Udesi aviona VVKJ

(1/6) > >>

djordjekec:
Ove slike sam nasao na e-bay-u,ali nikako da raskantam koji je tip...moze li neko da prepozna...

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

P.S.Stalno pokusavam da slike ubacim kao ''thumbnails'',ali pojavi se samo jedna slika,druga nece...ne znam u cemu je problem...

MOTORISTA:
Sređeno.

U ovoj mešavini metala, drveta i mesa ćeš teško prepoznati koji je avion u pitanju.

VP1159:
Gotovo je izvesno da je Bre XIX u pitanju. Metalna konstrukcija, presvučena platnom, cakne na izlaznoj ivici, poveliki točak, velika rondela.
Bilo ih je par stotina u upotrebi, par desetina udesa, statistički bi trebao biti Bregejac.

djordjekec:
Ne bih rekao da je Brege ,pogledajte rep na donjoj slici,dole levo...

VP1159:
U pravu si, na gornjoj slici, levi gornji ugao, lepo se vidi repna drljača, podupirači horizontalnog stabilizatora ( kojih Brege ima jedan a Fjuri dva) i kormilo pravca, koji liče na repni deo i drljaču Hoker Fjurija.
Nisam se udubljivao u tu gornju sliku jer mi je pažnju odvlačio leš pilota, dok sam na donjoj video detalje metalne konstrukcije, presvučene platnom, što je isključilo sve drvenjače VVKJ i ostavilo Bregea i Fjurija.
Pa sam po logici brojnosti, predpostavio da je Brege . ali sada vidim da je verovatniji Fjuri.
Sad samo da se dozna mesto i datum katastrofe, a verujem da ima onih koji to imaju u nekim papirima.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page