam određenu dozu animoziteta prema muslimanima, ovo zbog njihove sabraće sa Kavkaza ( lična iskustva).Žao mi je svake kapi prolivene krvi zbog političkih, geopolitičkih ,međureligioznih i sličnih svinjarija.Toliko je nesreće  na ovoj planeti, da bi zastave na Branderburškoj kapiji i Ajfelovoj kuli trebale da se menjaju na svakih sat vremena, ali se menjaju po potrebi. Nama su rekli da smo bombardovani za naše dobro, zbog pogrešne državne politike.Dočekao sam ga u sred Mediterana u društvu američke porodice koja mi se izvinjavala za takve poteze njihovog predsednika.Da se svetimo i da hoćemo ne možemo ,a nije ni  humanistički zbog eventualnih nevinih žrtava, zar ne. Ali da pamtimo to moramo!
Kako će ovo doživeti britanci i da li shvataju šta su napravili do sada?
Najgore od svega je što će ovaj teroristički akt u Londonu dovesti do još brutalnijih zločina ....
Logged
babaroga
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 506



« Reply #18 on: June 04, 2017, 06:26:19 pm »

Milane, u Londonu je uvek bilo ovakvih "gluposti".

1980-tih, IRA je pravila gluposti, 90-te, manje vise mirne, posle 2001, malo malo pa neki dzumbus.  Ono sto me je navise iznerviralo od kada je Sadiq Khan posato gradonacelnik, je to da je izjavio da je "terorizam deo zivotnnog paketa u velikom gradu".

2005, sam prmasio podzemnu za nekih 10 minuta, a preko London Bridge-a sam isao svaki dan oko 5 godina.  Onda 2009 su nam evakuisali celu zgradu banke u kojoj sam radio, jer je neko parkirao auto pun eksploziva ispred recepcije i pobegao, godino dana kasnije, preko puta od recepcije, policija blokira ulicu i vadi vozaca i suvozaca sa oruzjem, posle toga one demonstracije po Londonu, i onda na kraju su zaklali onog vojnika na sred ulice 2013.

A ove godine, 3 napada.  Policija i vojska je ubijena u pojam sa politickim korektnostima i ravnopravnostima i vise ne moze da radi svoj posao, jer ako uhapsis muslimana, odma se ide na "rasizam i ubijanje multikulturizma".

Pitanje je samo koliko ce narod to da trpi, jer ce biti krvavo kad se ostatak populacije digne protiv muslimana....
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #19 on: June 04, 2017, 06:50:01 pm »

Milane, u Londonu je uvek bilo ovakvih "gluposti".
Pitanje je samo koliko ce narod to da trpi, jer ce biti krvavo kad se ostatak populacije digne protiv muslimana....

Kao što znaš i sam, sve su ovo posledice nekih poteza i činjenja u prošlosti i sada, da ne neabrajam...
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 290


« Reply #20 on: June 04, 2017, 07:54:30 pm »

Колико год се трудили да буду "мултиетнички" и "конфесионално" коректни ти према којима гаје "коректуру" неће бити задовиљни. Неће јер објективно нису ништа "равноправнији" него што су били. Постају "равноправније" само њихове елите које уствари и подгревају ту "антихришћанску" мржњу. ИСИЛ и Сирији и Раку не воде људи који су били "сиротиња раја" већ људи из развлашћених елита или они који желе да буду елита која влада другима. Демагогијом и позивањем на Куран они обезбеђују подршку и упориште међу обичним људима (муслиманима). На неки начин враћају им осећај поноса и моћи. Ако се томе дода потпуно промашена политика САД и Велике Британије према исламском свету може се закључити да ће се терористички напади наставити.

Зашто код нас тога нема? Прво нема критичне масе нетрпељивости колико год то било чудно. Сви муслимани код нас су наши (наше крви и гена), одавде, па се добро знамо па и разумемо. То важи и за Албанце муслимане јер су и они са ових простора а међу њима (мада углавном у Албанији) има доста хришћана. Друго, мање смо политички коректни и одмах ћемо равном (ако не и гором) мером да узвратимо. Зато екстремисти, барем за сада, немају велико упориште међу обичним светом.
Logged
babaroga
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 506



« Reply #21 on: June 04, 2017, 08:42:03 pm »

Ta "promasena politka" prema islamskom svetu ukljucuje i prodaju oruzja Saudijskoj Arabiji za basnosnovne sume, a ta ista SA sponzorise islamski terorizam....

PS
2006 sam se vozio taksijem od Watforda do Severnog Actona, i poveze me me jedan mladji Englez.  Pocnemo pricu i pitao me je odakle je moje ime.  Ja mu kazem da sam rodom iz Srbije, a on pocne da se izvinjava zbog "politike UK vlade prema Srbiji" i kaze da nisu smeli da nas napuste u borbi protiv muslimana, i da nas to isto ceka u Engleskoj.... Ostalo bolje da ne pisem, ali dobro znam da za sada Englezi cute i trpe.
« Last Edit: June 04, 2017, 08:49:27 pm by babaroga » Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #22 on: June 04, 2017, 10:02:40 pm »

Чему заправо служи овај напад:

Лондон тражи јачи надзор Запада над интернетом


Logged
babaroga
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 506



« Reply #23 on: June 04, 2017, 10:26:42 pm »


Totalna glupost, jer i sami znaju da to nije moguce.
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #24 on: June 05, 2017, 09:23:19 am »

Pošto će izgledati da sam se "navrzo" na čovjeka,evo da dodam svoje mišljenje na "skriveniji" način.
Sa prvim djelom posta Re 20 se u većini slažem.Drugi pasus je za mene sporan.Naime,ne bih se složio sa razlozima koji se navode da toga nema kod nas a naročito da ga neće biti.U postu se ne mogu pisati "romani",pa evo ukartko i nabacano:
Nekoliko godina i prije imigrantske krize su kod nas uhvaćene grupe u Južn. Srbiji.Naoružane  i vjerovatno su se trenirale na tom području,imali baze.
Idu podaci da ih ima i na Kosovu i da se tamo vježbaju.
Podaci koliko ih je otišlo u ID na ratišta.Koliko ih ima i u BiH i da se tamo regrutuju i vježbaju.
U tekstovima i na topiku o Imigr. krizi,sjećam se,da je bilo i po Srbiji a i u samom Beogradu,"instant džamija" (po kućama) gdje se indoktriniraju.
Slučajevi u vezi sa imigr. krizom.Žmurenje vlasti na bespravnu izgradnju Zukorlićeve džamije itd.......
Dakle,ima toga i kod nas i pitanje je kad će se to ispoljavati teže i sa žrtvama.

Poz.
Logged
cobra 73
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 201


СА ВЕРОМ У БОГА ЗА КРАЉА И ОТАЏБИНУ


« Reply #25 on: June 06, 2017, 01:51:31 pm »

False flag?
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #26 on: June 08, 2017, 08:49:10 pm »

<iframe width="640" height="367" src="//www.youtube.com/embed/JTlyCcL_5pU?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>


<iframe width="640" height="367" src="//www.youtube.com/embed/3FoOH-Qk740?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #27 on: June 09, 2017, 09:19:36 am »

Ne znam gde bi ovo ostavio ...


[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


Outrage as Saudi Arabia's football team SNUBS a minute's silence for London Bridge terror victims ahead of World Cup qualifier against Australia because 'it is not in keeping with their culture'

The Saudi Arabian soccer team refused to line up for a minute's silence for the London terror victims on Thursday night because it is not in keeping with their culture.

A spokesman for Football Federation Australia explained they were told a minute of silence was 'not in keeping with Saudi culture' ahead of the match.

Fans were left outraged at the display ahead of the World Cup qualifier against Australia in Adelaide.


izvor


* 11.jpg (36.26 KB, 634x351 - viewed 100 times.)
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #28 on: June 09, 2017, 12:21:03 pm »

Mislim da je odgovor u narandžastoj odori.I u SA a i  ovi njihovi svugdje po Bl. istoku koriste za osuđenike narandžastu odoru,kad ih vode na "brijanje".
Sjećam se da je i za vreme socijalizma,kod nas "išlo",kad se osuđenik obraća milicajcu "Druže milicajac",ovaj ga prekida i kaže:"nismo mi drugovi,ti si lišen slobode i nismo mi nikakvi drugovi".
Dakle taj odnos "poštovanja" za žrtve vidim i ovdje.Samo je ovdje i "bolje",jer oni vide da ih je potrebno "obrijati",najpre gdje su najtanji.

Poz.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 290


« Reply #29 on: June 09, 2017, 06:23:08 pm »

Управо овај случај непоштовања минута ћутања жртвама терористичког напада у Лондону (од стране фудбалера Сауди Арабије, у белим дресовима), сведочи шта исламски свет мисли о тероризму у Европи. За њих то није тероризам. Отприлике: "можда није уреду, али ако, мало и ви да видите како се пати". Будимо искрени, те злурадости има и код нас поприлично. Објективно, када се гинуло по Блиском истоку и по Балкану (као и свугде по свету) већину на Западу и у Европи није било баш превише брига за то. Шта више, још су то потпиривали због интереса политичко-капиталистичких олигархија. И шта сад треба очекивати? Па, управо ово што се десило на тој утакмици. Некултурно, политички и људски некоректно, али Западна Европа и Западна цивилизација се тако понашају вековима и то у ширем обиму.
Logged
Pages:  1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.029 seconds with 23 queries.