PALUBA
March 28, 2024, 12:24:56 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Donirajte Palubu
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: ARAN motori - ime  (Read 8516 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
dunavko
mornar
*
Offline Offline

Posts: 4


« on: July 19, 2017, 08:34:30 pm »

jel neko zna odakle ovo ime ovim motorima ?
Logged
jadran2
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 13 147



« Reply #1 on: July 19, 2017, 08:50:41 pm »

Pa zna se od koga su dobili ime... A..... RAN.....
Naravno, to je od imena Aleksandar RANković kako se tvornica nekad zvala.

Logged
dunavko
mornar
*
Offline Offline

Posts: 4


« Reply #2 on: July 19, 2017, 09:04:41 pm »

A da li se zna cija konstrukcija je uzeta kao osnova za te motore . na primer traktori imt su ferguson engleska . ja sam razgovarao sa jednim skeledzijom na dunavu koji je prevozio skelu sa motorom aran-nepoznate snage i on mi je ispricao da je jednom prilikom kada je nestalo goriva sipao rakiju i dosao do obale.covek je bio ozbiljan sa tom pricom . verovatno je jos neko imao slicno iskustvo.
Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #3 on: July 20, 2017, 07:44:48 am »

Deutz MAH711 ako je verovati guglu.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #4 on: July 20, 2017, 09:19:08 am »

A da li se zna cija konstrukcija je uzeta kao osnova za te motore . na primer traktori imt su ferguson engleska . ja sam razgovarao sa jednim skeledzijom na dunavu koji je prevozio skelu sa motorom aran-nepoznate snage i on mi je ispricao da je jednom prilikom kada je nestalo goriva sipao rakiju i dosao do obale.covek je bio ozbiljan sa tom pricom . verovatno je jos neko imao slicno iskustvo.

Traktor je ferguson, motor beše Perkins, ako se ne varam. Traktori IMR su bili po licenci Fiat. Kod Italijana su avioni Fiat, automobili Fiat, mitraljezi Fiat, kod njih je sve Fiat, njima je i srce Fiat, *ebo ih sveti Jeronim na nebu ... i šta ja znam, u pi*du materinu! (Parafraza na govor Luke Đuraškovića)
Logged
galeb
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 695



« Reply #5 on: September 13, 2017, 09:02:26 pm »

A da li se zna cija konstrukcija je uzeta kao osnova za te motore . na primer traktori imt su ferguson engleska . ja sam razgovarao sa jednim skeledzijom na dunavu koji je prevozio skelu sa motorom aran-nepoznate snage i on mi je ispricao da je jednom prilikom kada je nestalo goriva sipao rakiju i dosao do obale.covek je bio ozbiljan sa tom pricom . verovatno je jos neko imao slicno iskustvo.

Traktor je ferguson, motor beše Perkins, ako se ne varam. Traktori IMR su bili po licenci Fiat. Kod Italijana su avioni Fiat, automobili Fiat, mitraljezi Fiat, kod njih je sve Fiat, njima je i srce Fiat, *ebo ih sveti Jeronim na nebu ... i šta ja znam, u pi*du materinu! (Parafraza na govor Luke Đuraškovića)

   IMR je imao motore po licenci Perkins.  FIAT traktori su se licenčno pravili u Sloveniji od 1976 do 1986 pod imenom ŠTORE npr. ŠTORE 404.
Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.023 seconds with 23 queries.