PALUBA
April 19, 2024, 07:21:13 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Iznajmljivanje vojnih vozila  (Read 1869 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 350



« on: November 27, 2017, 09:01:44 pm »

Dok sam jos uvek bio PRV secam se dogadjaja gde su vozaci zajedno sa vozilima bili "pozajmljeni" NIS-u, takodje znam da je moguce iznajmiti vojna vozila za potrebe snimanja filma itd,  ono sto me zanima da li je moguce iznajmiti vojno vozilo (transportno naravno) za potrebe pravnog lica?
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #1 on: November 27, 2017, 10:15:54 pm »

Iznajmljivanje za prethodno navedene potrebe je takodje iznajmljivanje pravnom licu. Film se npr. registruje kao pravno lice. A poznato mi je da je za potreben pravnih lica (NP Fruska Gora, RB Kolubara...) vrseno iznajmljivanje pontonske opreme sa posadom. Tako je moja jedinica negde 1997.godine za potrebe sece sume i izvlacenja posecenog drveta postavila pontonski most na rukavcu Dunava kod Sr. Karlovaca. To je bilo za potrebe NP Fruska Gora. Za potrebe triatlona na Adi Ciganliji koji je odrzan cini mi se 1998.godine moja jedinica je obezbedjivala vozila za prevoz odredjene opreme kao i camce sa vanbrodskim motorima i posadama za potrebe spasilackih sluzbi i ekipe ``Eurosporta``. U Obrenovcu je povremeno za potrebe TENT-a iz kasarne bio angazovan (bul)dozer. Za potrebe ispumpavanja povrsinskih kopova posle poplave 2014.godine VS je u Tamnavu dopremila odgovarajuci broj pontona i remorkera. Kasnije je ta oprema koriscena i od firme Juzna Backa ili kako se vec tacno zove firma koja je dobila posao ispumpavanja. Uostalom i most na Lidu se postavlja za potrebe nekog pravnog lica u ovom slucaju opstine Zemun.

E sad kako je to pravno i finansijski regulisano nemam saznanja.

MUP Srbije je npr. na svom sajtu imao neki cenovnik iznamljivanja opreme ukljucujuci i helikoptere. Ne vidim zasto i vojska ne bi za odredjenu nadoknadu mogla neke svoje kapacitete da ustupi na privremeno koriscenje pravnim licima.
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 350



« Reply #2 on: November 28, 2017, 08:36:31 am »

U pravu si sada kada se malo boje setim vojska je postavila most za izvlacenje drva na tamisu za potrebe vojvodinasume. Pretpostavljam da kod vojske uz tehniku ide i ljudstvo, tj da bi morao da se iznajmi kamion + vozac.
Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.02 seconds with 22 queries.