PALUBA
April 18, 2024, 04:55:05 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Donirajte Palubu
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 [4]   Go Down
  Print  
Author Topic: Vojna vezba VS "Celik 2017"  (Read 17135 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #45 on: May 22, 2017, 07:30:06 pm »

Hvala, za dodatno objašnjenje.
Svojevremeno sam negde na Palubi postovao neka moja razmišljanja o ''metku budućnosti'' koji bi trebao biti u kalibru oko 6.5 mm, prevazivši nedostatke 5,56 i 7,62.

Pozdravljam inovativnost naših konstruktora. No, da bi se novi kalibar uveo u naoružanje vojske potrebno je jako puno para.
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #46 on: May 22, 2017, 08:39:23 pm »


Razocaran sam sveukupnim izgledom ovog prototipa nove puske, ali se nadam da ce ozbiljnije prionuti na posao oko nje. Moram priznati da nemam pojma kome su je namenili u svojim glavama. Jedino mi neki specijalci padaju na pamet - VS nema love da je uvrsti u standardno naoruzanje, ostatak planete trenutno deluje oprezno u smislu da niko ne planira bilo kakvo prenaoruzavanje skoro. A ako su mislili da se dopadnu americkom civilnom sektoru koje dobro poznajem, debelo ce da se pokaju. I to je otprilike to. Ovo ostalo... hmmmm, SDPR je kanda umislio da ume osim Photoshopiranih izmisljotina jos da nesto konkretno napravi.

Sve u svemu, jedna politicka predstava za medije sa nekim pripadnicima sve ponizenije nam srpske Vojske u reziji jedne cetvoroslovne mafijaske udruge sa drzavnim predznakom.

Jos kad videh kako iz jedne kupole sa topom 30 mm viri opticki nisan (ne znam kako drugacije to da opisem)...

Jedno onako posteno ljudsko gadjenje i sramota.

Pošto djelim Vaše mišljenje naročito ovdje u zadnjem djelu, da dodam:
Kad se u većem djelu sveta "kuva" a Boga mi i kod nas izlaziti sa ovakvim "igrokazima" u javnost je zaista neozbiljno, naročito kad se zna naša financijska situacija.
Da dodam,da bih se složio i sa jednim vojnim komentatorom,koji reče,da nam se svi smeju.Organizuju igrokaz sa oružjem koje nije zastupljeno u našoj vojsci a po svemu sudeći i neće biti. laugh

Poz.
« Last Edit: May 22, 2017, 08:58:13 pm by Karlo » Logged
Pages:  1 2 3 [4]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.019 seconds with 24 queries.