PALUBA
March 29, 2024, 03:18:31 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
Važno
Za sve članove foruma Paluba.Info, apel da uzmete učešće na samo u glasanju već i u temi.
Link do teme je ovde
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 [3] 4 5 6   Go Down
  Print  
Author Topic: Situacija u Makedoniji posle promene Predsednika Sobranja  (Read 24514 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #30 on: April 28, 2017, 08:28:35 pm »


И ко ће опет морати да прогута жабу ради додворавања САД и ЕУ. Па ми, балкански народи, наравно. Узгред, Срби су наводно највећи народ на западном Балкану. По мојим скромним и вероватно реалним проценама узимањем нижих просечних бројности, јер се бројност често преувеличава из политичких разлога, Албанаца узето укупно данас има колико и Срба, дакле око осам милиона. Албанија 4М, Македонија 700.000, Косово мало мање од 1,5М + расејање по Европи и Америци.
Logged
gocemk
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 636


« Reply #31 on: April 28, 2017, 11:10:13 pm »


И ко ће опет морати да прогута жабу ради додворавања САД и ЕУ. Па ми, балкански народи, наравно. Узгред, Срби су наводно највећи народ на западном Балкану. По мојим скромним и вероватно реалним проценама узимањем нижих просечних бројности, јер се бројност често преувеличава из политичких разлога, Албанаца узето укупно данас има колико и Срба, дакле око осам милиона. Албанија 4М, Македонија 700.000, Косово мало мање од 1,5М + расејање по Европи и Америци.

Kumbur албанците се многу помалку   во косово се 1 милон албанци самите потврдија дека се 1 милон и 100 илјади, а реално не  се повеке од 800 илјади во Косово .  Во Македонија не се повеке од 250 илјади  во јужна србија се до 90 илјади зошто албанците не сакат попис во Македонија? Во Албанија имаш 300 илјади македонци, потоа  500 илјади власи и грци да не споменувам срби и црногорци во северниот дел на Албанија , а знајш дека преку милони албанци се иселени од Р.Албанија во Италија .
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #32 on: April 29, 2017, 12:00:08 am »

Da bi se dali i ole tačni podaci treba imati uređenu državu.Međutim,Srbija,Makedonija a pogotovu Albanija to nikako nisu.Ima jih još takvih na Balkanu no da ih ne nabrajam.
Drugo ne znam čemu to služi u ovom slučaju,jer se rat ne vodi u odnosu na broj stanovnika nego tu treba uključiti i nac. svest,tehnološko i civilizacijsko-kulturološko stanje.Pa će mo tu imati na pr.relativno mlado stanovništvo,koje se rapidno uvećava,ali to nije karakteristika samo Albanaca (kod nas pretežno muslim. vjeroispovesti).Ako pogledate što se tiče na pr.kulture,da li se kod njih održavju neke kulturne manifestacije itd.nego se stalno preferira ta ratničko-osvajačka komponenta itd.Tu i jeste problem i nema to puno veze sa brojem stanovnika,jer su oni i sa nekoliko miliona težili da se "šire" i u tome na različite načine uspjevali.

Da ne pišem dalje nego da napišem ponešta  u vezi naslova.
U Makedoniji koliko ja razumem,imate vlast koja je zaista kriminalizovana ali neki tvrde da je to sa "mjerom" do ugrožavanja nacionalnog.Da li je tako mislim da niti makedonci do samog vrha ne znaju.Može biti i samo propaganda.Ovo važi i za većinu balkanskih zemalja a Boga mi i u svetu.

Imamo i opozicionog Zajeva za koga se nezna a možda  i ne piše jer je išao baš na tu kriminalnu osobinu vlasti.Međutim, ne treba biti naročito pametan pa zaključiti da je on veoma vlastoljubiv i da je to pokazao ustupcima Albancima samo da bi preuzeo vlast.Dakle ovo može biti i gore jer ne preza da upropasti i svoj narod pa i svoje glasače, da bi bio na vlasti.

Moglo bi se ovdje pisati i o stranom uticaju no da ne dužim.
Ukratko "zapad" ne dozvoljava uticaj RF a mislim da je najveći prolaz gasovoda sa juga.Prosto rečeno,e neće proći ovuda.
Nešto slično ukratko za Srbiju i njenu vlast(jedan čovjek to) e nećete ga prevući na "rusku stranu" jer je naš dok izvršava naređenja ukoliko to ne bude imamo mi načina da ga odbacimo.

I ako nije zaključak,mislim da bi najbolje bilo da to reše Makedonci sami a da se drugi pa niti mi ne mješamo.Međutim,znamo da je to nemoguće jer su se mješali i do sad,sad a vjerovatno i ubuduće.Dakle razvoj situacije neće biti ružičast,čak i da sada bude primirje,to ne može potrajati.

Poz.
Logged
Kljun
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 446



« Reply #33 on: April 29, 2017, 12:02:12 am »

Tipican primer trpljenja siledzije, a siptari se bas tako ponasaju jer imaju glavnog siledziju iza ledja. nicija nije do zore gorela. Jednom se moraju stvari postaviti na svoje mesto.
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #34 on: April 29, 2017, 11:51:29 am »


Чим нам нема данас Трпчета на форуму, значи да је враг однео шалу. Трпе живи у Тетову, или пре "ne Tetove", јер тамо је преко 80% Shqipetare. А Трпе је, колико сам схватио, профи. Бог му дао здравља и чувао њега и породицу му, шта друго да кажем.

Ma tu sam ja, samo se zahebavam organizacijom jedne planinarske akcije za sutra (nedelja), pa sam zato slabije aktivan ovih dana.
Inace svake ili skoro svake nedelje po nesto organizujemo, tako da smo poprilicno aktivni, bez obzira na trenutnu situaciju na terenu (a us put i izvidjamo teren.  Grin)

Zezam se naravno, stanje je daleko manje dramaticno od onog sto prikazuju medijumi, sto se vecine naroda u Makedoniji tice, rado bi zatvorili sve ove idiote u samom sobranju i pustili ih da se pobiju, a onda zapalili samo sobranje da uniste preostali korov.
Al mi smo makedonci, i nismo tako nasilni, tako da to ostaje samo u domenu zelja. Wink  Grin Grin

I da, albanci nemaju veze sa ovim, ovo je cista medjumakedonska borba za fotelju i vlast. Oni ( albanci )kao i svako normalan, gledaju samo da usicare sto vise mogu.
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 276



« Reply #35 on: April 29, 2017, 02:47:30 pm »

Albanci samo dolivaju ulje na vatru i cekaju svoj moment.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #36 on: April 29, 2017, 05:42:13 pm »

Albanci samo dolivaju ulje na vatru i cekaju svoj moment.

Ја се такође не бих сложио са Трпетом да Shqipetare немају везе са догађањима. За сада чекају, вребају са стране. Кад се осете довољно јакима, удариће, наравно!
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #37 on: April 29, 2017, 06:04:16 pm »

Наравно да албанске обавештајне службе раде и на терену. А њих спонзоришу друге службе (Турска, САД, Британија, Италија...). сада се неће директно нигде експонирати, али затреба ли... ето новог "Куманова".
Logged
momo PT61
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 053


ПЕНЗИОНЕР


« Reply #38 on: April 29, 2017, 09:24:44 pm »

Zato su netacne vesti da 113 brigada UCK se sprema-njih su posle 2001 godine integrisali u vladu,sobranie ali i u vojsku i policiju

Вјеровати да су се они разоружали, распустили и, на крају, интегрисали је, у најмању руку, наивно. Убјеђен сам да им је ланац командовања очуван, да сви они знају свој ратни распоред и мобилизацијско збориште. Такође, ни за оружје не треба да брину.

Македонија је, на жалост, 2001. године поражена. Западни "партнери" су јој намакли омчу око врата која се полако стеже, толико полако да кад примјетиш да нешто није у реду већ је све готово и доведен си пред свршен чин. Успут су је сваки пут кад је требало искористили као инструмент притиска на Србију у склопу шире антисрпске политике. Изгледа да Македонија, једина у региону, неће од тога имати никакве користи. Напротив.у ба
Рашо друже,ако си пратио дискусију,јасно сам објаснио да пишем у стилу.алегорије ,метафоре и слично.
Ја са мојих 64 веќ одавно сам превише видио и чуо па престао сам бити наивац,а бајке не читам веќ чесдесетак година.Оно о 113-те сам написао да скренем пажњу да је то засад само шпекулација и да неко долива уље на ватру-а и да се упитамо како неко стотинама км далеко пише и пише и елаборира мимо нас који смо то могли видјети и чути директно.Иначе људи ,обични људи,искористили празнике да се релаксирају а при томе масовно одоше на шопинг  у Грчку,код пријатеља у Србији,неко се релаксира у бањама у Бугарији,а неко ,као ја например рекреирам се на селу,спојивши угодно и корисно.Обичним људима преко ...... им је политика и политиканства,а и смучило нам се гледајучи посљедне догаѓаје у Собрању.
Logged
momo PT61
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 053


ПЕНЗИОНЕР


« Reply #39 on: April 29, 2017, 09:40:43 pm »

Човек са пиштољем у руци је припадник полиције МВР и ради као обезбеѓење бившег министра унутрашњих дела Оливера Спасовског.Кад је оценио да је ситуација ескалирала он је поступио као професионалац-једном руком је држао пиштољ а другом је показао своју исказницу од МВР и јасно и гласно је казао ко је и зашто је,три пута,по правилу службе ,упозорио да ќе употребити оружје.После тога је пуцао у ваздух,а пошто није се смиривала ситуација морао и други пут да пуца у ваздух-дакле поступио је као прави професионалац.Све се завршило са два хица у ваздух,а то показује да је правилно одценио ситуацију
Logged
proxy1969
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 170


« Reply #40 on: April 30, 2017, 08:53:38 am »

Ma tu sam ja..........

Trpe, molim te ako možeš malo tumačenje ovog "pozdrava" koje je značenje jer vidim da većina prosvjednika se tako identificira, ima li to neki povijesni predznak ili je proizvoljno izmišljen...?

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Izrezak.JPG (16.46 KB, 280x322 - viewed 54 times.)
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #41 on: April 30, 2017, 09:35:37 am »

Човек са пиштољем у руци је припадник полиције МВР и ради као обезбеѓење бившег министра унутрашњих дела Оливера Спасовског.Кад је оценио да је ситуација ескалирала он је поступио као професионалац-једном руком је држао пиштољ а другом је показао своју исказницу од МВР и јасно и гласно је казао ко је и зашто је,три пута,по правилу службе ,упозорио да ќе употребити оружје.После тога је пуцао у ваздух,а пошто није се смиривала ситуација морао и други пут да пуца у ваздух-дакле поступио је као прави професионалац.Све се завршило са два хица у ваздух,а то показује да је правилно одценио ситуацију

нисам био тамо и не знам ни ко је ни како је поступио, али на слици држи пиштољ са обе руке и нигде се полцијска исказница не види. но добро да се све завршило са рупама у плафону...
Logged
momo PT61
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 053


ПЕНЗИОНЕР


« Reply #42 on: April 30, 2017, 10:38:32 am »

Nisan bio i ja licno,to se dogodilo u tren oka ali po priči novionara,i drugih očevidaca to se i tako dogodilo,jer u prvi mah je imao pištolj u jednoj a ID značku u drugoj.Cela istina će se dobiti nakon istrage unutrašnje kontrole jer ona mora istražiti dali je upotreba oružja bila opravdana ili ne.
U jednome se slažemo-dobro što se završilo sa dva metka u plafon'hici su puno pomogli da se otrezne usijane glave.A nastradali kažu da su sretni kako su prošli jer su ih sekunde i metri delili od linča i da im je pomogla uglavnom 'božja pomoć''
Ne želim da zauzimam stranu pa na kraju samo kratko-desilo se nepopnovilo se pravilo+
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #43 on: May 01, 2017, 07:53:06 pm »

Ma tu sam ja..........

Trpe, molim te ako možeš malo tumačenje ovog "pozdrava" koje je značenje jer vidim da većina prosvjednika se tako identificira, ima li to neki povijesni predznak ili je proizvoljno izmišljen...?

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Posto su srbi imali svoj pozdrav, i nasi patrioti su se setili da naprave svoj.

Ono sto bi trebalo da oznacava su tri dela podeljene Makedonije, Vardarska, Pirinska i Belomorska/Egejska (tri ispravljena prsta) - Obedineta (ujedinjena). To O je onaj krug kruzic koji se pravi sa palcem i kaziprstom. Smiley
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 879



« Reply #44 on: May 01, 2017, 08:18:30 pm »

Ја богами мислио да им је вођа Стево Карапанџа...

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* karapandza.jpg (32.71 KB, 400x300 - viewed 122 times.)
Logged
Pages:  1 2 [3] 4 5 6   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.034 seconds with 24 queries.