PALUBA
March 29, 2024, 06:28:10 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Na forumu PalubaInfo novoregistrovane članove odobravamo ručno, to može potrajati 24 h, ali je neophodno da novoregistrovani korisnik aktivira svoj nalog koji će dobiti putem e-pošte u navedenom vremenu
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 [3] 4 5   Go Down
  Print  
Author Topic: Istorija razvoja vozila marke DACIA  (Read 21118 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #30 on: May 18, 2017, 01:01:31 pm »

Duster, u verziji 4x4 odličan je terenac, ide skoro svgde, u klasi Toyote hilux, ako ne i bolji. Ali po autoputu mogo bi biti bolji.


Inače odličan topic, iako mi automobili nisu jača strana, koristim jih kao prevoz od a-b, vrlo zanimljivo pisanje.
Logged
robertino
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 154


« Reply #31 on: May 18, 2017, 09:40:10 pm »

Stepway mi se sviđa do bola, samo što ga je jako teško naći polovnog, niko neće da ga proda a kum je bacio oko na Logan MCV od kad je počeo da se razmnožava, auto deluje kao baš dobar porodični.
Od ljudi koje znam da voze Logane, Sandera i Duster-a nisam čuo da imaju ikakvih problema, do duše svi su uzimali nove.

evo ja ti mog prodam, da si mogu kupiti dustera  ,
moj je 1.6 benzinac, oko 7 litara troši,
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #32 on: June 05, 2017, 09:22:54 pm »

Vozim stewaya 1.5 dci već 6 godina - i sasvim sam zadovoljan sa njim.
U početku mi je smetala relativno mala snaga i slab obrtni moment motora, ali to sam prevazišao ugradnjom Race chipa.
Chip sam ugradio odmah po isteku garancije, i dobio sam izuzetno zanimljiv, elastičan, živahan i štedljiv auto. Od kad je chip ugrađen redovno beležim potrošnju (uvek punim rezervoar do vrha), i ispada da je prosečna potrošnja oko 5,2 lit /100 km (na otvorenom oko 4,6 lit - u gradu ispod 6 lit). 
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #33 on: October 02, 2019, 12:37:24 pm »



Prvi model je Dacia 1300 i nekoliko pratećih modela, zapravo nešto izmenjenih verzija Dacia 1300.  Ti prvi Dacia modeli su bili zasnovani na platformi francuskog automobila Renault 12. Uprkos imenu Dacia, nije se radilo u potpunosti o rumunskim automobilima, obzirom da su bili rezultat tehničke saradnje sa Renaultom koji je za rumunsku fabriku isporučivao motore i menjače.


Dacia 1310, 1979. godina.


[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]



* 1979. Dacia 1310.jpg (279.71 KB, 1600x985 - viewed 40 times.)
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #34 on: October 02, 2019, 12:39:07 pm »



Dacia 1300, 1982. godina.



[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* 1982. Dacia 1300.jpg (300.47 KB, 1600x1127 - viewed 36 times.)
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #35 on: October 04, 2019, 12:06:29 pm »



Dacia 1300, 1984. godina.



[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]





* 1984. Dacia 1300.jpg (312.96 KB, 1600x931 - viewed 34 times.)
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #36 on: October 05, 2019, 02:49:22 pm »



Snimak iz 1986. godine, Bukurešt i nekoliko Dacia 1300.



[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


Izbrojao sam bar 10-tak  Smiley


* 1986. Bukurešt Dacia 1300.jpg (232.05 KB, 1600x953 - viewed 33 times.)
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #37 on: August 19, 2020, 11:22:45 am »



Quote
1986. Romania, Transylvania, Târgu Mureş Theater Square (Piata Teatrului), car showroom next to the Luxor Department Store. dacia 1310



[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]





* 1986. Romania, Transylvania,. dacia 1310.jpg (230.89 KB, 1600x988 - viewed 14 times.)
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #38 on: August 19, 2020, 11:24:27 am »



Quote
1989. Romania, Transylvania, Brasov Bulevard


Dacia 1300 pikap


[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]





* 1989. Romania, Transylvania, Brasov Bulevard.jpg (344.79 KB, 1600x1055 - viewed 15 times.)
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #39 on: August 19, 2020, 11:27:58 am »



Quote
1989. Hungary, border station towards Romania. Romanian revolution.



[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 883


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #40 on: November 15, 2022, 10:54:41 am »

Stepway mi se sviđa do bola, samo što ga je jako teško naći polovnog, niko neće da ga proda a kum je bacio oko na Logan MCV od kad je počeo da se razmnožava, auto deluje kao baš dobar porodični.
Od ljudi koje znam da voze Logane, Sandera i Duster-a nisam čuo da imaju ikakvih problema, do duše svi su uzimali nove.
Sandero jako neudoban auto, naročito zadnja klupa na dužim putovanjima, recimo do Grčke.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 883


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #41 on: November 15, 2022, 02:04:02 pm »

Logged
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 897



« Reply #42 on: November 15, 2022, 03:42:50 pm »

Vidim poradili su na Airbag tehnologiji, bar po thumbnailu od ovog snimka
Logged
milan55
Prijatelj foruma
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 415


« Reply #43 on: November 15, 2022, 03:54:11 pm »

I dan danas zalim za Daciom Logan. Dva puta sam preselio kompletan stan sa njom, od igle do lokomotive. Udoban za sjedenje. Isli preko 3000 km , od St.Gallena do Dubrovnika preko Austrije i Njemacke i natrag, posjeta prijateljima, sjedili po 8 sati dnevno u autu, danima,bez problema. Meni udobnije od bratovog Pasata ali svatko mora znat za sebe. Nije me ostavio na cjedilu. Krenuli mi u sred zime , nocu, od Chiassa uzbrdo, veje snjeg , svi veliki auti stavljaju lance , supruga vozi, ja kazem mi ne,ne stajemo samo vozi, na jednom mjestu preprecio se sleper, taman da mi prodjemo i prosli smo.Razlog uske gume i propadnu kroz snjeg i kontakt sa asfaltom, mislim?? Za sest, 6, godina nije me ostavio na cjedilu. Jednom crko motor brisaca ja vec spreman u garazi da kupim novi motor, kad sef garaze dodje sa jednim okastim kljucem cap-carap 5 minuta sve radi. Kaze imaju neku vrstu mehanickog osiguarca pa iskocio a motor ne moze da crkne jer je pre dimenzioniran. Nisu htjeli nista da naplate, dao im za kavu boks. Radim popodnevnu na aerodromu, dolazim na parkiraliste zelj. stanice u dva nocu,, moj Daco, kako smo ga od milja zvali, sav prekriven snjegom, vani minus 12 stupnjeva, pritisnem daljinski samo vidim svjetla se upale ispod snjega , ocistim stakla i idem kuci. Kuci u podzemnoj garazi stakla se bez problema spuste. Kasnije kod Reno Senic Grande sam morao da kupim daljinsko otvaranje ,jer vec ako je stajao na minus dva na parkiralistu zbog krace voznje nisam mogao spustiti prozore . Dacia nije auto za prestiz ,ali je radni konj. Ja ovako racunao, neka "bolja" marka, auto kostao tada u CH od 25.000 franaka na dalje,sluzio bi recimo 12 godina pa mijenjam. Bolje kupim Daciu tada za 12.000 Franaka i nakon 6 godina kupim opet novu Daciu. U Ch  ne moras 5 godina na tehnicki kada je novi auto, dakle tehnicki i kupujem novi auto. Nakon cca 6 godina krenem u Dacia-Reno garazu po novu Daciu i pao sam na silne popuste i ponude garaziste , dobio tada za 14.000 Franaka Reno Senic Grande ,sa 4 felge i zimske gume, novi imao samo 13 km,bio par mjeseci demo auto da potencijalni kupci naprave djir oko garaze, nisam mogao odoljeti, i kupio Reno Senic Grande, a sada hocu svakako krajem godine Daciu Daster, potpuno opremljen kosta oko 22.000 Franaka. Za nase potrebe vise nego super. Jos jedna genijalna stvar kod Logana, rezervna guma izvan auta ispod zadnjih vrata i sa kardanom spustis i izvadis gumu, a ne da na ljetovanju vadis cjeli gepek da dodjes do rezervnog kotaca. Mi u Cresu u hotelu ,tjednima nisam micao auto jer nam nije trebao, dodjem da poslje dorucka idemo na trajekt, kad desna prednja prazna, nije nitko probusio nego sam pokupio vijak sa ceste, i onda samo spustim rezervni i pristup dizalici super,bez da vadim cijeli bagaz, promjenim i stignemo na trajekt. Nama odlican auto ali se vise ne proizvodi.
Stvar ukusa, a jos nesto, normalno sam male servise na drugim autima placao 200 do 300 Franaka a veliki i do 500 Franaka. Mali servis na Loganu dobijem racun i sa jednim brisacem servis 80 franaka, veliki 110 franaka. Zovem garazu da nisu nesto zaboravili a oni kazu nisu, to je to. U pocetku sam bio ohol i skeptik prema Rumunjcu ali mislim da je za tu cijenu i ako se ne vozis 100.000 km godisnje odlican auto.
Motor francuski od Renoa a garancija na koroziju 6 godina, taman da ga nakon 6 do 8 godina zamjenis. U CH za seknd hand aute nakon 6 do 8 godina i onako dobijes malo. mozda za prvu ratu lizinga.
« Last Edit: November 15, 2022, 04:11:07 pm by milan55 » Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 883


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #44 on: November 15, 2022, 04:59:16 pm »

Logani su se pokazali kao jako izdržljivi, naročito motori.
Limarija im je nešto slabija, i velika mana je što motor ima lošu zvučnu izolaciju, pa se na svega 80 km/h čuje u kabini baš puno buke.
Naravno, to može uz malo ulaganja da se reši.

Ovde u Srbiji su u usiljenoj, gradskoj taksi vožnji, mnogi vlasnici su okretali brojčanik (prelazili po milion km) i još se vozili bez otvaranja motora. Pišem za Logane do 2012, ove novije nisam još imao prilike da vozim.
Logan 1.4 (i Logan 1.6 ali sa 8 ventila) su motori koji slobodno mogu da se porede sa Golfom dvojkom. Kada se nešto i pokvari, što je retkost, delovi jeftini i ima ih, nije ni čudo što su jedno vreme bili jako popularni kod taksi prevoznika. Mana im je takođe benzinska pumpa, ali se one često kvare zato što gotovo svi voze na TNG te maltene i ne koriste benzin.
Logged
Pages:  1 2 [3] 4 5   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.035 seconds with 24 queries.