PALUBA
April 19, 2024, 07:59:54 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: HEROJ: Vojnik na ulici u Pančevu sprečio ubistvo žene  (Read 2258 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« on: November 07, 2017, 08:05:11 pm »

HEROJ: Vojnik na ulici u Pančevu sprečio ubistvo žene

Podvig starijeg vodnika Ivana Ristića u Pančevu, koji je, krećući na zadatak, spasao život T. G. (49). Nenaoružan zaustavio napadača u trenutku kad je pokušao da žrtvi preseče vrat

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Stariji vodnik Vojske Srbije Ivan Ristić, Foto: N. Subotić

IVAN Ristić, stariji vodnik u Prvoj brigadi Vojske Srbije, zadatak na koji je 5. oktobra krenuo kamionom iz kasarne "Narodni heroj Stevica Jovanović" u Pančevu će dugo pamtiti. Ne zbog rutinskog zadatka, već zbog toga što je spasao život T. G. (49), koju je nasilnik, naoružan nožem, pokušao da ubije.


A sve se, priča ovaj skromni, tihi komandir odeljenja u 11. pešadijskom bataljonu brigade, čija je baza pančevačka kasarna baš prekoputa stare Buvlje pijace, dogodilo kao u filmu.

- Dan u kasarni krenuo je uobičajeno, pa sam malo posle osam časova, sa vozačem, desetarom Jovanom Đokićem, seo u kamion i krenuli smo, nenaoružani, na zadatak - objašnjava Ristić. - Kada smo čekali na izlazak iz kasarne, na rampi, video sam kako nasilnik upravo ispred pijace tuče ženu nekim štapom koji se brzo polomio od siline udaraca. Onda se udaljio i pomislio sam da će se na tome završiti.

Pokazalo se, objašnjava Ristić, da je nasilnik u stvari otišao do automobila po nož. U trenutku dok je Ristić završavao formalnosti za izlazak iz kasarne, primetio je da je nasilnik počeo da ubada nesrećnu ženu.

- Čim se kamion pomakao nekoliko metara od ulaza u kasarnu, naredio sam vozaču da neprekidno trubi, i kada sam iskočio iz kamiona, trkom sam krenuo prema nasilniku koji je uspeo da nesrećnu, prebijenu ženu ubode nožem više puta - priča Ristić, još uvek preneražen činjenicom da se oko ove jezive scene formirao krug od nekoliko stotina posmatrača u civilu, koji nisu reagovali. - Pokazalo se da sam stigao do njega baš kad je oštricu primakao njenom vratu. Bacio sam se na njega svom težinom i oborio ga na zemlju. Rukom sam mu pritiskao vrat jer je pokušao da me ugrize, a drugom rukom sam pritiskao njegovu desnu ruku, u kojoj je držao nož. Brzo je stigao i zastavnik Goran Vasić, komandir straže, a i moj vozač Đokić, pa su mi pomogli da ga savladamo.

Vrlo brzo, kako kaže Ristić, stiglo je i vojno sanitetsko vozilo, u koje su smestili već gotovo polumrtvu ženu. Stigla je i patrola policije, da privede nasilnika...


STABILNO

NESREĆNA žrtva nasilnika, kako objašnjava major Milan Burmudžija, zadužen za odnose s javnošću u 1. brigadi Vojske Srbije, koji se raspitao o njenoj sudbini, zbrinuta je, prvo u Opštoj bolnici u Pančevu, a zatim i na Odeljenju grudne hirurgije u Kliničko-bolničkom centru u Beogradu. Stanje joj je stabilno. Od policije nisu stigle dalje informacije o nasilniku.

PORODICU VIĐA VIKENDOM

SKROMNI junak naše priče, inače, rodom je iz sela Donje Konjuvce kod Leskovca. Ima 39 godina, a u Vojsci Srbije je još od 1998. godine.

Prvo je službovao u graničnim jedinicama u Šidu, gde mu i sada žive supruga Vesna i ćerke Jovana od 13 godina, i mala Mila, stara samo devet meseci. Viđa ih vikendom.

Kako priča, u trenutku kada je trčao prema nasilniku sa nožem, nije ni pomislio na to da bi njegova supruga mogla da ostane bez muža, a devojčice bez oca... Toga je tek kasnije postao svestan.

Izvor: Vecernje novosti online


* Stariji-vodnik-Ivan-Ristic,.jpg (65.57 KB, 800x435 - viewed 52 times.)
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 950


« Reply #1 on: November 07, 2017, 08:54:35 pm »

Bravo!

Ovaj postupak hrabrog podoficira trebao bi da bude uzor i onima koji ne nose uniformu a nasilje posmatraju kao da se ne može sutra dogoditi i nekome od njihovih najbližih.
Logged
mandalina
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 152

bilo nekad i nevratilo se


« Reply #2 on: November 08, 2017, 07:45:07 am »

Častan čin podoficira. No u Sloveniji vjerovatno bi naletio na neprijatnosti. Napadač bi ga preko odvetnika sigurno tužio, da je bio previše grub i da mu je nanjeno fizičke ozljede te psihičke traume od kojih ne može da spava i loš mu je sexualni život. Skoro sam siguran, da bi taj napadač pored svoje redne kazne za pokušaj ubistva dobio i odštetu od starijeg vodnika. Tako je to kod nas.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #3 on: November 08, 2017, 10:13:45 am »

Bravo!

@Mandalina
nažalost je tako kod nas
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #4 on: November 09, 2017, 02:37:55 pm »

U tom slučaju, kada ćeš već da popaseš tužbu zbog grubosti, onda ga sefte odereš od batina, dok se ne upiša i usere, i molim lepo.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #5 on: November 09, 2017, 03:33:13 pm »

Onda te tuži zbog povrede i ostalih gluposti. Nije politično korektno, ali treba da ga dokrajčiš, da ne plačaš desetine hiljada evra zbog njegove tužbe, da ne dobivaš od njega naknadne posete kuči i slične gluposti, dobivaš par godina zatvora, uz dobro ponašanje vrlo brzo si na otvorenom delu zatvora, a i iz zatvora.
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 350



« Reply #6 on: November 17, 2017, 10:12:46 pm »

   Ako je to tako kao sto pise svaka cast Riletu...samo ga ja znam u nesto drugacijem svetlu...
Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.023 seconds with 23 queries.