PALUBA
April 19, 2024, 02:20:35 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Na forumu PalubaInfo novoregistrovane članove odobravamo ručno, to može potrajati 24 h, ali je neophodno da novoregistrovani korisnik aktivira svoj nalog koji će dobiti putem e-pošte u navedenom vremenu
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18   Go Down
  Print  
Author Topic: Torpedo - Rijeka  (Read 143777 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #135 on: December 09, 2010, 01:26:33 pm »

Sustav pokretnog postolja


* PB271061.jpg (77.89 KB, 640x480 - viewed 215 times.)
Logged
kos33
mornar
*
Offline Offline

Posts: 19


« Reply #136 on: December 09, 2010, 04:19:54 pm »

Svaka čast, lijepo prepisano ali se knjiga može kupiti i u muzeju.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 058


« Reply #137 on: December 09, 2010, 04:32:12 pm »

Svaka čast, lijepo prepisano ali se knjiga može kupiti i u muzeju.

Šta da radimo mi, daleko od muzeja?
Logged
jadran2
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 13 150



« Reply #138 on: December 09, 2010, 04:32:51 pm »

Prepisano - sa molbom onih koji ne mogu brzo do knjige.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #139 on: December 09, 2010, 04:32:59 pm »

Slažem se, Kos33, svaka čast, iako je prepisano.
Duje je više puta napisao, izvor, odakle je uzeo gradivo. Po mome, to je vrlo dobra reklama za Muzej grada Rijeke i izložbu, pa i knjigu.
Siguran sam, da če pravi zaljubljenici kupiti knjigu, neki kao ja, kad me put nanese zaustavit ču se u tom muzeju, iako se drugačije nebi.

Znači obojestrana korist, tako da baš nema potrebe po takvim postovima.

LPB
Logged
kos33
mornar
*
Offline Offline

Posts: 19


« Reply #140 on: December 09, 2010, 05:18:00 pm »

Krivo shvačeno. Nisam mislio ništa loše. Samo sam napomenuo da se knjiga može kupiti. Upravo suprotno, ja sam jedan od autora i drago mi je da je netko sve detaljno i točno prepisao i stavio slike da i drugi vide na čemu smo radili četri godine. Pitat ću u muzeju ako se knjiga može slati poštom pa koga interesira neka se javi.
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #141 on: December 10, 2010, 04:33:47 pm »

Krivo shvačeno. Nisam mislio ništa loše. Samo sam napomenuo da se knjiga može kupiti. Upravo suprotno, ja sam jedan od autora i drago mi je da je netko sve detaljno i točno prepisao i stavio slike da i drugi vide na čemu smo radili četri godine. Pitat ću u muzeju ako se knjiga može slati poštom pa koga interesira neka se javi.
Drago mi je, da je jedan od autora knjige "RIJEČKI TORPEDO prvi na svijetu" izdanje Muzej greda Rijeke, primjetio svoj četverogodišnji rad na "Paluba" forumu. Moje namjere bile su poštene, a cilj mi je bio, da što više zainteresiranih sazna nešto o našoj prošlosti. Dosta toga je bilo napisano več prije izdanja spomenute knjige o torpedima, pa i iz vrijemena, kada je to proizvodila tvornica u Rijeci. Istina, u ovoj knjizi je stručno obrađena tematika,  za koju nije bilo moguće pronaći pravu literaturu (barem meni). Mi koji smo radili na  torpedima TR45/b i TR53//IV koji su se proizvodili u Rijeci, u ono vrijeme, nismo mogli doći do podataka, koje ste vi (autori) prikupljali i stručno obrađivali četri godine.
U knjizi nisam primjetio, da bi bila bila kakva zabrana objavljivanja podataka iz spomenute knjige. Na samom početku teme, sam napisao, gdje crpim podatke i slike (pored onih, koje sam sam fotografirao). Na stranici broj 5, sam na traženje člana foruma, napisao gdje sam knjigu kupio, koliko sam platio  i uputio ga na adrsu gdje može knjgu potražiti.
Predlažem Vama, kao jednom od autora, da podacima i slikama (vjerujem, da imate puno više od toga nego što je objavljeno u knjizi), obogatite naš forum.
Puno pozdrava i mnoga seće u dalnjem radu!
Duje   
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 480


« Reply #142 on: December 11, 2010, 03:03:24 am »

Krivo shvačeno. Nisam mislio ništa loše. Samo sam napomenuo da se knjiga može kupiti. Upravo suprotno, ja sam jedan od autora i drago mi je da je netko sve detaljno i točno prepisao i stavio slike da i drugi vide na čemu smo radili četri godine. Pitat ću u muzeju ako se knjiga može slati poštom pa koga interesira neka se javi.
Vrlo sam zainteresovan. Ko sazna uslove slanja, molim da mi javi!
Logged
kos33
mornar
*
Offline Offline

Posts: 19


« Reply #143 on: December 11, 2010, 09:17:09 am »

Potrudit ću se.
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #144 on: December 11, 2010, 07:31:57 pm »

I ja bih bio zainteresovan za tu knjigu, ako je ikako moguća kupovina.
Interesuje me da li je ima u knjižarama širom Hrvatske: Dubrovnik mi je usput, pa bih je mogao i tamo kupiti - ako je ima??!!
Logged
kos33
mornar
*
Offline Offline

Posts: 19


« Reply #145 on: December 11, 2010, 09:19:16 pm »

Nema je u knjižarama samo u muzeju.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 480


« Reply #146 on: December 11, 2010, 10:24:06 pm »

E, pošto će knjiga postati dostupna ne baš prekosutra, kopka me pitanje da li se u knjizi spominje išta u vezi reaktivnih torpeda. Sećate li se početkom juna kad smo raspletali zagonetku "nepoznati torpedo 2 - ajkula čekićara" iz muzeja u Kairu (Galerija nepoznatih fotografija)? Ima li ikakvih naznaka u knjizi o tome?
Logged
kos33
mornar
*
Offline Offline

Posts: 19


« Reply #147 on: December 11, 2010, 10:51:39 pm »

U knjizi se govori o povjesti raketnog torpeda. Konkretno o ing. Karlu Pilepić iz Opatije koji je 8. lipnja 1937. podnio patentnom uredu u Beogradu prijavu patenta reaktivnog  torpeda.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 480


« Reply #148 on: December 12, 2010, 12:35:50 pm »

U knjizi se govori o povjesti raketnog torpeda. Konkretno o ing. Karlu Pilepić iz Opatije koji je 8. lipnja 1937. podnio patentnom uredu u Beogradu prijavu patenta reaktivnog  torpeda.

Kos33, da li patent Karla Pilepića ima veze sa torpedom iz topica "Galerija nepoznatih fotografija"? Interesantno je da je italijanski podanik, iako Hrvat, patentnu prijavu podneo u Beogradu.
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #149 on: December 12, 2010, 04:51:50 pm »

U knjizi se govori o povjesti raketnog torpeda. Konkretno o ing. Karlu Pilepić iz Opatije koji je 8. lipnja 1937. podnio patentnom uredu u Beogradu prijavu patenta reaktivnog  torpeda.

Kos33, da li patent Karla Pilepića ima veze sa torpedom iz topica "Galerija nepoznatih fotografija"? Interesantno je da je italijanski podanik, iako Hrvat, patentnu prijavu podneo u Beogradu.

Nadam se, da se Kos33 neče ljutit, ako ti ja odgovorim sa onim šta piše u knjizi na kojoj je radio i Kos33. Pilepić je rođen u Opatij, radio je u brodogradilištu u Stettinu (na Baltiku) od 1933 živi i radi u Sarajevu i Beogradu, poslije II. svj. rata se vrća u Opatiju gdje umire 1971.godine.  Dana 11.06. 1937 (onda živi u BG) u Upravi za zaštitu industrijskih svojina u Beogradu zaprimjen je prijedlog njegova pronalaska pod reg. brojem 9120 nazvan "reakcioni torpedo. Mislim, da je tu razlog zašto je pokušaj patentiranja u BG.  Prijedlog mu je odbijen. Možda je drugi razlog i to, što je Rijeka onda sastavni dio Italije.

O toj nerealiziranij i drugim neuspješnim idejama (pokušaja usavršavanja torpeda) ima u spomenutoj knizi još jako interesantih podataka. Ako jih ne objavi Kos33, prenjet ću jih ja, no moj kompjuter nije ispravan-na servisu je.

Duje
 
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.029 seconds with 22 queries.