PALUBA
March 28, 2024, 09:15:27 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno, dopuna Pravilnika foruma PALUBAinfo, tačka 22
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Avionu Er Srbije otpao deo na letu Sofija - Beograd  (Read 2082 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« on: December 08, 2017, 04:16:51 pm »

Avionu Er Srbije otpao deo na letu Sofija - Beograd
Tanjug   08. decembar 2017.

Avionu Er Srbije na letu iz Sofije za Beograd, 26. novembra nakon uzletanja je otpao deo letelice, ali su brzom i blagovremenom reareakcijom posade izbegnute sve štetne posledice

Avionu Er Srbije na letu iz Sofije za Beograd, 26. novembra nakon uzletanja je otpao deo letelice, ali su brzom i blagovremenom reareakcijom posade izbegnute sve štetne posledice, objavio je Međuanrodni sajt "The Aviation Herald".

Taj sajt objavio je danas da je prilikom uzletanja, odnosno dizanja aviona na određenu visinu letenja, posada osetila buku i učestale vibracije u zadnjem delu letelice.

Posada je odmah je odlučila da avion vrati u Sofiju, gde je bezbedno slete, 20 minuta nakon uzletanja. Bugarski tim za istragu avionskih incidenata izvestio je da je sa letelice otpao jedan deo tokom leta.

Prema pisanju tog sajta, koji izveštava o svim avionskim incidentima širom sveta, ovaj događaj je okarakterisan kao ozbiljan incident povodom kojeg je istraga u toku.

Izvor: www.novosti.rs
Logged
Kumboranin29
vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 567



« Reply #1 on: December 08, 2017, 07:13:03 pm »

Zna li se koji deo mu je otpao ?
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #2 on: December 08, 2017, 07:20:06 pm »

Navodno neki panel na repnom delu letelice. Inače je u pitanju jedan od ATR-ova.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #3 on: December 08, 2017, 07:43:58 pm »

Sečam se kada sam išao baš tim tipom aviona iz BG u Sofiju, imali smo 50 minuta kašnjenje kod poletanja.. baš sedio pored prozora, ispod krila i gledao kako popravljaju motor.. dvaput čekičem opali po motoru, negde u unutrašnjosti, ne radi, opet malo lupi.. na kraju popravili. Izgledalo poprilično smešno...
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #4 on: December 08, 2017, 08:42:57 pm »

Puno sam putovao raznoraznim avionima, raznoraznih aviokompanija - i čisto iz znatiželje (a vezano za struku kojom sam se bavio), pre ukrcavanja, i u toku leta (ako sam sedeo blizu krila) sam analitički osmatrao elemente trupa (fuselage) aviona.

Konstatovao sam da aviomehaničari pristupaju pregledu oplate aviona dosta traljavo, jer sam primteo (ne jednom) vijke koji nedostaju, poluodvrnute vijke i sl.

Ovo mi je bilo najstrašnije:
vraćao sam se iz Atine za Bgd Olimpic airlines-ovim ATR-om. Sedeo sam u drugom redu sedišta, odmah do levog motora i primetio sam da je ulje kapalo kroz zazore limova oplate od stajanke u Atini, tokom celog leta, pa i nakon zaustavljanja motora u Bgd. 

Verovatno se avion u takvom stanju vratio iz Bgd za Atinu ...  Huh?

Evo slike dotičnog motora. Istina, na slici se ne vidi trag ulja ....



* IMG_3483.jpg (378.74 KB, 1536x2048 - viewed 78 times.)
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #5 on: December 08, 2017, 08:45:19 pm »

Ja ne mogu nači slike kad popravljali.. Inače bi jih postavio
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #6 on: December 09, 2017, 06:22:47 am »

„Ер Србија”: безбедност путника није била доведена у питање
петак, 08.12.2017.

Поводом спекулација појединих медија у вези са летом ЈУ 123 од 26.  новембра, „Ер Србија” обавештава јавност да на поменутом лету од Софије до Београда, ниједног тренутка нису били доведени у питање безбедност путника, посаде, као ни летелице, саопштено је из „Ер Србије.”

„Наиме, чланови посаде приметили су током лета вибрације, па су због предострожности, одлучили да се авион из техничких разлога врати на софијски аеродром. Важно је нагласити да је слетање обављено нормално, без икаквих потешкоћа. Прегледом летелице установљено је да недостаје један панел, који је замењен, чиме је авион убрзо доведен у пловидбено стање”, наводи се у саопштењу.

Летачка и кабинска посада „Ер Србије” реаговале су професионално и у складу са важећим процедурама, а прегледи су обављени у складу са највишим светским стандардима.Овакве ситуације се неретко дешавају и другим светским компанијама, али се томе не приступа толико сензационалистички као када је реч о једном делу наше јавности.

„Није јасно коме је у интересу да се шири паника и надамо се да то неће бити случај убудуће. Једно је алармирати јавност уколико постоје неки велики проблеми, а нешто сасвим друго намерно ширење панике”, констатује се у саопштењу „Ер Србије”. 

Авиону "Ер Србије" отпао део на лету из Софије за  Београд

Авиону "Ер Србије" на лету из Софије за Београд, 26. новембра након узлетања је отпао део летелице, али су брзом и благовременом реакцијом посаде избегнуте све штетне последице, објавио је Међународни сајт „Авиејшен Хералд”. Тај сајт објавио је данас да је приликом узлетања, односно дизања авиона на одређену висину летења, посада осетила буку и учестале вибрације у задњем делу летелице.

Посада је одмах је одлучила да авион врати у Софију, где је безбедно слете, 20 минута након узлетања. Бугарски тим за истрагу авионских инцидената известио је да је са летелице отпао један део током лета.

Према писању тог сајта, који извештава о свим авионским инцидентима широм света, овај догађај је окарактерисан као озбиљан инцидент поводом којег је истрага у току. (Танјуг)

Izvor: www.politika.rs
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #7 on: December 09, 2017, 06:26:13 am »

The Aviation Herald

Quote
A aviation incident recently occurred in the airspace above Sofia. An ATR-72-200 passenger plane used by Air Serbia lost parts in flight, the Aviation Herald reported. According to the publication, the incident occurred on November 26, 2017, while the information just became public. The Bulgarian Aircraft Accident Investigation Unit (AAIU), which is part of the Ministry of Transport in Sofia, is treating this as a serious incident. The investigation is ongoing. According to the report, the ATR-72-200 was supposed to fly passengers from Sofia to Belgrade, as flight no. JU-172. It took off and the pilots climbed to an altitude of 10,000 feet, when a noise was audible from the back of the plane. Also the aircraft’s frame was vibrating.
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #8 on: December 09, 2017, 01:20:32 pm »

Panel nije otpao tek tako, sam od sebe.  Huh?

Otpadanje panela je dokaz da zemaljsko osoblje traljavo vršilo svoj posao, jer detaljnim vizuelnim pregledom pre poletanja, bi se sigurno moglo primetiti da panel labavo stoji na avionu, da su pojedini vijci potpuno ili delimično odvijeni ....

Srećom posada je primetila ''vibracije'' - što dokazuje da se radilo o ozbiljnijem kvaru, pa su se vratili u Sofiju. Da to nisu učinili, nedostatak jednog panela mogao bi izazvati lančanu reakciju: da se otkine susedni panel, i tako dalje ....
Da se to desilo na velikoj visini - ne bi bilo lako ni posadi ni putnicima.
Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.025 seconds with 23 queries.