PALUBA
March 28, 2024, 05:34:58 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Donirajte Palubu
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Služili ste vojsku u Puli? Pošaljite uspomene  (Read 1557 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« on: September 21, 2017, 09:55:57 pm »

25. februara 2016.


Služili ste vojsku u Puli? Pošaljite uspomene


Grad Pula poziva sve koji su tamo služili vojni rok da pošalju pisma, fotografije, svjedočanstva bivših vojnika i tako učestvuju u pripremi izložbe „I ja sam bio u vojsci u Puli“.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Materijali će se prikupljati sve do 2020. godine, jer je Pula jedan od finalista takmičenja za Evropsku prijestonicu kulture 2020.
Sve ideje, kontakti i uspomene mogu se slati na:

 mejl info@pula2020.eu

 ili poštom na adresu:

 Upravni Odjel za kulturu, Sergijevaca 2, 52100 Pula, Hrvatska.
 Kontakt telefon je: +385 52 371 911.

"Većina građana Pule danas nema emotivni odnos ni sjećanja na napuštene prostore grada u kojima je nekad boravila vojska, dok širom bivše Jugoslavije postoje stotine hiljada onih koji ih imaju! Ovom izložbom želimo otvoriti prostor za emotivni dijalog, prikazati sjećanja na grad koji je vojska odavno napustila, kroz zapise, pisma, fotografije i izjave pokazati današnjim žiteljima Pule grad koji više ne postoji i koji je izmijenjen, a čija posve drugačija slika još uvijek živi u sjećanjima stotina hiljada građana na području Balkana i šire", saopšteno je gradske uprave.

izvor


* pula.jpg (198.77 KB, 900x549 - viewed 45 times.)
Logged
JASON
Stručni saradnik - istorija
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9 119



« Reply #1 on: September 22, 2017, 07:17:31 am »

Пула. И кад из ње одете, поготову с протоком времена, постаје нешто најлепше чему се често враћате у разговорима, мислима, па и сновима. Многи то тумаче лепотом живљења, доживљаја и првих откривања света живота које младост носи са собом. И то је истина, али не цела. Од успомена на једну Бибу болујем опасно и трајно. И благо мени што је тако.
Logged
momo PT61
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 053


ПЕНЗИОНЕР


« Reply #2 on: September 22, 2017, 05:40:14 pm »

Pula je za mene bila kolevka u kojoj sam poceo ono sto kazu "uciti hodati po brodu".Kao regrut sam bjo u legendarnoj IGK 139 dana,a zatim puno pmi puta  kao stara "kuka"' na PT61 i uvjek sam ponovo izlazio i ponovo pronalazio nesto novo iako sam dotada sijaset puta prosao mimo.I  kakve su to bile stare kuke ako ih ne posjeti vojna policija u "VESLACKOM" i opet radi toga bili na "informativni"kod K-danta ili ako je dezurni broda bio zast.Vumanovic bilo je "hajde u krevet bando,opet ce mi zbog vas proraditi cir!Nego Momo daj jedno mlijeko  pa dai  se spava"
Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.021 seconds with 22 queries.