PALUBA
March 29, 2024, 04:51:55 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Čitajte na Palubi roman "Centar" u nastavcima, autora srpskog podoficira i našeg administratora Kuzme
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 [6]   Go Down
  Print  
Author Topic: Situacija u Makedoniji posle promene Predsednika Sobranja  (Read 24522 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 811


« Reply #75 on: May 03, 2017, 08:02:55 pm »

Goce, ako sam te dobro razumeo, trebao bi da povučeš ručnu kočnicu što pre!
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #76 on: May 03, 2017, 08:17:11 pm »

боро, мислим да је гоце написао како ствари виде македонски албанци. на то ме наводи да је написао како су албанске групе тог времена биле "хипи дружине", тако да је иронија у питању. но нек се јави гоце да појасни...
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #77 on: May 03, 2017, 08:40:11 pm »

Usvajanje Rezolucije u Parlamentu Republike Makedonije kojom bi se osudio genocid nad albanskim narodom u Makedoniji od 1912. do 1956. godine.


 Е тука вие србите сте извршиле геноцид врз албанците бидејки од 1912 до 1941 година Вардарска Македонија е под српска управа и вие тука сте биле жандармери мислам на вас Србите  кој го тепале мирниот албански народ. А од 1945 до 1956 Македонците ги тепат Албанците  Додека балистите на Косово и западна Македонија биле хипи здружение .Уште не ве јасно што се крије зад оваа платформа или како што кажа karlo јас ширам лаги и дезинформаци.

Pošto slabo znam makedonski jezik a spominje te mene u zadnjoj rječenici "da ja kažem valjda da Vi širite laži i dezinformacije",molio bih Vas da to i napišete gdje je,jer nemogu to naći.Moguće da ste me zamjenili ili ja ne razumjem ako je šala.Znam da to nisam nigdje naveo i čak sam ponovo pregledao topik i nigdje to nisam našao.

Poz.
« Last Edit: May 03, 2017, 08:51:47 pm by Karlo » Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #78 on: May 03, 2017, 08:40:57 pm »

А мени се чини да је ово дебело отишло у политику и да би требало да се овде заврши дискусија. Ионако нема ништа новог што већ није речено.
Logged
gocemk
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 636


« Reply #79 on: May 03, 2017, 09:45:37 pm »

боро, мислим да је гоце написао како ствари виде македонски албанци. на то ме наводи да је написао како су албанске групе тог времена биле "хипи дружине", тако да је иронија у питању. но нек се јави гоце да појасни...

Toчно во втора светска војна од 1941 до 1945 постои фашистичката организација бали комбентар која врши масовни иселувања на Македонците и Србите како од Македонија така и од Косово и сигурно тоа не го правеле на мирљубив начин  . И сега тука е апсурдот се појавува албанската платформа од тирана каде наводно Македонците и Србите од 1912 до 1956 година вршеле геноцид врз албанците со тоа што ги присилиле  да се иселуват пред се во Турција ако е така зошто тогаш Албанците во Косово се еден милон луге а во македонија 300 илјади ако некој ги иселувал зошто тие во овие региони станаја мнозинство.Потоа другата идејата  е кога Македонија ке ја прогласи Србија дека правела геноцид  истото ке го направи и Албанија и Хрватска,  но и Босна и Херцеговина за Сребреница знам дека  навлегувам во  точка 11 на овој форум но некој свесно преку Македонија сакат и Српскиот народ како Македонскиот народ да ги престави како народ кој врешел геноцид особено во период  на втора светска војна но и со војните од 1991-1995 година . И со тоа да ги раскара до крајност сите  народи кој живеат  на Балканот .
Зоран Заев кај албанските лидер е познат како Камиказа и така и ке се однесува .
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #80 on: May 03, 2017, 10:28:38 pm »

значи добро сам разумео... а о геноциду на тој територији нема шта да се прича, како је гоце приметио, да га је било не би они били већина. уз то, сви врло добро знамо шта се збивало у периоду 1918-26 и за време и после другог светског рата, тако да...
Logged
gocemk
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 636


« Reply #81 on: May 04, 2017, 12:45:01 am »

Благодарност до српските полициски служби кој денеска запреја голема количина на оружје која требаше да биде шверцувана за албанската партија ДУИ на кој припајга и талат џафери. Уште не верувате дека Заев е само алатка за остварување на голема албанија која треба да стигни се до Ниш на север на исток се до бугарска граница



http://www.rtv.rs/sr_lat/hronika/mediji-vba-zaplenila-oruzje-na-putu-za-makedoniju_821519.html?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+RtvSveVesti+%28RTV+poslednje+vesti%29&utm_content=FaceBook
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #82 on: May 04, 2017, 05:32:19 am »

Promena precednika sobranja je zavrsena, istorija nije resena, a Makedonija jos uvek postoji. Niti je istorija, niti su uspesi VBA tema ovog topicka.

Vreme je da se stravi kljuc na ovu temu, jer je ista otisla duboko u politicke vode, a to nije praktika na nasem forumu.

Topick ce biti otkljucana ukoliko neko ima novih informacija oko trenutne situacije u Sobranju Republike Makedonije.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #83 on: July 27, 2021, 05:59:05 am »

Četvorica nekadašnjih funkcionara Severne Makedonije osuđena na ukupno 25 godina zatvora zbog napada na parlament 2017. godine
Tanjug 26.07.2021.

Sud u Severnoj Makedoniji osudio je danas na ukupno 25 godina zatvora četvoricu nekadašnjih visokih funkcionera zbog učestvovanja u izazivanju nasilja u Sobranju 27. aprila 2017. godine.

Za delo ugrožavanje ustavnog poretka i bezbednosti, osuđeni su raniji predsednik Sobranja Trajko Veljanoski, koji je dobio šest i po godina zatvora, bivši ministri Mile Janakijeski i Spiro Ristovski kojima su izrečene kazne od šest godina i tri meseca zatvora, dok je nekadašnji direktor Uprave za bezbednost i kontraobaveštavanje službe (UBK) Vladimir Atanasovski osuđen na šest godina zatvora, prenose makedonski mediji.

Incident se dogodio tokom postizbornih političkih nemira u aprilu 2017. godine kada je oko 100 demonstranata, od kojih su neki bili maskirani, upao u zgradu parlamenta u glavnom gradu Skoplju kako bi sprečili izbor novog predsednika Sobranja.

U napadu na parlament povređeno je na desetine novinara i poslanika, uključujući tadašnjeg opozicionog lidera Zorana Zaeva, šefa socijaldemokrata i aktuelnog makedonskog premijera. U vezi sa ovim slučajem nedostupan sudu je ostao nekadašnji premijer i lider VMRO DPMNE Nikola Gruevski, koji je, kako je navedeno tokom suđenja, pozvao građane preko medija da izađu na ulicu.

Gruevski se nalazi u bekstvu u Budimpešti gde je dobio politički azil.

Izvor: www.blic.rs
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 [6]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.027 seconds with 23 queries.